Topiknyitó: motorGP 2010. 11. 15. 10:28

GSPARK  

Ma piaczárás után fog jelenteni a GSPARK.

MA hozza nyílvánosságra Q3 számokat.



Lehet hogy érdemes itt 800-on belevenni mert holnap 850-en nyit.

Vélemény?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nemethzoli 2012. 03. 20. 12:58
#460
vki 20000 db-ot venne 965-ön... kemény
bronz 2012. 03. 13. 16:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#459
Eszed, mint egy tyúknak.
Ha olvasnál is, tudnád, miért más a nevem itt és ott nagy szakértő VadSpeki. :)))
Törölt felhasználó 2012. 03. 13. 16:00
Törölt hozzászólás
#458
Törölt felhasználó 2012. 03. 13. 15:52
Törölt hozzászólás
#457
bronz 2012. 03. 13. 15:40
Előzmény: #455  bronz
#456
Szép öntés volt ma 900-ig. Kár, hogy reggel visszavontam az ajánlatom 91x Ft-ról, hogy bszná meg... Így csak egy mini pakkot kaptam.
bronz 2012. 03. 07. 16:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#455
Jól van VadSpeki...
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 16:47
Törölt hozzászólás
#454
bankaar 2012. 03. 07. 16:37
Előzmény: #452  bronz
#453
Én kaptam vissza 1029 átlagon "kiszórt" papírjaimat. :)) Köszönöm annak aki megremegett! :))
bronz 2012. 03. 07. 16:31
#452
Szép öntés.
970
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 08:59
Előzmény: #450  fatihszultan
#451
szépen kitömték a kedves érdeklődőket
fatihszultan 2012. 02. 28. 11:58
Előzmény: #448  xmann
#450
xmann,

sok mindenben igazad van és nem kell feltétlenül mindenről meggyőznünk egymást. Elég felkészültnek tűnsz a témában.

Volt Ablonom kb 2006-ban vagy 07-ben egy rövid ideig. Istennek hála min. veszteséggel stoppoltam.

Tigusnak igaza van Bojár kapcsán. Annak idején megvettem a könyvét, a Graphistory-t is. Miután elolvastam, akkor mertem komolyabb pénzt betenni a Graphiba. Ez még a szétválás előtt volt. Egyik legjobb deal volt.
Szal, ha beszél az ember Bojárral, azt érezi, hogy ezzel az emberrel nyugodtan ül egy csónakban. Várszegi mellett nem mernék egy csónakban elaludni.
xmann 2012. 02. 28. 11:39
Előzmény: #447  xmann
#449
ja, és még a fotex kapcsán:

eléggé jól látszik, hogy várszegi egyrészt kivonulóban van Magyarországról (európai rvtársasággá alakulás, majd holland ingatlanok vétele, majd átvezetés luxemburgba), lassan menekülhet meg szeretne a kicsiktől is megszabadulni. Hamarosan már csak luxeburgban lesz bevezetve, leverik az árát, megveszi olcsóért az egészet, és külföldi magáncéggé válik. befektetőként nem tűnik túl jó sztorinak
xmann 2012. 02. 28. 11:35
Előzmény: #444  fatihszultan
#448
másik: szántód fejérben 0 forintot ér-e? Nem. De nem nem is feltétlenül annyit, amennyiért vetted - különsen ha drágá veszed.

Az, hogy az ingatlanmánia csúcsán mennyiért vett valaki földterületet (ez ui. a könyv szerinti érték) eléggé egyértelműen nem tükrözi annak a földnek az értékét, mivel azóta volt egy összeomlás. Ha abban hiszel, hogy a könyv szerinti értéken jól vannak árazva a magyar építési telkek, akkor vegyél ABLON-t, a menedzsment szerint ér vagy 200 penny-t (tele van telekkel), az ára meg csak 30. vajon miért? A piac nagyjából a benne lévő építési területeket nullára árazza, pedig nem kevés van benne........
xmann 2012. 02. 28. 11:32
Előzmény: #446  tigus7313
#447
Látom fatih Te szereted a viccet csak nem érted.

te adtál meg 3-4 feltételt, amire azt gondoltad hogy nincs más válasz mint a GS. pedig pont van: a fotex. Meg kellett volna adni egy további feltételt is: Ne lopj! (mármint a menedzsment ne gondolja azt hogy a kisebbségi rvesek csak szükségtelen koloncok). természetesen tisztában vagyok a Fotex mngmnt hozzáállásával, de az általad adott feltételeknek pont megfelelt.

Annyiban meg egyetértek tigussal, hogy a GSP alulértékelt, lehet rajta vitatkozni mennyivel, de éppígy alulértékelt volt tavaly, meg tavalyelőtt is.3-5-8 éves távon jó lesz nyilván, hiszen az érték előbb-utóbb kibukik, ám hogy rövid távon mi lesz vele azt az isten se tudja. Talán ha bedobnak egy 40 Ft-os osztalékjavaslatot, az generálhat némi érdeklődést (jövőre meg mondjuk 50-et)
tigus7313 2012. 02. 28. 08:49
Előzmény: #442  xmann
#446
általában véve nem komoly, csakhogy itt számolni lehet Bojárral és az általa képviselt szemléletről. (az komollyá teszi a megszokottnál és az átlagosnál)

azzal egyetértek, hogy a legalulértékeltebb magyar részvény a Fotex, de ott Várszegitől nem lehet tudni,hinni,várni, hogy valaha beépül-e az árfolyamba (ld. még Leiszti - Forrás)

egyébként szerintem igazából nincs is miről beszélni, a GS alulértékelt és kész.

az ingatlan esetében a mennyit ér úgy is hipotetikus és szubjektív kategória.
fatihszultan 2012. 02. 28. 07:58
Előzmény: #441  xmann
#445
Csak egy apró szösszenet. Néhány évvel ezelőtt volt, nem tudom mindenki ismeri-e, akkoriban sokat idézgették, nem kevés éllel.

A Fotex-nek zsére volt szüksége. Elemzők megkérdezták Ifj. Várszegit, hogy mégis mire gondolnak? Bankhitel, kötvény, nyilvános kibocsátás?
"Kisvárszegi" az utóbbira szavazott, mondván, hogy rv. a legolcsóbb hitel, mert nem kerül semmibe.
Ja, hogy esetleg a jegyzők némi árfolyamemelkedést, esetleg osztalékot is elvárnak. (Talán 1994-ben, 96-ban, fene tudja már, volt először Fotexem. 450 HUF volt. No comment!)
fatihszultan 2012. 02. 28. 07:32
Előzmény: #441  xmann
#444
xmann,

nem akarom, hogy olyan phylaxia szintre sűlyedjen ez a topic, de többek között ezért nem nagyon szoktam ebbe a fórumba irogatni:
"Nehogy már egy magyar rétet hasonlíts össze....Nevetséges"
Nos, szerintem senki nem hihette komolyan, hogy az almát hasonlítom össze a körtével. Ingatlan-ingatlan és kész. Ha nem adod bérbe, nem lakod, műveled stb., nem hoz egy fillért sem. Attól még az értéke lehet rendkívül magas.
De OK, fogadjuk el ismét az érvelésedet:
Legyen egy jó minöségű szántó pl. fejér megyében. örökölted, nem műveled, nem adod bérbe. Néha elmész, sétálgatsz, virágot szedsz. Ettől az még nem 0 HUF-ot ér!!!

Másik érved:hát igen, vártam a Fotexet. Ezzel egy óriási gong van, és ezt úgy hívják:Várszegi(k). Nekem volt fotexem tizenegynáhány évvel ezelőtt. Aztán amikok kb. 150 HUF-ról mnet el 800 körülre.
Viszont volt graphim még akkor, amikor nem volt szétszedve. Hál istennek benne voltam akkor is pár ezer darabbal, amikor éppen szédválasztották a két céget hatalmas kasza volt a kisbüfiknek is. Na pl. azt egy Várszegi nem engedte volna meg. Ő az utolsó fillért is elszedte volna a többiektől.
Egy Bojár teljesen más fazon. Ővele szívesen ülők egy cégben. Ő hagy nyerni másokat is. Ha megnézed néhány legendás fazon (Spooner, Buffet, Rogers stb.)befettetési döntéseit, nagyon előre sorolják, hogy milyen egy management.
Még anno volt Domusom is. Na az is egy szép példe volt. hatalmas ingatlan vagyon, oszt jól kihúzták a zsét a kisbüik zsebéből.

üdv
Törölt felhasználó 2012. 02. 28. 06:50
Előzmény: #441  xmann
#443
csak aztán nehogy mehess utána Luxemburgba, mint az Orcosok Párizsba
xmann 2012. 02. 27. 20:27
Előzmény: #439  tigus7313
#442
"ebben az esetben értékvesztést kellene elszámolni rá,ennek elmulasztása menedzsment és könyvvizsgálói felelősség. "

Ez komoly, vagy ennyire elképesztően naiv vagy???

Pont az a lényeg egy ilyen ingatlanvbefektetésben, hogy nemhogy a pontos, de még a közelítő értékét sem tudja senki. Nyilván ér valamennyit, de senki nem tudja mennyit. Ti még tényleg nem láttatok ilyen üzletet...

a montecarlos példa meg különösen vicces, azért egy magyar rétet ne hasonlítsunk már össze a Cote'd Azur legdrágább darabjával.......

Ez a terület majd fog érni valamit, ha építenek rá, de egyelőre inkább a meglévő bérlők megtartása, és a kapacitáskihasználtság a lényeg, nem az új építkezés, mert mint írtam most NEM ÉRI MEG irodát építeni, nem jön vissza az építési költség.......
xmann 2012. 02. 27. 20:22
Előzmény: #438  fatihszultan
#441
nagyon egyszerű a válasz a kérdésedre:

FOTEX

minden feltételnek megfelel, csodálkozol, igaz???

"Csak 1 céget mutass a BÉT-en, ami net. eszközérték felén forog, nyereséges, a jövőben is folyamatosan nyereség prognosztizálható, ahogy csökken az adóssága-úgy nő a net. eszközértéke. A nyereségből osztalékot fizethet, vagy saját rv-t vásárolhat.
"

4-5 euró a vagyona, nyereséges, a jövőben is az lesz és saját rv-t folyamaotsan veszi

Topik gazda

motorGP
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek