Topiknyitó: Hathor 2022. 04. 14. 16:43

Külföldön élni jobb! Hol?  

Hello, külföldön élni jobb.. mondják sokan.
Na de hol, miért, mit csinálva?
Akit érdekel fejtse ki. Talán mostanában mindenki gindolkodott rajta.
Lássuk! Jó szórakozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 17. 15:58
#20
Ennek a kérdésnek. megválaszolása annyi paramétertől függ, hogy általánosságban  véve lehetetlen vállalkozásnak tűnik. Minden esetben le kell bontani az adott egyén szintjére és még ott is inkább nem megválaszolható mint igen. 
 
Nem is próbálkozom vele, pedig régóta külföldön élek.
Törölt felhasználó 2022. 04. 17. 11:43
Előzmény: #18  Balazska900
#19
Hát Ausztriaban többet kapsz mosogatásért mint itthon.
Balazska900 2022. 04. 17. 10:51
#18
Ausztriában laktam 2012-2018 között, honvágy miatt hazajöttem, az életszínvonalam körülbelül a felére esett vissza.
Nagyon kemény drogot kell ahhoz fogyasztani hogy valaki higgyen benne hogy nincs Nyugat Európában jobb élet mint itthon.
Freszelés 2022. 04. 17. 10:30
Előzmény: #2  Hathor
#17
Svájc.
Nemtomicsináljak 2022. 04. 17. 09:12
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#16
Még nagyon fiatalok, addig tuti nem fognak dolgozni, különösen  kamionosként, mert az valóban nem életbiztosítás évtizedekig 👍
Nemtomicsináljak 2022. 04. 17. 09:10
Előzmény: #11  KrisztinaI
#15
29 és 27 évesek.
Szerintem is csak jól megszedik magukat ,aztán valamikor talán hazajönnek ,szerintem nyolc tíz év múlva.
Bár jelenleg nem így tervezik, viszont ott házat venni abból a fizetésből sem foglak soha.
Mondjuk ott nagy részben bérházakban élnek, nem kötik le magukat egy életre a fiatalok egy saját ház hiteleivel!!
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 16. 18:41
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Ha a moderátor bírná az ilyesmit, akkor most azt mondanám, hogy jó nagy köcsög vagy. Még szerencse, hogy eszembe se jutna.
Törölt felhasználó 2022. 04. 16. 17:45
Előzmény: #9  Nemtomicsináljak
#13
Jah, meg is fognak halni 58 évesen. Főleg az éjszakai kamionos. 
qpec 2022. 04. 16. 14:47
#12
A szűk családi kör gyermekei 70/ ban külföldön élnek.20% ingázó,a 80/ kitelepült.Kinek.kinek mi tetszik jobban.Nem ma kezdték a külföldi életet,2003-tól indult a történet.mindegyik túl van a negyvenen.különböző okkal és indokkal vágtak neki a nagyvilágnak,csak Indiában és Ausztráliában nincsenek,ja és Távol Keleten.A sajátjaink szerencsére "csak " Európába vannak,de a baráti körük szerte a világba,úgyhogy mindenhol jártak már.A munka mindenhol kemény.A takarékos életet mindegyik űzi,mert tudják,hogy sem a jelenlegi lakóhelyen,sem másutt nem fogják a nyugdíjas éveiket az államuk pénzén ellébecolni,nekik kell a fedezetet biztosítani hozzá.Ki-ki lelki állapota és vérmérséklete alapján dönti el,hol éli le az életét.A sajnálatos,hogy hazatelepülni egyiknek sincs szándékába,mert a munkahelyi kinti légkör fényév távolságra van a hazaitól,bár azt mondják ott is romlik.
Kellő tőkeerővel és nyelvtudással ott jó élni,ahol az ember jól érzi magát.Öreg uszonyos nyuggerként  mi már csak maradunk a NER által kisajátított Kárpát Medencébe,csendesen morzsolgatva a következő 30 évet.
KrisztinaI 2022. 04. 16. 13:37
Előzmény: #9  Nemtomicsináljak
#11
Nem akarom az örömüket aláásni, de hány évesek, és meddig tudják csinálni?
Az emberek idővel nem akarnak kamionban lakni, és az úton élni. 
Ez az, amire gondoltam, hogy a jó élethez mindenütt pénz kell.
Most ott itteni viszonylatban jól élnek, de meddig tudják ezt folytatni.
Ne érts félre, legalább lesz megtakarításuk (legalább itthon vehetnek egy kis házat), de idővel majd tovább akarnak lépni.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 16. 12:12
Előzmény: #8  Hathor
#10
Mi Bangkok agglomerációját néztük ki (Pattaya), eléggé Siófok jellege van, de nyugdíjasként az infrastruktúra is fontos, és a thai egészségügy magasan jobb színvonalú a magyarnál. És ott van a közelben egy csomó ország, ahová érdemes utazgatni, el lehet szépen lenni. A kaja is remek. A bérbe adható új építésű apartmanok meg fél-kétharmad áron vannak a magyarországiakhoz képest. Az időjárás fasza, az időnkénti monszun nem különösebben zavaró, ha a kárpát-medencei téli inverziós réteges elhúzódó borult idővel hasonlítjuk, amikor két hétig nem süt a nap.
Nemtomicsináljak 2022. 04. 16. 11:14
#9
Rokonság fiai németben a sofőrködnek asszem négy -öt éve.
Ők tökéletesen meg vannak elégedve.
Az egyik csak éjszakai járatban dolgozik 3600 eurót kap kézhez.
A másik még nappali teherautón, ő 2800 at.
Van aki 5000-5500 eurót kap ,de ő bevállalja hétvégi fuvart is éjszaka.
A cég biztosít nagyon kedvezményes szállást ,egyszeri kaját.
Az éjszakás srác közel 1 milliót havonta le tud rakni 😉
Eszük ágában sincs valamikor is visszaköltözni Magyarországra, különösen ebben a mostani helyzetben!!
Szülek eleinte nagyon nem örültek hogy elmennek, de most már ők is helyeslik az akkori döntést, hisz látják milyen szépen boldogulnak.
Hathor
Hathor 2022. 04. 16. 10:57
Előzmény: #3  LappangSouchong
#8
Én szívem is Ázsia fele húz, és hasonló okokból.
KrisztinaI 2022. 04. 14. 18:32
Előzmény: #5  Matyi_atya
#7
Naaa! Ez csúnya volt.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 14. 17:58
Előzmény: #4  KrisztinaI
#6
Hát elég fura országok vannak azon a listán.
Matyi_atya
Matyi_atya 2022. 04. 14. 17:43
Előzmény: #2  Hathor
#5
Missziós papként bennszülött diáklányokat téríteni :-)
KrisztinaI 2022. 04. 14. 17:34
#4
Személyiségtől, családi állapottól, ambícióktól függ, de az én véleményem az, hogy a jó minőségű élethez mindenütt pénz kell.
Valaki szeret Ázsiában digitális nomádkodni hostelekben, de szerintem hosszú távon ezt nem lehet csinálni.
Itt egy felmérés arról, hogy hol jó nyugdíjasnak lenni:
https://www.weforum.org/agenda/2022/02/best-places-to-retire-list/
Szerintem meg nem, én inkább valami északi országban szeretnék nyugdíjas lenni :-) (Igen, tudom, hogy a megélhetési költségek is mások).
Éltem Angliában (4.5 év), és Dél-Afrikában (2 év)
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 14. 16:59
Előzmény: #2  Hathor
#3
Szerintem nincs tuti recept, életkortól, beállítottságtól, sok mindentől függ. Én pl. ázsiai tengerparti nyugdíjas leszek, helybeli ingatlanok kiadásából fogok élni a feleségemmel. Ez pl. egyáltalán nem ideális családalapító pályakezdőknek. A miértek között első helyen a kedvezőbb és élhetőbb társadalmi légkört említeném.
Hathor
Hathor 2022. 04. 14. 16:43
#2
Hello, külföldön élni jobb.. mondják sokan.Na de hol, miért, mit csinálva?Akit érdekel fejtse ki. Talán mostanában mindenki gindolkodott rajta.Lássuk

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók