Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2023. 11. 17. 10:45
Előzmény: #209996  FR73
#210000
Nem kötelező az anyagi előrehaladás, nem mondtam ilyet. És nem is szólnám le a fontos de alulfizetett munkát végzőket, hacsak a közös kiállás és érdekérvényesítés hiány miatt nem. (Lett volna pénzparipafegyver ha nem tanítanak a tanárok és a szülők ezt fontisnak érzik. De utóbbiak csak akkor morogtak amikor nem volt gyerekmegőrző a covid alatt, a minőségért nemigen. De ez messzire vezet)
Nyilván a jól léthez sok összetevő kell, aztán egyéni dolog kinél melyikben hol van a fájdalomküszöb. 
Mammabear 2023. 11. 17. 10:44
Előzmény: #209986  Stg
#209999
Nem sèrtettèl meg, csak nem akartam èrdektelen kiselőadást tartani. Ezèrt rövidre zártam
mpagnes 2023. 11. 17. 10:40
Előzmény: #209989  Stg
#209998
Hát itt nincs házastárs. Néha van ilyen-olyan semmilyen nő.
Stg 2023. 11. 17. 10:28
Előzmény: #209993  Benzedrine
#209997
Igen, bár nekem is még nagyszüleim generációja szívott egy óriásit, nekem sincs jelenleg külföldön pénzem, vagyontárgyam.
Nem mondom hogy nem is gondolok rá, de inkább csak latolgatás, spekulálás az, nem konkrét szándék.
Érdekes az ember, inkább a jót reméli előre, mégha van is már rossz tapasztalat mögötte.
Legalább , ahogy én látom a kis kozmoszomban.
FR73 2023. 11. 17. 10:25
Előzmény: #209994  N0MAD
#209996
De mi van, ha valaki olyasmit csinál hivatásszerűen és nagy-nagy szeretettel, amit nem fizet meg a piac?
Párom nagybátyja például tűzoltó volt, gyerekkori álma vált valóra, imádta a munkáját, és pocsékul keresett.
Komoly dilemma, hogy váltson, mert a nap akkor is csak 24 órából fog állni, a hét akkor is csak 7 napból, ha vált, és az ideje nagyobb részében olyasmit csinál sok pénzért, amihez nem sok kedve van.
N0MAD 2023. 11. 17. 10:19
Előzmény: #209993  Benzedrine
#209995
Én óvatos vagyok, de a bécsi bankszámla semmiben nem különbözik a pestitől ha magyar adóilletékességű vagy. 
Látják is, le is foglalhatják, le is adóztathatják. 
Volt már 99%os adókulcs pl a végkielégítésekre nemrég. 
Jó, talán államcsőd ellen véd ha nem vesznek elő valamiért mert kell a pénzed. 
N0MAD 2023. 11. 17. 10:15
Előzmény: #209987  FR73
#209994
Nem teljesen értünk egyet.  “A jól fizető szakma is egy lottószelvény.”Szakmát tanultam valamikor rég, aztán dolgozva úgy éreztem ez nagyon nem ok, munka mellett it diploma, nyelvvizsga, tanfolyamok, felsőfokú nyelvvizsga, specializálódás, talán nem öntömjénezés hogy egy szűk területen főtudorrá válás, nemzetközi ismeretek, kapcsolódások. Kis terület de szerintem jelentős. De ez mindegy is. Nem küzdelem, igazándiból hobbinak is felfogható a tanulás, nem feltétlen fájdalmas az, a netflix is nyelvtanulás ugye. Lottószelvény? Nyilván, részben. Megérte váltani? Persze. Lehet kétkeziként is? Persze, itt van melós példának. Lehet gyorsabban is halad. Ki tudja? “ Az ingatlan nem viccből lett kedvenc eszköz, van presztízse, kézzel fogható (nem egy ígéret, nem csak egy papír, nem csak egy adat, nem csak egy karaktersorozat), nem olyan könnyű elveszteni és ellopni, a tapasztalat szerint az értéke felfelé megy.”Aztán nem kell sokat visszamenni az államosításig, a lebombázásig, a kulákká válásig. Hány ember életét tehette tönkre az ingatlan aki amiatt nem menekült el, amiatt telepítették ki? Hány ingatlan égett le? Mennyien nem váltottak másik munkára mert költözéssel járt volna? Mennyien buktak bele lakáshitelekbe? Mennyi árverezés meg kilakoltatás volt?Az ingatlanmánia inkább onnan jön hogy másod kádár alatt nem is lehetett. Jé, kínában is ingatlanmánia van a kisembereknek…. Most dől meg épp. Tudásba fektetés meg újra és újra felfuttatta néhány család generációit, többszöri erőszakos kinullázás után is. “  nincs garancia arra, hogy ami jól fizet jelenleg, az jól fog fizetni 15 év múlva is.”
Ezért kell a hajlandóság a váltásra, munkában is, lakhelyben is, befektetésben is. 
Benzedrine
Benzedrine 2023. 11. 17. 10:09
Előzmény: #209991  Stg
#209993
Mégis sokan tartanak 5-10 ingatlant, mind az országon belül és még egy bécsi bankszámlájuk sincs.
tihamer
tihamer 2023. 11. 17. 10:09
Előzmény: #209989  Stg
#209992
Stg 2023. 11. 17. 10:00
Előzmény: #209990  FR73
#209991
Sajnos.
FR73 2023. 11. 17. 09:52
Előzmény: #209989  Stg
#209990
Pontosan. Vannak a vagyon gyarapítók, a vagyon megtartók és a vagyon felélők. Ez egy körforgás adott dinasztián belül.
Ami bekavar, hogy itt Magyarországon a múltban sokszor volt nullázás, még él az a generáció, aki legutóbb élőben tapasztalhatta a lenullázást.
Stg 2023. 11. 17. 09:48
Előzmény: #209988  mpagnes
#209989
Pontosan erre gondoltam én is mikor olvastam, de ez nekem azt mutatja, a 100, vagy 200 ugyanaz a kategória.
Ha ez a gyerek dolgozott volna most 200.
Volt itt már téma, ugye az sem mindegy egy emberre vetítjük a vagyont, vagy nekem pl. élettársammal együtt, valakinek feleségével együtt?
mpagnes 2023. 11. 17. 09:36
Előzmény: #209984  Stg
#209988
Én úgy gondolom, ha csinált volna valamit 56 évig, akkor nagyon közel lenne a 200-hoz. Így, hogy nem csinált soha semmit, igy csak 100. De most kicsit viccelek is.
FR73 2023. 11. 17. 09:35
#209987
Az életkor szerepe nem mindegy. WB írja, hogy viszonylag könnyű apránként lassan jómódúvá válni. Az időfaktor.
25-35 évesen nem szabad összehasonlítani magad egy 50-65 éves vagyonával. Mint ahogy visszafelé az 50-65 éves sem hasonlítja már magát a 25-35 éves okosságához vagy erejéhez.
25-35 évesen lehet melózni, hajtani, jobban bírod, sokkal rugalmasabb az ember, könnyebben vált, ki lehet használni. Ha valamit elhibázol, még van időd és erőd korrigálni és javítani. 50-65 évesen már kvázi egy élet munkájával játszadozol, ha rossz lóra teszel vagy peched van, akkor annyi.
Az öröklés egy lottószelvény.
A jókor voltam jó helyen is egy lottószelvény.
A jól fizető szakma is egy lottószelvény.
A lottószelvény sokat segíthet, de aki nem él a lehetőséggel, annak semmit sem jelent, sőt, akár a vesztét is okozhatja. Aztán a szerencse forgandó, nincs garancia arra, hogy ami jól fizet jelenleg, az jól fog fizetni 15 év múlva is.
Az ingatlan nem viccből lett kedvenc eszköz, van presztízse, kézzel fogható (nem egy ígéret, nem csak egy papír, nem csak egy adat, nem csak egy karaktersorozat), nem olyan könnyű elveszteni és ellopni, a tapasztalat szerint az értéke felfelé megy. Hát ezért gondolja a nép, hogy ha van elég pénze, vesz belőle, jó lesz az.
És gondoljunk bele, ha így megy tovább, a következő generáció lottószelvényében még nagyobb szerepe lesz az ingatlannak, főleg idehaza, főleg egy központi helyen levő keresett ingatlannak. Örök bérlet vs tehermentes saját egy életen át, micsoda különbség. Na ezért nem kótyavetyéli el egy csomó ember a lottószelvényét.
Stg 2023. 11. 17. 09:30
Előzmény: #209983  Mammabear
#209986
Nem akartalak megbántani.
Peace!
N0MAD 2023. 11. 17. 09:29
Előzmény: #209981  Stg
#209985
“ A dzsentri jelleme pont nem a meggazdagodott paraszt, hanem az elszegényedett nemes.”
Igen, de azért az elszegényedett nemes meg az újgazdag sznob ugyanannál a kártyaasztalnál csinál magából közröhejt hogy másnak akar látszani mint ami. 
Stg 2023. 11. 17. 09:28
Előzmény: #209979  mpagnes
#209984
Hogyan jutunk el a srác sorsán keresztül oda, hogy milyen a különbség a 100-200 között?
Mammabear 2023. 11. 17. 09:25
Előzmény: #209980  Stg
#209983
"hogy annyi mindent kitaláltak, és mindennek az ellenkezőjét is, hogy bármire találsz magyarázatot.
Tehát semmire ."
Ez nem igaz. Pont ilyen kèrdèsekre adtak HASZNÁLHATÓ válaszokat. De itt kiszálltam. Ez nagyon off 
N0MAD 2023. 11. 17. 09:24
Előzmény: #209977  Mammabear
#209982
Köszönöm, nem mondom hogy nem lényeges. 
nem fejeztem ki jól magam, nem az a bajom hogy nincs recept az életre hanem hogy nagyon sok van, a kolduló buddhista szerzetestől teréz anyán keresztül a pénzemberig és a tudósig, a dolgozótól a tolvajig. 
Csak amíg a tudománynak van egy módszertana hogy ha ezt és ezt csinálod ez és ez fog történni, ami működik is az atomtengeralattjárótól a nadrágszíj csatjáig addig ezek a bölcselkedések inkább ötletgyüjtemények. 
Mást mond buddha, a különböző görög irányzatok meg kb mindenki aki nekiáll gondolkozni a műveljük kertjeinkettől a ne csináljunk semmiten át a köz szolgálatáig. 
Hát kösz, előrébb vagyok. 
Csak nem sokat segít hogy az aszkézis, a középút, a munka vagy a hedonizmus felé induljak. 
Ugyanez az ingatlan, életszinvonal befektetés vagy felélés illetve eljótékonykodás vonalon. 
Stg 2023. 11. 17. 09:24
Előzmény: #209967  EURHUF_goes_to_haven
#209981
A dzsentri jelleme pont nem a meggazdagodott paraszt, hanem az elszegényedett nemes.
Aki abban a világban ahol a pénz már nagyon sokat jelent, és neki nincs, viccessé vàlik a mohácsi síkon elesett ösökre alapozott attitűdjével. Leginkább  19.sz tól jelenik meg.
A zsíros paraszttól nagyon távoli jellem.
Nekem legalább így jött le az olvasmányaimból.
Mert ugye nem utolsó sorban inkább irodalmi, mint történelmi figura.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek