Topiknyitó: chart-trader 2022. 10. 08. 20:25

EURHUF és minden más  

A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fsociety
Fsociety 2023. 09. 04. 21:43
Előzmény: #2278  FR73
#2280
Megint olyat állítasz,amit én nem mondtam. Fórumon meg vitatkozni ennyire ördögtől való,vagy elfogyott az érv? Nem euróban keresem a pénzem,de euróban tartom azt a pénz,amit vásárlásra szánok,amivel elérem a lent vázolt nyereséget és ezt igyekszem kimaxolni. De ne haragudj,ha beletapostam a lelkivilágodba, nem állt szándékomban. Vannak magyar eszközeim,de bőven túl látok a PMÁP szentségén. Üzleti elemzőknek mondtam a Szupernek hazudott állampapír megjelenésénél, hogy összességében bukta lesz. Ezt probálom jelezni a PMÁP-nál is.
FR73 2023. 09. 04. 21:39
Előzmény: #2277  Fsociety
#2279
GDP esik, kisker forg esik, belföldi turizmus esik. Ez a következménye az inflációnak és a reálbérek drasztikus csökkenésének.
FR73 2023. 09. 04. 21:35
Előzmény: #2276  FR73
#2278
Azt nem értem, Fsociety, hogy miért vitatkozol ennyire hevesen, ha euróban keresed a pénzed, amit euróban szándékozol elkölteni, adózásban se lennél jó osztrák létérdek központtal. Neked valószínű, tökéletes, hogy nem fektetsz magyar eszközbe.
Nekünk pedig itt az anyaországban mindenképp sz@r, akárhogy is fektetünk be.
Fsociety
Fsociety 2023. 09. 04. 21:33
Előzmény: #2276  FR73
#2277
Nyilván nem ismerem a kosaradt,általánosságban mondtam. A sajátomat ismerem, a külföldi vásárlással jellemzően 15-20%os megtakarítást érek el. Meg ismerem még pár emberét,akit megkértem, hogy számolják ki nekem,hogy változott a havi kiadásuk mondjuk egy évre visszavetítve. Meglepetés,de nem 20%-kal nőtt meg,hanem ennél többel.Ők nem vásárolnak külhonban. Máris elérkeztünk ahhoz a ponthoz, hogy nominálisan lehet h több kamatot kapsz,de a vásárló erő drasztikusan csökkent eközben.
FR73 2023. 09. 04. 21:21
Előzmény: #2274  Fsociety
#2276
Miért, ismered a kosaramat? Kevesebb a kaja, mint az utazás.
Fsociety
Fsociety 2023. 09. 04. 21:20
Előzmény: #2272  TheSnake2020
#2275
Ok,ha az USA emelni fog kamatot, akkor feltehetőel az EKB is. Eközben itthon a haldokló gazdaságot próbálják megmenteni kamatcsökkentéssel. egy évre még be tudod magad fixálni,aztán után ami lesz? Várhatóan elszálló forint mellett vehetsz majd 6-7 %os papírokat,ki tudja mekkora valós infláció mellett.Itt van még max kb 1 aranyév, aztán sanszos,hogy game over. De lehet h az egy évvel sokat mondtam. Gigantikus kamatkiadások mellett már a kötségvetést tervezik újra. A hitelminősítők sem lesznek végtelenségig türelmesek,és ha valóban dől a dominó, akkor a 8-10 éves papírokat majd megnézem, hogy lehet visszaváltani majd 1%-kal. Mondom,egy jó év még esetleg lesz. De gondolom itt senki sem végstádiumú haldokló,hogy ennyire tervezzen. Ha mégis,akkor elnézést,és nyugodtan vegyen PMAPot.
Fsociety
Fsociety 2023. 09. 04. 21:15
Előzmény: #2271  FR73
#2274
Nem igazán értettél meg. PMÁP,DKJ forintot fizet, az osztrák kötvény eurót. Te hoztad be azt, hogy a végén majd melyik mennyi eurót jelent. erre mondtam, h te minek számolod h itthon mennyi hipotetikus eurót keresel,ha forintban fizetsz a kereskedőnek állításod szerint. Fűztem ezt tovább is,de nem bontom ki még egyszer ha nem haragszol.
FR73 2023. 09. 04. 21:13
Előzmény: #2272  TheSnake2020
#2273
Ha Ausztriában élnék osztrák adórezidensként, eszembe nem jutna magyar PMÁP-ot venni.
Csak én idehaza élő idehaza adózó vagyok, aki nem 300 ezer+ EUR-t mozgat egyszerre egy ügyletben.
TheSnake2020 2023. 09. 04. 21:05
Előzmény: #2268  Fsociety
#2272
Nem a vegyetek PMAPot a válasz. Kell egy normális portfólióba PMAP is. Csak fel kell ismerni, hogy mikor sok a dominó . Mert abban valószínűleg igazad van, hogy dőlni fog. Azonban nem elképzelhetetlen, hogy ez még néhány hónapra van. Ezt megmondani nem tudja senki. Magyarország költségvetése bajban van. Ezt mindenki tudja, aki egy picit ért  hozzá. Az a kérdés, hogy meddig lehet ezt takargatni, illetve a 14% ....meddig elég, a csökkentést mennyire lehet tovább vinni. Szemely szerint én úgy gondolom, hogy 13% kal megállnak, év végén jön a győzelmi jelentés egy számjegyű infláció pozitív reál kamat halleluja. Aztán valószínűleg jön a kijózanodás. A carry még  működik. 
FR73 2023. 09. 04. 21:03
Előzmény: #2270  Fsociety
#2271
Tehát azt mondod, hogy nekem jobb lenne, ha itt leszek majd kevesebb euróval, mint ha ugyanitt leszek majd több euróval?
Mert szép hosszan ezt fogalmaztad meg.
Fsociety
Fsociety 2023. 09. 04. 20:56
Előzmény: #2269  FR73
#2270
Na de te a magyar kereskedőnél magyar forintért vásárolsz, ugye minket nem érdekel mennyi az euró :) 
pont most mondtad, hogy az sem számít,hogy mennyi kinn az infla. Amúgy csak annyi jelentősége lesz, hogy oké, hogy itthon valamennyivel több eúrót szerzel meg átszámolva,de aztán forintban a megemelkedett inflációt ugyanúgy kifizeted,vagyis amit nyersz a réven,bukod a vámon. Járok külföldre is vásárolni,saját bőrömön érzem a különbséget (nem 5%),dehát eleve onnan indulunk, hogy itt mennyi az áfa,meg a különadó,meg a többi szar(és még mennyi lesz), meg ott mennyi. És máris oda jutsz,hogy lehet h egységnyivel több pénzt kapsz forintban,de hány egységgel fizetsz többet ugyanazért a fogyasztói kosárért itthon és ott. És akkor a forint még el sem kezdett gyengülni. Nem véletlenül járnak a határmentiek ki vásárolni és nem a Coop/real szuper boltokba itthon.
FR73 2023. 09. 04. 20:47
Előzmény: #2268  Fsociety
#2269
Pénzpiaci befektetések várható hozamait hasonlítjuk. Mégcsak nem is a PMÁP-ot hasonlítottam július 15-ig az osztrák kötvényhez, mert ugye mi van, ha nem lehet visszaváltani. Még nem is számoltam semmilyen költséggel és adóval se az osztrák kötvénynél. Csak a sima hozamokkal.
Hogy jön ide majd lesz behazudott infláció? Lényegtelen, ha ezen az időtávon gondolkodunk, mennyi az infláció. A végén az egyik edzközzel x euród lesz, a másikkal pedig y euród.
Fsociety
Fsociety 2023. 09. 04. 20:31
Előzmény: #2262  FR73
#2268
Ez irreleváns, a HUF/EUR árfolyam itt a lényeg, ha el akarom költeni, akkor nem kérdi sem az osztrák sem a magyar boltos, hogy honnan van az a pénz.
--> jól van,nyertél. Így 2 év alatt megelőzzük Ausztriát,megnyugodtam. Az import dolgok meg majd valahogy leolcsósítják magukat. Bár ilyen visszafogott belső kereslet mellett ennek sem lesz hamarosan jelentősége. Azt a 700 milliárdot,ami hiányzik a költségvetésből,meg majd összedobjátok Viktornak,hogy ne halljon éhen a NER. Vagy beszedi majd adó formájába, és kimutatnak egy 6%os inflát jövőre, ami a valósággal köszönő viszonyban sem lesz. Vegyetek PMAPot.
FR73 2023. 09. 04. 19:00
Előzmény: #2265  N0MAD
#2267
Igen, azt a tavalyi PEMÁP 9%-ot is lehet hasonlítani az akkori PMÁP 16%-ával (PMÁP 2024. februártól ennél magasabb hozam lesz, kb 19%, illetve 2023. augusztusig volt egy jelentősebb kamathátrány is azon a tavalyi PEMÁP-on, azt is illik figyelembe venni).
N0MAD 2023. 09. 04. 18:57
Előzmény: #2265  N0MAD
#2266
*tavalyi pemáp.
N0MAD 2023. 09. 04. 18:56
Előzmény: #2257  FR73
#2265
Agalyi memáp meg közel 9% euróban.
ktamask 2023. 09. 04. 17:23
Előzmény: #2255  Fsociety
#2264

Átlag emberről beszéltem, aki nem ért a befektetésekhez (mint pl. saját magam)
És igen, én pl. csak "EUR/USD" parasztlongot tudnám elképzelni, magam részéről, mert soha nem fektettem még be USD-t vagy EUR-t.
Mint írtam, biztosan jártak így "parasztlonggal", hogy EUR-t váltottak 400-415-420 felett, aztán ülnek-várakoznak, átlag ember.
Vali 2023. 09. 04. 17:23
Előzmény: #2251  ktamask
#2263
Érdekes statisztika, bár hogy miért gyengült a HUF az EUR-ral szemben, arra a választ inkább az unortodoxia adja. De hogy egy kis templomtornyos factort is hozzak: ha 300 alatt csatlakoztunk volna, bánná a fene, hogy kevesebb dollárt kapok az eurómért :))
FR73 2023. 09. 04. 17:21
Előzmény: #2259  Fsociety
#2262
Ez irreleváns, a HUF/EUR árfolyam itt a lényeg, ha el akarom költeni, akkor nem kérdi sem az osztrák sem a magyar boltos, hogy honnan van az a pénz.
FR73 2023. 09. 04. 17:19
Előzmény: #2258  Fsociety
#2261
A hozzászólásod első részét meghagyom amolyan érzelmi háttérzajnak, mert élethelyzettel, és az azzal járó költségekkel, méretgazdaságossággal nem számolsz benne. A július 15-i árfolyam majd eldönti, melyik befektetés nyer.

Topik gazda

chart-trader
chart-trader
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek