Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 08:56
Előzmény: #1578  Törölt felhasználó
#1580
kanyisz,

Úgy látom, Te már tökéletesen érted, hogy mit írogatok itt egy-két hónapja - talán sokkal jobban látod, mint a legtöbb a legtöbb szakmabeli.

De egy dolgot azonban sajnos nem jól látsz szerintem, legalábbis nekem nem ez a tapasztalatom. Ezt írod:

"Akinek a jövedelme megengedi előb vagy utóbb megtalálja a kiutat az állami sz@rból (nagyvállalati felső és közép vezetők már rég megtalálták)."

Valóban, akinek a jövedelme megengedi, az előbb utóbb megtalálja a kiutat, de szerintem a nagyvállalti felsővezetők sem találták még meg, de jó lenne, ha mielőbb megtatálnák. Keresik, de sajnos addig, amíg a reform-folyamatokban nem alkotnak olyan törvényeket, amelyek lehető tennék a kettős finanszírozást (azaz a kórház egy ellátásért kaphat részben az OEP-től is, és kaphat a kiegészító biztosítótól is), addig nem lesz igazán jó, csak inkább félmegoldás. Az pedig nem elég. A félmegoldás jó a biztosítónak - abból is van profitja -, de nem jó a biztosítottnak, mert ha a másik fele fordul elő vele, akkor arra olyan, mintha nem is lenne semmilyen bioztosítása. Ma hiába van valakinek OEP-es biztosítása és mellette magán-egészségbiztosítása, e kettő leginkább egymás szolgáltatását fedi le (duplikálja), és még miondig marad számtalan ellátási űr. És szerintem ez a baj, erre kellene megoldást nyújtania a reformnak első sorban.

Jól látod, valóban nem lenne drága az ilyen biztosítás, és valóban a társadalom széles köre számára elérhető lenne, ha számolnánk a tartalékképzéssel (egészségügyi megtakarítási számla) és számolnánk (szakmailag megalapozott, választható minimum, arányos és maximum) önrésszel is.

Én magam azon gondolkodom, hogy valahol az EU-ban kötnék olyan kiegészítő biztosítást - függetlenül a hazai TB-től - amely akár milliós önrésszel, nagyjából azokra a terápiákra vagy műtétekre nyújtana fedezetet, amelyeket itthon nem finanszíroz az OEP - bár kapacitás lenne rá.

Meggyőződésem, hogy díja nem lenne több, minta mennyit egy átlagos család benzinre költ havonta, pedig nem vagyok már olyan szemtelenül fiatal.

Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 08:37
#1579
haha, de akkor is gyilkos a ribkó.
Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 07:58
Előzmény: #1577  Törölt felhasználó
#1578
Készülök a nyaralásra. Nézegetem a biztosításokat. egy hónapra 40-100 ezer között tudok válogatni 4 főre.
Ebben azonban van mindenféle csomag, meg jogsegély, meg miegymás.
Has alapján az egészségügy része lehet olyan 20-70 eFt.
+ még nekem és páromnak a hitelkártyához is tartozik valami, tehát jól túl leszünk biztosítva. De hát mi ilyenek vagyunk, a kocsinál is joban izgat a függöny légzsák, mint a LE.

Ha az összegeket nézzük akkor a tőlünk levont járulékból simán kijönne egy az alapnál kissé magasabb biztosítás+még szolidaritásra is jutna. Ha akira féle önrésszel is kalkulálok beleférne talán a legmagasabb közeli is.
Igazából gyüjtök is, az egészségügyi pénztárt a nagy átlagtól eltérően, nem beteszem és kiveszemre használom, hanem gyűjtésre, egész szép kis szumma van már rajta (és a hozama is jó!)

De mi lesz ha minden változatlan marad, nem lesz hivatalos rendszer változtatás.

Én részben kiugrok a rendszerből. Persze az állammal meg fogok mindent fizettetni, ha már olyan hülye, hogy hagyja. A turista biztosításból adódóan, viszont látom fogok előbb utóbb találni egy olyan biztosítást ami idehaza is nagyobb biztonságérzetet fog nekem jelenteni (éljen a függönylégzsák).

A mostani viták nem arról szólnak, hogy egy biztosító vagy több biztosító. Akinek a jövedelme megengedi előb vagy utóbb megtalálja a kiutat az állami sz@rból (nagyvállalati felső és közép vezetők már rég megtalálták).
Ha ez a kiútkeresés rendszerjellegűen történik meg, akkor lesz esélyük a szegényebbeknek is. Ha nem rendszerjellegűen, akkor spontán módon többfelé fog szakadni a rendszer, lesz a gazdagok ellátása, lesz a felső közép ellátása és lez a többi 70%.
Rendszer kialakítással az arányt meg lehetne fordítani, 70%-nak javuló ellátássá változtatni. (ezzel nem mondtam semmit a mostani megoldási javaslatokról, mert azok nem igazán tetszenek, max annyiban, hogy végre elmozdulás)
Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 02:12
Előzmény: #1576  Törölt felhasználó
#1577
Hűha!
Ahányszor frissítettem a topikot, klónozódott a hsz-em is. Na ilyet se láttam még.

Ráadásul pont ez az "emelkedett" hsz-em.
Matgab, ne ijedj meg, a szöveged csak egyszeresen kifogásolom.
Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 02:05
Előzmény: #1569  matgab
#1576
"Persze az ilyen tozsdenyuil féle degeszre kitömött figurák abban bíznak, hogy majd a magánkórházuk úgyis ellátja őket és ez valóban így is van.
És van annyira egoista, hogy a szomszédja, akivel együtt szedi a csersznyét, de annyira nem jó haver, hogy rááldozzon 3 milliót , az megdögölhet...
A 3 millió egy lélegeztetőgép ára...Sajnos ezt is megtudtam, és 10.000 óránként kell fél milla karbantartást fizetni...Persze tozsdnyul védve érzi magát...Csak akkor lepődne meg, ha egyszer eszméletlen állapotban vinnék be egy prolikórházba , és nem tudná előrángatni a bankkártyáját..."

Mi van matgab? Ismerjük talán egymást?
Együtt őriztünk libát, haver?
Nem hinném, öreg, akkor viszont vegyél vissza!!

Marhára meglepődnél, ha megtudnád hogy mekkora vagyon van a számlámon. Kiröhögnék az én bankkártyámat.

Én prolikórházban dolgozom, ahol megküzdök azért is hogy engedjék normálisan ellátnom a betegeket. Azért is hogy tájékoztathassam (bár nem az én dolgom) hogy mijét műtik. Hogy legalább tudjon szólni, ha a másik lábának kezdenek neki.

3 milla egy lélegezetetőgép?
Az enyémbe altatógáz se jut, mer drága. Vénás altatószer se jut, mer drága.
Tudod milyen úgy altatni egy súlyos beteget?
Soha ne tudd meg.
Ha te bevállalsz egyszer ilyen felelősséget, majd akkor írj nekem arról, mennyire védve érzem magam.

A panaszkodásod után meg csak azt nem értem, mi tetszik neked az OEP-ben annyira, hogy fenn akarod tartani. Vagy fizetnél négyszeres tb járulékot? Úgy lehet hogy 2 milliónál több jutna az én bérem kigazdálkodására is.
Én havi 90-et viszek haza, te mennyiért viszed vásárra naponta a bőröd? Persze neked sok fér az arcodra, úgy biztos más.
Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 01:43
Előzmény: #1569  matgab
#1575
"Persze az ilyen tozsdenyuil féle degeszre kitömött figurák abban bíznak, hogy majd a magánkórházuk úgyis ellátja őket és ez valóban így is van.
És van annyira egoista, hogy a szomszédja, akivel együtt szedi a csersznyét, de annyira nem jó haver, hogy rááldozzon 3 milliót , az megdögölhet...
A 3 millió egy lélegeztetőgép ára...Sajnos ezt is megtudtam, és 10.000 óránként kell fél milla karbantartást fizetni...Persze tozsdnyul védve érzi magát...Csak akkor lepődne meg, ha egyszer eszméletlen állapotban vinnék be egy prolikórházba , és nem tudná előrángatni a bankkártyáját..."

Mi van matgab? Ismerjük talán egymást?
Együtt őriztünk libát, haver?
Nem hinném, öreg, akkor viszont vegyél vissza!!

Marhára meglepődnél, ha megtudnád hogy mekkora vagyon van a számlámon. Kiröhögnék az én bankkártyámat.

Én prolikórházban dolgozom, ahol megküzdök azért is hogy engedjék normálisan ellátnom a betegeket. Azért is hogy tájékoztathassam (bár nem az én dolgom) hogy mijét műtik. Hogy legalább tudjon szólni, ha a másik lábának kezdenek neki.

3 milla egy lélegezetetőgép?
Az enyémbe altatógáz se jut, mer drága. Vénás altatószer se jut, mer drága.
Tudod milyen úgy altatni egy súlyos beteget?
Soha ne tudd meg.
Ha te bevállalsz egyszer ilyen felelősséget, majd akkor írj nekem arról, mennyire védve érzem magam.

A panaszkodásod után meg csak azt nem értem, mi tetszik neked az OEP-ben annyira, hogy fenn akarod tartani. Vagy fizetnél négyszeres tb járulékot? Úgy lehet hogy 2 milliónál több jutna az én bérem kigazdálkodására is.
Én havi 90-et viszek haza, te mennyiért viszed vásárra naponta a bőröd? Persze neked sok fér az arcodra, úgy biztos más.
Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 01:37
Előzmény: #1569  matgab
#1574
"Persze az ilyen tozsdenyuil féle degeszre kitömött figurák abban bíznak, hogy majd a magánkórházuk úgyis ellátja őket és ez valóban így is van.
És van annyira egoista, hogy a szomszédja, akivel együtt szedi a csersznyét, de annyira nem jó haver, hogy rááldozzon 3 milliót , az megdögölhet...
A 3 millió egy lélegeztetőgép ára...Sajnos ezt is megtudtam, és 10.000 óránként kell fél milla karbantartást fizetni...Persze tozsdnyul védve érzi magát...Csak akkor lepődne meg, ha egyszer eszméletlen állapotban vinnék be egy prolikórházba , és nem tudná előrángatni a bankkártyáját..."

Mi van matgab? Ismerjük talán egymást?
Együtt őriztünk libát, haver?
Nem hinném, öreg, akkor viszont vegyél vissza!!

Marhára meglepődnél, ha megtudnád hogy mekkora vagyon van a számlámon. Kiröhögnék az én bankkártyámat.

Én prolikórházban dolgozom, ahol megküzdök azért is hogy engedjék normálisan ellátnom a betegeket. Azért is hogy tájékoztathassam (bár nem az én dolgom) hogy mijét műtik. Hogy legalább tudjon szólni, ha a másik lábának kezdenek neki.

3 milla egy lélegezetetőgép?
Az enyémbe altatógáz se jut, mer drága. Vénás altatószer se jut, mer drága.
Tudod milyen úgy altatni egy súlyos beteget?
Soha ne tudd meg.
Ha te bevállalsz egyszer ilyen felelősséget, majd akkor írj nekem arról, mennyire védve érzem magam.

A panaszkodásod után meg csak azt nem értem, mi tetszik neked az OEP-ben annyira, hogy fenn akarod tartani. Vagy fizetnél négyszeres tb járulékot? Úgy lehet hogy 2 milliónál több jutna az én bérem kigazdálkodására is.
Én havi 90-et viszek haza, te mennyiért viszed vásárra naponta a bőröd? Persze neked sok fér az arcodra, úgy biztos más.
Törölt felhasználó 2007. 06. 08. 01:02
Előzmény: #1569  matgab
#1573
Akira, a kis :) jellegű dolgok mutatták, hogy viccolok :)

Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:44
#1572
link

"A jobb térde helyett tévedésb?l el?ször a balt operálták meg csütörtökön egy férfinak Miskolcon, a Diósgy?ri Kórházban - er?sítette meg a hírt Hártó György, a kórház igazgatója."

"A beteg egyébként nem volt altatásban, éber volt, és ? sem jelezte a tévedést a m?téti el?készítésnél..."

Emlékszem sráckoromban (kb. 10 éves lehettem), az első kosármeccsemen a kezdő feldobás után én kaptam a labdát, és óriási lendülettel ziccert dobtam. Senki sem próbált megakadályozni benne, senki sem szólt, hogy ne tegyem, ugyanis a saját kosarunkba dobtam... Később nyertünk, de nagyon szégyelltem magam, máig is emlékszem erre az esetre.

Kíváncsi vagyok a belinkelt eset további kommunikációjára, ki fogja magát "elszégyelni"...
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:08
Előzmény: #1566  Törölt felhasználó
#1571
tozsdenyul,

Köszönöm a lehetőséget, de nem élnék vele, van elég munkám így is. A kollégádnak sok sikert kívánok, gyógyítsanak meg sok-sok beteget, és vezesse a kórházát olyan elvek szerint ahhogy jónak látja, csak ne úgy, mint a mai nap emlegetett gyerekkórházat vezetik.

Orvos viszont nem lennék, nem nekem való. Kár, hogy ezt nem mindenki látja be akik egyébként orvosegyetemet végzett, de szintúgy nem nekik való. Az "egészséges szemléletű" orvosok előtt viszont megemelem a kalapomat, fejet hajtok, stb. szerencsére azért Ők is sokan vannak, ezért nem fog összeomlani az egészségügy, bármilyen rossz is lesz a finanszírozás...
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 22:05
Előzmény: #1569  matgab
#1570
"Ez a horror nem mostanában kezdődött. Kb. 10 éve segédnővér voltam, akkor is saját ürülékükben fetrengtek, legfeljebb a kevésbé magatehetetlnek még a fejükre és az éjjeliszekrényükre kenték. Ennek a letisztítása azért is problémás volt, mert a filléres hypóból is hiány volt, tán még azt is saját pénzemből vettem néha, mint az evőeszközt. Volt a belgyógyászaton, aki háborgott, hogy már egy hete nem húztam át az ágyát, de mit tehetnék, amikor nincs mire cserélni? Mert bizony van, akinek naponta többször is kellene cserélni, de pl. hétvégén jó, ha egy lepedő jut, amit az üres ágyról kell lehúzni. "

matgab, és ezt olvastad? vagy ez nem tűnik neked hitelesnek?
matgab 2007. 06. 07. 20:53
Előzmény: #1568  Törölt felhasználó
#1569
Először is dr. Csókai az általam eddig valha hallott legbecsületesebb , leghumánusabb emberek egyike, a legnagyszerűbb orvosok egyike.
Sajnos most már 2 esetben is kellett hallanom a nevét konkrét eset kapcsán és nála nagyszerűbb orvost talán nem is ismerek!
Én minden szavának sóhajának hitelt adok!

Viszont az eü ellátás terén kedvesemet több, mint 45 napig tartották az OBSI-ban, rengeteg műtétet elvégeztek rajta, 24 órás nővéri és orvosi felügyelet alatt volt, a kórházban kapott enni, takarítottak, karbantartottak, és miegymás szolgáltatás, amit a kórháznak fen kell tartani, ami mind költséggel jár.
Az OEP írd és mondd kevesebb, mint 2 millió forintot utalt ki a kórháznak utána!

Szerintem ebből még a bérek járulékait sem lehet kigazdálkodni, nemhogy az eszközmodernizációt stb.stb.-t!

Ilyen gazdálkodási feltételek mellett a kórház csak akkor tudná fentartani magát, ha az alsó 3 szintjét kiadná irodának...
Egy kórház alapvető feladata az ellátás, tehát a kórházak vezetői (bár gazdasági szemléletű vezetőkre is szükség van a döntéstámogatásokhoz) de szakmainak kell lennie! És nem a legfontosabb feladata kell az legyen, hogy a föld alól is kikaparja a működtetést, mert az hosszú távon se műszaki, se szakmai fejlődéssel nem jár!
Normális átlagos üzemelés mellett a kórházaknak elég juttatást kellene adni ahhoz, hogy normálisan tudjanak működni!

Azt mondod nagy okosan akira, hogy a betegek nagy részén 2-3 olyan dolgot is megvizsgálnak , ami felesleges!
Ez óriási hazugság! Utólag persze kiderül, hogy nincs olyan jellegű baj, mint amit vizsgáltak, de az is hasznos vizsgálat, ha valamire azt tudják mondani, hogy az biztos nem okozza a tüneteket!

Nekem egy 26 éves ismerősöm halt meg a múlt héten rákban, azért mert az orvosok az első daganata után nem tartották szükségesnek a PET, vagy milyen vizsgálatot és nem jöttek rá, hogy még ott maradt egy pici daganat, amit akkor még meg lehetett volna műteni...
És amikor kiderült, hogy van ott még valami, akkor felkerült egy váró listára, ahol várt még 3-4 hónapot, mire elért a kivizsgálásra!
Tavaly nyáron volt az első műtétje...Tudod te. hogy mit jelent egy beteg embernek akár egy két nap, vagy egy két perc is????
Élet vagy halált...

Persze az ilyen tozsdenyuil féle degeszre kitömött figurák abban bíznak, hogy majd a magánkórházuk úgyis ellátja őket és ez valóban így is van.
És van annyira egoista, hogy a szomszédja, akivel együtt szedi a csersznyét, de annyira nem jó haver, hogy rááldozzon 3 milliót , az megdögölhet...
A 3 millió egy lélegeztetőgép ára...Sajnos ezt is megtudtam, és 10.000 óránként kell fél milla karbantartást fizetni...Persze tozsdnyul védve érzi magát...Csak akkor lepődne meg, ha egyszer eszméletlen állapotban vinnék be egy prolikórházba , és nem tudná előrángatni a bankkártyáját...

Holnap viszont ha szerencsém van és a főnök elenged akkor élőben találkozhatok ezzel a büdös primitív lotyóval (eü miniszterünk) Budakeszin...
Gondolom megnézi, hogy mennyire fejezték már be az épületet állami pénzen és mikor lehet már privatizálni!
Rossz hírünk van az uszoda még nincs kész, lehet , hogy még egy kicsit várni kell!

Viszont csináltattak neki egy műanyag sisakot amit félig nekünk kellett kifizetni félig az OEP-nek 60.000-ért
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 20:13
Előzmény: #1567  Törölt felhasználó
#1568
Ceterum censeo
Az egészségügy évtizedek óta beteg. Meggyógyítását minden politikai kampány megígérte és minden kormány hanyagolta, majd eltemette.
Lózungok szintjén folyamatosan beszéltünk róla, konkrét problémák csak elvétve lettek tárgyalva.
most az átalakítás kapcsán minden csontváz konkrétumok révén bukik ki a szekrényből.
Napi szinten ezért - főként persze az "ellenállók" eredményes kommunikációja révén - olybá tűnik, hogy az egészségügy állapotáért - legyen az bármi - kizárólag a Gyurcsány kormány, exMolnár Lajos és Horváth Ágnes a felelős.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 20:07
Előzmény: #1566  Törölt felhasználó
#1567
akira a mi különbejáratú egészségügyi szakértőnk.
Ha állást ajánlasz neki, akkor itthagy minket és hülyék maradunk, mint voltunk.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 19:23
Előzmény: #1565  Törölt felhasználó
#1566
Akira, ha esetleg a miniszteri státus nem jön össze, én lehet hogy tudok ajánlani néhány kórházi intézményt, ahol megfelelő szemléletű igazgatóra lenne szükség. :))
Egy kolléga most szervez magánkórházat. Nem nagy, összesen két műtő, kezdetnek szerintem jó, érdekel?
:))

De az orvosegyetem is elvégezhető röpke néhány év alatt, kellene ilyen egészséges szemléletű dokiból néhány!
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 18:58
Előzmény: #1564  Knight Tyris
#1565
Knight Tyris!

Szerintem meg éppen azért nem értünk egyet, amit írsz:

"én úgy látom, hogy ha a fejük tetejére állnak akkor sem kapnak most sajnos pénzt, mert annyira bekeményített a kormány. Te pedig mindenáron elvárod, hogy előteremtsék."

Nem ez a lényeg! Nem azt mondtam, hogy teremtsék elő a pénzt, és gyógyítsanak, hanem azt, hogy arra esküdtek, hogy gyógyítsanak, ezért nem tehetik meg azt, hogy visszutasítsanak egy beteget.

Gyógyítsanak, s ha azt megtették, akkor állítsanak ki egy számlát, igazoltassák vissza a beteggel, és utólag hajtsák be a biztosítón vagy a betegen. Olyan jogszabályokra van szükség, amelyek ezt a gyakorlatot lehetővé teszik (úgy, ahogy a való életben, a piacgazdaságban is szokásos), sőt, legyenek az ilyen számlák adók módjára behajthatóak mind a biztosítón, mind pedig a meggyógyult gyerekek szülein - ha nem volt érvényes biztosítása. (Mindezt a gyerekek érdekében kellene megtenni, mert hát ők aztán tényleg nem tehetnek arról, hogy milyen szabályokat talál ki az OEP, az EUM, vagy a szülők gondoskodtak-e arról megfelelően, hogy legyen biztosításuk. Pl. ez utóbbi miatt gondolom, hogy a gyerekenek egyáltalán nem lenne szükség biztosításra, törvénybe (és alkotmányba) kellene iktatni, hogy a gyerekek ellátásának fedezetetét az állam mindenkor köteles megteremteni, bármi áron. És azt is törvénybe kellene iktatni, hogy az az orvos, aki visszautasítja egy gyermek ellátását - bármely, de leginkább anyagi okból - annak vonják vissza a működési engedélyét, diplomáját, hogy soha többé ne mondhassa azt egy gyermeknek egyetlen orvos sem, hogy: "Öreg, Téged nem gyógyítalak meg, mert nincs rá pénz..."

Túl radikális lennék? Mi a fenének van gyermekvédelmi törvény, ha ilyen nincs benne? Ha az orvosok egy jelentős része ma már nem eszerint gondolkodik, mert elvesztette azt az erkölcsi otminimumot is, amelyre felesküdött, akkor sajnos törvénybe kell iktatni.

"a gyakorlatban akkor működne ha lenne befolyásos protekciójuk, mert különben most egy fillér plusz sincs senkinek."

Szerinted minek tartanak fönn a kórházak érdekvédelmi szövetséget, ha még azt sem tudják elérni sem tárgyalással, sem bíróságon, sem sehogy, hogy az erkölcsi kötelesség teljesítésért megkapják a jussukat? Tőzsdenyúl tudja, Ő is kórházban dolgozik.... (Egyébként az említett kórház vezetője éppen ennek a szövetségnek az egyik elnökségi tagja.)

Knight Tyris 2007. 06. 07. 18:04
Előzmény: #1563  Törölt felhasználó
#1564
Nem volt semmi baj a hangvételeddel, még bőven belefér egy normális beszélgetésbe. :o)

Egyébként egyet értünk ám, csak annyi a különbség, hogy én úgy látom, hogy ha a fejük tetejére állnak akkor sem kapnak most sajnos pénzt, mert annyira bekeményített a kormány. Te pedig mindenáron elvárod, hogy előteremtsék.

Erre írtam, hogy elvileg ok, de a gyakorlatban akkor működne ha lenne befolyásos protekciójuk, mert különben most egy fillér plusz sincs senkinek.

A saját fizetés, meg aimt említettél szerintem jelenleg nincs leszabályozva, de ehhez nem értek.

Egyébként szerintem az a vezető, illetve orvos érzi a legrosszabbul magát, akinek vissza kell utasítani a beteg gyerekeket.

Tehát még egyszer, egyet értek veled, azzal amit leírtál, de azt mondom, hogy így látatlanba nem szabad elítélnünk azokat az orvosokat, mert nem vagyunk a helyükben, nem ismerjük a konkrét lehetőségeiket.
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 17:41
Előzmény: #1559  Knight Tyris
#1563
Knight Tyris!

"azok a betegek akiket effektíve nem finanszíroz az OEP, mert keveset ad a kórháznak, azok nem magánbetegak akarnak lenni és pluszban fizetni ezért, hanem ellátást akarnak a befizetett társadalombiztosításukárt cserébe."

A gyermekkórházzal kapcsolatos hír nem arról szólt, hogy a gazdagoknak finanszíroz az OEP, a szegényeknek meg ne, hanem arról, hogy az első hat kap ellátást, ha Te, vagy én vagyunk a hetedikek, akkor nem, mert nem fizetik ki a kórháznak, ha meggyógyítja a gyerekünket. Erre mondtam, hogy az a baj, hogy meg sem kérdezi a kórház, hogy ki akarnám-e/tudom-e fizetni, csak egyszerűen elhajt, mert erre szoktatta rá 50 évig a kommunizmus. Először a pénz, aztán ha nincs, akkor széttárja a kezét, hogy bocs, de én nem gyógyíthatok, mert elzárták a pénzcsapot.

A pézcsap! Erről szól a Heim Pál kórház siráma. Meg arról, az általános sirámról, hogy nincs pénz... Ha nem kórházról, meg orvosról szólna, akkor csak egyszerűen mosolygok az ilyen hozzáálláson, de ha orvos mondja, akkor kinyílik a zsebemben a bicska.

Nincs pénz? Oldja meg! Találja ki! Álljon ki a kórházáért, álljon ki a betegeiért (pláne, ha azok gyerekek), és menjen el az atyaúristenhez is, hogy gyógyíthassanak, ha szükséges!

Milyen vezető az, aki odaáll a kollégái elé és azt mondja, hogy a 7. gyereket már ne gyógyítsd meg, mert azért nem kapunk zsét? És milyen orvos az olyan, aki ezt meg is fogadja, és odaáll a szülő elé, és azt mondja, bocs, de az Ön gyereke túl későn betegedett meg, tegnap elfogyott a kvóta, ma már nem gyógyíthatok? Mit mond az ilyen ember a saját családjának? Bocs, elfogyott, mától nem eszünk! (???)

(Elnézést kérek a hagvételért, de talán így jobban érthető, hogy mit nem értek azon, hogy "hogy nem kapja meg a kórház ami jár neki, ezért nem tudja ellátni azokat a betegeket")
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 17:24
Előzmény: #1561  Törölt felhasználó
#1562
"Csak jó lenne ezt a lehetőséget minél szélesebb réteg számára megadni."

Éppen erről van szó akkor, amikor a magánszolgáltatókról és a magánbiztosítók szükségességéről beszélünk. A magánellátást csak a nagyon gazdagok engedhetik meg maguknak, a középrétegeknek egy-egy drágább terápia vagy műtét már finanszírozhatatlan lenne, ezért lenne szükség megfelelő biztosításra (talán az nem vitás, hogy az OEP nem megfelelő...).

A többiek pedig mindenképpen (akár egy, akár több-biztosítós rendszer is volna) az állam által meghatározott, a gazdag és középrétegek szolidáris járulékaiból és adókból finanszírozott rendszerben kapnak - ha szegény ország vagyunk, alacsony, ha gazdag ország lennénk, magasabb színvonalú - ellátást.

Az állami ellátás színvonala első sorban az egy főre eső GDP-n múlik, ha az alacsony, akkor abból nem lesz magas a színvonal, ha az magas akkor megvan rá az esély - amennyiben megfelelő szociális érzékenységgel bír a kormányzat. Ha a "szegényeket és a rászorulókat "kiengedjük a piacra", akkor jó esállyel úgy fognak járni, mint az USA-ban.

Az eltartottaknak csak az adókból és szolidásris járulékokból jól működtetett állami rendszer lehet az egyetlen esély, míg a jövedelemtulajdonosoknak meg kell hagyni a szabad választást mind a szolgáltatók, mind pedig a biztosítók (biztosítási rendszerek) között!
Törölt felhasználó 2007. 06. 07. 17:00
Előzmény: #1560  CMOTDilbert
#1561
Dilbert, csak az a baj, hogy aki nincs benne, az nem látja át hogy mennyire szar már évek óta a helyzet, és mennyien halnak meg például benne szükségtelenül.
Ezen változtatni kell, és rosszabb már nehezen elképzelhető hogy lehet.

Knight, a tb járulékáért pedig az akar állami ellátást, és nem kér magán megoldásból, aki nem tudja hogy mi folyik az államiban.

Én inkább mentem a hozzátartozóim egészségét és méltóságát egy magánintézménybe.
Csak jó lenne ezt a lehetőséget minél szélesebb réteg számára megadni.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek