Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kajli_man
kajli_man 2021. 12. 12. 10:52
Előzmény: #55616  Placi82
#55620
Nem mondtam, hogy jó a rendszer 😀 Viszont, ha jövőre emel a FED 3x25 bázispontot, attól szerintem nem lesz "Tuntetesek barrikadok fosztogatas".
hellforceone 2021. 12. 12. 10:49
Előzmény: #55616  Placi82
#55619
Az állam nem "vállal át" semmit, amit ezek a zsenik csináltak, azt majd a lakosság azon része fizeti meg, aki nem ül egy adóssághegyen, hanem próbált megtakarítani. 
szieszta 2021. 12. 12. 10:42
Előzmény: #55613  kajli_man
#55618

Arra én is kíváncsi vagyok, hogy a bankok mit fognak csinálni kamatemeléskor, mikor sokan 15+ évre fixálták a 0 közeli kamattal a hiteleiket.
Az egyik jó barátom 3 év alatt háromszor váltott bankot, mivel így folyamatosan csökkentették kamatterheit. A bank mindent intézett, csak egy egy aláírást kért és most a lakáshitele 1,1%-on  teljes futamidő fixálással pihenget....8,9%-ról indulva! (ami akkor is már akciós volt)
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 12. 12. 10:37
#55617
napi TA alapon megyünk felfele,  $ gyengüléssel...
Placi82 2021. 12. 12. 10:31
Előzmény: #55613  kajli_man
#55616
Ez a.lefixalas is valahol jelentkezik majd vesztesegkent. Peldaul a magyar allam is adja a kamatamogatott hiteleket. Aminek nagy része a cégeknél kötött ki,kisebb resze kb 20% a lakosságnal. Na az ilyen hitelek értéke most 11.000 mrd ft . Es ugy e vannak fix 0.5-2%os hitelek ,nhp,nhp hajra, szechenyi go,stb Ennek a kamateher kulonbozete az allamot, terheli a futamidok vegeig. Veszteseg valahol mindig jelentkezik. Csak itt most az allam atvallalta.
Placi82 2021. 12. 12. 10:25
#55615
https://www.ksh.hu/interaktiv/korfak/orszag.html
Amugy erdemes megnezni ezt,annak aki nyugdijra szamit az allamtol kb 15-20ev mulva.:)
Placi82 2021. 12. 12. 10:24
Előzmény: #55612  kajli_man
#55614
Valamennyi? Szinte semmi kamat emeles nem fer bele borulas,es megszoritas nelkul. Szvsz.
kajli_man
kajli_man 2021. 12. 12. 10:24
Előzmény: #55612  kajli_man
#55613
+ Tavaly volt egy elég komoly mortgage refinance boom is, szóval sok-sok évre le vannak alacsony kamaton fixálva a lakáshitelek például. Feltételezem a cégek is megléptek hasonló adósság újrastruktúrálást tavaly.
kajli_man
kajli_man 2021. 12. 12. 10:20
Előzmény: #55610  Placi82
#55612
https://fred.stlouisfed.org/series/A091RC1Q027SBEA
https://fred.stlouisfed.org/series/GFDEBTN
Valamennyi kamatemelés belefér. Hiába több az adósság, ha kevesebbet fizetnek, mint 2019-ben.
Placi82 2021. 12. 12. 10:18
Előzmény: #55594  zsoltee77
#55611
Szerintem a mostani 40 eseknek, nem.lesz nyugdija. Gondold el 25 ev mulva lesz kb 7.5-8 millio  magyarorszag lakossaga ahol az orszag fele ,szia urammal koszon neked,es kerdi toled az idot, de ne az orqdon,hanem a telefonodon mutasd!!. Tovabba azt latom hogy az en szuk ismerettsegemben ,is a mostani 18-25 evesek nagysagrendwl tobben tanulnak kulfoldon, mert kb ugyanott vannak koltsegben mint egy budapesti egyetemen es ok mar nem igen jonnek vissza. Sot van egy trend, hogy gyerekem menj kulfoldre mar a megelhwtes es a lakas is nyugati arban van,minek maradnal itthon. Es a jobbak mennek el, nem  segedmunkasok,es a mosogató fiúk, akik 1200 fontert 2 pakisztanival osztoznak 1 agyon. Ok hazajonnek, sot mar haza is jottek! hisz itthon is mar megkapni mar a 3-400 ezer  netto ftot siman. De az ertelmesebbje  kutatok,diplomasok maradnak kinnt! Pont az innovativ es erteket teremto reteg. 25 ev mulva ha lesz is nyugdij akkor az 80 eves kordtol fog kezdodni addig toljak fel a nyugdij kezdo korhatarat. :))
Placi82 2021. 12. 12. 10:09
Előzmény: #55608  pomperj
#55610
+1. Ezt mar en  is szamoltam. Kamatemeles usaban=polgarhaborus szint. Tuntetesek barrikadok fosztogatas. Nagyon el vannak kenyezteteve az emberek . A videoban 10 millios qutokba pakoltak be a szajret. Mi lenne egy megszoritas, es kamatemeles eseten?? Es nem csak az 8saban hanem a vilagon a tobbi helyen is. De ha marad az alacsonykamat,es a QE es es a magas infalcio az meg egy kozgazdasagi paradoxon. Hisz ha meresklodik is az infla 4-5% ra akkor sem normalis a mestersegesen beallitott, alacsonyan tartott kamat a 10 eves bondoknal 1.4%????. Szoval minden vilagvege hangulat nelkul, vagy valsag lesz, vagy a fiat penz bukasa a sose latott es hosszu ideig tarto negativ realkamatok miatt es  akkor hiperinfla.? Van 3ik ut? Mert matematikailag nem latom!
szieszta 2021. 12. 12. 09:06
Előzmény: #55607  szieszta
#55609
Csak az inflációra egy példa, a fiam születésekor már a kórházban meglátogattak bennünket biztosítási ügynökök és ajánlottak spórolásos biztosítás. Az úgy volt, hogy lehetett megadni egy célösszeget és abból számolták ki, mennyit kell évente befizetni. Meg persze még biztosítva is volt, baleset, kórházi kezelés stb. Olyan összeget lőttünk be, hogy az akkori árak mellett vehessen egy lakást, autót és még maradjon is egy pici az élete kezdéséhez. Naivan!!! az akkori árakat nézve. Eltelt a 20 év, amit kap, abból egy közepes használt autó kijön, semmi más. Még egy telekre sem futná, nemhogy lakásra. Pedig a szerződés hátlapján ott van a kalkuláció, mi mennyibe kerül(t)....akkor. Bevallom 5 milliós volt a célösszeg, de 2002-ben azért nálunk tudtál venni 3 szobás lakást és autót. Szerencsére a baleset biztosítási részt nem kellett kihasználnunk, nem volt semmilyen kárigényünk.
pomperj
pomperj 2021. 12. 12. 08:58
Előzmény: #55591  robikovacs26
#55608
RIG negyedevente kb. 120m$ kamat 
koltseggel eli tul  a 8Mrd  adossagot. Ez reszvenyenkent kb. 20 cent/sh, 
es elviszi a negyedeves beveteluk 1/6, 16% reszet.
AZ adossag nagy resze Bond, 6-7% kamatszinttel. Igy a  rovid kamatok emelkedese kozvetve hat vissza, foleg a Bondjaik ara esik majd tole.
.
Maskeppen nezve, az adossaga kb. 3 evnyi ossszes bevetelevel egyenlo,
ami remesen magas.  Meeg ki tudnak huzni 1-2 evet ilyen zombi allapotban,
de utana mar ujra atutemezni az egesz adossagot lehetetlen lesz.
,
Ha 2022ben nem lesz fordulat abban, hogy elkezdenek beruhazni az olajcegek, 
uj mezoket keresni es furni, akkor RIG tenyleg felesleges, es csodbe mehet.
,
2)A kamat emeles vegig gondolasa  mindig visszariaszto.
Hasonlitsuk az USA adossag helyzetet a RIGhez?
.
AZ USA mint allam adossaga 29Trill$, es a bevetelei 4 Trill$/ev  korul vannak.
Ha a kamat felmenne 5%-ra? Akkor a kamatteher 1.5 Trill, szoval elvinne az osszes beveteluk 36% reszet.
Ez ketszer olyan rossz, mint RIG 16% kamatterhe. Es 3 ev alatt allandoan duplazna. 
.
Igen, de a helyzet sokkal rosszabb, mert az USA nem 4 Trill$  kolt el mostanaban, hanem 6.5Trill korul.
Es hozza jon, hogy az USA allamai is, az USA varosai is,  mind  nyakig el vannak adosodva, 
es az ossz adossaguk 20Trill$ korul van.
.
3)Szoval jobb abbahagyni a szamolast, mert csak ket ut van.
Es mind a ket ut politikailag lehetetlennek tunik.
.
A)Az egyik a teljes eladosodas, fenntarthatatlansag, es becsodolo˛ fizeteskepotelen  allam, 
a Dollar erteke pedig allando penznyomatatas miatt tart a zerohoz.
.
B)A masik, egy jelentos adoemeles. Egyeneknek is, cegeknek is.
Mostanaban az atlagos adofizeto kb. 15.000$/ev adot fizet, ebbol 10k a szovetsegi ado, 5k az  allamnak/varosnak jaro ado.
Mindkettot nagyjabol +50%al kell megnovelni. Akkor eleg lenne a kiadasokra, es mellette egy igen lassu tempoju csokkentesbe lehetne  kezdeni.
Igen, de ha ezt a Kongresszus es az elnok meglepi? Azonnal levaltjak a valasztason, a masik part pedig visszavonja.
Ez a legnagyobb tarsadalmi csapda, es nemcsak az USAban.
.
 
 
szieszta 2021. 12. 12. 08:46
Előzmény: #55605  Törölt felhasználó
#55607

Ez egy ördögi kör, mert a szegényebb réteg nem tud egyszerre kifizetni fél éves raktárkészletet a tartós élelmiszerből, így mindig csak  a szükséges mennyiséget veszi napi áron. De nem is nagyon figyelik, meg olyan településen, ahol egyetlen kisbolt van, nincs is akkora lehetőség.
Külföldön vásárolni meg csak azoknak adott, akik vagy erre álltak rá, vagy határ közeliek.  Ráadásul a pénzváltásnál is van veszteség. Ott is van ami olcsóbb, de fordítva is, így nagyon kell figyelmi, mit honnan veszel. Persze ha valaki a szomszédban dolgozik, az más.
Néha nálunk is el lehet csípni a lejáró termékek között akár 75% os leárazást is, például én márkás  motorolajat vettem 90%-kal olcsóbban a tescóban., de általában januárban minden karácsonyit kiárusítanak, amit a következőnél, mintha találnánk. Többször vettem már leárazott játékot, mindig jól jön, bármilyen alkalomkor.
Az is egyszer előfordult már, hogy fagyállóból bevásároltam, aztán a jófogáson eladtam. Nem így terveztem, de a kocsimba más fajta kellett, de nyertem rajta 150%-ot. :-)
Kíváncsi lennék, mit vettél 92-ben, amit most is használnál és eddig elfekvőben volt.
Az autószerelőm a kilencvenes évek végén megvette a volt munkatársa  raktárkészletét,aki megbetegedett. Igaz, akkor azt hitte, mennyire olcsón, de még a fele most is megvan, márt fenn a padláson. Mutatta a kis füzetet, amiben vezette a megtérülést, 8 évig állt benne a pénze, azután hozott nyereséget. Már csak olyan dolgok maradtak, amik szerinte eladhatatlanok, hozzá már olyan autók nem járnak. Mondtam neki hirdesse meg a neten , ott lehet aranyáron elkapkodnák, de a számítógéppel nincs nagyon jóban. :-)
Hát az elért állapotot megtartani nem egyszerű, a legtöbb nyugdíjasnak ez az infláció tesz be. Pedig sokan úgy érezhették, hogy éltük végéig kitarthat a megtakarításuk. A nagyobb baj talán az, hogy sok családban a gyerekek szorulnak meg, még azokat is segíteni kell. A szülők meg nagyon leadnak az igényeikből, mert nincs mit tenni.
Törölt felhasználó 2021. 12. 12. 08:44
Előzmény: #55604  yooio
#55606
Buborék. Ennyi. Nem kell túldimenzionálni. Megnézed pl. az investinget, komolyan mondom, nincs olyan nap, hogy fakatinak ne jönne egy újabb interjúja velem szembe a popupba.
Nézd meg ezt az ábrát: https://finviz.com/map.ashx?t=sec&st=rec
Amerikában nem tudsz mellélőni, mert csak buy és strong buy ajánlású részvények vannak... Vicc.
Törölt felhasználó 2021. 12. 12. 01:00
Előzmény: #55598  szieszta
#55605
Amiket leírtál 30 éve csinálom! 
Magyarországon pl. Nagyon nem veszek semmit! Az országnak nem jó, de nekem igen.
Kintről behozott dolgokból nagyon jól kerestem is! Munka mellett. Télen vásárlók nyárra és fordítva. Olcsó akkor sokat. Vannak olyan dolgaim amit 92- ben Vasaroltam és még új.Nem akkor vásárlók amikor muszáj, hanem amikor megéri. De az életszínvonalból nehéz leadni😀 Viszont már nincsenek akkora igényeim. Most már csak az elért állapotot kell megtartani. Ha így megy akkor egyre nehezebb!Sajnos😰 
yooio 2021. 12. 12. 00:47
Előzmény: #55589  pomperj
#55604
https://www.tastytrade.com/shows/market-measures/episodes/yards-yo-yos-and-yields-07-23-2021
Bond piac es korrelacio. Ez nagyon erdekes video, es teljesen nem ertem, de 4  het volt, ahol csokkent vagy nott a yield 2020 marc-tol, es a korrelacio.. yield no, spx megy. Erdemes megnezni. 
bimborablo
bimborablo 2021. 12. 12. 00:21
Előzmény: #55586  süveg
#55603
Diszkontáltad a spinoff(splitoff?) -résszel?
Boole 2021. 12. 12. 00:06
Előzmény: #55580  Rray
#55602
Még emelkedést vártam dec. 20-ig, de a dinamikája nagyon gyenge.
szieszta 2021. 12. 11. 22:19
Előzmény: #55599  totoro
#55601

Ezzel nincs semmi gond, ha van rávalód. Majd ha nem lesz, akkor majd fontossá válik.
Sok ismerősöm van, akik nem hitték soha, hogy van lent is, nem csak fent. Aztán megtapasztalták.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek