Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2021. 12. 11. 22:16
Előzmény: #55590  Törölt felhasználó
#55600

Ha valaki ehhez van szokva, amit felsoroltál, annak jókora bevétele volt aktív korában és ha bevallotta, akkor a nyugdíja sem a minimum lesz, meg biztosan van megtakarítása is. Ha nincs, akkor majd lejjebb ad majd az életszínvonalából. Meg lesz mit eladni, ha rászorul.
Az már nyugaton sem igaz, hogy a nyugdíjasok előtt kinyílik a világ. Vagyis igen, azok előtt, akik gondoltak nyugdíjas éveikre és bebiztosítják a hozzávalót. A szalagmunkás ott sem dorbézolhat, ha nyugdíjba megy. Legalábbis én így gondolom, lehet tévedek, nincs vele tapasztalatom.
totoro
totoro 2021. 12. 11. 22:14
Előzmény: #55598  szieszta
#55599
Hát nem tudom, egy szint felett nem mindegy mennyi a paradicsom? Én bevallom nem nézem az árat, nincs semmilyen kártyám, és applikációm, nem gyűjtök sehol pontokat meg kedvezményeket. Mennyi lenne ez, hogy ha nagyon odafigyelnék a havi rezsimben? Néhány 10k? Nem ér annyit az egész, hogy foglalkozzak vele. Megértem azokat akiknek ez érdemi kérdés, de nekem nincs erre időm és energiám.
szieszta 2021. 12. 11. 22:02
Előzmény: #55590  Törölt felhasználó
#55598

Erre csak annyit tudok mondani, hogy a szükség nagy úr. Aki odafigyel az akciókra, nagyon sokat tud spórolni.
Nem is olyan régen, itt a fórumon jöttünk rá, hogy a paradicsom talán az aldiban fele annyiba kerül.
A kutyáimnak most vettem 2 hónapra elegendő kutyakonzervet, mert 33%-os akcióban volt. 2023-ig eláll. Két fagyasztóládánk is van, ha valami akciós, többet veszünk.
Pedig azt is megengedhetném magamnak, hogy minden nap étteremben dorbézoljunk. Lehet éppen azért, mert odafigyelek, miért adok ki pénzt.
Az ember nem abból gazdagszik amit megkeres, hanem amit nem költ el.
Nagyon sokszor látom, hogy az emberek nem nézik az árat. Kell, hát megveszem, pedig két lépéssel odébb van fele annyiért is. Jobb a minősége??? -nem biztos, sőt.
Meg nagyon oda kell figyelni a csomagolásra. Én mindig az egységnyit nézem, igaz, az elég apróbetűs rész.
Ha nem hiszed, hogy a munkába járás pénzbe kerül, csak ki kell próbálni. Észre sem veszi az ember, hogy többet költekezik olyankor.  Többet mos, ezt azt megkíván, meg az útiköltség is összejön.
Azulon 2021. 12. 11. 21:50
Előzmény: #55596  kajli_man
#55597
Elvileg igazad van, én is KATA-s vállalkozó vagyok és megtakarítok, teszek félre. Gyakorlatlag van egy saját nyugdíj alapom, azt fektetem be. Az ismeretségi körömben ezzel teljesen egyedül vagyok, nem tudok senkit aki gondolna az idős korára és megtakarítana. Sajnos nem rak el senki semmit. 
kajli_man
kajli_man 2021. 12. 11. 21:41
Előzmény: #55594  zsoltee77
#55596
Én nem aggódok a KATA-sok miatt. Amennyivel kevesebbet dobnak be a közösbe havonta (adó), annak egy részét szépen el kell rakni és nem lesz gond a nyugdíjjal.
kajli_man
kajli_man 2021. 12. 11. 21:38
Előzmény: #55593  Zita19
#55595
zsoltee77
zsoltee77 2021. 12. 11. 21:06
Előzmény: #55581  pomperj
#55594
Tanulságos történet.
Mindemellett én kiemelném itthon a mostani 40es korosztály, sőt 30-as korosztály óriási nyugdíj problémáját. Van egy jelentős vállalkozói réteg, akik Katások, tehát havi 50k járulkot fizetnek, így még a minimálbérnek megfelelő nyugdíj jogosultságot se szerzik meg. Nem tudom budapesti viszonylatban ez mennyire jellemző, de itt vidéken nagyon. Szóval ha majd oda érnek, náluk nem 50-60%os lesz a visszaesés, és gyanúm szerint életük végéig dolgozniuk kell. Jellemzően építőiparban, szolgáltatásban dolgozó szakik. Ha feltételezzük is, hogy nem is akar nyugdíjba menni, hanem dolgozgatni akar élete végéig, képes lesz-e rá? egy 70 éves kömüves, autószerelő, asztalos, festő, favágó, stb mennyit tud majd dolgozni? Ez amúgy még nem is lenne probléma, ha félre tennének, de én nem ezt látom az ismeretségi körömben. Én is tanácstalan vagyok most. Próbálok egy normális életszínvonalat biztosítani a családomnak, nem költünk feleslegesen, de az élmények pénzbe kerülnek, amire a gyerekeim majd emlékezhetnek. Ugyanakkor tudatosan készülök nyugdíjas éveinkre, bár még messze van. Milyen eszközök között lenne érdemes diverzifikálni 20+ éves távon. Egyelőre arra jutottam, hogy tisztán a tőzsdén játszani a kaszinóban túl rizikós, 3 irányba diverzifikálok. java részét kivettem és értékesnek gondolt ingatlanokba fektettem. A havi rendszeres megtakarításokat államkincstári számlán fektetem infláció követő állampapírba és maradt egy fix összeg az értékpapír számlán, ahova már nem utaltam be pénzt 2017 óta és nem is fogok. Ebből a tőkéből kéne kihozni amit lehet.
Zita19 2021. 12. 11. 20:20
Előzmény: #55589  pomperj
#55593
Ha lesz usa kamatemelés akkor miért gyengülne az eurohoz képest?
kukker 2021. 12. 11. 20:12
Előzmény: #55585  szieszta
#55592

"A legnagyobb baj akkor van, ha a nagy házban valaki egyedül marad. Egyedül fenntartani egy közepes családi házat már valamilyen lemondást hoz magával."
A legnagyobb baj az, hogy az hisszük, hogy lemondás kell azért, hogy egyedül egy közepes vagy nagy családi házat fenntartsunk.
Mert fordítva kellene:
A közepes meg a nagy családi házról kell lemondani.
De persze kell a harácsolt dolog, mint, hogy ki tudjam fizetni a fűtést, ne fázzak, hogy legyen mit ennem, stb-stb...neeem egy olcsóbb környékre egy kisebb házba, ahova ugyan úgy elviszi a nyugdíjat a postás, nem, nekem kell az, amit én összegyűjtöttem, mert az nekem JÁR.
Tisztelet a kivételnek.....
robikovacs26 2021. 12. 11. 19:25
Előzmény: #55589  pomperj
#55591
János, a kamatemelés nem fog odavágni RIG-nek? Kíváncsi vagyok hogy látod, nekem is van egy adag 2,9 átlaggal, még tavalyról.
Köszi!
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 19:18
Előzmény: #55585  szieszta
#55590
Bocsánat, hogy bele pofázok.
Komolyan gondolod amit írtál?
Új ruha,van ideje olcsóbb termeket keresni😀😄
Te minden nap ezek szerint új ruhában jársz?
Munkába járásnak mi a költsége?
Volt egy életszínvonalad amíg dolgoztál.
Ezt a fizetésedből fentudtad tartani. Amit viszont a nyugdíjból már nem tudsz. Ahhoz,hogy ezt megtud tenni,vagy dolgozol,vagy eladod amid van. Milyen költségekből vesznek vissza? Mert a ruha nem költség! De az olcsó termékek keresése sem. Ezek számomra nulla spórolást jelentenek. Ház, nyaraló, autó,motor,hobbi,egy vagy két veterán autó.Álatok tartása, kirándulás,wellness. Na akkor most miből is veszel vissza könnyedén? Nyugdíjas ne akarjon élni? Amikor már élhetne,igaz? Gyerekeknek meg minden szülő add! Mert adni jó és a gyerekeink! Ennyit a könyedséggel vissza vételről😂🤣
pomperj
pomperj 2021. 12. 11. 19:03
#55589
1)Bond piac
Mar szinte egyedul csak  a FED vasarol amerikai kotvenyt, annyira durvan negativ a realhozam.
Miutan a FED belatta, hogy at inflacio nem "atmeneti", most az kovetkezik hogy kitalalja, hogyan akarja lefekezni. 
.
Annyit tudni, hogy gyorsitjak a tapert, havi 30Mrd-al csokkentik a korabbi Bond vasarlasi tempot,.
A Bond piac keszen all egy esesre (hozam emelkedesre), bar a chart szerint nem azonnal.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211211v01xkodht.jpeg
,
Ezzel megnyitjak az utat a kamat emeles elott. A varakozas most az, hogy 2022 kozepen emelnek eloszor.
Igen am, de a keslekedes maris oriasi, mert az infla felfutott  6.8%, es 40 eve volt ilyen utoljara. 
Ujabb fel ev alatt siman begyorsulhat 10% fole. Ugyhogy, ha a FED jovo evben csinal is, mondjuk  negyszer 0.25% emelest, az semmit nem fog fekezni, hatastalan lesz az inflaciora. 
De lehet, hogy ennyitol a tozsde zero-kamathoz szokott. eladosdott cegeinel a profit  osszeomlik.
,
Utoljara 2018ben emelt a FED, akkor 2.5%ra, es ennyitol mar  a DOW -20%-ot esett. Powell meg hatraarcot csinalt ettol, vissza zerora. 
Szoval a FED sarokba van szoritva,  es  a Bond piac extrem kockazatos.
.
2)Dollar szerintem fordulatban van. Euro emelkedese valoszinunek latszik. 
Az EUR jo esellyel 1.118-nal megcsinalta a wave(2 of C) korrekciot, 
es azota kesz lehet 1-2,  i-ii  elso emelkedo  hullampar. A jovo heten akar elindulhat fel  wave (iii of  3).
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211211v01x344x4.jpeg
.
Az EUR erosodes (dollar gyengeseg) jot szokott tenni a tozsdenek es az Aranynak is.
Ez most eleg jol egybe vagna az SPY daytrade es GOLD rovidtavu chart sejteseivel is.
pomperj 2021. 12. 11. 18:59
Törölt hozzászólás
#55588
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 18:34
Előzmény: #55585  szieszta
#55587
Azért jó lenne, ha a nyugdíjas évek nem a rezsi fizetésről és az akciós csirkefarhátról szólnának 😉 
süveg
süveg 2021. 12. 11. 17:21
Előzmény: #55577  pomperj
#55586

Ezt még máshol nem hallottam, de szerintük T menedzsment szétválás utánra FCF 40-43%-át szeretné osztalékban kiosztani, ami a levált részre évi 1,16 dollár lenne részvényenként. Eszerint most normál árban van. Nem tudom mennyire hiteles csatorna, ez az első videójuk amit bedobott a youtube. https://youtu.be/l86CoF40m-c
Korábban leginkább csak 35-40 dolláros célárakat láttam T-re.
szieszta 2021. 12. 11. 17:15
Előzmény: #55584  süveg
#55585

Én is azt hiszem, hogy a nyugdíjasok könnyedén vissza tudnak venni a költségeikből.Természetesen van egy fix fizetnivaló, főleg a rezsi költségek, a kaja, de nagyon sokat lehet spórolni azon, hogy nem kell munkába járni. Van idejük felkutatni az olcsóbb termékeket, meg a szolgáltatásokat. Nem kell minden nap új ruha. Ilyenkor már nem kell pénzelni a családot sem, általában a gyerekek már nem szorulnak támogatásra.
Én azt gondolom, ha felére is csökken a költeni való, még akkor is szépen eléldegélnek.
A legnagyobb baj akkor van, ha a nagy házban valaki egyedül marad. Egyedül fenntartani egy közepes családi házat már valamilyen lemondást hoz magával.
süveg
süveg 2021. 12. 11. 16:57
Előzmény: #55581  pomperj
#55584
Ha egy kicsivel csökken az még normális lehet. Legalábbis ismerős nyugdíjasok közül (aki megtehetné) se ugrál annyit a világban, alacsonyabb költséggel elvan.
bankos
bankos 2021. 12. 11. 13:01
Előzmény: #55581  pomperj
#55582
Mióta utoljára beszéltünk róla sokat változott a világ , a tőzsde....
Most milyen részvényeket gondoltok jónak osztalékra?????
pomperj
pomperj 2021. 12. 11. 12:27
Előzmény: #55578  Törölt felhasználó
#55581
Errol eszembe jutott egy regi tortenet.
1)Amikor 62 fele kozeledtem, az  az USA nyugdijkorhatar, elmentem egy penzugyi tanacsado irodaba,
hogy mennyi social security (nyugdij) penzt kaphatok, es hogy mit kell tenni.
.
Na, azonnal egy oras tanacsadasra iskolazott be. Kiszamolni valami pokoli komplika, beszamit minden az iskola elvegzese ota, a ledolgozott ido es penz. Nem erdekes a reszletezese. 
A tanpelda egy atlagos nyugdijas volt. Annak hogy kell gondolkodnia magarol? 
Es akkor hogy nezne ki ez itt Mo-on?
,
Nos, ott az atlag soc.sec havi csekk 1500$, evesen az  18.000$, amit az allamtol kap.
Az atlag eves kereset 55.000$, es ennek kb. 90% reszet el is kolti az atlagember, 
tehat atlagosan 50k$ az eves  kiadasa.
Tehat, aki  teljesen fenn akarja tartani az eletszinvonalat, annak kell kiegesziteskeppen 50k-18k=32k 
addicionalis jovedelem kell, hogy kolthessen ugyanannyit.
.
2)Es akkor jon a 4% SZABALY. 
Az ugy szol, hogy az eleten at megtakaritott penzedbeol az elso nyugdijas evben kiveszel 4%-ot. 
Es aztan minden evben ezt az osszeget meg novelheted az inflacioval, 
(tehat pl. 5% inflacional a 2. evben 4.0%+0.2% veheto ki, stb, evrol evre tobb)
akkor 99% a valosziunusege, hogy ha elsz meg 30 evig, akkor sem fogy el a penzed mig meghalsz.
(persze, a penzed bennt van a tozsden,  van  rizikod, de akkor  esellyel hagysz az orokosnek is).
.
A lenyeg az, hogy az atlagos 32K dollar eves kivetelhez az indulo osszegnek 
x/32k=4% kepletbol az jon ki, hogy a nyugdijba meneskor ehhez kell legyen  800k$ megtakaritott  
penzednek. Ami elkolthetsz, es valtozatlan az eletszinvonalad,  amig meghalsz.
.
3)Igen am, de ott  hamar kiderult, hogy a tanfolyamon az atlag embernek 400k$ takarek penze volt. 
Akkor viszont abbol evi  4% az =16k$, ennyit vehet ki, szoval az eletszinvonala le kell zuhanjon, 
50k--> 18+16k=34k szinvonalra.  Az -32% eletszinvonal csokkenes kenyszer.
Vigyazat. Azert 32k$ =10mFt/ev, es az atlagos arszinvonal ott csak kb. +20% a magyarhoz kepest.
Kulonben elfogyhat a penze, mielott meghal.
.
4)MO-on az atlag nyugdig kb. 150eFt, evesen 1.8mFt.
Az atlag kereset 340k, evesen 4.1mFt.
A magyar csaladok 1/3 reszenek nulla, 1/3 reszenek 3 havi megtakaritasa van. es kb. 1/3 reszenek van  egy ev atlagos megelhetesnyi megtakaritasa.
,
Vegyuk a legjobb esetet,  minden nyugdijaba menonek van egy  evnyi, tehat 3.4M indulo megtakaritasa.
Akkor a magyar nyugdijas ebbol kiegeszitheti a nyugdijat, 4% SZABALY  szerint, 
 
 3.4mFt*4%=136.000Ft6ev osszeggel,   az havi +11.000Ft.
A magyar atlagos nyugdijasnak tehat a kiadasait  340k--->161k szintre  kell csokkentenie, 
az -52% eletszinvonal csokkenes. Kulonben elfogy a  penze, mielott meghal.
.
5)Summary?
5.1.A  Nyugdijpenztarak megszuntetese egy lepes volt, nyomorba donteni a magyar nyugdijast
(Tudom, van egy par tizezer fo, akinek van meg. Es van, akinek sokkal tobb megtakaritasa van)
5.2 A szakadek egy magyar nyugdijas szamara oriasi. Real ertekben is, harmada annak, ami normalis.
5.3. Aki gondoskodni akar magarol, muszaj penzt keresnie, es megtakaritani. Es aztan megorizni.
5.4.Eselyes, hogy a Standard Oil jo pelda utanzando, a kovetkezo evtizedre, mint egy lehetoseg erre.  

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek