Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lo5o_ 2022. 05. 20. 12:00
Előzmény: #537  KaszaPista
#540
Ez lehet a logikája, és el is tudom képzelni, hogy a cégek esetében így kell elszámolni. De mivel a magánszemélyek eseti deviza átváltogatásáról tudtommal  a NAV nem akar hallani, ezért nem is kell ezeket az infókat nyilvántartani, ergo számolni sem vele. Szerintem.
KaszaPista 2022. 05. 20. 11:57
Előzmény: #535  kruksz
#539
Nem, csak a növekmények után adózol, de a mindenkori árfolyamra is tekintettel. Nincs halmozódás.
kruksz 2022. 05. 20. 11:55
#538
Tehát ha pl. 350-es árfolyamon örököl valaki egy rakás dollárt és utána évekig 300 körül van az árfolyam, akkor folyamatosan veszteséget tud produkálni forintban és kvázi visszaigényelhetne adót? Ez nekem nagyon furcsa lenne. Hol van erre vonatkozó útmutató? 
KaszaPista 2022. 05. 20. 11:54
Előzmény: #534  lo5o_
#537
Nem mondanám, hogy biztos vagyok benne, de ez a logikája, mert a bekerülési árat mindig ismerni kell ahhoz, hogy bármilyen különbözetet értékelhessünk.
Ha az eladásnál értékelek mnb árfolyamra, akkor a pozitív cash bekerülése is ez lesz, mert mi lenne más?
KaszaPista 2022. 05. 20. 11:50
Előzmény: #530  Wally_Karue
#536
A beutalt usd-nek a bekerülési értéke a szerzéskori árfolyam lesz. Magyarán, ha 300 Ftért vetted, akkor 1 usd 300 Ft beker ár lesz.
Ehhez képest a kapott (átváltott) eur bekerülése ez alapján számítódik.
Tehát, ha vettél 0,9 eur-t 1 usd-rt, akkor 1 eur beker ára 300 Ft alapján 1/0,9* 300, azaz 333 Ft.
Az euroért vett részvényed bekerülési ára tehát 333Ft szorosa.
Az euroért eladott részvényed bevétele a T napon érvényes árfolyam és a mnb árfolyam szorzata.
Ebből vonódik le a 333-as bekerülési ár, a különbözet a forintosított nyereség vagy veszteség.
kruksz 2022. 05. 20. 11:45
#535
De figyi, ez hüyeség. Ez azt jelentené, hogy pl. egy 180 forintért vett USD után, amit forgatsz tranzakciókban többször is adózol és folyamatosan szívsz.
lo5o_ 2022. 05. 20. 11:43
Előzmény: #529  KaszaPista
#534
A példájukban erről nincs szó. Biztos vagy benne, hogy ez magánszemélyekre is vonatkozik?
KaszaPista 2022. 05. 20. 11:42
Előzmény: #529  KaszaPista
#533
Ha ez így van, márpedig szerintem igen, akkor még olyan is előfordulhat, hogy évekre visszamenőleg végig kell bogarászni az egyes ügyleteket.
Pl. a 2021. január 2-án (vagy mikor volt az első tőzsdei kereskedési nap) vettél valamit (részvény, cfd, opció, bármi) a számládon lévő cash-ből, akkor annak a cashnek a bekerülési árát meg kell határozni, ami az azt megelőző időszak (pl. 2020) befizetéseiből és/vagy forintosított árfolyamnyereségből adódik.
Amikor meghatározzuk a forintosított árfolyamnyereséget, akkor ezzel együtt a devizabevétel bekerülési árát is megállapítjuk, ami a következő ügyletek bekerülési értékének alapja.
donszabo 2022. 05. 20. 11:42
#532
https://www.aldwincallen.com/
A fenti cégről hallott már valaki? Esetleg személyes tapasztalat?
kruksz 2022. 05. 20. 11:41
Előzmény: #529  KaszaPista
#531
A "felkötöm magam" jó válasz lehet most? Hol találom meg ezt a bekerülési árfolyamot, bár ez full nonszensz.. 
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 05. 20. 11:39
Előzmény: #529  KaszaPista
#530

he? ezt ki mondta? ez tutira nem így van
és mi van a az eur-mat a beutalt usd-ből váltottam? :O
KaszaPista 2022. 05. 20. 11:34
Előzmény: #527  kruksz
#529
Igen, de úgy hogy, a vétel bekerülési értékének számításához nem a vétel napján esedékes árfolyammal kell számolni, hanem a korábban keletkezett devizakészlet bekerülési árfolyamát kell alkalmazni. Mégpedig a korábban szerzett mennyiség és annak bekerülési ára alapján (FIFO).
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 05. 20. 11:32
Előzmény: #527  kruksz
#528
elvileg igen
kruksz 2022. 05. 20. 11:26
#527
Ááááá. Én csak az eladási tranzakciók eredményét forintosítottam egyesével és azok után számoltam a 15%-okat. Magyarul a Realized profit/loss tételeket használtam. Vissza kellene keresnem az összes (eladás alapját képező) vételt és azt is átváltogatni forintra és ezt levonni az eladási forintösszegből? 
lo5o_ 2022. 05. 20. 11:20
Előzmény: #523  vnorbi
#526
Ezt T+2-es teljesítést nem tudom minek írták bele, az árfolyam szempontjából nem releváns (ahogy írják is).
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 05. 20. 11:06
Előzmény: #523  vnorbi
#525

szerintem a NAV-nál sem tudják :)
lo5o_ 2022. 05. 20. 11:05
Előzmény: #521  lo5o_
#524
Viszont ha nem részvényről van szó, hanem mondjuk CFD-ről, vagy határidős termékről, akkor tudtommal nem kell átszámolni forintra a vételi tranzakciót, hanem csak az lezárás idején lévő Ft árfolyam számít.
vnorbi 2022. 05. 20. 11:04
Előzmény: #521  lo5o_
#523
Ez a forintosítás amúgy ilyen rugalmas/homályos szabályozás alatt fut? Egyik bróker a T+2-es MNB-s árfolyamon forintosít (az elszámolás napján érvényesen), másik bróker meg T naposon (kötés napján), és mindenkinek igaza van?
KaszaPista 2022. 05. 20. 11:00
Előzmény: #521  lo5o_
#522
Ez elvileg rendben van, tudtommal így kell számolni.
Ami még bekavar, az a FIFO, vagyis a bekerülési árnál a korábban megszerzett deviza és a bekerülési ára határozza meg a vétel bekerülési értékét. Tehát ezt is figyelni kell.
A háttérben egy készletnyilvántartási program húzódik meg :-)
(Nem tudom pontosan mikor változott a jogszabály, de előtte a tárgyévben keletkezett deviza nyereséget/ veszteséget a dec. 31-es mnb árfolyamra kellett értékelni, ez volt a bevallás alapja. Ezt módosította a kiutalt felhasznált, átváltott összeg bekerülési érték módosítása, vagyis amikor a banknak eladtad a devizát)
lo5o_ 2022. 05. 20. 10:47
Előzmény: #519  kruksz
#521

Itt a válaszuk erre vonatkozó része...
.
.
A számítás az alábbi módon került elvégzésre:Az egyes, nem forintban történő kereskedések során Önnek nemcsak a részvényárfolyam-változásokkal, hanem devizakockázattal is számolnia kell. A devizakockázat okozhatja azt, hogy a NAV-nak az általuk leírtaknak megfelelően forintban megküldött adatok és a tevékenyégnaplójában (Activity Statement) ettől eltérő bázisdevizában (USD, EUR, stb.) megjelenített profit vagy veszteség forintosítva az Ön saját számításai szerint bizonyos mértékben eltérő lehet. Az Interactive Brokers a számítások során a kereskedési napon esedékes MNB referenciaárfolyamot használta fel.
Az alább leírt példa szemlélteti az árfolyamkockázatot:
Egy befektető úgy dönt, hogy 1 db dollárban denominált XYZ részvényt vásárol egy hétfői napon. A vételi megbízás 100 dolláros részvényárfolyamon teljesül. Mivel a részvénykereskedés elszámolása T+2 napos, ezért az elszámolásra szerdán került sor, azonban a teljesüléskori hétfői 310 USDHUF devizaárfolyamon – ez azt jelenti, hogy forintosítva 1 * 100 * 310 = 31 000 Ft értékben történt meg a vásárlás.
A következő hétfői napon a befektető úgy dönt, hogy eladja az XYZ részvényét. Az eladási megbízás 95 dolláros részvényárfolyamon teljesül. Mivel a részvénykereskedés elszámolása T+2 napos, ezért az elszámolásra szerdán került sor, ismét a teljesüléskori hétfői árfolyamon – ekkor az USDHUF árfolyam 330 volt. Ez azt is jelenti, hogy forintosítva 1 * 95 * 330 = 31 350 Ft értékben történt meg az eladás.
A példában felhasznált egyenletek a következők:
Vételi ár forintban: megvásárolt részvények száma * végrehajtáskori részvényárfolyam a denomináció devizájában * végrehajtáskori devizaárfolyam
Eladási ár forintban: eladott részvények száma * végrehajtáskori részvényárfolyam a denomináció devizájában * végrehajtáskori devizaárfolyam
Realizált nyereség vagy veszteség: eladási ár forintban – vételi ár forintban – jutalék (commission) és egyéb kereskedéssel kapcsolatos költségek
A teljes veszteség dollárban kifejezve és a tevékenységnaplójában így 5 USD (eladási ár dollárban – vételi ár dollárban), azonban forintosítva már 350 Ft NYERESÉGE keletkezik az árfolyamváltozások miatt (eladási ár forintban – vételi ár forintban).

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek