Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2024. 05. 29. 16:59
Előzmény: #4537  Sehmet
#4540
"Biztos, hogy te az én hozzászólásaimat olvastad? Én nem kommunistáztam le a maiak közül senkit,"
.
Na jó hagyjuk. Még a végén kiderül de itt soha nem csináltál semmit. Mintha nem velem lett volna vagy 5 ilyen vitád a témában. Kezdünk tnyleg átmenni abszurdba. Vagy Szíjgyártóba. Aki kikéri magának azt hogy az orosz érdekeket szolgálná ki. Majd másnap átmegy Beloruszba átvenni a belorusz válogatott mezt és beszél a két ország béketörekvéseiről :). Vagy aki letagadta az orosz hekker támadást és pár hétre rá Oroszország barátja érdemrendet vett át.
Istvan78 2024. 05. 29. 16:57
Előzmény: #4528  Sehmet
#4539
Szerintem az nem vagdalkozás, hogy ha te az energiaszektort hozod elő, mit esetleg a baloldal rosszul privatizált, akkor én előhozom azt, amit Orbán csinál az energiaszektorban. Vagy egyik se az (összehasonlítás) vagy mindekttő az. Örülök, hogy rögtön vagdalkozásnak minősítesz egy érvemet, ha nincs ellenérved. Kicsit se átlátszó.
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 29. 16:43
#4538
Et tu, mi fili, Brute?
.
Videó | Facebook
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 29. 16:37
Előzmény: #4534  Peterbond
#4537
Biztos, hogy te az én hozzászólásaimat olvastad? Én nem kommunistáztam le a maiak közül senkit, csak arra hivatkoztam, hogy volt szocializmus/kommunizmus, amelynek prominens képviselőinek mikrokörnyezetében szocializálódtak sokan, és amelyik maradandó nyomokat hagyott nemcsak a gazdaságban, hanem az emberek fejében is. Elnézést kérek tőled, ha neked szenzitív ez a terület, nem akartam nálad kutakodni, de ha már ilyen ordenáré módon nyilvánulsz meg ebben a kérdésben, személyeskedsz, sértegetsz, akkor bizonyára célba találtak a mondataim.
Peterbond 2024. 05. 29. 16:32
Előzmény: #4515  realmadrid
#4536
És csak megjegyzésként. ismét eltelt 2 hét amiben sose izgultál egy fideszes ocsányságon se pedig ők tettek megint durva dolgokat 100 milliárdos értékben és hatalmi pozícióban. Megint egy szó se az orosz érdeke sokadik kiszolgálásáról. Egy fél mondatnyi aggódás se. De attól rettegni kell hogy Magyar Péter. MAJD TALÁN HA hatalomra kerül akkor KICSIT Olyan lesz mint a Fidesz. De magától a Fidesztől ami már Olyan nagyban is láthatóan most se izgatod fel magad :).
.
Mert pont mint a DK neked ez a motani helyzet nagyon megfele és nehogy véletlenül beleköpjenek mások ebbe a helyzetbe. A Fidesz csak tegye amit tesz. Te állítólag nem értesz vele egyet és az élet megy tovább. Eddig tényleg csak azt hittem hogy oké nem értesz egyet sok Fideszes dologgal de azt se akarod hogy leváltsák őket mert valamiért ez neked jó ezért sose kritizálod nyíltan őket. De már oda jutottunk hogy a DK ellenzéki vezető szerepét is félted ez új volt az elmúlt 1-2 hónapban.
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 29. 16:32
#4535

A melltartó a legjobb politikai erő, mert
-  egységet teremt a jobb és baloldali között,
-  nyomás alatt tartja  a hatalmasokat,
-  és támaszt nyújt a csüggedőknek
Szavazzunk a melltartóra a politikai egység és korrektség, valamint az egyenlő esélyek biztosítása miatt! :)
Peterbond 2024. 05. 29. 16:27
Előzmény: #4518  Sehmet
#4534
"Ezért nem is igazán értem azt, hogy miért kell politikai ideológiák mentén kategorizálni és bélyegezni családtagokat, barátokat,"
.
Mondja az az ember aki Kommunistáz bárkit az apja és nagyapja alapján mégha közük sincs hozzá. Mindenkit ballosoz és kommunistáz aki nem Fideszes. Istenem értem hogy ügyvéd vagy de annak is van egy határa mennyit hazudozhat pofátlanul egy ember.
ngergo1985 2024. 05. 29. 16:27
Előzmény: #4529  Sehmet
#4533
Ne beszélj mellé,megint telersz, de válaszolni nem mersz! Kiváncsian várom a válaszod a kérdéseimre, hogy egy fidesz hogyan lehet a legkormányzóképesebb párt, ha az évente/kétévente folyamatosan elkészülő különféle EU-s, OECD-s statisztikákban utolsók, utolsók között, vagy folyamatos lecsúszásban vagyunk? Milyen szöveg megy már 14 éve? 14 éve csúszunk le minden mutatóban, bukjuk a pozíciókat a régiós versenyben, ez az igazság! Statisztikák, számok, tények vannak mindenről! Miért mismásolsz? Ilyenkor miért nem sorolod az érveket, hogy 10 millió magyar embernek miért a fidesz a jobb választás, és nem más?
Peterbond 2024. 05. 29. 16:24
Előzmény: #4515  realmadrid
#4532
"Több olyan embert ismerek aki amikor a DK felderített valami orbán féle disznóságot."
.
Mármint mit is? Ők nem nagyon derítenek fel semmit max ha kideítenek mások ( direk36, átlátszó vagy mások ) valamit akkor elsők rácsapni hogy egyből lehessen a fideszeseknek Gyurcsány hazugságnak beállítani. Hadházy egymaga többet derít ki egy hónapban mint a DK 1 ciklus alatt.
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 29. 16:23
Előzmény: #4525  Istvan78
#4531
Látom, szó szerint nyomod az ellenzéki mantrát! Csak megjegyzem, senki nem indított vizsgálatot Sulyok Tamás ellen. Nem vagyok meggyőződve, hogy bármit is értesz ebből az egész ügyből. De nem gond, legalább feldobod a napomat! :)
Peterbond 2024. 05. 29. 16:21
Előzmény: #4515  realmadrid
#4530
"Hogy jön ehhez a hírhez a DK vagy MP?  Úgy gondolod hogy ezt MP derítette ki ezért rá kell szavazni?
Nem látom nyomát."
.
Nem. Az hogy megint mint mindig a fontos dolgokat átugrod és mindig a lényegtelenek felé mész. Ezért mutattam meg mi a fontos dolog ami éppen történik. És hogy ez ellen kéne kűzdeni. Nem megint azért harcolni hogy a DK maradjon a legnagyobb ellenzéki párt a maga 10-15%-ával csak azért hogy továbbra is maradhasson EZ amit mi nem szeretünk. Lopás lopás hátán.
.
"Ezzel szemben a DK vagy a momentum sokkal többet tett Orbán bukásáért."
.
A Momentum igen. A DK-tól csak azt látom hogy sokat Tesz a Fidesz hatalomban maradásáért :). Aminek ékes példája a mostani is hogy amint fellép bárki más az ellenzéki porondon aki veszélyezteti a status quo-t azonnal azt kezdik el kinyírni. Ahogy jól megjegyezted pont mint MZP esetén is, de tették ezt a Momentummal és olvasztják be a kis pártokat is maguk alá vagy próbálják Karácsonnyal is.
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 29. 16:20
Előzmény: #4527  ngergo1985
#4529
Ez a szöveg már 14 éve megy, de úgy, ahogyan a múltban, most sem hoz az óellenzéknek szavazatokat. Reméljük, hogy Magyar Péter elviszi tőlük és bekerül a Néppártba, és segít megszerezni az EU-s forrásokat.
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 29. 16:18
Előzmény: #4526  Istvan78
#4528
Megtisztelhetnél azzal, hogy nemcsak vagdalkozol, hanem adekvát, érveket és cáfolatokat tartalmazó, vitára érdemes, értelmes hozzászólásokkal reagálsz arra, amit írok!
ngergo1985 2024. 05. 29. 16:17
Előzmény: #4524  Sehmet
#4527
"...azonban úgy látom, hogy jelenleg nincs az országot irányítani képes alternatíva sem az "óellenzék" között, de a "lufi" sem az." Annál a pártnál hogyan nem lehetne senki jobb alternativa az ország vezetésre számodra, amelyikkel az elmúlt 14 év alatt az EU-ban szinte minden főbb gazdasági mutatóban, korrupciós mutatóban, oktatási és EÜ mutatóban, és kormányzati teljesítményt vizsgáló(pl mai költségvetés átláthatóságát vizsgáló) mutatóban az utolsó 1-2 helyre, vagy utolsó helyre csúsztunk le? Miközben 2004-ben, de még 2010-ben is sokkal de sokkal előrébb voltunk mint ma, 2024-ben? Egy utolsó pozíciókra kormányzó hatalomnál hogy lehet rosszabb valaki eredményben? A legrosszabbnál tudtommal nincsen rosszabb? És a válaszodban ne gyere azzal, hogy de sokkal jobb lett mint 2010-ben volt, mert nyilván mi is fejlődtünk valmennyit, a többiek most már statisztikailag kimutathatóan sokkal többet fejlődtek mindenben mint mi! Az is a kérdésem, hogy a többi tagállam, főleg a velünk együtt és utánunk csatlakozók (Horvát,román,bolgár) miért tudtak mindent még nálunk is jobban csinálni, hogy beértek, illetve sok mindenben mára meg is előztek minket? Ez kinek a hibája? Ez miért, hogyan történhetett meg, mikor szerinted a legkormányzóképesebb párt van hatalomban 14 éve?
Istvan78 2024. 05. 29. 16:08
Előzmény: #4524  Sehmet
#4526
Az energiaszektorral kapcsolatban tetszett-e, amit a Mátrai Erőművel csinált ML és Orbán vagy amit a MOLlal és Richterrel, amikoris adópénzekből vásárolt részesedéseket ingyen odaadtak alapítványoknak. Pardon, persze, hogy tetszenek ez utóbbiak, mivel Fidesz (NER) kezekbe lettek azok adva örök időkre.
Istvan78 2024. 05. 29. 16:03
Előzmény: #4523  Sehmet
#4525
Az, hogy ez tényleg bűncselekmény volt-e, már nem fog kiderülni, mert ha az lett volna, elévült volna, emiatt nem indítanak vizsgálatot. De nem is ez a lényege ennek az ügynek, te Sulyok mentegetésére hozod fel az ügyet, pedig etikailag mindenképpen sáros, tehát hamis képet akarsz mutatni róla. 
Az Ügyvédi Kamara pedig erősen befolyásolt by Fidesz, ugyanúgy, mint az ügyészség is, politikai ügyekben persze.
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 29. 16:03
Előzmény: #4520  badsector1
#4524

Nem értem, hogy pontosan mit értesz az alatt, hogy " nem vagyok se fideszes, se kék fideszes, és hogy ideológia mentesen nem tetszik,.... " Pártfüggetlen lehet valaki, de ideológiai semlegesség nincs. Nekem is nagyon sok minden nem tetszik, még a kormány, kormánytagok, gazdasági holdudvar, stb. cselekedetei, retorikája között, azonban úgy látom, hogy jelenleg nincs az országot irányítani képes alternatíva sem az "óellenzék" között, de a "lufi" sem az. De nem tetszett az sem, hogy a privatizáció alatt a volt elvtársak politikai hatalmukat gazdasági hatalommá mentették át, a burzsoázia ellen küzdő, fizetett, országos főelvtársak a privatizáció alatt milliárdossá lettek fillérekből, de azért állítólag baloldali pártot/pártokat vezetnek, és kapitalistaként az utcára rakják azokat a munkásokat, akiket állítólag az országgyűlésben képviselnek. Az sem tetszett, hogy az élelmiszeripart, az energiaszektort, stb. úgy privatizálták, hogy abban nem volt köszönet, a nyugati tulajdonosok nem üzemeket, hanem piacokat vettek, az energiaszektor vevőit semmilyen, fejlesztési kötelezettség nem terhelte, de a 8 %-os osztalék garanciája bekerült a szerződésbe. Az sem tetszett, hogy 2010-ben csak Magyarország kényszerült hitelfelvételre a gazdasági válság miatt az IMF-től, amit 2016-ban tudtunk teljes egészében visszafizetni, stb.
.
Még lenne egy kérdésem. Ha például Tiborcz István kikerülne az Orbán-családból, és Messiásnak állna, akkor ugyanúgy követnétek?
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 29. 15:50
Előzmény: #4521  Istvan78
#4523
Látom, képtelen vagy disztingválni, adott szöveget értelmezni, összevissza írogatsz, ezért elmagyarázom. Szó szerint azt írtam, hogy az Ügyvédkör szerint nem volt bűncselekmény az, hogy Sulyok Tamás ügyvédként ellenjegyezte a szerződést. Erre te morális, etikai dolgokra hivatkozol, aminek semmi köze nincs ahhoz, hogy valami bűncselekmény-e vagy nem, miközben szót sem ejtesz arról, hogy mi a különbség morális fenntartás és büntetőjogi minősítés között. De azért véleményed van, engem nevezel hazugnak, miközben fogalmad sincs arról, amit írsz. Tudod, közöttünk vagy egy kis különbség a jogértelmezést illetően, egy állam és jogtudományi egyetemi végzettség és több szakvizsga. De nem gond, írjál csak nyugodtan ugyanolyan "szakértelemmel", mint most, és tedd magadat még nevetségesebbé!
.
Akkor idézzünk a büntetőjogi relevanciával bíró részből, az általad hivatkozott cikkből:
.
"Szerinte önmagában a szerződésegyüttes, az elidegenítési és terhelési tilalom, a haszonélvezeti jognak a telepítése az ingatlanra, nem volt bűncselekmény. – Az lehetett volna a bűncselekmény, hogyha nem a tényleges tulajdonosok kerültek be a közhiteles nyilvántartásba, ami intellektuális közokirat-hamisítás lett volna, de a jelenlegi szabályozás szerint ez is elévült – jegyezte meg.".De akkor most nézzük meg a sokkal fajsúlyosabb Ügyvédi Kamara állásfoglalását erről az ügyről:
.
"A Magyar Ügyvédi Kamara közleményben tudatta hétfőn: megdöbbenéssel fogadta, hogy korábbi ügyvédi tevékenysége miatt a köztársasági elnököt „köztörvényes bűnözőnek” és „a földmaffia kiszolgálójának” nevezte egy politikai párt. 
.
Mélységes aggodalomra ad okot, hogy a politikai csatározások hevében olyan vádakat fogalmaznak meg politikai szereplők, amelyek súlyosan sértik nemcsak a köztársasági elnöki intézménybe, de az ügyvédségbe vetett közbizalmat is – áll a közleményben.  
.
Az írták, a politikai térben elhangzott súlyos szavakkal szemben a Magyar Ügyvédi Kamara meg nem cáfolt meggyőződése az, hogy Sulyok Tamás az ügyvédi hivatását nagy közmegbecsüléssel végezte. Kiemelték, hogy tudományos és alkotmánybírói tevékenysége alatt mindig kiállt az ügyvédi és kamarai függetlenség mellett, amelyet a jogállamiság és közbizalom alappillérének tartott, és amelyért a Magyar Ügyvédi Kamara ezúton is külön köszönetét fejezi ki Sulyok Tamásnak. 
.
Szerintük ezt a közbizalmat érte most támadás a fent már idézett durva kijelentésekkel. Közölték, hogy a Kamara a rá vonatkozó törvény alapján minden esetben eljár az ügyvédi tevékenységre vonatkozó jogszabályt vagy az ügyvédekre irányadó etikai szabályokat sértő kollégákkal szemben. Hozzátették, „ugyanilyen határozottsággal fel fog lépni az ügyvédeket ügyvédi tevékenységük miatt, vagy mint a jelen esetben közéleti tevékenységük során – méltatlanul – érő támadások ellen, mert alapvető feladatának tekinti az ügyvédségbe vetett közbizalom megóvását”.
Istvan78 2024. 05. 29. 15:41
Előzmény: #4515  realmadrid
#4522
Veszélyben érzed a Fideszt, úgy látod MP veszélyt jelenthet, ezért már a DK-t kell támogatnod, bárkit támogatsz, aki MP-nek rivális?
Hogy ki mit tett Orbán felemelkedéséért (Gy. kormányzása, benne Öszöddel) ill. az utóbbi 14 évben Orbán buktatásáért, az taglalható, mindenesetre MP-nek esélye van most a buktatásra két hónap után, Gy. meg 14 év alatt nem ért el semmi átütőt.
Istvan78 2024. 05. 29. 15:27
Előzmény: #4498  Sehmet
#4521
Ebben az ügyben (is) újfent hazudozol. Ebben a cikkben
https://24.hu/belfold/2024/05/23/sulyok-tamas-zsebszerzodes-termofold-ugyvedkor/
az Ügyvédkör a következőket mondja:
"Látva a szerződéseket, ezek egyértelműen a jogszabályi kiskapuk kijátszására irányulhattak. Annak a törvényi tilalomnak kijátszására, mely megtiltotta a külföldieknek a földszerzést.."
"Ha az ügyvédnek tudomása volt a szerződők mögöttes szándékairól, a közreműködése felveti a fegyelmi felelősségét"
"Az Alkotmánybíróság elnökének vagy a köztársasági elnöknek makulátlan múlttal kell rendelkeznie. Nem jöhetnek elő ilyen kétes ügyek"
Szóval, lehet, hogy nem volt bűncselekmény, amit csinált, de etikailag igencsak megkérdőjelezhető volt. Na persze, neked, ha egy fideszesről van szó, olyan hogy etikai vétség, nem létezik. A helyedben, fideszes trollként  nem hozakodtam volna elő ezzel megint.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek