Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 14:22
Előzmény: #1159  Törölt felhasználó
#1160
Szóval véleményed nincs a témában és csak köpködni jöttél ide.

Persze inkább add ki a dühödet, mintsem felrobbanj, ha nem tudod hőseid lebukását nézni.

De ha kialakul véleményed is a tárgyban, visszavárlak!
Lehet, hogy ugynúgy látjuk a dolgot, csak te még nem értelmezted az információka, amiket a témában hallottál...
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 14:13
Előzmény: #1158  Törölt felhasználó
#1159
Ne ronts nekem!
Tiszteletben tartottan az állításaidat, mert Neked ez a meggyőződésed! Ezekkel én nem vitatkoztam, csupán a Te egészségedért aggódtam.
Ha kicsit hélre tennéd a "világmegváltó" egódat és azt mondanád: "kösz, de ne aggódj", sokkal egyszerűbb lenne az életed!
Egyszer próbáld ki!

Viszlát!
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 14:03
Előzmény: #1141  Törölt felhasználó
#1158
csendes,
neked mi lett az alábbi számítás eredménye?
Ha más a bázis, az sem baj, csak osszd meg mi is az, kérlek!

Azaz szerinted is hazudott Mikola a 116 éves előzmeénnyel, vagy igaza volt és cáfolói hazudnak folyamatosan?

(Ehhez sem szólsz hozzá érdemben? Sok a nyálad, és köpni kell???)
___________________________________

2007-1891=116

Szóval Mikolának igaza volt abban, hogy az első, a mait megleőző betegsegélyező pénztárak lehetőségeit a magyar történelem legdicsőbb éveiben hozták létre!
Tény.
És a sötét gyurcsányisták azt terjesztik, hogy ez a tény nem tény! És el is hiszik az ostobábbak! (Csak a kanyisz stílus érdekében!)

A mindenkire alanyi jogon való kiterjesztést a kommunista diktatúra eredményezte, államosítva a korábbi piaci alapú rendszert.
Azaz ha most vissza akarja állítani a régi rendszert, akkor kötelezettsége is van. Minden tekintetben visszaállítani azt a rendszert, ami ma lenne, ha folyamatoság lehetett volna Magyarországon, nem szovjet típusú kommunista diktatúra, Rákosi és Kádár vezetésével!!!

Ettől eltérő rendszerre is át lehet állni, társadalmi konszenzussal, demokratikusan, felvázolt jövőkép mellett. Ha a nygtöbbségnek jó az és gondoskodik a kisebbségről is, akkor bármi működhet, de ennek hiányában csak hazugságmentes út tűrhető el! Nem kell Molnár-Horváth hazugsága gyurcsány hazugságai után!
És nem kell hazugságváddal bemocskolni olyanokat, aki tényeket állít!!! (1891. évi XIV. törvénycikk az ipari és gyári alkalmazottaknak betegség esetén való segélyezéséről)

(Egyébként 1891. óta van vasárnapi szünet az ipari munkákban, de lehet, hogy ez is hazugság! ;))
Persze, hogy a Kádári-diktatúra emberei nem tudhatják az 1947 előtti dolgokat, hiszen a múltat végképp eltörölték!!!

Szerintem a gyurcsányi terv az, hogy jövőre tovább emelik az adó- és járulékterhet és még keveebb szolgáltatást adnak érte, illetve az egészségügy bizonyos szolgáltatásait csak egyéni biztosítón keresztül, további(!) befizetés mellett lehet majd igénybe venni, miközben már 2007-ben is nyereséges lesz az E.Alap (az adóemelések következtében!).
Jól át lesznek a választók, adófizetők megint b@szva (de ezzel a hazugsággal majd csak 2010 után bukik le a gyurcsány-banda)!
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 13:59
Előzmény: #1143  Törölt felhasználó
#1157
csendes,
mondjuk erről van saját, egényi véleményed?
Vagy erről sincs lényegi gondolatod?
(Értsd! sör és a eü-biztosítás közötti "viccesnek szánt" párhuzam!)

Vitaindítónak javaslom a korábbi hsz-mat, változatlan formában!
(Van egy olyan érzésem, hogy ehhez sem fogsz érdemben hozzászólni..., ennyire megismerhető vagy?!)

--------------------------------------------------------------

Azért elég mértéktelenül ostobának kell lenni ahhoz, hogy a két dolog között bárminemű összefüggést felfedezzen.

Ugyanis a sör nem létszügséglet és nem fizetünk érte nem is kevés adót és járulékot.

Ráadásul sokkal kevesebben gyilkolnának azért, hogy a gyermekük megihasson egy jó-pofa sört, mint azért, hogy eltávolítsák a vakbelét.
Mert bizony lesznek olyanok, nem is kevesen, akik majd inkább gyilkolnak (pénzért!), mintsem haláltusáját vívó gyermeküket tehetetlenül nézzék!!!
(Hiszen most is vannak, akik párszáz forintért gyilkolnak, önös érdekből, nem életbevágó ügy miatt!!!)

Nyilvánvaló, hogy már 2007-ben is több járulékot (emelt járulékmérték, ilye-olyan díj) fizetünk, mint 2006-ban.
Még nyilvánvalóbb, hogy a rendszer nyereségességét is a biztosítottak fizetik majd ki és nem az ingyenvagyon új tulajdonosa!

És mire kell a mostaninál több pénz?
- modernizálás,
- az eü. dolgozók bérének világszinvonalra emelésére (hatalmas teher!) és az orost nem lehet importálni onnan, ahol olcsóbb!!!,
- min. 10%-os nyereség,
- a megtakarítások átütemezése miatti kiesés,
- a káoszban a káosszal visszaélők okozta kár.

Ahelyett, hogy a jelenlegi rednszer tisztítanák meg és szednék be az adókat, járulékokat.

Ehhez pedig nem kell sok, csak egy adóreform.
És máris kész, működik a rendszer!
De gyurcsány és bandája ott lop, ahol tud és úgy ahogyan tud.

Aztán négy év múlva megbukik, és küzdjön a másik!
Mert mi is volt 1989-ben?
Csőd szélén az ország! Fenntarthatalan a rendszer!
Mit tettek gyurcsányék (KISZ -> MSZMP szülőgazdája)?
Látszatdemokráciát! (Úgy is megbuknak és személy szerint is visszakerülhetnek a hatalomba. Ez bejött nekik egyszer. Másodszor is hagyjuk???
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 13:53
Előzmény: #1155  Törölt felhasználó
#1156
Bocs, én teljesen félreértettelek, csendes!
Eddig azt gondoltam, gogy az alább idézett hsz-idat gyurcsánynak szántad!!!

Sebaj, Tóbiás!

És mondd!
Véleményed van a témában?

--------------------------------------------------------

"Szemefen: hályog
szívedben: gyűlőlet
fejedben. sötátség!

gyorsan fordulj valahova,,,,,,,,,"

---

"Lazíts!!
Még infarkzust vagy agyxérzést kapsz!
Mind a kettő veszélyes! Még a Te állapotogban is!
A követ meg tedd le a kezedből!
Próbálj meg másokra is figyelni és észreveheted, milyen nevetségesen viselkedsz.."
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 13:42
Előzmény: #1154  Törölt felhasználó
#1155
Te olvasol is vagy csak írsz?
Én csak a TE állapotodról beszéltem!
Se politika, se EÜ, se Gyurcdány, csak TE!

Ráadásol még csak nem is olyan stílusban, ahogy azt Te teszed.

Jobbulást kívánok!

Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 13:35
Előzmény: #1153  Törölt felhasználó
#1154
Szóval se elképzelésed, sem gondolatod nincs a témáról, csak bujtatottan köpködsz.

Azért nem lep meg egy gyurcsányistától!

De Te nagyon felkaphattad a vizet, ha ebbe a topikba ilyen hsz-al indítasz!!!

És szívesen lazítanék, de akkor még jobban dühítene az, hogy vannak olyan ostobák, akik még mindig elhiszik a gyurcsányi hazugságokat, holott még maguk sem látják azt, hogy mi az amit elken az erkölcsileg teljesen megbukott vezérük.

De talán az államadósságról van véleményed...
Mi a véleményed a GDP arányos hiányról és annak változásáról 2003-2006 között?

Persze, most majd azzal jössz, hogy érezd mások gondolatát, meg hogy lazíts még jobban, és talán magad is elhiszed, hogy van elképzelséed a dologról...
Kár érted!!!
Érted???
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 13:12
Előzmény: #1152  Törölt felhasználó
#1153
Lazíts!!
Még infarkzust vagy agyxérzést kapsz!
Mind a kettő veszélyes! Még a Te állapotogban is!
A követ meg tedd le a kezedből!
Próbálj meg másokra is figyelni és észreveheted, milyen nevetségesen viselkedsz..
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 12:59
Előzmény: #1151  Törölt felhasználó
#1152
Jól sejtem, hogy Te egy vagy a már nem sok gyurcsnyi hazugságoknak még mindig bedőlőknek?

Vegyél fel egy szemüveget Te is, és majd meglátod, hogy a világ milyen is valójában!
Szavazz nyugudtan rájuk, hiszen ez is a ltszatdemokrácia része, csak legalább úgy tedd ezt, hogy látod, hogy hazdnak Neked!

Ezek szerint Te azon kevsek egyike, egyetlene vagy, aki látja az egészségügy pontos jövőjét, mondjuk 2010-re!
Kérlek mesélj, mit látsz?
Konkrétan!!!
Mi lesz 2010-ben az eü-ben!
Talán ez majd segít Horváthnak is...
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 11:17
Előzmény: #1149  Törölt felhasználó
#1151
Szemefen: hályog
szívedben: gyűlőlet
fejedben. sötátség!

gyorsan fordulj valahova,,,,,,,,,
tokos. 2007. 04. 25. 11:15
Előzmény: #1149  Törölt felhasználó
#1150
"Egyébként te is úgy tudod, hogy a dohányzók (a nagyobb kockázat miatt) majd' kétszer annyit fizetnek a magánbiztostóknál, mint a nemdohányzók???"

Én remélem így lesz.
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 11:10
Előzmény: #1147  Törölt felhasználó
#1149
Hidd el sajnálom, hogy a tények szinte minden esetben az MSZP-SZDSZ kormány állításiat cáfolják!!!

Nem azért, mert legkevésbé is szimpatizálok ezzel a KISZ-MSZMP-kádárista csürhével, hanem azért, mert ha a többség akarata ellénre is, de ők költil el az ország adóbevételét, ami sokszorosa annak, amit az adófizetők megkeresnek és szabadon elkölthetnek és már mindenki számára egyértelműen, felelőtlenül, esztelenül, a többség kárára szórják el azt!

És ne aggódj, ha több-biztosító lesz, az elsők között fogom elhagyni a süllyedő hajót, és akkor majd az MSZP-SZDSZ szavazók megoldják a maguk baját, amennyire csak lehet, nélkülem!!!

Egyébként te is úgy tudod, hogy a dohányzók (a nagyobb kockázat miatt) majd' kétszer annyit fizetnek a magánbiztostóknál, mint a nemdohányzók???
pampa 2007. 04. 25. 11:02
Előzmény: #1146  Törölt felhasználó
#1148
Megérdemeljük amit kapunk.
Az átlagember mindent eltűr,és ezt kihasználják cudarul.
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 11:00
Előzmény: #1146  Törölt felhasználó
#1147
LET
Te mennyi pénzt kapsz a Fidesz-központtól ezekért a beírásaidért.
Én javasolni fogom, hogy mindenképpen emeljék meg a jövedelmedet, mert nagyon kiteszel magadért.
És hát így nagyobb összeg jut az eü-kasszába is...
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 10:53
Előzmény: #1145  tokos.
#1146
LET: "Szerintem a gyurcsányi terv az, hogy jövőre tovább emelik az adó- és járulékterhet és még keveebb szolgáltatást adnak érte, illetve az egészségügy bizonyos szolgáltatásait csak egyéni biztosítón keresztül, további(!) befizetés mellett lehet majd igénybe venni"

Sajnos ez már nem csak terv, hanem folyamatban levő ügy.
Az egészségügyi reformmal a csalásokat kellett volna megszüntetni, a kórházak elterjedt fiktív számlázását.
DE NEM!
Ezt hagyják továbbra is működni, működtető forrásokat vonnak el. Hamis módon akarják bizonyítani, hogy muszály eladni a nemzeti vagyont...
Szándékosan véreztetik ki a kórházakat, a forrásmegvonásokkal és a csalásoknak zöld utat adva...
tokos. 2007. 04. 25. 10:39
Előzmény: #1144  Törölt felhasználó
#1145
Nem tudom, arról nincs infóm.
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 10:33
Előzmény: #1142  tokos.
#1144
Talán a pakisztániaknak (egy fizető 6-8 eltartott) is fizetni kellene, nem csak ingyen elláttatni magukat és akkor nem lenének várólisták ott sem!!!

Ausztriában is rossz a helyzet???
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 10:30
Előzmény: #1139  watson
#1143
Azért elég mértéktelenül ostobának kell lenni ahhoz, hogy a két dolog között bárminemű összefüggést felfedezzen.

Ugyanis a sör nem létszügséglet és nem fizetünk érte nem is kevés adót és járulékot.

Ráadásul sokkal kevesebben gyilkolnának azért, hogy a gyermekük megihasson egy jó-pofa sört, mint azért, hogy eltávolítsák a vakbelét.
Mert bizony lesznek olyanok, nem is kevesen, akik majd inkább gyilkolnak (pénzért!), mintsem haláltusáját vívó gyermeküket tehetetlenül nézzék!!!
(Hiszen most is vannak, akik párszáz forintért gyilkolnak, önös érdekből, nem életbevágó ügy miatt!!!)

Nyilvánvaló, hogy már 2007-ben is több járulékot (emelt járulékmérték, ilye-olyan díj) fizetünk, mint 2006-ban.
Még nyilvánvalóbb, hogy a rendszer nyereségességét is a biztosítottak fizetik majd ki és nem az ingyenvagyon új tulajdonosa!

És mire kell a mostaninál több pénz?
- modernizálás,
- az eü. dolgozók bérének világszinvonalra emelésére (hatalmas teher!) és az orost nem lehet importálni onnan, ahol olcsóbb!!!,
- min. 10%-os nyereség,
- a megtakarítások átütemezése miatti kiesés,
- a káoszban a káosszal visszaélők okozta kár.

Ahelyett, hogy a jelenlegi rednszer tisztítanák meg és szednék be az adókat, járulékokat.

Ehhez pedig nem kell sok, csak egy adóreform.
És máris kész, működik a rendszer!
De gyurcsány és bandája ott lop, ahol tud és úgy ahogyan tud.

Aztán négy év múlva megbukik, és küzdjön a másik!
Mert mi is volt 1989-ben?
Csőd szélén az ország! Fenntarthatalan a rendszer!
Mit tettek gyurcsányék (KISZ -> MSZMP szülőgazdája)?
Látszatdemokráciát! (Úgy is megbuknak és személy szerint is visszakerülhetnek a hatalomba. Ez bejött nekik egyszer. Másodszor is hagyjuk???
tokos. 2007. 04. 25. 10:20
Előzmény: #1123  Törölt felhasználó
#1142
"Azért az sem biztos, hogy angliában olyan jól működik az az egy biztosító. Amit én hallottam, hogy rohadt drága, és egyre romlik a színvonal. "

Én is hasonlókat hallottam. Egyik ismerős gyereke kint él. Senmmi jót nem tudott mondani róla.
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 10:16
Előzmény: #1132  Törölt felhasználó
#1141
2007-1891=116

Szóval Mikolának igaza volt abban, hogy az első, a mait megleőző betegsegélyező pénztárak lehetőségeit a magyar történelem legdicsőbb éveiben hozták létre!
Tény.
És a sötét gyurcsányisták azt terjesztik, hogy ez a tény nem tény! És el is hiszik az ostobábbak! (Csak a kanyisz stílus érdekében!)

A mindenkire alanyi jogon való kiterjesztést a kommunista diktatúra eredményezte, államosítva a korábbi piaci alapú rendszert.
Azaz ha most vissza akarja állítani a régi rendszert, akkor kötelezettsége is van. Minden tekintetben visszaállítani azt a rendszert, ami ma lenne, ha folyamatoság lehetett volna Magyarországon, nem szovjet típusú kommunista diktatúra, Rákosi és Kádár vezetésével!!!

Ettől eltérő rendszerre is át lehet állni, társadalmi konszenzussal, demokratikusan, felvázolt jövőkép mellett. Ha a nygtöbbségnek jó az és gondoskodik a kisebbségről is, akkor bármi működhet, de ennek hiányában csak hazugságmentes út tűrhető el! Nem kell Molnár-Horváth hazugsága gyurcsány hazugságai után!
És nem kell hazugságváddal bemocskolni olyanokat, aki tényeket állít!!! (1891. évi XIV. törvénycikk az ipari és gyári alkalmazottaknak betegség esetén való segélyezéséről)

(Egyébként 1891. óta van vasárnapi szünet az ipari munkákban, de lehet, hogy ez is hazugság! ;))
Persze, hogy a Kádári-diktatúra emberei nem tudhatják az 1947 előtti dolgokat, hiszen a múltat végképp eltörölték!!!

Szerintem a gyurcsányi terv az, hogy jövőre tovább emelik az adó- és járulékterhet és még keveebb szolgáltatást adnak érte, illetve az egészségügy bizonyos szolgáltatásait csak egyéni biztosítón keresztül, további(!) befizetés mellett lehet majd igénybe venni, miközben már 2007-ben is nyereséges lesz az E.Alap (az adóemelések következtében!).
Jól át lesznek a választók, adófizetők megint b@szva (de ezzel a hazugsággal majd csak 2010 után bukik le a gyurcsány-banda)!

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek