Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ktamask szerda, 22:17
Előzmény: #22499  combo
#22500

ezt nem igazán értem, hogy ezt mire mondod.
"alszik a topic".
Mert fél évnél járnak a PMÁP-ok, én is alszok, mindenki alszik.
Csak a Róka meg a Holló nem:D.
L....szt fogom zárni.
Marci feld'_'gh@tj@ magának a MRD-okat.
Magánvélemény!
combo szerda, 22:07
Előzmény: #22498  Hathor
#22499
Szerintem téged ez éltet... #22439-ben te magad idézted meg őket, utána meg sopánkodsz. (Btw, a flexelést senki sem szereti.)
Hathor
Hathor szerda, 21:20
#22498
Na megvannak a pesszimisták, csak ki kellett őket ugrasztani a bokorból. Már jönnek megint a csődök, befagyasztás, sajt és holló mese, minden van már megint, cikizés sem marad el.
Okés
ktamask szerda, 16:40
Előzmény: #22492  bronz
#22497

Inkább az volt a furcsa,h a Q3 eleve 7%-on indult.
majd jött a Q32... ami vicc, hogy 1 hónap sem telt el, és már csökken.
ktamask szerda, 16:38
Előzmény: #22493  bronz
#22496

Persze mert mi az alföldön is alagutat építünk, meg madárleseket (lombkorona sétány)
Rincewind2 szerda, 16:29
Előzmény: #22493  bronz
#22495
Na jó de Bicske és Esztergom között a hegyi hágókon csak jakháton serpákkal lehet eljutni. :)
Rincewind2 szerda, 16:27
Előzmény: #22492  bronz
#22494
Ha 5.5-6% közé lemegy januárig az állampapírhozam, akkor aki állampapírban gondolkodik az nem fog váltani. Megnézve a hozzászólásokat ez sokaknak megfelelő lesz, mert 1 MRD-ra sokat fizet....
bronz szerda, 16:25
Előzmény: #22490  Rincewind2
#22493
Igen, brutális áron épülne.
Érdekes, hogy a bosnyákok olcsóbban építik most a hegyek között az autópályát, mint itthon épülne. Biztos azért, mert nem EU tagok, mondaná az M1.
ktamask szerda, 15:59
Előzmény: #22489  bronz
#22491
Korábban a MÁP+ (a régi MÁP+)  volt az egyedüli papír, ahol nem így fogalmaztak: mint most már az újnál is:
https://www.allampapir.hu/dokumentumok/ee939f93-8389-478d-bfbc-1d735ce23123.pdf
A Magyar Állampapír Plusz névértékének visszafizetése a lejáratkor egy összegben esedékes.
Természetesen 5 napig díjmentesen visszaváltható évente, ez "lehetőség" a MÁP+-nál, ez benne van.
Tehát jelenleg az összes papírnál ez a "névértékének visszafizetése a lejáratkor egy összegben esedékes" szöveg van, nem csak a PMÁP-nál, hanem PMÁP, BMÁP, FIXMÁP, MÁK papíroknál is.
Csak azért korlátoznák csak a PMÁP-ot, mert abból van a legtöbb? Nem túl logikus.
Csak azért emelnék fel a visszaváltási díjakat, csak a PMÁP-nál, mert az adja-adta a legmagasabb kamatokat? Az sem túl logikus
Menet közben a DKJ/BMÁP is magas kamatokat adott, legalább 1 éven keresztül, valószínűleg a többség a BMÁP-ból még időben átült a PMÁP-ba, a magas kamatokat kihasználva. (ha jól emlékszem 2033/I volt az utolsó nagy inflás, bár kis prémiumos)
Bár attól még, hogy "nem túl logikus", simán lehet, hogy hoznak egy módosítást csak a PMÁP-ra, szimplán a tömeg miatt. 'pl. határozat: Csak fél évig korlátozzuk"-  mint a kamatstop, egy számjegyű alapkamatnál "eltöröljük", azóta se törölték el.
Rincewind2 szerda, 15:49
Előzmény: #22488  bronz
#22490
Hát erre roppamt egyszerű a válasz. Nézd meg a Forbes 2010-es és 2024-es 100 leggazdagabb ember mo-on listáját az összegekkel és már tudod is a választ. Csak 1 példa:
Most fogják építeni az M100-t 32 km 345 MRD Ft sz ára 26 híd és 3 alagút a veszedelmes Bicske-Esztergom magashegxi útvonalon. 
bronz szerda, 15:46
Előzmény: #22472  Rincewind2
#22489
Ez érdekes lesz, szopatás készül.
Ha csak 2000-3000 milliárd Ft + kamatok kimennek a kincstárból, azt szerintem nem fogják tudni pótolni.
2 verziót látok reálisnak:
1. megemelik 1%-ról a visszaváltási jutalékot 2-5%-ra
2. nincs visszaváltás (ajánlattételben sincs erről szó, meg kell várni a futamidő végét).
Mindkét verzióval oda lesz a bizalom a magyar állam felé, már ami még megmaradt belőle itt-ott.
bronz szerda, 15:43
Előzmény: #22472  Rincewind2
#22488
Inkább azon gondolkozzon el, hogy miért versenyképtelen a magyar KKV szektor, miért van mindenki túladóztatva, miért nőtt háromszorosára az államadósság 2010 óta, mióta a Fidesz kormányra került, miért szabályozzák túl a piacot minden téren lassan, ami miatt alig van beruházás?
Még lehetne folytatni a sort...
Havi 6,3 millió Ft-ért segg hülye ahhoz, amit csinál.
ktamask szerda, 15:27
Előzmény: #22486  Boby
#22487

Nem vagyok egy nagy gazdasági szakértő.
Vannak topicok, ahol szokás mások hozzászólásait "visszamásolgatni", hogy X-Y ki mit mondott több napja, szerintem ez egy baromság.
Ez a fórum - elmélkedés, nem kereskedési tanácsadás.
Kb. mindenki azt csinál, amit akar, maximum vélemény-cserét tartunk itt.
Engem érdekel a többiek a véleménye, a te véleményed is. Soha nem mínuszollak, senkit sem.
Inkább csak próbáltam leírni, hogy mit akarhat Nagy Márton, milyen "cumit" tervez a lakosságnak, amit én esetleg nem látok, vagy fel sem merül bennem, és esetleg ti jobban képben vagytok az ilyenekkel kapcsolatban.
Boby
Boby szerda, 15:10
Előzmény: #22485  ktamask
#22486
"Ha lenyúlja, szerinted nem fog mindenki tiplizni  akármelyik Magyar Állampapírból, akár bankbetétből? Bank-pánik, stb. Jön a párnaciha?"
Megint túlgondolod amit írtam, aztán holnap meg rajtam kéritek számon, hogy mikor jön már a csőd,amit ígértem! 
ktamask szerda, 15:03
Előzmény: #22483  Boby
#22485

A történet szerint a sajtot elveszi-megeszi a Róka.
Ha ehhez hasonlítjuk, akkor Nagy Márton le akarja nyúlni a 8000 MRD-nyi PMÁP vagyont és GAME OVER a 8000mrd-nak, ami nem tűnik reálisnak.
Ha lenyúlja, szerinted nem fog mindenki tiplizni  akármelyik Magyar Állampapírból, akár bankbetétből? Bank-pánik, stb. Jön a párnaciha? Nem valószínű.
Az állampapír eleve forrásul szolgál nekik, ha ez a vagyon bent áll több évig (ha bent áll), akkor használják, most is, jövőre is. ez nem újdonság. Ebből fedezik a hülyeségeiket, akár veszteséggel is.
Ha ebből nem tudnak profitot csinálni, (a kamatkiadásokon felül) tőke+kamat > tőke+profit, akkor negatív eredménnyel zárják = növekvő adóssághegy.
Próbálkozniuk kell pénzt teremteni, bármi áron. Ha nincs fogyasztás, valahogy akkor is rúgdosni kell a lovat, hogy vágtasson.
//persze értem a problémát, amit írsz, vannak kételyeim, de max tényleg korlátozni tudják a kivételt, bár szerintem az önmagában is óriási problémát szülne (amit írtam fentebb: "Pánik")//
ktamask szerda, 14:50
Előzmény: #22483  Boby
#22484
https://www.youtube.com/watch?v=NIdZbK44uVc
Jean de La Fontaine: A róka és a holló
Boby
Boby szerda, 14:28
Előzmény: #22472  Rincewind2
#22483
Egy a lényeg, a pmáp pénzeket nem akarják elereszteni. Hasonló a történet a róka és a holló meséjéhez. Főbb szerepekben: a Róka-Nagy Márton, a Holló-Hathor. Gondolom a mese végét mindenki ismeri!
FR73 szerda, 13:58
Előzmény: #22480  combo
#22482
Szerintem azt az irányt minden helyzetre ki fogják venni az illeték alól, ha van egy kis eszük. De még nem gondolták át eléggé, most még csak az adóbevételi szempontot látják.
TitusPullo
TitusPullo szerda, 13:55
Előzmény: #22479  combo
#22481
tartós pénzekről volt szó a cikkben, ha nem a tbsz, akkor kell új lakástakarék, ha nem a tbsz. az nem lenne azonnali pénz az épiparnak. olyan lehetséges, ami azonnali forrás lenne, nem tbsz-en lévő megtakarítások akkor adómentessé tétele ha lakásra költöd. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek