Topiknyitó: Hathor 2022. 04. 14. 16:43

Külföldön élni jobb! Hol?  

Hello, külföldön élni jobb.. mondják sokan.
Na de hol, miért, mit csinálva?
Akit érdekel fejtse ki. Talán mostanában mindenki gindolkodott rajta.
Lássuk! Jó szórakozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 12:05
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#120

"Amúgy afa mentes volt a klimas"
.
Évi 12 milliós bevételig lehet ÁFA mentes
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 11:59
Előzmény: #118  LappangSouchong
#119

Szerintem összekeveri a bevételt a keresettel.
Kíváncsi lennék ki tudná-e számolni, hogy kb mennyi költséget, adót és járulékot fizet ennyi bevétel után
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 19. 11:48
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Alakulgat. Akkor már csak figyelembe kell venni az egyéb költségeit és ki fog jönni, hogy havonta akár 5-600 elkölthető jövedelme marad a klímás VÁLLALKOZÓNAK.
 
Ha részletesebben szeretnéd tanulmányozni, akkor megnézheted pár vállalkozás nyilvánosan elérhető feltöltött éves beszámolóját. Én idáig tudtam segíteni, van más dolgom is.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 11:44
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#117
"Én nalam e.v. csávó volt. Minden az övé. De nagykelkű leszek. Vonjuk le mindent és legyen tisztán 55e. Az 20 nappal számolva ( 1,1 misi).".
És "természetesen" folyamatos munkája volt.
Sőt házhoz vitték, hogy ne legyen kieső ideje.
Nem tudom hogy miben más egy egyéni vállalkozó. (még több járulékot kell fizetnie).
https://www.klimavaros.hu/klima-szereles-ar
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 11:40
Előzmény: #115  LappangSouchong
#116
Ok. Akkor 900 -at keres ....ha 55e -el szamolom a 80 helyett es 20 nappal 30 vagy 25 helyett 😅
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 19. 11:38
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#115
Ne rajtam pörögj. Én itthon keresek, kicsit nagyobb nagyságrendben, mint amikről itt gondolkodsz. Attól még le fogok lépni, nem gazdasági okból. Segíteni szeretnék neked abban, hogy reálisabban tudj számolni. A kocsi költsége különben nem fing. Havi 1-2 kilót nyugodtan számolhatsz egy klímás esetében.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 11:35
#114
Amúgy afa mentes volt a klimas. Mondta is hogy felvenne segítőnek, jobban keresnek mint most szerinte. Csak azt nem tudta - mert nincs a homlokomra irva h mar akkor is misi felett kerestem nettoban 😅
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 11:33
Előzmény: #112  LappangSouchong
#113
;). Te is jobb ha külföldön vagy. Töketlenek valóban nem tudnak pénzt keresni Magyarországon. A legviccesebb a kocsi mint munkaeszköz költseg amit ideírtál. Fing költség. FING.  Ahhoz képest amit zsebrevagnak.
20 napot írtam. Ezzel még a téli szezon is benne van eves szinten. 
Műkörmös miert nem vagy? Tudom meg kell venni a mükörmöt 😅😅
Az ilyenek megmagyarázzák hogy miert jó kicsicskulni külföldre, ahelyett hogy tanulnának vagy fejlődnének.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 19. 11:20
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#112
Akkor már kicsit közelítünk. Azzal a nem valószínű szcenárióval számoltál, hogy  minden nap van munkája. Még mindig kevered a vállalkozói bevételt az alkalmazotti munkabérrel, de lépjünk ezen is túl. Azt nem tudjuk egyelőre, hogy aki nálad szerelt, az vajon alanyi áfa mentes-e, ha igen, akkor az eleve feltételez egy éves árbevétel méret korlátot. Ha nem, akkor kapásból lejön az áfa. Utána következik az osztalék, bér stb jövedelem adózása. Vannak működési költségei, könyvelő és ezer más, hogy megtalálják a vevők weboldalt üzemeltet, Facebook hirdetést, Google adwords stb fizet, rendszeresen csenget a klímás szakmai engedélyeiért stb... és biztos nem a puszta kezével dolgozik, hanem vannak szerszámai, ha nem tömegközlekedéssel viszi a klímát, akkor járműve, annak az összes jelentős költségével stb.
 
A cukifiúzás nem helyettesíti a tájékozottságot.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 11:00
Előzmény: #110  Lizi
#111
Leírtam mivel lehet ennyi pénzt keresni. ;) 
Mivel nem tudsz olvasni ezekszerint jobb is hogy külföldön vagy lesajnáltan. 
Az ember azert van hogy tanuljon es fejlodjon. Aki elvan mint a befott az szarul fog keresni Magyarorszagon. 
Pelda: valakinek dolgozol műkörmősként akkor szarul keresel. Ha a magad ura vagy akkor milliót is megkeresel. 
Lizi
Lizi 2022. 04. 19. 10:39
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#110
Elfelejtetted említeni, hogy mivel lehet ennyit keresni. Havi netto 10 milliót is lehet keresni, ha politikus vagy szivsebész vagy, de átlag ember munkahelyen (fodrász, eladó, sofőr, autószerelő, festő, gyári munkás, stb.) pesten sem kap 270-nél többet (max a pótlékokkal), ami a pesti ingatlan árakhoz egy nagy nulla.
Én angliában éltem 14 évig, és a kezdő órabérem ötször annyi volt mint debrecenben, miközben az albérlet csak háromszorosa volt a debreceninek, a kaja meg kb. ugyanannyi. Ott az első héttől kezdve volt megtakarításom, 5 hónap mulva kocsit vettem, debrecenben meg épp annyi, hogy tudtam venni egy új cipőt, vagy farmert, de azt is csak azért, mert anyáméknál laktam, és nem fizettem nekik semmit. Legtöbb munkatársam angol volt, aztán ázsiaiak (pakisztán, afganisztán, india), afrikaiak, lengyelek, szlovákok, oroszok, minden. Angolok valóban tartózkodóbbak az idegenekkel szemben, de ez csak addig van, amig meg nem ismernek jobban. Aki jó fej, azt elfogadják, és egyenértékű emberként kezelik, nekem soha nem volt ilyen jellegű problémám. A muszlimok már más téma.
Angliában nem kellett ügyeskedni meg "okosba" csinálni semmit. Ledolgoztam a heti 38 órámat, amiért kaptam rendes fizetést, nem volt semmi humbuk.
Voltam tirolban is egy rövid ideig, a házi néni jó fej volt, viszont ott jobban éreztem az idegenekkel szembeni elhatárolódást, mint angliában, de tirolban sem annyira mint te irod. Emberszámba vettek jobban, mint a magyar cégeknél.
Magyarország egy szégyen, és orbán újabb urlmával nem is fog változni. Már készülök vissza angliába, mert a hibáival együtt is jobb ott élni mint itt.
Ja, orvosi ellátásrol nem beszélve. A kórházak modernek, jól felszereltek, az ápolók kedvesek, mosolygósak, az angol orvosok nagy része olyan közvetlenül beszéltek velem, mintha padtársak lettünk volna nyolcadikban.
Én tudom mi a különbség, mert éltem mindkét helyen, te meg nem tudod, mégis osztod itt az észt.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 10:24
Előzmény: #108  LappangSouchong
#109
Capaeledel keveri cukifiú.
Én nalam e.v. csávó volt. Minden az övé. De nagykelkű leszek. Vonjuk le mindent és legyen tisztán 55e. Az 20 nappal számolva ( 1,1 misi).
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 19. 10:13
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
Te kevered a megrendelő által fizetett munkadíjat a klímás alkalmazott munkabérével. Ha 85-öt fizettél, akkor az nettó 66,9, mondjuk annak a felét a vállalkozónak meg kellett keresnie, hogy kijöjjön a rezsije stb, a maradék kb. 35-ből tud bért fizetni, az járulékok után úgy 20-25e forint formájában landol a klímás alkalmazott zsebében. Jó esetben.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 09:39
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
Gondolom az orszagos atlagot a statisztikai hivatal alapjan nézik, magyarul ahol több mint 5 munkavallalo van peldaul. De van 1 ötletem, hivj fel egy budapesti e.v. klimast es kerdezd meg mennyi a munkadíja. ;)
Nálam 2019-ven 85e -ert csinaltak meg....
KrisztinaI 2022. 04. 19. 09:26
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#106
???
Berkshire-ben és Londonban laktam 4.5 évig, ahhoz nem kellett az általad leírt útvonalon járni.
Látod, van élet Angliában az általad említett útvonalon kívül is.  :-)
Abban igazad van, hogy tényleg nem autóztam körül, helyette Balin voltam nyaralni. :-)
Szerintem mindenki véleménye egyedi lesz az alapján, hogy hol dolgozott/élt. Dél-Afrikában volt olyan expat kolléga, akivel nagyon szerettünk ott lenni, és volt, aki alig várta, hogy visszatérjen Európába.
Kinek mi volt a tapasztalata.
Általánosságban véve igen, az élet minősége jobb lesz nyugatra menve külföldön (könnyebb egy iphone-t megvenni,  nyaralni menni, stb),  amit próbáltam elmagyarázni, hogy,  amikor túllépsz az iphone problémáján,  az igazán  "gondtalan" élethez ott is, és itt is vezetői fizetés kell, vagy 2 fizetés kell egy háztartásba.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 09:17
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#105

országos átlag volt.
Akkor a vidéki 100 ezer alatt keres? Mert kb. így jöhet  ki ez az átlag.
Balazska900 2022. 04. 19. 09:10
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#104
Az építőiparral is próbálkoztam anno ott. Mivel én is olvastam hogy csilliókat keres a segédmunkás is az iparban ,gondoltam lecsekkolom mi van.
 A valóság meg az volt hogy 1200-1400 órabért adtak a legtöbb helyen, ezt meguntam és visszamentem vendéglátózni ami könnyebb meló.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 09:08
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
Igen. Videken egy alkalmazott klimaszereloe.
Pesten egy egyéni vallalkozo klimás 80 netto min. Naponta. 
Balazska900 2022. 04. 19. 09:05
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#102
Ja, akkor ez a szektor is ássa el magát, ok. Utolsó helyem gyár volt, 170 nettót kerestem. 
Informatikus vagy mi? Azok szoktak ilyen okosak lenni. Van olyan informatikus ismerősöm aki azt hitte a bérpapírra amikor mutattam neki hogy heti bér.... a 170 re.
Azt gondolta hogy mivel ő kurva jól keres, hogy mások is jól keresnek....
Meg olvasta ő is az Interneten hogy milliókat keresnek itthon a melósok LOL.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 09:03
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#101

"Ja egy klimás szaki is 1 misi felett tud keresni itthon.".
.
Te magad linkelted be a #77-be, hogy a klímaszerelő bére 380 ezer körül van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek