Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BKKT péntek, 08:00
Előzmény: #112219  Beze
#112220

Mindegy, hogy ki nyer mert nem változtat azon ahová a chart mutat, 130000-150000-közé, ennyi már biztosan meg lesz.... és ezen már Trump és Kamala sem tud változtatni....
Annyi változás lehet, hogy Trump győzelme setén a fentebb jelzett szint csak az első lépcsője lesz az emelkedésnek...
Beze
Beze péntek, 06:52
Előzmény: #112181  terelemel
#112219
Ha Trump nyer 100000 garantált lesz
Boole csütörtök, 22:28
Előzmény: #112213  Boole
#112217
Seadrill ( NYSE: SDRL ) +9,5% a csütörtöki kereskedésben a Bloomberg tegnap késői jelentése nyomán, miszerint fúziós tárgyalásokat folytat a nagyobb offshore fúróval, a Transocean-nel ( RIG ), a Citi elemzői szerint ennek az ügyletnek nagy a valószínűsége. A Transocean ( RIG ) jelenleg 24 aktív mélytengeri fúrótornyot, a Seadrill ( SDRL ) pedig 11 aktív mélytengeri fúrótornyot birtokol, így a két cég kombinációja létrehozná a legnagyobb offshore üzemeltetőt. Tekintettel arra, hogy a Transocean ( RIG ) az egyetlen nyilvános offshore fúrótorony-cég, amely nem ment csődbe az elmúlt ciklusban, és így rengeteg örökölt adósságállománya van, a Citi elemzői úgy vélik, hogy az egyesülés a Transocean tőkeáttétel-csökkentő eseménye lenne, és valószínűleg az egyesült vállalatot komoly helyzetbe hozná. erősebb pénzügyi alap. A Citi úgy véli, hogy a Transoceannek ( RIG ) ki kell használnia a prémium értékelését a pénzforgalom megvásárlásához és a tőkeáttétel felgyorsításához, és a Seadrill ( SDRL ) megfelelőnek tűnik, mivel a modern mélytengeri fúrótornyok flottájának kombinációja illeszkedik a Transoceanhez, miközben a méretek kellően nagyok. a 2025-ös becslésekhez képest közel 30%-kal csökkenteni a RIG tőkeáttételét; Bár a napi árfolyamok jelenleg egészségesek, aggodalomra ad okot a nyersolaj jövő évi ára, ami azt sugallja, hogy most jó alkalom lehet az üzletkötésre, mondja a Citi. Ha az egyesülés végül megtörténik, a Citi szerint a Seadrill ( SDRL ) részvényei körülbelül 55 dollárt érnek majd, miközben a Transocean ( RIG ) részvényei továbbra is gyarapodnak.
Boole csütörtök, 20:49
Előzmény: #112214  eurocent
#112215
EXE
eurocent csütörtök, 20:34
#112214
Ha jó látom eltűnt az SWN ticker. Milyen tickeren fut tovább?
Boole csütörtök, 20:29
Előzmény: #112207  kozi723
#112213
Ha az egyesülés totálban átmegy és nincs meglepetés, akkor a vállalati értéknél számoltam egy 30%-os diszkontot és így 8,82 USD/részvény lehetne az árazása. Nézzük meg 50%-os diszkonttal, mert akár ez indokolt is lehet, akkor 6,37 USD/részvény árazás jönne ki. Aki 1 éves távlatban a 4,05 USD-ról 6,37 USD-re emelkedés 57,28%-nál jobb üzletet tud, akkor érdemes eladni. Jelzem, hogy ez játék a számokkal. A RIG 4,09-nél fog rövidre eldőlni. 
hellforceone csütörtök, 20:00
Előzmény: #112207  kozi723
#112212
ne erts felre kerlek, mert tenyleg nem basztatas, de ha ennyit szivsz a RIG-el, akkor mi a francnak nem dobtad már régen? Vagy annyira nagy hanyada van benne a portfoliodnak es olyan nagy a buko, hogy inkabb kiülöd? (mar he beindul ez majd még valaha ugy igazan...)
Boole csütörtök, 19:45
Előzmény: #112210  Boole
#112211
Boole csütörtök, 19:39
Előzmény: #112207  kozi723
#112210

RIG, ettől lejjebb nem kéne mennie, mert TA alapon így is a peremen táncol. 
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/093/107/405a8876547ec402fd307fca21e07a4e69872779.png
bankos
bankos csütörtök, 19:30
Előzmény: #112206  Boole
#112209
LAC 3,5-nèl közben 
bankos
bankos csütörtök, 19:27
Előzmény: #112207  kozi723
#112208
De ez Mo.-on legalább működik 😀
kozi723
kozi723 csütörtök, 19:16
Előzmény: #112206  Boole
#112207
Azert az nem lehet a veletlen muve, hogy az egyik 7,7% pluszban, a masik 3% minuszban tartozkodik eme remek hir hallatan. Szoval engem nem lepne meg, ha a RIG tulajok jarnanak szarabbul ezzel az egesszel. Majd higitanak parszaz millio usd reszvenyt, kipattintanak egy ujabb note-ot, vagy elegetik a maradek casht, mi pedig remenykedhetunk, hogy a hitelkeretet a bank tovabbra is megadja es tudjon a ceg mukodni. 
.
Kicsit olyan magyaros a gondolkodasmod, hitelunk van, fedezetunk nincs, de imadunk koltekezni es elni a manak. Aztan legrosszabb esetben felveszunk egy hitelt, hogy kifizessuk belole a regi hitelt. 🤔
Boole csütörtök, 19:04
Előzmény: #112204  kozi723
#112206
Az a helyzet, hogy a RIG-nek 475 millió USD készpénze van. A SDRL-nek meg 835 millió USD. Abban bíztam, hogy innentől az Operating Cash Flow folyamatosan pozitív lesz (a cég a működést saját tevékenységéből tudja majd finanszírozni) és mostantól kb. a Free Cash Flow is negyedévről-negyedévre javulni fog. Most még nem tudjuk az egyesülés pontos feltételeit, de nagyon át kell számolni a lehetséges opciók alapján, hogy mit dob a matek. Lehet, hogy az SDRL jelenlegi részvényesei nagyon jól járnak: jó arányt kapnak, vagy kapnak részvényt + készpénzt (ezt nem hiszem), esetleg warrantokat vehetnek.  
kozi723
kozi723 csütörtök, 18:51
Előzmény: #112204  kozi723
#112205
Szerintem amikor egy szorult helyzetbol a kilabalas eveket vesz igenybe, olyankor nem az a jo strategia hogy lapot huznak 19-re egy felvasarlasi manoverrel. Osszeszoritott seggel minden centet megfogva kellene valami eredmenyt felmutatni 4-6 ev utan (amelyekben azert nem csak a piac jatszott szerepet, hanem nagyon komoly menedzsent alkal elkovetett hibas lepesek is!). Pluszos negyedev iden nyilvan mar nem lesz, talan majd jovore. Rohadt sok a hitel, reszvenyhigitas az eletuk evek ota. Nalam ez egyenlo azzal, hogy nincsenek abban helyzetben, hogy ezt megengedhessek maguknak. Na mindegy, kibosszankodtam magam. Bocs mindenkitol! 
kozi723
kozi723 csütörtök, 18:37
Előzmény: #112199  Boole
#112204
Az a baj, hogy kb barmi tortenik a piac negativan ertekeli. Ha holnap bejelentenek, hogy a merge meghiusul, akkor hasonlo reakcio. “Ez a felvasarlas nem jott jokor” - hat nem. De minek mennek egy ilyenbe bele? Miert kockaztatnak? Mi van ha nem jon be a drilling fellendules? Mi van ha tovabbi 3-5 evet elhuzodik? “Az egyesules sok zsetont visz el.” - amugy is egetik a casht, erre most ekkora volumenben tovabb koltekeznek? Annyira de annyira kicsesznek a reszvenyesekkel, mert mas sem tortenik csak gorgetik maguk elott a szart es ez a lepes megint x evet rak ahhoz, amire tenyleges eredmenye lesz a mukodesuknek. Az egy dolog, hogy a drilling szektor szenved evek ota, de ez a menedzsment az elmult 4-6 eve jo dontest nem hozott, ami a reszvenyesi erteket befolyasolja. 
HuTi csütörtök, 18:04
Előzmény: #112200  poreci
#112203
Visszajött, persze.
poreci csütörtök, 17:45
Előzmény: #112200  poreci
#112202
képzeljétek csatlakoztam anno kb 5 éve egy perközösséghez a Mylan managementje ellen...
Volt anno kb. 10e USD bukó a tranzakción anno 2015-ben a meghirdetett időszakban...
Kértek kimutatásokat , igazolásokat fityfenét, aztán azt mondták , hogy az eljárás során ebből a 10e-ből 1500 USD veszteség az ami az ügylet kapcsán elismert veszteség az alap szempontjából (max 2 USD /részvény, azokra a részvényekre , amiket legalább szeptemberig tartott az ember). 
Küldtek egy tájékoztatást , hogy 30m USD-t kaptak, azt fogják szétosztani pro rata alapon.
Erre küldtek egy tájékoztatást, hogy végül 150m elismert veszteséget számoltak össze, ezért a követelések harmadát fizetik ki.
Tegnap kaptam egy értesítést, hogy 300 USD-t fognak utalni. (Először azt írták, hogy csekket küldenek, mondom ne szivassanak, közép európában mit kezdjek én a csekkükkel??). 
Erre ma tényleg meg is kaptam 270 dollárt...
Nem mondom, hogy megérte az időt , energiát hogy 10 év után a veszteségem 2,7%-át odaadják, de tudjatok róla, hogy van ilyen, működik..
Most persze gondolkodhatok azon, hogy jövőre majd ezt a bevételt hol szerepeltessen az SZJA bevallásomban ezt az amerikai kártérítési alaptól kapott részvényügylet veszteség kompenzációra adott támogatást ? Majd megkérdezek egy adótanácsadót, aki 250 dollárért biztos elmondja :-)
poreci csütörtök, 17:45
Előzmény: #112200  poreci
#112201
képzeljétek csatlakoztam anno kb 5 éve egy perközösséghez a Mylan managementje ellen...
Volt anno kb. 10e USD bukó a tranzakción anno 2015-ben a meghirdetett időszakban...
Kértek kimutatásokat , igazolásokat fityfenét, aztán azt mondták , hogy az eljárás során ebből a 10e-ből 1500 USD veszteség az ami az ügylet kapcsán elismert veszteség az alap szempontjából (max 2 USD /részvény, azokra a részvényekre , amiket legalább szeptemberig tartott az ember). 
Küldtek egy tájékoztatást , hogy 30m USD-t kaptak, azt fogják szétosztani pro rata alapon.
Erre küldtek egy tájékoztatást, hogy végül 150m elismert veszteséget számoltak össze, ezért a követelések harmadát fizetik ki.
Tegnap kaptam egy értesítést, hogy 300 USD-t fognak utalni. (Először azt írták, hogy csekket küldenek, mondom ne szivassanak, közép európában mit kezdjek én a csekkükkel??). 
Erre ma tényleg meg is kaptam 270 dollárt...
Nem mondom, hogy megérte az időt , energiát hogy 10 év után a veszteségem 2,7%-át odaadják, de tudjatok róla, hogy van ilyen, működik..
Most persze gondolkodhatok azon, hogy jövőre majd ezt a bevételt hol szerepeltessen az SZJA bevallásomban ezt az amerikai kártérítési alaptól kapott részvényügylet veszteség kompenzációra adott támogatást ? Majd megkérdezek egy adótanácsadót, aki 250 dollárért biztos elmondja :-)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek