Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
antaltibor2 2019. 09. 24. 10:36
Előzmény: #4677  Drian875
#4680

"Azonban a Nyilvános ajánlattétel nem korlátlan visszaválthatóságot határoz meg. Azt írja elő, hogy a kötvény kamatfizetését követő 5 munkanapban a forgalmazóknak vissza kell váltaniuk a papírt gyakorlatilag névértéken (plusz az alatt a pár nap alatt felhalmozott kamaton). Ezen öt munkanapos időszakban tehát valóban korlátlanul likvid a papír. Ezen az időszakon túl továbbra is a forgalmazók üzletszabályzatára van bízva, hogy milyen áron jegyeznek árat a papírra (hasonlóan a korábbi cikkemben leírtakhoz)."
Tehát az első évben félévente, majd évente 100 százalékos áron visszaváltható. Ez egy plusz kedvezmény, ami a többi állampapír esetén nincs meg.
5 év után, lejáratkor meg értelemszerűen jár a kamat, tehát aki végig meg akarja tartani, azt nem érinti még az esetleges átmeneti visszaváltás felfüggesztés sem, ami mint mondtam, szerintem nagyon valószínűtlen, hisz forintot bármikor tud nyomtatni az MNB, nem vállalnának egy ilyen népszerűtlen intézkedést.
Ezért nem is értem, amikor írtad a 10 évig nem váltják vissza mondatot mint példát
antaltibor2 2019. 09. 24. 10:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#4679

Írtam, hogy magas kamat híján magas állampapír kamat (ez adott) ÉS stabil forint árfolyam . (ez úgy tűnik nem adott). Mert akkor adna akkor felárat a forint befektetés, ami miatt megérné a kockázat.
goldi 2019. 09. 24. 10:17
Törölt hozzászólás
#4678
antaltibor2 2019. 09. 24. 09:55
Előzmény: #4673  Drian875
#4676

De párhuzamot senki sem von a kettő között.
Sőt, elvileg ellentétesnek kéne lennie, mert a külföldieknek is rá kéne reülniük az extra kamatra( azt meg senki ne mondja, hogyha akarnák, magyar közvetítőn keresztül ne vehetnék meg) és ez keresletet kéne hogy generáljon a forint iránt.
Amúgy meg azzal nem értek egyet amit mondtál  a hármas kockázat kapcsán (részben), ugyanis gondolj bele hogy az előző kormány idején, a válság előtt, kifejezetten erős volt a forint és magas volt a kamat, így abban az időszakban, magas jegybanki alapkamat mellett egy stabil forintot tarthatott bárki , szóval én azt gondolom, hogy annyira alacsony a bizalom magyarország iránt, mint befektetési célpont, hogy min. kell egy kiszámítható, fix magas alapkamat, mint 2008 alatt, hogy bárki egyáltalán elgondolkozzon, hogy EUR,CHF, USD helyett ide hozza a pénzét.
Szóval én pont fordítva látom mint te! Ahhoz, hogy egyáltalán a megtakarításaim 20-30 százalékánál többet forintba akarjak tartani , ehhez vagy nagyon magas alapkamat ÉS stabil árfolyam kellene (vagy mivel ez nincs), magas állampapír kamat ÉS emellett relatíve stabil árfolyam.
Tehát hogy értsd, annyira nem bízom az orszgában, hogy számomra csak akkor éri meg még a MÁP plusz is, hogyha 5 év múlva 370 EURHUF fölé nem megy a forint. Ha csak a kockázata is megvan, hogy nyaldosni fogja a 400-at, akkor inkább megyek a devizák felé. Érted a szempontomat? És sokan így godnolkoznak szerintem.
Drian875
Drian875 2019. 09. 24. 09:52
Előzmény: #4671  antaltibor2
#4675
lásd #4670
Drian875
Drian875 2019. 09. 24. 09:51
Előzmény: #4672  antaltibor2
#4674
Hiba! Nincs garantált visszaváltás, ezzel a szakoldalak rengeteget foglalkoztak! A költség sem garantált. Korábban becsatoltam a linkeket ide is. 340 sima, 400 elképzelhető, utána meg ki tudja, ha az MNB nincs észnél bármi, főleg egy ciklikus nemzetközi válságban. Nézd meg a török lírát, hasonlóan felkészült és illiberális a gazdasápolitika, független a jegybank.
Drian875
Drian875 2019. 09. 24. 09:47
Előzmény: #4668  antaltibor2
#4673
EUR/HUF - a forint már reagált, ha jól tudom májusban jelentették be, azóta a forint 5%-ot gyengült.
antaltibor2 2019. 09. 24. 09:46
Előzmény: #4670  Drian875
#4672

Azt, hogy ne engedjék visszaváltani 10 évig, elképzelhetetlennek tartom. Kötelező, 100 százalékos visszaváltást garantálnak fél évente (kamat fizetési iődszak), máskor meg 99,75 százalék.
Persze, tudom, kérdés, hogy bízom -e az adóspartneremben, de kétlem, hogy ezt meg mernék lépni.
Inkább az árfolyam vagy a kamatok elszállása. De a kamatokat meg ugye még alacsony akarják tartani min. 2020 végéig, bár van az nyilván több is...
A kérdés az, hogy  szerintetek meddig eshet a forint?
antaltibor2 2019. 09. 24. 09:42
Előzmény: #4669  Drian875
#4671
ATH - Ma is? mi a válaszod a lenti kérdésemre? Bocsi, nem értelek
Drian875
Drian875 2019. 09. 24. 09:42
Előzmény: #4668  antaltibor2
#4670
Tekintsünk el az érzelmektől, a forinttól. Ez egy arbitrage a piacon, amit a piac hosszabb távon nem fog engedni működni, hogy ez majd a kockázat növekedésében (nem lesz visszaváltható még vagy 10 évig), vagy az árfolyamok vagy a kamatok elszállásában fog jelentkezni azt nem lehet tudni, azt azonban elég nagy magabiztossággal igen, hogy nem marad így. A kockázat - idő - hozam hármast nem lehet így felborítani.
Drian875
Drian875 2019. 09. 24. 09:36
Előzmény: #4668  antaltibor2
#4669
ATH - ma is....
antaltibor2 2019. 09. 24. 09:33
#4668

Szép és jó ez a MÁP plusz, de a forint árfolyamának tartós esése kapcsán igencsak gondolkodóba estem. (Amellett hogy iszonyú bosszantó, hogy elinflálják a munkánk érétkét és dühítő eleve ez a folyamatos árfolyamesés).
De vajon tud annyit romlani a forint árfolyama, hogy jobban megérje az összes forint megtakaritásomat EUR-ra váltani és betenni a széfbe, mintsemhogy MÁP plusz-ban tartani 5 évig?
Kb. 420 felé kéne ehhez romlania a forintnak. EZ elképzelhető? Mert akármennyire is sláger ez a MÁP Plusz, a forint formlás tükrében már közel sem annyira fényes.
A legtöbb elemzői vélemény alapján 340 körül már beavaktozna az MNB, de most rátalálva erre a fórumra elég volt legörgetnem pár hozzászólást és megfagyott az ereimben a vér.
Tehát hogy látjátok? Lehet akkora romlás, hogy a MÁP plusz 5 évig tartva rosszabbul jöjjön ki, mint egy osztrák bankszámlán csücsülő betét 0,1 százalékon ?
Köszi
-bubu-
-bubu- 2019. 09. 24. 09:26
#4667
szeptember 24.MNB kamatdöntő ülés
Drian875
Drian875 2019. 09. 24. 09:21
Előzmény: #4665  Passionata
#4666
Ez jó! +1 --- Nem sok fiók maradt meg, azért nagyjából megyeközpontnak kellene lennie.
Passionata
Passionata 2019. 09. 24. 09:05
Előzmény: #4660  Drian875
#4665
Videki cib fiok ,attol is felnek ha meglatnak egy matolcsy kepet egy ujsag hatlapjan
Drian875
Drian875 2019. 09. 24. 09:04
Előzmény: #4663  Törölt felhasználó
#4664
Dolgoztál bankban, tudod, hogy a bankok az állampapírt a kockázatmentes kategóriába sorolják (elég magas fedezeti értékkel fogadják e - jóváhagyott fedezetértékelési szabályzat alapjánl). Banki szempontból prudens és teljesen szakmai egy ilyen hitel, van létjogosultsága egy piacgazdaságban az értékpapírfedezetes hitelnek, például a magánszemély adja a fedezetet a cég pedig felveszi a hitelt. Az a nem szakmai, hogy egyértelműen arbitrage kamatot ad az állam, de ezt már korábban is beszéltük. Ha most korlátoznák a visszaválthatóságot, akkor bizony a bankrendszerben lenne egy akna....
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 08:47
Előzmény: #4662  Drian875
#4663
Nem tudom, mennyire torvenyes az, hogy az MNB részéről annyi a kommunikáció, hogy lecci ne engedjetek mar be lombard fedezetbe a papirt. Nyilvan ha nem lenne benne nyakig a Ner, mar reg tiltva lenne. 
Drian875
Drian875 2019. 09. 24. 08:22
Előzmény: #4658  Passionata
#4662
https://index.hu/gazdasag/2019/09/24/oriasi_siker_a_lakossagi_szuperkotveny_pedig_sok_a_hatuluto/
500 MRD? a becslés, ha ez igaz, akkor a hűtlen kezelés sem túlságosan elrugaszkodott kategória. Valóban így kell az államkasszát lecsupaszítani, hozzáteszem gyakorlatilag törvényesen? Bicskanyitogató a közpénz herdálása.
Drian875
Drian875 2019. 09. 23. 20:30
Előzmény: #4659  gyula1971
#4661
Jujj, amikor már mindenki elfelejti, kicsit újrakalkuláljuk és láss csodát, mindig negatív irányba görbül, tipikus trükk, és nem csak itt.  
Ha jól értem ez mai árfolyamon kicsivel több mint 167 milliárd forint tévedés, de korábban is meghaladta a 150-et, nekem túl nagy eltérés ez egy jegybanktól.
Drian875
Drian875 2019. 09. 23. 20:26
Előzmény: #4658  Passionata
#4660
Ezt nem is értem, anno a Lombard hitel az egyik legjobb konstrukció volt, imádtuk, a referensek is. Kevés papírmunka, jó marge és kicsi kockázat.
gyula1971
gyula1971 2019. 09. 23. 19:52
#4659

Erste:
Kiemelte, hogy a forint újabb történelmi mélypontra esett az euróval szemben, aminek a vezető üzletkötő szerint a nemzetközi hangulat mellett most magyar oka is van. Ez pedig, hogy miután a Magyar Nemzeti Bank (MNB) revideálta a tavalyi folyó fizetési mérleget, annak egyenlege a korábban kalkulált félmilliárd eurós plusszal szemben hiányt mutat. Tavaly az egyenleg "forintjavító" hatású volt, most nem - mondta.   
Passionata
Passionata 2019. 09. 23. 13:19
Előzmény: #4656  Drian875
#4658
amikor kijott a MAP+ szoltam a bankarnak , hogy csinaljuk meg igy a szepet :-), azt mondta nem ehet , ugy latszik mas penzintezeteknel nem voltak annyira finnyasak .
Drian875
Drian875 2019. 09. 23. 12:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#4656
Múlt héten 35 MRD Lombard állományról írtak, gondolom azóta csak nőtt. A pletykák szerint a NER utazik benne, de mint minden ilyen pletykát óvatosan kell kezelni,nehogy elvigyen a nagy, fekete autó. Szerintem bárkinek megéri, a kérdés továbbra is az, miért kell a piaci ártól ennyire eltérő kamatot adni egy állampapírra?
goldi 2019. 09. 23. 12:25
Törölt hozzászólás
#4655
goldi 2019. 09. 23. 12:22
Törölt hozzászólás
#4654
szkrik 2019. 09. 23. 11:14
Törölt hozzászólás
#4653
Drian875
Drian875 2019. 09. 23. 10:04
Előzmény: #4651  kukacponthu
#4652
Setup célár 334,6 - meglett, 
Kalkulált zóna: 335-336 vagy 340-341, ezek nem tűpontosak, csak elemzés, nem setup
Úgy hallottam sok alapkezelő ragad forint erőre játszva 320 környékéről felfelé, előbb utóbb lépniük kell, ami azt jelentheti, h nem lesz mély korrekció (sok embertől hallom, hogy ha lemegy, akkor beülnek hosszútávon, és/vagy az alapok zárják a rossz pozit). 
Szakmailag az MNB-nek lépnie kellene valamit, amit kérdés, hogy elhisz -e a piac. Ha nem lépnek, akkor felhívás a keringőre és a 400-ra. Ami még pár hete is elég extravagáns, szélsőséges elképzelésnek tűnt, sokat közeledett a normálishoz (ennek ellenére én nem fogalmazom meg várakozásnak az idei évre, egyelőre 340-ig gondolom, majd ha elérte megnézzük mit mutat a chart. 
kukacponthu 2019. 09. 23. 09:52
Előzmény: #4650  Drian875
#4651
Gyorsan felszaladt a vart szintre, nem sokat tokolt...viszont a BUX tovabbra is oriasi kerdojel szamomra...
Hova es meddig?!
Drian875
Drian875 2019. 09. 23. 09:38
Előzmény: #4649  Drian875
#4650
új ATH, ez a hét sem múlik el nélküle
Drian875
Drian875 2019. 09. 20. 16:22
Előzmény: #4648  enideszk
#4649
ATH - ki gondolta volna :D
enideszk 2019. 09. 20. 15:34
#4648
Ez egy nagy ugás volt... Lesz új mélypont?
Shanti
Shanti 2019. 09. 19. 13:00
#4647
A kamatvárakozásokat tükröző pont diagram jól szemlélteti, hogy mennyire megosztott a jegybank. A teljes, nem csak a szavazó tagok, véleményét tükröző grafikonból kiolvasható, hogy 7 tag szerint további lazítás várható az idén, 5 szerint nem lesz több, míg 5 szerint már a mostani is felesleges volt. (Raiffeisen) 
 Baj van? 
beléndek. 2019. 09. 19. 12:57
Törölt hozzászólás
#4646
Drian875
Drian875 2019. 09. 19. 12:51
Előzmény: #4639  spqr69
#4645
Igen, igen. De néha az az érzésem, hogy gondolkodó emberként túlspekuláljuk. A történelemben voltak nagy változások, de a végeredmény ua. lett mindig. Sváb területen nőttem fel, alapvetően nem hiszek abban, hogy  munka nélkül lenne gazdagság, jólét, jelentsen ez bármit is a XX. században (szóval nem csak a kétkezi munka a munka!). Nyilván általános jólétről beszélek, mert a politikai kapcsolat manapság már a pártkatonáknak mérhetetlen gazdagságot hoz. Időzítés: nagyon fontos, bármeddig elhúzható, csak eur stratégiai pozim van, minden más DT, akkor lépek, ha jön a trigger, ha long lesz, akkor long, ha short akkor short. Augusztus óta volt long BIAS-om SP-ben, pedig ez sokakkal szembe ment és nem a borulás irányába mutat, de ez volt a charton, rövidben.
goldi 2019. 09. 19. 12:43
Törölt hozzászólás
#4643
PatonayPeter 2019. 09. 19. 12:18
Előzmény: #4637  spqr69
#4642
Nincs egy ügyeletes a FED-nél, aki képes azonnal beavatkozni, ha baj van? 
Ha a bankok fürdenek a pénzben, akkor mivégre (copyright Radnóti) a likviditáshiány? 
Nem érzed úgy, hogy probléma van a rendszerben? 
Vagy csak egy múló bizalomhiány az egész? 
Benned nem a 2008-as válságot idézi, a kialakult helyzet? 
Persze az is lehet, hogy most látjuk megszületni a ”new normal”-t!
goldi 2019. 09. 19. 12:09
Törölt hozzászólás
#4641
goldi 2019. 09. 19. 12:07
Törölt hozzászólás
#4640
spqr69 2019. 09. 19. 12:02
Előzmény: #4638  Drian875
#4639
Én nem fogom megvédeni őket: egy urambátyám alapon müködő rendszeren nincs mit védeni....ezek a riskek ki fognak dőlni: DE " kancsika" egy jó nagy tőkeáttétellel ( növekedési hitelprogram a cimbiknek, magának, alapítványok.......)az egész országot betolta a ruletttasztalra, viszont a külső környezet támogató, noha ők is úgy látták, hogy jön a feketeleves ősszel( Gulyás kormányinfoi, válság kopogtat, vége az aranykornak, nincs vége közgazdászforum) , mondjuk a kedvencem, hogy a kereszténység őrzői Európában a Talmudből idéznek egymásnak :-)))) az egy szint azért!
Szóval simán lehet , hogy a hazai bukta még csak évek múlva jön : és az időzítésen sok múlik!
A görögök óta tudjuk , hogy az állampapír nem kozkázatmentes, de M.o. eddig még mindig törlesztett!!!
Az lehet, hogy nem váltják vissza futamidő előtt( ahogy most igen) , de vissza fogják fizetni: max a vásárlóértéke nem annyi lesz.....
Szóval sztem a kockázatokat szinte minden tőkepiacon jártas látja, de ez így volt kettő éve is: és akkor azt gondoltuk, hogy majd a kamatemelési ciklus visszahozza a gazdasági ciklikusságot, de érdeklődés hiányában az elmaradt...... a lazítási programra viszont van igény!
És itt van még a robotika, a mesterséges intelligencia hatása, startupok előretörése
Benne vagyunk a sűrűjében. nem fog működni az old-school sztem!
Én próbálom formálni magam és nagyon nyitott lenni minden újra, mert a helyzet új!
Drian875
Drian875 2019. 09. 19. 11:39
Előzmény: #4637  spqr69
#4638
Meg kell hallgatni minden oldalt, így van. Én kockázatot látok a magyar gazdaságban, óriásit, mert véleményem szerint elég rossz szerkezetet építünk. Az állampapírt úgy veszik sokan, mint a kockázatmentes papírt, pedig nem az. Amikor azt mondtam 2010 könyékén, hogy bizony látható volt a válság, a deviza elszállás, akkor megkaptam,hogy miért nem szólók előre. Most párszor megtettem. Nem szeretném egyébként látni, inkább a félelem, mert talán látom, hogy mi következhet.
spqr69 2019. 09. 19. 11:25
Előzmény: #4633  Drian875
#4637
Szia Adrián!
írtad csak egy vélemény! jogos, de annyit hadd tegyek hozzá barátilag, hogy véleményformáló vagy sokaknak(tetszik nem tetszik......)és más a felelősségi szinted is ezáltal!
Nem ismerjük túl régóta egymást, de mintha most kezdenéd azt mondani  amit látni szeretnél!?!?
ez is csak egy vélemény!
nem tisztem és nem is fogom nagyon megvédeni "kancsikát" DE : vannak tények, amik mellett ne menj el :
a szuperállampapír szerepe nagyon sokrétű : egyszerre több szerepet is betölt, de a külföldi függőséget biztosan csökkenti! Az ingatlanpiacra komoly hatással van : az áremelkedést valójában blokkolta( ideje volt)
már látszik is egyébként....
Láttam treasuryt közelről: van olyan, hogy valami banális dolog miatt felmegy az overnight( nálunk is volt talán kettő hete), nem biztos , hogy farkast kell kiáltani noha azt gondolnánk kivülről, hogy hűha.....
Az összehasonlítás a Lehmann-nal nem tipikus: ott a bankrendszer éppen azzal szembesült, hogy vége a kapitalizmusnak. a bizalom a zéró fele konvergált. mindenki a riskesek miatt csak házon belül üzletelt, vagy ott sem.
Jelenleg a bankok fürdenek a készpénzben: ahogy a hedge fundok is, és a háztartások is, ahol van megtakarítási hajlandóság. az az analógia nem fog működni....
Nem az állítom, hogy a világ ok, mert nem az, de itt az idő a "new normalt" jobban megismerni! Benne vagyunk, és akik csinálják azok is kísérleteznek a kimenetek lehetnek extrémek, akár extrém fel is jöhet!
Bank of Japan is lazít a következő ülésen: nincs inflácó!!!! miért nincs?
ez a kérdés szertintem és erre nincs koherens válasz senkitől? Stiglitztől sem Roubinitől . Zsidaytól és az unortodoxoktól sem( nem itthon kint....)
Természetesen szép napot!
A véleményed döntő többségével egyetértek!
Drian875
Drian875 2019. 09. 19. 10:48
Előzmény: #4635  Shanti
#4636
TA-snak tartom magam, nem is tudok sok mindent kezdenia sokszor a fundával, nincs olyan informáltságom (vszinűleg az itthoni funda elemzők legnagyobb részének sincs), de vannak pontok, amit veszélyesnek tartok, ez egy ilyen. A bankok kifogytak a likvidításból a pénzbőség idején???!!! Vagy mint 2008-ban ráülnek, mert félnek más bankoknak odaadni, mit tudnak, mit látnak, mit gondolnak? Megint mi megy a háttérben? CDS vagy más kockázati biztosítás, újracsomagolva? A Big Short film főszereplőjét inspiráló alapkezelő már jelezte az anomáliát, hogy ismét megjelentek, a chart nálam a végét járja az indexeknél, érdekes október lesz, azt hiszem.
Shanti
Shanti 2019. 09. 19. 10:32
Előzmény: #4634  Drian875
#4635
Nem vagyok optimista, de az meglepett, hogy ekkora a baj. 
Drian875
Drian875 2019. 09. 19. 08:40
Előzmény: #4630  Shanti
#4634
Szivárognak a részletek. Két egymást követő napon. 75 és 53 MRD $ kellett betolni, közben az overnight kamat spike 10% fölé is ugrott.
Drian875
Drian875 2019. 09. 19. 08:36
Előzmény: #4632  szroller
#4633
Valószínűleg nem érted.
Kint EUR kamat 0,01%, itthoni 0,9%. Az állam a piaci kamatoknál lényegesen drágábban finanszírozza saját magát? Miért?
1) Hűtlen kezelés, mert lényegesen többet fizet a közpénzből, mint amennyit a piaci körülmények indokolnak! Ez a megugró Lombard hitel állomány miatt (NER lovagok -25 MRD az állomány!) akár lehetséges is lehet, de nincs korlátozó tényező, bárki megteheti és túlságosan széles körben. (Lombard hitel, értékpapír kp fedezet melletti hitel, csakhogy itt a hitel kamatlába alacsonyabb, mint a betété/értékpapíré azaz simán zsebre tesznek 2-3%-ot a hitelfelvevők, melynek forrása közpénz.)
2) Csak így tud elég forráshoz jutni a költségvetés, vagy olyan tényezőkről tudnak, ami az átlag ember nem (pl ahogy anno Gyurcsány hazudott, lehet ue teszik ők is).
.
A rendszerváltást követő magas infláció, magas kamat még mindig élénken él az emberekben. Így gondolhatták azt is, hogy a Questorba rakott pénz biztonságos. 0,9% jegybanki kamatnál a 3-4,95% kamat nem fér bele! Ez olyan, csak hogy megfelelő kontextusba helyezzük, mint egy 8% jegybanki alapkamatnál 24-40% !!! A hozam-idő-kockázat triumvirátus nem borítható fel, úgy  hogy biztonságos és kifejezetten impozáns hozam keletkezik, az bizony kockázatos, nem kicsit, nagyon. (Szerintem az állampapír vásárlóknál lesz nagy meglepetés a következő 5 évben)
.
A populista, árfolyamgyengítésre építő gazdaságpolitika, egyszerű és átmeneti látványos eredményeket okozhat a gazdasági aktivitásban, a saját devizában kimutatott GDP látványosan nőhet, miközben a real GDP értékének változása akár marginális is lehet. Hosszútávon egy rossz gazdasági szerkezet alakul ki és a végeredmény széles társadalmi rétegek elszegényedését okozza (upsz, hát nem pont ez látható). Csökken a versenyképesség és bármennyire is nem tetszik, nő a külföld felé a kiszolgáltatottság. A versenyelőny nem a technológiában, tudásban van, hanem az olcsó munkaerőben, amit ahogy az Elektrolux példája is mutatja, hamarosan a robotokkal kell összemérni, ahol már most vesztes helyzetbe navigálta az országot az eltolcsyzmus. Egy világgazdasági válságba (ciklikus - lesz) pedig a padlóra küldheti az országot.
A nehezebb út úgy alakítani, fejleszteni egy gazdaságot, hogy a gazdasági növekedés erős árfolyam mellett történik.
De ez csak egy vélemény....
szroller 2019. 09. 18. 23:59
Előzmény: #4625  Drian875
#4632
"Egyik napról a másikra leértékelték a pesot"
de itt nincs egy mesterséges árfolyam, ami Argentínában volt, így nincs is minek nagyon elszállnia. Ahogy írod, csúszó leértékelés van. A Ft konvertibilis.
Ahogy írod, éves szinten kb 2% - 2,5%-ot gyengülés az Euró ellen.
A kinti Euró kamat 0,01% (jó helyen). Itthon HUF-ra kapsz  3% - 4,95%
Ennyi gyengülés még bele kell férjen, nem?
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 20:27
Előzmény: #4630  Shanti
#4631
Igen, nagyon emlékszem rá. Azt hiszem, aki valamilyen szinten látta, megélte az nem felejti el egy életre.
Shanti
Shanti 2019. 09. 18. 20:08
Előzmény: #4629  Drian875
#4630
Hihetetlen, hogy ez megtörténhet.
A 2008-as válság legdurvább időszakában volt utoljára ilyen.
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 19:48
Előzmény: #4628  Shanti
#4629
Egy apró tényt nem írtak meg, éjszaka 53 milliárd dollárral kellet a FED-nek beszállnia. Úgy tűnik két egymást követő napon volt gond, 2008 után először! https://edition.cnn.com/2019/09/17/business/overnight-lending-rate-spike-ny-fed/index.html
Shanti
Shanti 2019. 09. 18. 19:30
Előzmény: #4627  Drian875
#4628
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 10:27
#4627
https://edition.cnn.com/2019/09/17/business/overnight-lending-rate-spike-ny-fed/index.html
vmi nem stimmel, elég komoly anomália volt az overnight piacon, ha egy ilyen hatás tartós lesz és begyűrűzik, akkor a legmerészebb céláraim is alulbecslések. 2008-ban mutatott hasonló jegyeket a piac, csak akkor nem volt ennyi ingyenpénz a piacokon.
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 09:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#4626
találó :D
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 09:55
Előzmény: #4621  Fuleee_Bear
#4625
Nem érzem a 3,2%-os inflációt, sokkal többet érzek. Egy dologba biztos nem raknám a pénzem, az pedig a magyar állampapír, mindegy, hogy melyik konstrukció.Argentína, tetszik vagy nem tetszik, lehet belőle tanulni. Illiberizmus, megkezdődött az ámokfutás, hasonlóan profi, független  jegybankkal. Ott is volt prémium állampapír inflációt meghaladó hozammal, csak a hivatalosan megállapított infláció a valós közelébe sem ért. Egyik napról a másikra leértékelték a pesot, ha jól emlékszem 4x volt a szorzó, majd a devizaszámlákat kötelezően átforgatták helyi devizára, korlátozták a napi kp felvételt, miközben a politikusok pénzei külföldi bankszámlákon nyugodtak, a társadalom széles rétegei szegényedtek el. Lehet Argentína nem volt az EU tagja, de vajon mennyit gondolkodnának,ha a hatalom megtartása megkövetelné? A nyugdíjpénztári lopással minden bizodalmam elveszett feléjük, mindent el tudok képzelni róluk. Ahhoz pedig nem kell túl nagy képzelő erő, hogy az idő előtti visszaváltást egy probléma esetén leállítsák (meg kell nézni a szabályokat - simán megtehetik, nem vállalnak kötelezettséget, csak lehetőséget nyújtanak), a futamidő végén pedig úgy döntsenek, hogy meghosszabbítják, de az ország helyzetére való hivatkozással nem fizetik ki, mert megtámadták az országot. Március óta az EUR -ral szemben 6%-ot gyengültünk. Romániában 1000 forinttal alacsonyabb a minimálbér, mint itthon (az áfa ua. nem 27%!), kicsit merész gazdasági csodáról beszélni itthon, szerintem. Megtakarítások stabil helye külföld, főleg ezzel a ki nem mondott csúszó leértékeléssel (2010 óta átlag 7,5ft/év az Eurral szemben, a dolláral szemben kicsit több)
goldi 2019. 09. 18. 09:37
Törölt hozzászólás
#4624
goldi 2019. 09. 18. 09:27
Törölt hozzászólás
#4622
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2019. 09. 18. 09:21
Előzmény: #4618  Drian875
#4621
Azt mondja az MNB, hogy idén 3,2%-os lesz az infláció. Gondolom azért tartja ilyen alacsonyan az előrejelzést, hogy hűtse a várakozásokat. Szerintem és ahogy néztem a legtöbb elemző körében inkább a 3,5, vagy afeletti idei infláció várható. A 330 feletti EUR és az olaj árak pedig komoly inflációs veszélyt jelentenek szerintem a következő évre. 
3 évre akarok befektetni egy nagyobb összeget állampapírba, de kb most jutottam el oda, hogy nem MÁP Pluszt fogok venni, mert lehúzás lesz az infláció miatt. 5 éves időtávon nem biztos,
de 3 éves időtávon úgy számolgattam, hogy jobban megéri a PMÁP.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek