Topiknyitó: chart-trader 2022. 10. 08. 20:25

EURHUF és minden más  

A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TheSnake2020 2023. 11. 22. 08:37
Előzmény: #2819  Scirocco
#2820
Azért ezzel szerintem vigyázz. Diverzifikálj. Amikor a rövid kötvény alapokkal 4-5-6 százalékot lehet keresni devizában, akkor a tőzsde nem mindig jó. Sőt, általában nem jó. Jelenleg szerintem kivételes állapot van. Nekem is van osztalék fizető részvényem, de azért nem mindenhol vagyok happy. Lásd pl. Volkswagen. 
Scirocco 2023. 11. 22. 05:51
#2819
@vali,@ktamask,@TheSnake2020,@short_circuit: köszönöm a hozzászólásaitokat, érdemes volt végigolvasni őket, több ember többet és mást gondol, mindenkinek megvan a maga egyéni látásmódja és a maga igazsága. A magam részéről azt gondolom, és itt nem az észt osztom, csak hangosan gondolkodom a magam szempontjai alapján, hogy amennyiben a jövő hónap végén mégsem magyar állampapírba tolom a pénzt, akkor azt hiszem, hogy egy, a maihoz hasonló árfolyamon az egészet devizára átváltva, aztán egy alkalmas belépőszinten nagy piaci kapitalizációjú, esetleg osztalékot is fizető európai részvénybe tolva nem olyan nagy trüváj megcsinálni azt a 20-25%-ot. (csak példa: felmegy mondjuk az 5-6% osztalékot fizető Aegon 4,6 EUR-ról 5,7-re...tök mindennapos történet az ilyesmi a tőzsdén, ráadásul nem kell hozzá 1 év, sokszor megvan egy hónap alatt is.) Plusz ott van egy foringyengülés is a láthatáron jövőre, ami forintban kifejezve a csomag értékét, megintcsak emeli a számlaösszeg végét.
short_circuit 2023. 11. 21. 19:17
Előzmény: #2817  TheSnake2020
#2818
Annak több oka van, részben azért az is, hogy az emberek 1-2 tételt ismernek meg, azt veszik. BMÁP most pl. (ha jól tudom még 1% visszaváltás mellett is) 3 hónapon jobb mint a DKJ, logika azt diktálná, hogy azt vegyék oszt mégse teszik. Plusz ha kipörög a 20% 2025. februárban akkor jön a kb 7% 2026-ig. Utána egyrészt ha beragadsz az 5éves papíron még 2 évre sem tragédia, plusz felmerül, hogy ha kevés a kamat, akkor mivan? Nekem elég régóta vannak állampapírjaim, volt olyan év nem is régen, amikor az 1,7% prémiumot fizető papírommal is csak évi 4,5% kamatot kaptam, és mégsem váltottam vissza. Részben azért mert egy portfolióban helye van, részben mert adómentes, részben meg mert fix 4,5 kockázatmentesen azért nem rossz :)
TheSnake2020 2023. 11. 21. 18:57
Előzmény: #2816  short_circuit
#2817
Nem is most akarja a nép visszaadni. Hanem a közel 20% learatása után. Azért jól látszik, hogy a BMAP közel 10% ért a kutyának sem kell. 
short_circuit 2023. 11. 21. 18:42
#2816
Srácok, már bocs de annyira félreértés van a visszaváltási 1% körül. Jelen pillanatban (és feltételezzük egy picit, hogy lassan lassan és nem is erősen de stabilizálódnak a dolgok itthon) úgy áll a helyzet, hogy az államnak az egyik legnagyobb érdeke lenne, hogy az emberek visszaadják neki a mostanában vásárolt papírokat. Ha én ülnék ott, konkrétan a lehető legkönnyebbé tenném a visszaváltást, ad absurdum még azt is bedobnám, hogy kap 0.5%-ot aki visszaváltja. Hogy miért? Hát mert folyamatosan csökkennek a hazai és nemzetközi kamatok, nézzétek csak meg a PMÁP-ot, a korábbi 1.5% prémium helyett már csak 0.25% van infláció felett. Az azért látszik, hogy tud forrást bevonni az állam, még ilyen alacsony kamatok mellett is (akár lakosságtól, akár intézményiektől), úgyhogy minden magas kamatozású, sokba kerülő papírtól való megszabadulás csak olcsóbbá teszi a jövőben a hiteltörlesztést.
TheSnake2020 2023. 11. 21. 16:47
Előzmény: #2812  Scirocco
#2815
Természetesen megígértek,  hogy örökre marad az 1%. Ha megnézed a legnépszerűbb devizás rövid kötvény alapokat brutális a beáramlás. Ha belegondolsz abba, hogy a cégek egyre többen euróban számolnak el egymással, sőt már van precedens a fogyasztási javaknál is lásd Porsche Hungaria, akkor te is láthatód, hogy természetesen valami megbicsaklott. A kötvényeknél nem csak a PMAP és gondolok, hanem a forintos rövid magyar kötvény alapokra is. Bár azok most már nem lesznek annyira vonzóak. A PMAP egy forró krumpli ezt leírtam többször. Nagyon sok lehet nagy játékosoknál gondolj csak bele az egy szolgáltató egy papir maximalizálásba. Azt kell észrevenni, ha ők, és akik tokeattetellel vették elkezdenék kiszállni. Nem hiszem, hogy korlátlanul tartani tudják majd az1% visszaváltást. Szerintem a likviditást fogják korlátozni, azaz 1% on lesz visszaváltható, de napi meghatározott összegig. Nekem komoly deviza pozícióm van és már 2 éve folyamatosan a kamatokat devizába rakom, 370 -380 között abszolút vevő  vagyok. Eladó csak 420 felett voltam. Jövőre önkormányzati választások,  szerintem addig nincs realitása bármilyen megszorításnak ezen a fronton. A deviza eladósodás inkább szoba jön, láthatóan a költségvetés is ezt preferálja. Majd baj eseten meglátjuk, hogy mit lép az államkincstár. Nekem kb. 20% a PMAP szóval nem olyan nagy. A BMAP bol szállok ki jelenleg. 10% alatt már nem vonzó. PMAP ba nem szállok be 2033as papírba. Többség 2027es és 2028as.azaz 3-5 éves papírjaim vannak 90% ban. 
Vali 2023. 11. 21. 15:44
Előzmény: #2812  Scirocco
#2814
December elejére várhatóan kifut. Múlt héten nem egészen 50mld kelt el, van még kb 100, ha lesz szokásos hajrá a vége felé, hó végére is elfogyhat. 
Többen - egyébként az állammal szemben igen szkeptikusak - is arra jutott, hogy ha eljön a "menekülés", hagyni fogják 1%-on a kilépőt, főleg, hogy nem tudni, hogy lesz jövedelmezőbb konstrukció.
ktamask 2023. 11. 21. 15:11
Előzmény: #2812  Scirocco
#2813

Szerintem mindenki tart attól, hogy nem 1%, hanem 5%, bár ettől még a ~20%-ot megvárnám, ki tudja mennyi infla lesz 2024-ben, úgyis látni fogja az ember, hogy mitévő legyen 2025ben PMÁP kamat fizetés után.
Ha no problem, kifizették, nincs pánik, infla 8% (+prémium) valószínűleg senki nem venné ki, mert jó biznisz..remélhetőleg nem Quaestor 2 készülődik:
Hozzátenném, még ha le is vonják az 5%-ot, mert ki akarom megvenni, ha már megkaptam a 20%-ot, akkor is 15% nyerő.
Mint már sokan írták, benne van a PMÁP szerződésben, hogy nem köteles visszaadni az állam a lejárat előtt a névértéket, bár erről hallgatnak. Míg a MÁP+nál visszaadják, ha jól emlékszem, bár az annyit hoz  majdnem 5 év alatt, mint a 20%-os PMÁP. 1 év alatt.. ...
Természetesen várd meg TheSnake2020 válaszát, csak én is elmélkedtem egy kicsit.
Scirocco 2023. 11. 21. 15:02
Előzmény: #2811  TheSnake2020
#2812
Szia, érdekelne a véleményed, hogy nem tartasz-e attól, hogy a jövő év vége felé hirtelen megemelik a kötvények visszaváltásának jelenlegi 1%-os költségét, gondolva arra, hogy ha már így beharangozták jövőre a 20%-os hozamot, ami 2025-ben gyaníthatóan nem ennyi lesz, logikusan az következne belőle, hogy tömegek fogják 1 év múlva kivenni a pénzüket a PMÁP-ból. ( azt hiszem erre vonatkozik) Az államnak nyilván ez nagyon nem lenne jó.  Az is igaz, hogy azt is bejelentették, hogy marad az 1% jövőre is. De ez így együtt nekem gyanús. Hallottunk már olyat is, hogy egyéni nyugdíjszámla, blablabla, aztán nem hogy az nem lett, hanem benyelték az egész nyugdíjpénztárat a költségvetésbe. Azért érdekel az állaáspontod, mert láthatóan nagyon preferálod az államkötvényt , nekem is tetszene ez a kamatokat devizába játék, de az említett okok miatt kicsit húzom a számat ettől. (van államkincstári számlám, és van első negyedévben vett DKJ-m, tehát aránylag jó a hozam, de csak december végéig, utána új helyet kell keresnem a felszabaduló tőkének, ezért kérdezlek)
TheSnake2020 2023. 11. 21. 11:18
#2811
Továbbra is kamatok devizába. Nem kell túl gondolni. Nagyon kényelmes világot él az, akinek eddig a kötvény portfóliója nem hozott semmit. Forintba jövőre közel 20%, dollarban 5%, Euróban 4%. Reál kamat mindenhol. Eső ingatlan árak világszerte, valószínűleg enyhe recesszió, mert mindenki átesik majd a másik oldalra. Nem vásárol  hanem a reál kamat miatt megtakarít. Lehet, hogy bármilyen meglepő, de ez deflációt is okozhat. Eladósodott költségvetések valószínűleg jó néhány országban bumm,  felrobbannak. Magyarország valószínűleg köztük lesz. De ez még jó néhány hónap. Addig elvezni kell az áldatlan állapotot. 
Mcemru 2023. 11. 20. 23:42
#2810
a kamatdöntésre, esetleg vmi EU pénzekre, lehet egy 4-5 forint erősödés, csak hát ilyen 380-ál belépni... ez lehet más is akár (bár ennek most kevesebb valószínűségét látom).
eur/huf short?
Bandi_ujonc 2023. 11. 18. 22:00
Előzmény: #2808  Mcemru
#2809
Nem, ez rosszabb.
Mcemru 2023. 11. 18. 21:30
Előzmény: #2807  Fsociety
#2808
mai szekta gyűlésről nézzen meg bárki egy videót, onnét sejthető hova tart az ország
tiszta 1970-es évekbeli mszmp kongresszus, az emberek, az elvek, szinte totál uaz
Fsociety
Fsociety 2023. 11. 17. 19:47
Előzmény: #2798  TitusPullo
#2807
Ingatlanok kapnak még egy lökést. Szomorú, hogy ezt az utat választjuk,szinte kódolva van egy még nagyobb zakó gazdaságilag. Előre menekülnek ,újbeszélül ezt jelentheti az előre megyünk,nem hátra, hogy még véletlenól sem fékeznek,és nem tanulnak. Deviza vétel,egyértelmű. 
ktamask 2023. 11. 17. 12:21
Előzmény: #2805  chart-trader
#2806
EUR PLN hónapos chart:
https://kephost.net/p/MTAyMzU5Mg.png
EUR PLN hetes:
https://kephost.net/p/MTAyMzQ3NA.png
EUR PLN napos:
https://kephost.net/p/MTAyMzQ3Mw.png
Szerinted törik ezt a 10-14 éves trendvonalat hónaposon? vagy inkább pattanásgyanús? forint szempontjából kérdezem, mert ha követjük őket, akkor bajos lehet.
chart-trader
chart-trader 2023. 11. 16. 19:06
#2805
Az elmúlt hetekben érdektelen volt számomra a forint (pontosabban az eurhuf), nem is nagyon nézegettem. A 388 óta tartó esésben sem shortoltam. Nálam 370 körül lenne érdekes vagy 390 felett. Addig tervezgetem a téli útjaimat :)
ktamask 2023. 11. 15. 21:11
Előzmény: #2801  short_circuit
#2804
Tettem fel 2db hónapos  eur USD chartot a sima eur HUF topicba 
https://forum.portfolio.hu/topics/eurhuf/20185
19:28
Zártam a longot, amit tegnap este nyitottam, sztem ezek a barmok kilőnek 1.10 irányába..
Befostam :D
TheSnake2020 2023. 11. 15. 20:59
Előzmény: #2802  TitusPullo
#2803
Otp rövid kötvény alapok. Devizás, Euró és Dollár. 
TitusPullo
TitusPullo 2023. 11. 15. 19:31
Előzmény: #2800  Mcemru
#2802
Igen kotvenyek nem tudok most okosabbat
short_circuit 2023. 11. 15. 18:57
Előzmény: #2797  ktamask
#2801
Én még mindig hiszek az USD/HUF longban bár a mai nap nem tetszik, sajnos pont az a forgatókönyv van eddig amit annyira nem szerettem volna (feldobom a friss chartot és hogy mire gondolok). Ugye az én olvasatomban lefelé törte a csatornát, ma alulról visszatesztelte és le is fordult - igaz a nagyobb FIBO egyelőre fogja alulról. Szerintem taktikailag rövidebb távon jó lesz az USDHUF long, de ha ma kéne poziba lépnem erősen gondolkodnék az EUR vagy CHF longban forint ellen. Plusz lassan itt a döntés az eu forrásokról, nagyobb pozícióval mindenképp kivárnék.
https://kephost.net/p/MTAyMjQxMA.png
(ha dollár erő jön 386ot látok bele, ha gyengülünk akkor szinte biztosan 331es alj lesz a cél, időtávon 2-3 hónap tekintetében)

Topik gazda

chart-trader
chart-trader
2 4 5

aktív fórumozók