Topiknyitó: Hathor 2022. 04. 14. 16:43

Külföldön élni jobb! Hol?  

Hello, külföldön élni jobb.. mondják sokan.
Na de hol, miért, mit csinálva?
Akit érdekel fejtse ki. Talán mostanában mindenki gindolkodott rajta.
Lássuk! Jó szórakozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2022. 04. 19. 18:10
Előzmény: #178  KrisztinaI
#180
A viták általába azért szoktak kialakulni mert egyesek tagadják a jobb kereseteket pedig ez a legkönnyebben cáfolható. Azon tényleg nehéz vitázni hogy jobb az egéazségügy, az oktatás, rendezettebbek a városok, jobb a hangulat mert ezt hogy méred milyen objektív mutatót tudsz rá tenni? mindenki szubjektíven látja a dolgot.
.
Bérezéseknél, áraknál, lakás költségnél mégiscsak könnyebb számokat összevetni. Még ovodai elhelyezkedés vagy munkahelyi stressz esetében mit vetsz össze. Én azt mondom amikor 2 hetet kint voltam évente a belga központban azok az emberek 1-2 órával többet dolgoztak mint mi itt magyarba de fele annyit se stresszeltek sőt szerették amit csináltak nem kényszerből dolgoztak. Most ebből le lehet szűrni hogy belgiumba jobb dolgozni? persze hogy nem mert egyszeri szubjektív vélemény ( az enyém ).
Peterbond 2022. 04. 19. 18:04
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#179
Bocs de a lenti klimás szöveged után kidobbott pénz volt az a másod diploma.
KrisztinaI 2022. 04. 19. 18:02
Előzmény: #176  Andy01
#178
:-)
Egyetértek, az a baj, hogy sokan erre a kérdésre egyszerűsítik le, pedig nemcsak ebből áll a külföldi élet.
A vita ebből alakult ki, hogy az emberek megpróbáltak egymás zsebébe nézegetni.
Fölösleges, minden életformának megvannak a maga buktatói, és mindenkinek ki kell választani, hogy mit hajlandó bevállalni. 
Peterbond 2022. 04. 19. 18:01
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#177
Csak épp hiány szakmával kint ugyanúgy nagyobb bért keresnék. Tehát lehet hogy egy informatikus itthon kifejezetten jól tudd keresni Magyar viszonylatban, de kint ugyanúgy meg van ez a szorzója az ottani bérehez képest szóval hiába keresne itthon 7-800 ezret és az kimagaslóan jó fizu lenne kint ugyanezért 1,5-2 milliót kapna.
.
Amúgy nem tudom miért címzel itt mindent azoknak akik próbálnak okítani. Legtöbbünk igenis jó szakmában jól keres. Én se a saját béremre panaszkodok, Magyar viszonylatban jól keresek, de saját példámban is bemutattam mennyivel több lenne az kint. És tudom nem minden a pénz ( én se mentem végül ki ). De nagyon sok egyéb tekintetben is el kell ismerni lemaradásban vagyunk és nem lehet a kivándorló 6-700 ezer magyart csak arra fogni hogy kérem ezek lusták voltak itthon tanulni ezért mennek Angliába mosogatni mert pont fordítva, a legjobbak mennek a legtöbbször el és maradnak kint.
Andy01 2022. 04. 19. 17:50
Előzmény: #175  KrisztinaI
#176
A  topic temajabol adodoan nem az a kerdes, hogy itthon mennyit keresnek az emberek, nem az itthoni elet, keresetek taglalasarol szol a topic. Arrol szolna, hogy jobb-e kulfoldon elni, es HOL?  Nem csak jovedelmekrol kell ennek szolnia, hanem az elet minosegerol, a helyi sajatossagokrol kulhonban,  amit igen sok korulmeny befolyasol. Varjuk az erdemi hozzaszolasokat olyanoktol, akiknek a kulfoldi eletrol vannak tapasztalataik.
KrisztinaI 2022. 04. 19. 17:40
Előzmény: #174  KrisztinaI
#175
ui. a békesség kedvéért ajánlanám, hogy nem szabad senkit minősíteni, a másik oldalon pedig azt, hogy nem szabad felülni. 
Abba érdemes belegondolni, hogy , mindenki boldogulni próbál, a másik oldalon pedig vegyétek úgy, hogy mindenki elmondhatja a véleményét. 
:-)
KrisztinaI 2022. 04. 19. 17:33
Előzmény: #171  Andy01
#174
Egyetértek, hagyjátok abba, kérlek. (bár nem én vagyok a topik gazdája)
Gaboracing 2022. 04. 19. 17:24
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#173
Cicoriusz! 
Kiscicám!
Neked a legjobb, nincs eszed, nem kell gondolkodnod.
Nem lehet mindenki klímás, nem lehet mindenki ügyvéd.
Ha így lenne nem tudnál fizetni a boltban, mert nem lenne aki elvenné a pénzed és adná a terméket és a számlát.
Ha így lenne, picsognál, hogy a kis tejedet felszürcsölve az asztal alatt a kis itatókádból, amit a macskabarát étterem kirak neked, miközben a gazdáid falják a steak-et és megfosatná azt az érzékeny kis gyomrocskádat, kirohanva a wc-re azt látnád, hogy minden össze van már kulázva, senki nem takarítja- mert ugye mindenki klímás,ügyvéd stb.
Szóval ezeken a területeken kívül is van egy csomó munka, amit valakinek el kell végezni. Mert a 10millió klímás országa azt mondaná, hogy én ezt nem csinálom, klímás vagyok... ha érted. Kiemeltél két szakmát, klímás és műkörmös, a szemétkérdést ki kezeli? A műkörmös vagy a klímás. A probléma nem az, hogy van két általad jónak látszó vállalkozói szolgáltatás, hanem az, hogy a többi ágazat le sincsen fosva. A lényeg az lenne, hogy a kis WC-s néni, buszsofőr, pék, vagyonőr, portás, autószerelő, bolti eladó, gyári munkás, felszolgáló a béreket IS tekintve meg legyen becsülve. Na ez nincs itthon.
Mantrázhatod napestig:
Legyél klímás, legyél műkörmös...legyél klímás..legyél műkörmös bimm bamm bumm..
Ez csak a kényszeresen álmodozó agyadban létezik, de sajnos nem ébredsz fel, mert erősen le vagy szedálva, szóval állj le a hallucinogén szerekről.
 
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 17:15
Előzmény: #171  Andy01
#172
Engem is ez érdekelne. 
Andy01 2022. 04. 19. 17:13
#171
Milyen jo lenne arrol olvasni ebben a blogban, hogy HOL jobb elni kulfoldon!  Olyanoktol, akik kulfoldon eltek rovidebb - hosszabb ideig, vagy van hozzatartozojuk, aki kulfoldon el.
kszsah1 2022. 04. 19. 17:03
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#170
Hát van valami igazság benne amit irsz .
hamutarto 2022. 04. 19. 16:58
Előzmény: #159  LappangSouchong
#169
Fidelitaszos  cumiszopogató. Ne is foglalkozzatok vele.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 19. 16:56
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#168
Minimum két másik olyan regje van, amihez még nem hagyta el vagy nem mosogatta el a jelszavát.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 16:55
Előzmény: #155  bankos
#167
Nem szabad leállni vele vitázni , mert magával ránt a hülyeségbe! Szerintem fut még Cicamisi néven is . Úgy sem lehetsz okosabb , mert csak a saját hülyeségüket tolják. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 16:51
Előzmény: #165  LappangSouchong
#166
Igen, latszik bankos is nemetbe kenyszerult mosogatni kozgazdaszkent. Hisz arra valaszoltam. ;) 
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 19. 16:48
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#165
"Nekem a masoddiplomam kozgazdasz". Aha. Annak már meg kellett volna látszania.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 16:40
Előzmény: #163  bankos
#164
Neked se artana egy füles meg egy micimackó sem
bankos
bankos 2022. 04. 19. 16:39
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
Olyan fülest érdemelnèl gyerek....ez az ami nagyon hiányzik belőled
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 16:38
Előzmény: #160  bankos
#162
Nekem a masoddiplomam kozgazdasz, megse mosogattam nemetben 6 evig....
Kozgazdasz letedre 6 evre kimentel? 
Azert egy kozgazdasznak illene misit megkeresni h ne kelljen nemetben mosogatni.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 16:36
Előzmény: #159  LappangSouchong
#161
Aki kamionos es plane ejszaka azok nem elnek sokaig. Ez van. Erről nem tehetek. A tenyek makacs dolgok.
Igen, aki Hollandiaban jol elvan ahelyett h itthon kihozna magabol a maximumot az gáz.
Aki kimegy az a lenéző/lesajnalo nyugatiaknak dolgozik. Erre szoktak irni hogy kiralyok kutyaja. Ez egy mondas.
Miert egtem bele a klimas -mukormos vonalba? Siman viszik haza a netto 1 misit az ügyesebbje.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek