A kárpótlási jegyek ügyében az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozó ügyvéd, dr. Varga Tamás keresetet adott be a Fővárosi Bíróságra, amelyben kérte a bíróságot, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény 21. § (1) és (7) bekezdése alapján határozatában kötelezze a Központi Kárrendezési Irodát (KKI), valamint Pénzügyminisztert, a kárpótlási jegyek kibocsátójának képviselőjét, mint adatkezelő szerveket a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos kérdéseik pontos(!) megválaszolására.
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509
Én már elfelejtettem, de nagyon érdekelne mi a valós, jelenlegi jogi helyzet? Ha lesz új állami cég ami tőzsdére jön, akkor kötelesek a kárpótlási jegyet befogadni a jegyzéskor, vagy már nem érvényes rá semmilyen törvény, és csak akkor ha úgy tartja kedvük?
A Fidesz Országgyűlési határozati javaslatot nyújtott be a Ceglédy ügyben,hogy kártalanítást kérjenek a diákoknak akiket Ceglédy cége megkárosított ..Ja,hogy velünk mi lesz az nem is kérdés ---fel sem merül
Teljesen igazad van. Kérdés meddig húzzák , gondolom egy nemzetközi bírósági döntés esetén kénytelenek lennének csengetni, ott meg mindannyian tudjuk, hogy nem 1742 Ft-ról szólna az ítélet.
Ezek a hirek nem sokat jelentenek, kb annyi a mögötük állo munka és akarat, mint az az igéret hogy már dolgoznak a jegyek végleges lezárásán.Annak is már hány éve, és még mindig semmi nem történt.
Ez nem hangzik rosszul:
"Matolcsy szerint mindent meg kell tenni azért, hogy az állami
vállalatokat tőzsdére vigyük, mivel a tőzsdei jelenlét lehetővé teszi,
hogy mérjük a vállalatok hatékonyságát. A jegybankelnök szerint a blue
chipek jelenlétére is nagy szükség van, de további nagyvállalatok
tőzsdei bevezetése is szükséges, Matolcsy szerint meg kell vizsgálni a
lengyel példát, ahol valamennyi nagybank a tőzsdén van, lényegében
kötelezően, ez a modell egyrészt dinamikus tőkeforrást jelentene a
tőzsdének, de fontos a bankoknak is, mivel a tőzsdén keresztül azok
teljesítménye is mérhetővé válik."
Eszembe jutott, hogy az Ombudsmant nem próbáltad?
Kettő hivatkozással is lehetne vsz. Alkotmánnyal összhangban van ahová ennek a Kárpót törvénynek az alkalmazása fajult 26 év alatt. Elinflálták gyakorlatilag mert nem kamatozott csak 94-ig, és most 2017-et írunk. Ez nem túl valószínű alkotmányos lenne. Egy állami kötelezettség ilyen módon történő értelmezése , akármit mondjon a Kárpót törvény.
A másik lehetőség a jogerős ítélet végrehajtása az állam részéről. Ha azóta valamit eladtak.
Van valamiféle jogi fejlemény az utóbbi időkből?
Kárpótlási jegy: Most mennyi is az annyi?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509