Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Labanc
Labanc 2023. 11. 07. 20:09
#7720
A legutóbbi jelentés amúgy felülmúlta az Erste várakozását (is)
berlini
berlini 2023. 11. 07. 18:52
Előzmény: #7718  herlas
#7719
kösz!
Jellemző módon én többet várok.
Mind a bevételi mind a nyereségsoron.
Dimmego 2023. 10. 27. 14:52
Előzmény: #7715  berlini
#7716
Emlékszem, nem mertem sokat venni, de tudtam, h ez már jó lesz… 
Most is így vagyok az OTP-vel, veszegetem folyamatosan. Jó áron van, bízom benne.😊
berlini
berlini 2023. 10. 27. 14:46
Előzmény: #7710  Dimmego
#7715
 A tied volt a jobb bekerülési ár.
Én 2008 október közepétől vettem folyamatosan kb 3400ft-os ártól kezdődően. A legolcsóbb vételem 2009 március 6 után volt 1470Ft-on, de az átlag bőven 2000Ft fölött volt (összesen 8600db)
Törölt felhasználó 2023. 10. 27. 12:43
Előzmény: #7713  Törölt felhasználó
#7714
Törölt felhasználó 2023. 10. 27. 12:41
Előzmény: #7712  Törölt felhasználó
#7713

Törölt felhasználó 2023. 10. 27. 12:32
Előzmény: #7703  berlini
#7712
Szia. A leírtakkal tökéletesen egyetértek. A PIAC viszont majd eldönti mennyit ér meg neki.  
Hamarosan jelentés. : 2023. november 10.
Reál : 13675 / 13690 Forgalom: 1. 279. 990. 555 FT
Sok nyerőt
Dimmego 2023. 10. 27. 10:09
Előzmény: #7707  berlini
#7710
Nekem akkor 1600 Ft körüli áron sikerült bevasarolnom. 🤓
berlini
berlini 2023. 10. 26. 21:16
Előzmény: #7707  berlini
#7709
https://www.portfolio.hu/bank/20110812/meddig-zuhanhat-az-otp-2008-tanulsagai-153660
"2009. március 6.
Jeles nap volt ez az OTP papírok történetében, hiszen ekkor érte el az árfolyam a válság alatt látott mélypontját, 1232 forinton. Az ezt megelőző hónapokban azonban sok minden történt többek között felmerült a pletyka, hogy az orosz Sberbank kívánja felvásárolni az időközben igencsak olcsóvá vált OTP-t, a deal azonban nem jött létre."
Bpali
Bpali 2023. 10. 26. 21:13
Előzmény: #7707  berlini
#7708
Köszönjük!
berlini
berlini 2023. 10. 26. 21:11
#7707
Sokan vizionálnak 4000 ft-os árfolyamot.
A papir türelmes, minden árfolyamgörbét lehet rá rajzolni.
Tudni kell azonban, hogy a 21.század eddigi legnagyobb válsága alatt 2009 március 6.-án  az OTP 1232Ft-os aljat fogott, ami az akkor megjelent 2008-as egy részvényre jutó nyereségének kb 2,2-szerese volt (visszatekintő P/E=2,2)
és ezt a pontot csak pár percre érrte el. Pár nappal később nekem is csak 1470Ft-on sikerült vennem kb 2 ezer db-ot.
Minden lehetséges.
Egy nagy világégésnél pláne.
De ha semmi extrém nem történik a következő hónapokban, akkor személyszerint nehezen tudom elképzelni az OTP értékeltségének csökkenését a jelenlegi szintről.
berlini
berlini 2023. 10. 26. 20:13
Előzmény: #7705  zotlan
#7706
Ez igy van.
És még azt sem mondhatjuk, hogy most ütik az OTP-t.
Az amerikai nagy cégeknél a P/E= kb 22.
(Ez az 5%-os alapkamathoz képest nagyon erős értékeltség, nem is csoda, hogy a részvények lefelé korrigálnak)
Ehhez képest az OTP-nél az OTP: P/E=2,5 extrém alacsony, de ha a Raiffeisennel hasonlitom össze, akkor ott bizony P/E=2,1.
tehát ott még alacsonyabbnak tűnik a piaci értékitélet. Igaz, hogy ott az orosz üzletág a legnagyobb és meghatározó a bankcsoport megitélése szempontjából.
De ha kitekintünk az USA-ba, akkor a rekord közeli P/E=22 mellett a banki átlag P/E bizony csak 7 és 8 között ingadozik. tehát a banki értékelés ott is az átlagos értékelés harmada!!!
Ennek okait érdemes lenne alaposan megvizsgálni.
Amit én is látok:
- tavaszi bankcsődhullám, ami bizalomvesztést okozott a banki szektor irányába és felveti annak a szükségességét, hogy a bankokat szigorúbbn szabályozzák,
- recessziós fenyegetettség, ami a bankok fő bevételi forrását, a hitelkihelyezésből származó bevételket csökkenti és a hitelbedőlések mértékét növeli
- vilápolitika, világgazdasági bizonytalanságok (Hiszen a nagybankok nemzetközi hálózatot tartanak fenn)
ha van más ötletetek akkor irjátok meg.
Mi az, ami az OTP-t ezek közül jobban súlytja:
- banki csődök bekövetkezésének esélye itt elhanyagolható,
- recessziós fenyegettség nagyobb mint az USA-ban és a magyar erős recesszió valamint az eu-s pénzek visszatartása sokkal erősebben fenyegető mint amerikai makrokörnyezetben (a hitelezés megnyomásának tegnapi hire ezért volt fontos impulzus)
- világpolitika, világgazdaság: az OTP-nek 2 leánybankja is az ukrán-orosz háború által érintett, (az átlag banknál jobban) de az izraeli-arab konfliktus legújabb fejezete az OTP-t nem érinti csak nagyon áttételesen (amennyiben recesszióba taszitja a nyugati világot) 
Tehát nem tűnik indokoltnak az alacsony usa banki értékeltséghez képesti negyedakkora értékeltség
zotlan 2023. 10. 26. 19:03
Előzmény: #7703  berlini
#7705

Köszönöm az elemzést.
Ha a piaci hangulat is kedvező volna, lenne tér felfele bőven.
Stayerke
Stayerke 2023. 10. 26. 11:00
Előzmény: #7703  berlini
#7704
+++
berlini
berlini 2023. 10. 26. 10:50
#7703
felmerül a kérdés a tegnapi bejelentéssel kapcsolatban, hogy miért jó az OTP-nek egy megemelt CSOK?
- Az OTP ezeknél a 3%-os hiteleknél megkapja majd a piaci kamat és a 3% közötti különbséget az államtól- aki ilyet kap, az vesz fel hitelt is és ezen az OTP-nek természetesen komoly nyeresége lesz
- a CSOK nélkül ezek a fiatalok egy lakásvásárlásnál nagyobb piaci hitelt lennének kénytelenek felvenni, amihez a havi jövedelmük nem lenne elég. Tehát ezzel egy évi tizezres többlet hitelfelvevői réteg jelenik meg
- a vételi erő (vásárlói erő) növekedése a jelenlegi visszaeső lakásépitési számokat újra emeli, az épitőipar szokásosan fontos szektora a gazdaságnak. Az itt elkezdődő fellendülés évszázados tapasztalatok szerint  "átragad" a többi szektorra is. Növekedés egyet jelent növekvő jövedelmekkel és hitelfelvételekkel, amiből a bankszektor is profitál.
Jelenleg az OTP-t elemzők többségénél van egy óvatos előrejelzés, miszerint a bank bevételi számai a következő években gyakorlatilag stagnálni fognak. (Azaz az infláció mértékét nem múlják felül.)
Ez az egyik oka annak, hogy a bank értékeltsége P/E=4 alatti.
Igy minden olyan hir, ami pozitiven hat az OTP tevékenységére, az megjelenik az előrejelzésekben
Tehát ezért fontos volt a tegnapi kormánydöntés az OTP számára
FeherTibi 2023. 10. 25. 00:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#7701
Remélem, Szarvasvadász nem követte a filmet, és kezdett el orosz rulettezni...
pantya4 2023. 10. 24. 23:12
Törölt hozzászólás
#7700
berlini
berlini 2023. 10. 24. 21:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#7699
Hazudik az aki ma azt állitja, hogy meg tudja jósolni, hogy mi történik a következő hónapokban.
Csupán pár dolgot, jó eséllyel.
Az OTP ezt az évet valószinűleg 3800Ft/részvény adózott eredménnyel zárja: 
Esély: szerintem kb. 70%, (30%-osra teszem annak az esélyét, hogy hirtelen nagy céltartalékolást végezni (arab-izraeli háború, hirtelen súllyosbodó orosz-ukrán helyzet miatt)
Miután az idén megvett 2 bank teljes nyereségessége jövőre lesz benne a számokban és jövőre már még egy ukrán háború tartóssága esetében is meg lehet a 4000Ft/részvény.
Esély: szerintem 70% ha a közelkeleti helyzet nem súllyosbodik és a várt világgazdasági helyzet javulás bekövetkezik.
Hogy ez milyen árfolyamot hoz idén és jövőre?
Ha a helyzet a következő hetekben nem rosszabbodik, akkor egy P/E= 4 és 5 között 15.200Ft- 19.000Ft közötti év végi árfolyam lehet.
Ha minden rosszrafordul, akkor a céltartalékolás a 3. és 4. negyedévekben az egekbe szökik és az eredmény akár 3300Ft/részvény értéket sem éri el és a P/E is lemehet 3 és 4 közé. Tehát az árfolyam akár 10 ezer-re is leeshet (valahol 10-13 ezer között hullámzik)
Jövőre pedig:
ha nem tör ki egy kvázi 3. VH, és a várt világgazdasági fellendülés bekövetkezik, akkor az OTP megütheti a 20 ezret. 
Ha az ukrán-orosz háború végéhez közeledik (béketárgyalások kezdődnek, remélhetően úgy hogy az oroszok kivonulnak) akkor az ideinél jobb operativ eredmény és a csökkenő kamatszintek és a csökkenő makrokockázatok eredményeként megadható P/E= 10 feletti értékitélet, akár 40 ezer ft-os árfolyamot is eredményezhet. 
pantya4 2023. 10. 24. 20:00
Törölt hozzászólás
#7698
pantya4 2023. 10. 24. 19:37
Törölt hozzászólás
#7697
zotlan 2023. 10. 06. 15:05
#7696
Ma reggel az Erste bankelemzője a korábbi 13.000 forintról 15.300 forintra emelete az OTP részvényekre vonatkozó 12 hónapos célárat, s megtartotta a felhalmozási ajánlást. Ennek a legfontosabb oka a várható magasabb eredmények, amelyeknek köszönhetően az osztalékvárakozás is növekedett. Ráadásul nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a pozitív tényt sem, hogy az OTP osztalékot hozhatott ki Oroszországból, míg ezt más bankok vagy cégek nem feltétlenül tehették meg (pl. Raiffeisen). Ez a mintegy 40 milliárd forint a saját tőkét igen, de az eredményt nem változtatja meg. Az engedély pedig valószínűleg annak köszönhető, hogy az OTP Oroszországban relatíve kicsi, s az összeg is kicsi mind Oroszországhoz, mind pedig az OTP csoporthoz képest. A lépés egyes befektetőket elmozdíthat abba az irányba, hogy figyelembe vegyék az orosz operációt is, amikor az OTP részvények értékét próbálják meghatározni.
 Az idei évben beért az OTP akvizíciós stratégiája. Az egyszeri vagy egyszerinek tekinthető tételeknek köszönhetően nagyot ugrik az eredmény idén, s meghaladhatja a 900 milliárd forintot is, a tavalyi 345 milliárdot követően. Viszont az olcsó pénz kora véget érni látszik, így annak ellenére sem számítunk akvizícióra a közeljövőben, hogy a hírek szerint az OTP is szeretne bankot venni Lengyelországban (Velobank, kb. 93 milliárd forint saját tőke, kicsi). Ennek megfelelően az esetleges akvizíciókból származó hatásokkal sem kalkulálunk. Ráadásul az idei év speciális abban az értelemben, hogy még a számviteli változások is segítettek a céltartalékképzést alacsonyan tartani. Vagyis abban is emelkedésre számítunk az elkövetkező években annak ellenére, hogy nem számítunk számottevő portfólió romlásra. Ráadásul számos országban, Szlovéniában (árvíz), Szerbiában és Romániában is különadót vetettek ki a bankokra vagy kamatsapkát vezettek be. Ezek együttes negatív eredményhatása évente mintegy 20 milliárd forint lehet az elkövetkező néhány évben.Mindent összevetve, a tisztított eredmény ugyan bővülhet jövőre és utána is, de a dinamika lassulni fog, míg az egyszeri tételek miatt a számviteli eredmény az idei kiugró év után visszaeshet, majd néhány év távlatában visszakapaszkodhat az idén várhatóan elérendő szintre.Egyrészt ennek köszönhető, hogy az OTP részvénye nem a régen megszokott 10-es, hanem a 4-5-ös P/E rátán forog, na meg azért is, mert gyakorlatilag az összes bank árazása nyomott. Ugyanis általában a felívelő időszakokban pl. a P/E mérőszámokban nem szokta lekövetni az árfolyam a változásokat. Ezt szoktuk lefelé is látni. A befektetők általában a hosszútávú eredményhez igazítják az értékelésüket. S van még egy nagyon fontos dolog is.
 A tőkeköltség az elmúlt időszakban nagyon megemelkedett, az emelkedő hozamok és a növekvő részvénykockázati prémium miatt is. S egyelőre úgy tűnik, hogy legalább az első tényezőben, amely talán nagyobb hatás is, nem lesz visszatérés a korábbi szintekre. Ez pedig szintén alacsonyabb árazást jelent.Hát ezért nem látunk 10-es P/E szorzókat és az ennek megfelelő 26.000-30.000 forintos célárfolyamokat jelen pillanatban. Miért éppen 10-es? Mert a múltban ez az értékelési szint volt jellemző az OTP részvényekre.
egy_kezdo 2023. 09. 06. 09:56
#7695
Volt egy negatív várakozás augusztus 31-e és szeptember 5-e között a szlovén bankadó mértéke okán plusz a Moodys és a hó végi zárás is ekkor volt. Moodys nem indokolt esést a szlovén adó mértéke pedig 0,2% lett ez évi kb 10 milliárd lenne az OTP esetében amiből levonják az eddigi önkéntes befizetéseket. 5 évre ez kb 200 ft/részvény az 1000 milliárdos profithoz mérten az évi 10 milliárd az kb 1% tehát a 900 forintos esés ismét egy negatív túlreagálás.
-
   
Ezen kívül: A JP Morgan 14900-ról 17800 forintra emelte az OTP bankra vonatkozó célárfolyamát felülsúlyozási ajánlással.
lukskypoker
lukskypoker 2023. 08. 23. 11:05
#7694
OTP mission completed.
Csodás volt.
berlini
berlini 2023. 08. 17. 09:03
Előzmény: #7692  egy_kezdo
#7693
köszi!
Tudom, hogy fizetős tartalom a részletes elemzés, de ha pár sort be tudnál ide irni, (bevételi, op.nyereség, stb elvárások) azt nagyon megköszönnénk.
egy_kezdo 2023. 08. 17. 08:50
#7692

https://www.vg.hu/hirek/2023/08/megemelte-az-otp-bank-celarfolyamat-a-goldman-sachs
Még kb. 5-6 célármódosítás várható, viszont a piacnak ez csak az egyik mozgató-árazó tényezője ...
balentum
balentum 2023. 08. 15. 18:49
Előzmény: #7690  Corleone8711
#7691
A kisbufik topik var gyere oda beirni, hogy hol lehet, hol erdemes ujbol OTP- be beszallni. Engem erdekel es szivesen "lekovetlek".
Corleone8711
Corleone8711 2023. 08. 15. 17:49
#7690
Akkor befejezem az ide irkálást, múlt héten egész napos áramszünet is volt, nem vállaltam a kockázatot és eladtam, nemzetközi kitekintő, meg konkrét pozijaim nem érdekel itt senkit, sok sikert mindenkinek!
Corleone8711
Corleone8711 2023. 08. 15. 08:56
#7689
Nem ide tartozik, de tanulságos kereskedési helyzet. A ZYNERBA-ra úgy tekintettem, hogy vagy nullázok, esetleg 10x, kannabisz tartalmú kenőcs bevezetésén munkálkodik, ritka psychikai betegségek vonatkozásában, jövőre ígérték a bevezetést, én akár 1 mrd $ bevétel elérhetőségét is lehetségesnek tartottam, ha eladná, akkor 3 évvel a bevezetés utáni csúcsra járás után, 200 millió $/év royaltie utalás érkezne. Ma beütött a menykő, kivásárlási ajánlat 1,1059$ készpénzben + sikeres bevezetésnél kipótolva 140 millió $ milesstone-al, Cash/share 84 cent, abnormális 30 centen is forgott, a kp 1/3-án, a vevő így 26 centet fizetne csak a kp beszámításával, forgótőke 5x fedi le a rövidlejáratú kötelezettséget, az kitarthat bevezetésig, ha FDA-nél összejön, akkor játszik a + 140, amivel még innen is 3x, árfolyam +298,23%-*ban zárt, de az igazi nagykasza, a 3x is még többszöröződne, ha nem adják és beleülnek az aranybányába, hogy mennyi is az a 200/év, a kapitalizáció 71,69 m $, még a mai rally után is, lehetne találgatni, hogy a Price/Sales rátát hová lehetne lőni? Mindig szerettem és éreztem a gyógyszereseket, meglapulva, mint a nyúl a hurokban kivárni a pénzesőt, a Zynerbán kívűl is van még 1, eddig Cariprazin bevezetés 2015 szeptember, Allergan kivásárlás, BIOGEN Alzheimer story, a hab a tortán, ez lenne a 10x-el.
berlini
berlini 2023. 08. 13. 13:13
Előzmény: #7682  egy_kezdo
#7688
köszi!
czm 2023. 08. 12. 14:41
#7687
a kovetkezo tetozest valahova 23k-25k korulre varnam grafikon alapjan
ha tenyleg ennyire elore megyunk es nem hatra, akkor kellene jonnie hamarosan egy sav feltoresnek ill az indulo meredekebb tempot kene tartania, hogy bearazodjanak a nagyobb dimenziok
--
inflacio is van, valsagbol kijovetel is, meg megszuno kulonado is varandos
mind a 3 mar volt korabban, vissza lehet nezni a csarton, akkor milyen felfutasok voltak
FeherTibi 2023. 08. 12. 14:30
Előzmény: #7682  egy_kezdo
#7686
Tehát akkor friss célárak egyenlöre a Morgan-tól és a HSBC-töl jötek, 18 500 mindkettönél.
Jönnek a magyar és osztrák elemzések, pl. Raiffaisen Erste, stb.
Bpali
Bpali 2023. 08. 12. 14:23
Előzmény: #7682  egy_kezdo
#7685
Én még emlékszek a 31 K s céláratokra ..Szép lesz ha bejön tényleg..👀
OTP-TOP
OTP-TOP 2023. 08. 12. 11:41
Előzmény: #7682  egy_kezdo
#7684
Szia!
Örömmel látlak nem csak téged, de Berlinit is😀 nem beszélve arról, amiket leírtál.
Én csak "laikusként" várom 16ezer feletti záróra idén. Nem kérdés nekem a jövő évi ATH. Főleg ha román mellé mas is kerül hamarosan a piacra akár, mert van fejemben olyan ország ami pici is, konfliktusközeli,nem is úgy muzsikál.
Az üzbég bank, ami HUB lehrt,ah.mondtak pedig nagy vétel volt. Biztos mas vilag, de ismerve az öreg nyilatkozatait itt nem állnak meg, olcson szeretnek venni,nagyot meg nyerni, tehát ott is kiemelkedő profit lesz 2-3ev max. Főleg ha korán el tudják indítani a jó marzsú termékeiket..
Annó es ez mas tészta Opusnál nem hallgattam rád, hiba volt,de a múlt elmúlt. Megolvadt a jeg ott is, kerestünk mással is.
Köszi az infót ide!
Jó profitot nektek🙂
egy_kezdo 2023. 08. 11. 23:22
Előzmény: #7681  berlini
#7682
 Zártláncú (előfizetős) információt technikailag nem lehet linkelni, internetre pedig explicite még nincs kitéve, hogy az erre jogosultak kiteszik-e vagy megírják-e egy cikkben azt nem lehet tudni.
-
Implicite viszont itt is ellenőrizhető: https://www.marketscreener.com/quote/stock/OTP-BANK-NYRT-6491747/consensus/
Ha a kurzort a Price target over the last 5 years grafikonon nagyon lassan mozgatod, akkor látszik, hogy augusztus 9-én a HSBC 18.000-es célára volt a high value, augusztus 11-én ez 18.500-re ugrik, ez a Morgan Stanley mai célára. 
A Revisions fülön pedig a mai eps becslésük repítette fel a 2023-as év eps grafikonját …
berlini
berlini 2023. 08. 11. 16:24
Előzmény: #7680  egy_kezdo
#7681
Interneten nem találtam a célár emelést.
be tudod linkelni?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek