Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CMOTDilbert 2007. 06. 07. 15:56
Előzmény: #1546  Knight Tyris
#1560
Ez a horror nem mostanában kezdődött. Kb. 10 éve segédnővér voltam, akkor is saját ürülékükben fetrengtek, legfeljebb a kevésbé magatehetetlnek még a fejükre és az éjjeliszekrényükre kenték. Ennek a letisztítása azért is problémás volt, mert a filléres hypóból is hiány volt, tán még azt is saját pénzemből vettem néha, mint az evőeszközt. Volt a belgyógyászaton, aki háborgott, hogy már egy hete nem húztam át az ágyát, de mit tehetnék, amikor nincs mire cserélni? Mert bizony van, akinek naponta többször is kellene cserélni, de pl. hétvégén jó, ha egy lepedő jut, amit az üres ágyról kell lehúzni.

Amúgy nem túl hálás dolog magatehetetlen embert etetni-itatni, mert könnyen megfullad.

Aztán pokoli rossz keringéssel úgyis kialakul a felfekvés, hiába forgatom a betegeimet néhány óránként, az éjszakás biztos nem fogja. Különösen nehéz forgatni a kikötözött deliráló, dühöngő alkoholistát. :(

Knight Tyris 2007. 06. 07. 15:51
Előzmény: #1554  Törölt felhasználó
#1559
Akira
azok a betegek akiket effektíve nem finanszíroz az OEP, mert keveset ad a kórháznak, azok nem magánbetegak akarnak lenni és pluszban fizetni ezért, hanem ellátást akarnak a befizetett társadalombiztosításukárt cserébe.

Nem értem mit nem lehet azon megérteni, hogy nem kapja meg a kórház ami jár neki, ezért nem tudja ellátni azokat a betegeket, tehát a feladatát.

Ha meggebed se tudja mert nincs erőforrása.

Ez attól független, hogy indít e magánbetegeknek is praxist vagy sem.
2 külön dologról beszélünk.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 15:42
Előzmény: #1557  Törölt felhasználó
#1558
Aha, akkor tudom tovább is :))
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 14:54
Előzmény: #1556  Törölt felhasználó
#1557
tozsdenyul

p-vel kezdődik, és a-val folytatódik...
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 14:32
Előzmény: #1554  Törölt felhasználó
#1556
Akira, neked is az a sejtésed mint nekem?
Nekem p-vel kezdődik...
és csúnyán folytatódik :)

(nekem legalábbis nagyon ellenszenves ez a szócska)
csuloktata 2007. 06. 07. 14:32
Előzmény: #1553  Knight Tyris
#1555
Hát nekem az ellátás nem ingyen van. Helyesebb lenne önrészről beszélni.

Más
Nem tudom, hogy te áltál- e már az állammal szemben felperesként. Mert ha igen (s itt a hazai jogrendről beszélek), akkor értened kell mire gondolok. Nem azt mondom, hogy nem lehet kijárni az igazad, hanem azt, hogy rengeteg energiába ás anyagi áldozatba kerül, s az államigazgatás alperesként keményen betart. Ezért írtam amit írtam. Elvnek jó amit mondasz, de sajnos csak elvnek.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 14:28
Előzmény: #1551  Knight Tyris
#1554
Knight Tyris!

Szerintem ez az egyes területeken visszafogjuk magunkat, elküldjük a beteget hozzáállás nem vezet sehova. Ha egy kórház nem látja el a betegeket, az zárjon be, majd a betegek elmennek másik kórházba, ahol ellátják őket. Ez a piac törvénye a kórházak és eü szolgáltatók számára, és ezt kellene kialakítani, ezt kellene erősíteni.

Ha ma egy kórház havonta csak 6 beteget láthat el (az OEP szerint), de 10-en jelentkeznek, akkor a kórháznak üres kapacitásai maradnak, kevésbé lesz hatékony. Az üres kapacitásokra pedig illene magánbeteget fölvenni HIVATALOSAN. A kórházak, ha túl akarnak élni, akkor nem 6-ot kell ellátniuk OEP pénzből, hanem 12-t, a felét így, a felét úgy. Virágoznak a magánszolgáltók, akik ezt a másik 6-ot szívesen ellátják, csak az a baj, hogy ezek a magánbetegek kénytelenek zsebből fizetni (habár, hivatalason, nem feketén).

Szerintem az állami/önkormányzati kórházaknak nyitniuk kellene a magánbetegek irányába, amelynek előfeltétele a hivatalos árlista, és lobbizniuk kellene a magánbiztosítók által is finanszírozott magánbetegekért. (Miért nem teszik? Van sejtésem...)
Knight Tyris 2007. 06. 07. 14:23
Előzmény: #1550  Törölt felhasználó
#1553
Az én példámban 100000járna, csak nem kapja meg.

Ahonnét idultunk a lényeg az, hogy nincs megfelelő térítés és ennek következtében mi csorbulhat, vagy hogyan folyhat a működés.

Az már egy következő lépcső, hogy mivel lehet kijavítani ezt a fenntarthatatlan helyzetet.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 14:18
Előzmény: #1548  csuloktata
#1552
csuloktata

Az érdekérvényesítésről alkotott véleményeddel ugyan nem értek egyet, de ezzel igen:

"Az államnak is be kellene tartani a törvényket, s tiszteségesen dolgozni, a csalókat kiszedni a rendszerből, nem fűnyírózni!"

A fűnyírózást kifejtve tehát, nem gondolod, hogy az eddigi eü reformlépések nagy részének semmi köze sem volt a valódi reformhoz? Egyedül a költségvetési hiány csökkentése volt a cél. Ennek a célnak a végrehajtásához kellett Molnár Lajos. Leginkább ilyen intézkedések voltak a felülről korlátos ellátási darabszámok, az ágyszámcsökkentés és kórházösszevonások (bár ez utóbbiban már elképzelhető, hogy meg lehet találni az ésszerűség nyomait, de ehhez nem értek), és a vizitdíj, amely alapvetően jó ötlet abból a szempontból, hogy elfogadtassuk a társadalommal, hogy az eü nincs ingyen, csak a formája nem volt megfelelő, és ez is első sorban a költségvetési hiány csökkentését szolgálta. A vizitdíjat önrésznek kellett volna hívni, el sem tudom képzelni, hogy miért kellett erre egy olyan új kifejezést kommunikálni, amely aztán az egész reform céltáblájává vált. Ha biztosítás-szakmai alapelvek ismeretében előre átgondolták volna az önrész számításának szabályait (fix, arányos, felső határ), akkor talán könnyebben elfogadta volna a társadalom, és meggyőződésem, hogy még több bevétellel is járt volna.
Knight Tyris 2007. 06. 07. 14:14
Előzmény: #1547  Törölt felhasználó
#1551
Értelek, de az a baj, hogy amit írtál, csak egy optimális környezetben működne. Ebben az esetben maximálisan egyet is értenénk.

De sajnos, ha nincs erőforrás, akkor semmi nem működik, se a szervezetünk se egy gyát, se egy kórház.

Ha nincs pénz a dolgozóknak, nincs pénz a berendezések üzemeltetésére, javítására stb. akkor hiába akarnak gyógyítani, egyszerűen nem megy.

Pénz híján a dolgozóknak el kell tartaniuk a családkukat, elmennek máshova a rossz berendezés nem javul meg magától (mellyel, ha bele szakad sem tud gyógyítani)

Ezért nem lehet ezeket elválasztani.

És mért veszi figyelembe ezeket, az esküje ellenére?

Mert amígy egy gyár leírhhatja maját nullára, addig a szervezetünk, vagy a kórház ezt nem teheti meg, mert ha teljesen eltúnik, elpusztul, az sokkal nagyobb kárral jár, mintha ideiglenesen visszavesz néhány funkciót (amelyekkel igazad van kárt okoz egyes területeken), viszont így nagyobb esélye van, hogy átvészelje a remélhetőleg átmeneti nehéz időszakot kisebb veszteségekkel.

Ezért értem meg, fogadom el az elviekben elfogadhatatlant.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 14:03
Előzmény: #1547  Törölt felhasználó
#1550
Knight Tyris!

Ezt is kiemelném, és válaszolnék:

"Az autószerelő műhellyel mi lesz ha pl csak 60000-ret kap a 100000 Ft-s javításért a biztosítóDtól? Egy idő után tönkremegy. Téged persze nem érint, amíg megjavítja a kocsidat."

Az általad említett eset akkor fordulhat elő, ha olyan biztosítást kötöttél, amelyik vagy 40%-os önrésszel működik, vagy max 60.000-ret fizet maximum. Ha erről tud a szervíz, akkor a 40.000 "önrész"-t majd el fogja kérni Tőled, így nem fog tönkremenni, mert megkapja a teljes 100.000-ret.

Ellenben most olyan biztosításom van (neked is), ahol a felmerülő eü ellátás költségét az OEP köteles kifizetni. Ja, hogy az OEP alkudozik a "szervízzel" (értsd kórházzal)? Az OEP, mint kórházfenntartó biztosító (a szintén fenntartó önkormányzatokkal egyetemben) túl erősek a kórházakkal szemben? Sajnos így van, és ennek szintén a költségvetési szemlélet az oka, azaz a kórházak hozzászoktak, hogy a pénzüket (a fenntartásukat) az államtól, önkormányzattól, OEP-től, mint állami biztosítótól kapják. Az OEP-finanszírozású kórházak, rendelők és háziorvosok túlzottan beleszoktak az állami rendszer által nyújtotta "biztonsághoz", és egyszerűen nem is tudnak piaci szemlélet alapján gondolkodni, nem is látják, hogy ez a rendszer még mindig a 17 éve megbukott kommunizmus hibáit halmozza. Nagyon sajnálatosnak tartom, hogy idáig kell fajulnia az eü anomáliáinak ahhoz, hogy a jelenlegi egy állami biztosítós rendszer híveinek is felnyíljon a szemük, és végre megértsék, hogy rendszerváltás nélkül semmiképp sem javulhat az egészségügy Magyarországon. (Szeretném megjegyezni, hogy - habár határozott véleményem van arról, hogy milyen elvek mentén kellene keresni a kiutat - nem gondolom, hogy nálam lenne a bölcsek köve.)

A hozzáállás kérdésében javaslom olvasd el tozsdenyul - tőlem függetlenül írt véleményét - a másik eü topicban, maximálisan egyetértek Vele!
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 13:58
Előzmény: #1547  Törölt felhasználó
#1549
Akira!
Szívemből szóltál!

csuloktata 2007. 06. 07. 13:54
Előzmény: #1547  Törölt felhasználó
#1548
Akira!

Ugyan nem nekem szól, de hogy miért nem mennek perre a korházak az OEP- pel szemben? Azért mert akkor úgy megfingatnák őket, hogy beledöglenek!

Emlékszel 2 éve az ÁFA kiutalások visszatartására APEH által? Mehettél perre, ha közben nem lettél fizetésképtelen, s még meg is ikszeltek.

Az államnak is be kellene tartani a törvényket, s tiszteségesen dolgozni, a csalókat kiszedni a rendszerből, nem fűnyírózni!
Tiszteséges informatikai rendszerrel ki lehetne szedni a fiktív elszámolások 75 %- át, de azzal munka lenne! így könnyebb, s olcsóbb, de eredményesebb?
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 13:38
Előzmény: #1546  Knight Tyris
#1547
Kedves Knight Tyris!

Azt hiszem, hogy valamit féreértettél.

"Akira,
hogy várod el a gyógyítást, ha nincs miből gyógyítani. Nincs fejreállítva itt semmi.
Nem rándíthatod meg a vállad, hogy intézze el a kórház az OEP-pel a pénzkérdést ahogy tudja, mert téged az nem érdekel, mert a bökkenő az, hogy ha nincs pénz akkor képtelenek ellátni téged. Ha teljesen kifogynak a pénzből akkor lehúzhatják a rolót. ÉS EZT EGY KÓRHÁZ NEM TEHETI MEG!
Ezért próbál túlélni úgy ahogy?

Az autószerelő műhellyel mi lesz ha pl csak 60000-ret kap a 100000 Ft-s javításért a biztosítóDtól? Egy idő után tönkremegy. Téged persze nem érint, amíg megjavítja a kocsidat. De ha tönkremegy emiatt, akkor már új műhelyt kell keresned, majd még egyet, míg végül mind bezár és akkor már rajtad is csattan az ostor.
Bezárul a kör, ebben az esetben előbb utóbb érinteni fog, még ha első látásra úgy tűnik is, hogy elvileg nem kéne hogy érintsen. "

A kórház túlélése másodlagos szerintem az elsődeleges a biztosítottak túlélése. A baj az, hogy a kórház is úgy áll hozzá, hogy "nem lát el", ha nincs pénz, és nem úgy, hogy X Ft-ért ellátom a betegeket, de fizetni kell. Pedig sztem még az is jobb, ha pénzért látnak el, mintha sehogy sem.

Rossz a kommunikáció, mert az egyes szervezetek nem tudják, hogy mi a feladatuk, erről is írtam korábban. A kórháznak a gyógyítás, a betegnek és/vagy a biztosítónak a számla kiegyenlítése. Ha a kórház kiírná, hogy az egyes szolgáltatásai mennyiért érhetőek el, az sokkal barátságosabb lenne, mintha azt mondja, hogy Te vagy a hetedik, akit már "nem látok el".

Az orvosok arra esküdtek föl, hogy ha megjelenik náluk egy beteg, akkor azt gyógyítsák meg, ez az elsődleges. Egy orvos egyszerűen nem mondhat olyat, hogy nem látlak el, mert nem fizet a biztosító! De tovább megyek: sztem olyat sem mondhat, hogy nem látlak el, mert nem fizetsz (vagy a biztosítód nem fizet). Ha sok olyan eset fordulna elő, hogy a kórház az ellátás díját nem kapja meg sem a betegtől, sem a biztosítójától, akkor ki kell építenie olyan folyamatokat, amelyekkel utólag (nem győzöm hangsúlyozni, hogy utólag) behajthatja a jogos díját a betegen és/vagy a biztosítóján. Az orvos (kórház) egyszerűen nem mondhat nemet. Ez a különleges kötelezettség együtt jár az orvosi hivatással. A pénz másodlagos. A költségvetési szemléletből fakad ez a hozzáállás, amelyet 50 éve gyakorolnak az állami kórházak és rendelők.

Képzelj el bármilyen más jellegű magánszolgáltatót, hogyan működik. Sok esetben először szolgáltat, aztán a teljesítés igazolását követően számlát állít ki 30 vagy 60 napra, s ha a vevője nem fizet, akkor mehet pereskedni.

Szerinted a kórházak miért nem mennek perre az OEP-pel szemben? Miért ne tudnák igazolni számtalan esetben, hogy az adott ellátás szükséges volt, a biztosított biztosítotti jogviszonya fennállt, így jogosult volt igénybe venni a szolgáltatást, a kórháznak/orvosnak pedig erkölcsi és a hippokratészi esküje alapján is kötelessége volt ellátni a beteget?

Knight Tyris 2007. 06. 07. 12:31
Előzmény: #1545  Törölt felhasználó
#1546
Először Dr Papp Lajos nemzetközi hírű szívsebésztől beszámolója:

Videoanyag:
link
.

majd:
Az ország egyik legnevesebb, világtalálmánnyal rendelkező! nemzetközi hírű idegsebésze, Csókay András mondja ezeket! Egy részlet:

"Leggyakrabban a krónikus belgyógyászati osztályokról, szociális otthonokból érkező idős, kiszáradt beteg válnak eszméletlenné, akik tele vannak felfekvésekkel, és "saját ürülékükben fetrengenek" azért, mert a személyzetet elbocsátották, így nincs, aki ápolja őket - fűzte hozzá a professzor."

Hanganyag:
link

.

"Magyar horror: "saját ürülékükben fetrengenek" a magatehetetlen betegek

2007.06.07 08:33

Magukra hagyott kórházi betegek, a sürgősségi esetek 16 órás várakoztatása, a halottak méltóságának megtépázása - így foglalta össze drámai tapasztalatait az egészségügyi intézményeket járva az ország egyik legnevesebb idegsebésze, Csókay András.


"Szörnyű példákat tapasztalok a kórházakba tett látogatások során" - mondta az InfoRádiónak Csókay András, aki hozzáfűzte: gyakran hívják konzíliumokra országszerte, így van rálátása a sürgősségi ellátás állapotára.

A szombathelyi Markusovszky kórház idegsebészeti osztályának vezetője közölte: a neurológiai, idegsebészeti osztályokra kiszáradt, eszméletlen betegeket küldenek rendszeresen, mert nincs nővér, aki megitassa őket.

Borzalmas állapotok

Leggyakrabban a krónikus belgyógyászati osztályokról, szociális otthonokból érkező idős, kiszáradt beteg válnak eszméletlenné, akik tele vannak felfekvésekkel, és "saját ürülékükben fetrengenek" azért, mert a személyzetet elbocsátották, így nincs, aki ápolja őket - fűzte hozzá a professzor.

"Ahol hatvan betegre jut egy nővér, ott nem lehet beszélni érdemi ápolásról" - jelentette ki az idegsebész.

Nincs méltóság

Csókay András elmondta: a legszörnyűbb élménye az volt, mikor az egyik kórházban azt látta, hogy egyetlen boncmester próbált rendet tenni a boncteremben.

"Három hulla egy kocsin, egymás hegyén-hátán, valahogy úgy, ahogy Auschwitzban vagy Mauthausenben volt" - emlékezett vissza a szombathelyi Markusovszky kórház idegsebészeti osztályának vezetője, aki hozzátette: ez a halottak méltóságának megtépázása, a helyzet oka pedig itt is a létszámhiány és az anyagi forráskivonás.


A professzor közölte: egy orvoskonferencián az is elhangzott, hogy az orvosok a súlyos állapotú, nagy gazdasági és humán erőforrásokat felemésztő betegek helyett inkább a középsúlyos állapotú páciensekkel foglalkozzanak, mert így mégis kisebb lesz a halottak száma.

"Ez a szörnyűséges helyzet, amit az egészségügyi kormányzat teremtett, tulajdonképpen amatőrré teszi az egészségügyi ellátórendszert" - jelentette ki Csókay András. Hozzátette: itt halottak százairól van szó.

Kármentés

A szombathelyi Markusovszky kórház idegsebészeti osztályának vezetője szerint összefogással lehet kiutat találni a jelenlegi szörnyű helyzetből, és mivel az orvosok és nővérek nem tudnak sztrájkolni, ezért "a társadalomnak kell felébrednie", és erre éppen jó lesz a Fidesz által kezdeményezett népszavazás.

A professzor közölte: a legfontosabb a kármentés. Hozzáfűzte: felszólítják az átalakítás felelőseit, hogy függesszék fel a további meggondolatlan lépéseket, és vonják vissza az eddig hozott intézkedéseket, valamint, hogy tegyék jóvá az okozott károkat."

link

.

**************
Most aki szerint a mostani állatságok, ezek a "böszme" intészkedések rendben vannak, meg azt mondja nincs orvos, nővérhiány stb azért gondolkodjon el egy kicsit.

Voltak „visszaélések” persze, de vajon mi váltotta ki őket? Nem más mint a pénzhiány. Nyilván azért volt szükségük a kórházaknak a pluszban feltüntett fiktív kezelések nagy részére, mert nem fedezte az OEP juttatása addig se a kórházak által elvégzett munkát.

A plusz 1 mill darab tajszám az nyilván más téma, és biztos a hatékonyságon is lehetne sokat javítani a kórházaknál is, de azért lássunk már ki egy kicsit a fejünkből!

NEM VOLT A PÉNZ EREDETILEG SEM ELEGENDŐ ÉS AKKOR A HIÁNYOS FORRÁSOKAT MOST MÉG ALAPOSAN MEG IS KURTÍTOTTÁK.

Dr Papp Lajos mondta, hogy az ő kóházuk esetében csökkentette az OEP az adott ellátás után a kórház felé a térítést, plusz 1,4 milliós lakossággal nőtt az ellátási területeük.
ENNEK AZ LETT A VÉGEREDMÉNYE, HOGY MAJD 50%-kal CSÖKKENT AZ EGY BETEGRE JUTÓ FORRÁS!!!

EGY REFORM SORÁN FELTŐKÉSÍTÉS VAN ÉS ÁTALAKÍTÁS, NEM PÉNZMEGVONÁS.
MÉGEGYSZER EZ CSAK SIMA PÉNZELVONÁS! + katasztrofális intézkedések…

.
--------------
(a fentiektől függetlenül a Heim Pál-hoz)

Akira,
hogy várod el a gyógyítást, ha nincs miből gyógyítani. Nincs fejreállítva itt semmi.
Nem rándíthatod meg a vállad, hogy intézze el a kórház az OEP-pel a pénzkérdést ahogy tudja, mert téged az nem érdekel, mert a bökkenő az, hogy ha nincs pénz akkor képtelenek ellátni téged. Ha teljesen kifogynak a pénzből akkor lehúzhatják a rolót. ÉS EZT EGY KÓRHÁZ NEM TEHETI MEG!
Ezért próbál túlélni úgy ahogy…

Az autószerelő műhellyel mi lesz ha pl csak 60000-ret kap a 100000 Ft-s javításért a biztosítóDtól? Egy idő után tönkremegy. Téged persze nem érint, amíg megjavítja a kocsidat. De ha tönkremegy emiatt, akkor már új műhelyt kell keresned, majd még egyet, míg végül mind bezár és akkor már rajtad is csattan az ostor.
Bezárul a kör, ebben az esetben előbb utóbb érinteni fog, még ha első látásra úgy tűnik is, hogy elvileg nem kéne hogy érintsen.
Törölt felhasználó 2007. 06. 06. 22:31
Előzmény: #1528  szandokan
#1545
Kedves szandokan!

Hát így bizony elég nehéz vitázni, ha kétségbe vonod a szavamat. Ha kíváncsi vagy rá, a saját szemeddel is megnézheted, hogyan dolgozunk.Beszélgethetünk is, csak szólj, ha komolyan érdekel! De kérlek, ne állíts rólam olyat ismeretlenül, hogy hazudok, mert azzal megsértesz. Köszi
Törölt felhasználó 2007. 06. 06. 20:37
#1544
Rengeteg magyar orvos veszi a sátorfáját - cserében viszont sok képzetlen külföldi jön
Webdoki, 2007. június 06.

Az uniós csatlakozás óta becslések szerint évente 700 magyar orvos távozik az országból és csak 150 érkezik külföldről - hangzott el azon a szerdai konferencián, amely az egészségügyben dolgozók munkaügyi helyzetéről, lehetőségeiről tartottak. Az ellátórendszer átalakítása miatt egyre bizonytalanabbá váló egzisztenciális lehetőségek miatt egyes felmérések szerint a végzős magyar orvostanhallgatók egyre nagyobb hányada, a legújabb adatok szerint 73 százaléka, jelenti ki, hogy hivatását külföldön kívánja gyakorolni.

A csatlakozással megszűntek azok a gátak, amelyek eddig az egészségügyi dolgozók külföldi munkavállalása előtt álltak, így az utóbbi 3 évben egyre nagyobb arányban távoznak az orvosok az országból - mondta a konferencián Páva Hanna az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgadási Hivatal elnöke. Aggasztóak azok az adatok is, hogy míg a magyar orvosok derékhada, a 2-3 szakorvosi vizsgával, 1-2 nyelvtudással, szakmai tapasztalatokkal rendelkező, addig főleg fiatal friss diplomások érkeznek külföldről, olyanok, akik szakmai továbbképzésének költsége a magyar államra hárul.

................
Törölt felhasználó 2007. 06. 06. 19:47
Előzmény: #1540  szandokan
#1543
Kanada gazdag ország, alig vannak igazán szegények, mert a szociális háló is rendben van. Ott az egybiztosítós modell éppen ezért működőképes.

Az USA gazdag ország, de leszarja a szegényeket, csak addig kellenek, míg ki lehet Őket zsákmányolni (a bevándorlás azért liberálisabb, mint Kanadában, ezért is van annyi szegény...).

A gazdagok viszont a világon az egyok legjobb eü ellátását kapják. Ja, drága? A gazdagokat ez nemigen érdekli, sőt, elég sznobok ahhoz, hogy csakazért is kétszer annyit fizessenek, mint a szomszéd. Na ezért drága az USA.

Magyarország szegény ország, de vannak gazdagok is, és szegények is. ...no és nem túl tehetős középréteg. Ezért aztán szükség van a kanadai modellre is (bár ők szeretnének egy kicsit nyitni a magánosítás felé), és szükség van az USA modellre is (ők meg bővítenék a szociális hálót).

Higyjétek el, Mo-n szükség volna a magánbiztosításokra is és szükség volna a szolidáris rendszerre is. Mindkettőre, párhuzamosan, de mindkettőt a közép és felső rétegegeknek kell finanszíroznia. A magán részt valódi biztosítással, a szolidáris részt adó-jellegű szolidáris járulékkal.

A gond ott van, hogy ez a kettő összekeveredik és moslék lesz belőle, mint a rántott hús és sültkrumli, ha összekeveredik...

Külön-külön pedig milyen jól néz a tányéron!
szandokan 2007. 06. 06. 19:38
Előzmény: #1541  Törölt felhasználó
#1542
Csaló alatt én nem azt értem ,akiket Te.
Hanem akik hamis tajszámokkal számolnak el beavatkozásokat az OEP felé..
Meglehet, hogy Te is meglepődnél, hogy a tajszámodra esetleg milyen beavatkozásokat számoltak el, anélkül, hogy tudnál róla.
Törölt felhasználó 2007. 06. 06. 19:33
Előzmény: #1539  szandokan
#1541
CSALÓ?????
szerintem minimális ezek száma...
pár tízezer...
a sok százezres be nem fizetők, pedig nem tudnak miből fizetni....
menj el keletre a nincstelen falukba...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek