A kárpótlási jegyek ügyében az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozó ügyvéd, dr. Varga Tamás keresetet adott be a Fővárosi Bíróságra, amelyben kérte a bíróságot, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény 21. § (1) és (7) bekezdése alapján határozatában kötelezze a Központi Kárrendezési Irodát (KKI), valamint Pénzügyminisztert, a kárpótlási jegyek kibocsátójának képviselőjét, mint adatkezelő szerveket a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos kérdéseik pontos(!) megválaszolására.
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509
Ha megirdetik eladasra miert ne kaphatnék , ez nem egyszemélyes privát Zrt.? Ahogyan te is vázoltad az egy opció. Ha zárt, meghívasos alapú az értekesites akkor is a pályázatban szerepelni kellene .Itt Zrt.ből lesz Nyrt.
Ha egy részvénytársaság zárt ,hogy kaphatnál benne tulajdont részvény-kárpótlási jegy cserével ?????Az lehetne megoldás ha MKB veszi meg a B.B és egy részét a vételárnak fizethetné jeggyel és akkor a tőzsdéről felvásárolná a szabad jegyeket és később már a összeolvadt 2 bankot vezetné be a tőzsdére
Ha a B.B eladása nem tőzsdei értékesítés akkor a kárpótlási jegyedet ,hogy tudnád beváltani ?????Ha az értékesítés zárt akkor legfeljebb a vevő fizetheti ki a vételár egy részét jeggyel de te nem :-)
Független a tőzsdei értekesítes a tv.szempontjaból szvsz hiszen állami vagyonról van szó ab ovo köteles lenne biztosítani a felhasználási lehetőséget ha nem akkor a watson féle jogi úthoz kell egy pertarsaság aztan irány a nemzetközi komolyan vicc ami itt folyik .
A határozat lényegében a több mint 20 évvel ezelőtti föld árveréseknél volt lényeges de ilyenkor kellett egy speciális zsebszerződés ,,,de ezt törvényileg szabályozták ,,,szerintem jelenleg lényegtelen van e határozat vagy nincs ,,Mai hír,hogy a Budapest Bankra vevőt keres az állam lassan ez a kérdés is eldől vagy így vagy úgy ,,,ha nem tőzsdei értékesítés lesz akkor azt hiszem bajban leszünk
Ha van fizikai jegyem, de nincs hozzá határozat akkor egy esetleges felhasználási lehetőségkor használható lesz szerintetek? Illetve ha jól tudom az ERSTE végezte a dematerializálást, mit tudtok róla még most is lehet dematerializáltatni?
Mészárosnak nincs 200 milliárdja a B,B-ra és különbben is minek vennék meg a teljes bankot elég ha az irányítás a kezükben van és egy kis részvénytöbbség ezt a legegyszerűbb egy Tőzsdei jelenléttel abszolválni mondjuk a Budapest Bank alapszabályzatát nem ismerem .....a legegyszerűbb egy tőzsdei bevezetés első körben mondjuk 35-45% főleg intézményi is kisbefektetőknek aztán lehetne egy kárpótlási jegy csere és harmadik ütemben a megmaradt részt is a piacra dobni ,ezt 1-1.5 év alatt lezongorázni
A zártkörü eladásnál szerintem nem éri meg a vevöknek a jegyel foglalkozni, 200 milliárd- vs 200-400millio-nak(a teljes tözsdén lévö menyiség) a kb10% diszkontja, ami talán 20-40 millio. Ha te oda adnád 1600ft-ért
Akár hogy is lesz a privatizáció, a kárpótlási jegyet be kell fogadják a vevőtől. Ha zárt körben értékesítik a bankot, a vevők akkor is növelhetik a nyereségüket, ha vesznek jegyet is a fizetéshez.
"Továbbra is napirenden van a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank egyetlen szuperbankként történő egyesítésének a gondolata - értesült "mértékadó" kormányzati körökből az mfor.hu. Ezt megelőzően idén végre sor kerülhet a Budapest Bank privatizációjára. " Én ebböl arra következtetek, nem a tözsdén akarják privatizálni a BB bankot, hanem a saját zsebükbe. Majd a közös bank egy kis részét hozzák a tözsdére, a kedvezöbb adózás miatt.
Kárpótlási jegy: Most mennyi is az annyi?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509