Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 08:32
Előzmény: #4971  Törölt felhasználó
#4980
"3. Egy reform sikere ezen túlmenően azon is múlik, hogy társadalmi konszenzusra törekszik-e a bevezetni kívánó vagy sem."

Ez nem igaz. Lásd Theacheri reformokat. Ha nincs Falkland nem is éli túl.
Nem a konszenzus hiány a fő kérdés, hanem a lépések nagyságrendje.
Piszmogáshoz kell konszenzus. Igaz nálunk Bokros óta csak piszmognak.
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 07:43
#4979
Látszólag érintőlegesen, de valójában szorosan kapcsolódik az alábbi cikk az eü reformhoz. Elgondolkodtató:

link

Egy érdekes részlet a cikkből:

"Közpénzt költeni parlamenti többség nélkül, egyszerű rendeleti úton is lehet, és biztosak lehetünk benne, hogy erre, ha szükséges, kellő mértékben sor is kerül. Ne felejtsük el: a szocialisták közül sokan nem a győzelemért, hanem a puszta fennmaradásért küzdenek, a megsemmisülés elleni küzdelem pedig durvább harcot hoz, mint a szimpla győzni akarás.

Ilyen feltételek mellett a konvergenciaprogram meg a költségvetés fenntarthatósága vajmi kevéssé számítanak, mint ahogy az sem, hogy a tőkepiaci környezet egy ilyen ámokfutást éppen hajlandó-e megfinanszírozni, vagy sem.

Ilyen körülmények között a többségnek elvileg jobb lenne egy előre hozott választás határozott Fidesz-győzelemmel. Ugyanakkor az ellenzék marhamód bajban lenne, ha a nyakába szakadna a kormányzás terhe, mivel évek óta semmilyen koncepciója sincs arról, hogy mit kellene az országgal tenni.

Ráadásul a hatalomért, valamint a szocialisták megsemmisítésért folytatott totális háborúban a Fidesz olyan lövészárkokba ásta be magát, amelyekből nehéz lenne egy előremutató gazdaságpolitikai programot összeállítani és véghezvinni anélkül, hogy ne lehessen rájuk sütni a hazugság bélyegét."

Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 16:13
Előzmény: #4975  Törölt felhasználó
#4978
Akira!

Nem gondoltam volna, hogy valaha az SZDSZ és az MSZP egymást okolja majd a 2008-as gazdasági állpotokért és azok kilátástalanságáért!
Persze a kritika jogos, mert együtt k#rták el!

Mert ne feledjük, ami fix pont 2002 nyara óta az az SZDSZ és Kuncze (már ami a "csőd" felé vezető ösvény kijelölését illeti)!

Politikai színjáték ez, hiszen ha ezt komolyan gondolná az SZDSZ, akkor már akkor kritikával illethette volna a rossz gazdaságpolitikát...!
De nem tette. Sőt, maga az SZDSZ hozta helyzetbe gyurcsányt, aki a Medgyessy-féle osztogatás utáni csendes megszorítás (legalábbis ami a hiány lefaragására tett kísérlet...) ellenében jelölte a hatalomra gyurcsányt, aki "pontjaival" folytatta azt a hazug illúzót, hogy "minden belefér", mert " dübörög a gazdaság"...
Aztán kiderült, hogy tudatos hazugság volt...

Amikor aztán választásal került hatalomra gyurcsány pánik lett rajta úrrá és elkezdte a koncepció nélküli megszorítást (adómelés, forráselvonás).
S itt valahol bekapcsolódott az eü-reform kísérlete is, de szerintem senki nem tudta a kormányban azt, hogy mi is a végkifejlet, csak azt, hogy a végén kevesebb lesz, lehet a költségvetési közvetlen kiadás, míg jelentősen megnőhet az egyéni többletteher, ami szintén az "egyensúly" felé hat, különösen áltozatlan adóterhelés mellett.

De, s itt kanyarodok vissza a korábbi gondolatmenethez, ezt így nem szabad csinálni, hiszen aki a következő hat lépésből csak kettőt lát, arra kimondhatjuk, hogy elképzelése sincs, hogy hova tart...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 15:59
Előzmény: #4958  Törölt felhasználó
#4977
"Mellesleg Horn Gábort hallgattam tegnap ugyanitt. A vizitdíjat és a korházi napidíjat, szerinte, az SzDSz szabadárasként javasolta.
Magyarul minden orvos és korház annyit szed amennyit akar."

Érdekes, Kuncze meg azt mondja, hogy a vizitdíjhoz az SZDSZ-nek semmi köze, azt kizárólag az MSZP akarta, és 800 Ft-ra szabta volna...
Valaki (már megint!) haztudik az SZDSZ-ben!?
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 15:57
Előzmény: #4955  Törölt felhasználó
#4976
"Ha az OEP-kórházban valamilyen ellátásért 100.000 Ft-ot fizet az OEP, de a magánszolgáltatónál ez 150.000 Ft-ba kerül, akkor - az elképzelés szerint - az OEP nem a 150.000 Ft-nak a 70%-át fizetné (105.000), csak a 100.000-nek a 70%-át, azaz 70.000 Ft-ot."

Ha így van, akkor az új belépők (azaz a korábban államit választók, akik ennek hatására a 30%-os önrészűbe mennek) esetén a TB kassza jól jár, míg azon esetekben, ahol az eddig is magánkórházakba, -ellátókhoz járók költségeit állja (meghatározhattlan mértékben, de legfeljebb az "állami" 70%-ig), "rosszul jár" a TB...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 15:19
Előzmény: #4965  Törölt felhasználó
#4975
fidel,

Folytatódik a sárdobálás:

"Magyar Bálint: Hiba volt az első 100 napos program"

link

"Gazdaságilag rendkívül nehéz helyzetbe hozta az országot a 100 napos program azért, mert "valamelyik" kormány teljesíteni akarta a választási ígéreteit - mondta Magyar Bálint. "

Úgyhogy medgyessynek inkább csöndben kellene maradnia, ahelyett, hogy a sértettségét újra elővéve gyurcsányt hibáztatja.

Ettől függetlenül gyurcsány is hibázott rengeteget, de szerintem nem medgyessy az, akinek bírálnia kellene őt. Medgyessy-t több gazdasági szakember is élesen bírálta annak idején a 100 napos programmal - aztán később a 2, 100 napossal -kapcsolatban, mégis megcsinálta. Jórész ezért tartunk itt.

"A szabad demokrata politikus a koalíciós válságról azt mondta: a szocialisták a megszorításokkal azonosítják a reformokat, míg az SZDSZ mélyreható változásokat akar."

Igen, ez gyurcsány egyik legnagyobb politikai tévedése:
Egyszerre, egyidőben akart rendet rakni a költségvetésben az adóemelesésekkel, és ekkor indította el a reformokat. Mivel a két dolog sok tekintetben össze is függ, ezért nyilván nem volt nehéz dolga az ellenzéknek összemosni a választók fejében a kettőt: a megszorításokat és a struktúrális reformokat.

A másik viszont már szakmai tévedés, azaz soha nem is értette meg az szdsz reform-modelljét, mégis mellé állt egy jódarabig.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 15:00
#4974
"Korábban fel kellett volna ismernünk, hogy ez így nem megy - ebben látja pártja fő felelősségét az SZDSZ elnöke."

link

Épp egy éve mondom csak itt, ezen a fórumon, hogy nem fog működni az szdsz eü biztosítási reform elképzelése...

A későbbiekben az mszp csak rontott rajta, az szdsz pedig belement ezekbe a kompromisszumokba.

Akkor ki is a felelős?
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:40
Előzmény: #4972  Törölt felhasználó
#4973
"...megtehette volna, hogy bizonyos reformelemeket támogat..."

Megtehette volna...
Ha lettek volna olyan reformelemek, amelyek támogathatóak lettek volna, illetve azokat önálló törvénybe foglalva szavazhatták volna meg.

De ehhez, azaz ahhoz, hogy legyenek elfogadható reformtöredékek és azok megszavazhatóak legyenek, kellett volna a reformdiktatúra helyett egy kis kormányzati "kérdezz-felelek" is! De nem volt...

---

Hogy mit tesznek majd?
Bízom benne, ha jelentős átalakításokra készülnek, akkor az már a választási programban is benne lesz, vagy ha nem, akkor az ilyen jellegű változtatás, átalakítás, reform előtt társadalmi egyetértésre töreksznek majd. Már csk azért is, mert ellenkező esetben haszatalan a munka, hiszen könnyen gátat szabhat a választói akarat a kormányzati gőgnek!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:23
Előzmény: #4971  Törölt felhasználó
#4972
"Egy reform sikere ezen túlmenően azon is múlik, hogy társadalmi konszenzusra törekszik-e a bevezetni kívánó vagy sem. "

És itt jön be az ellenzék szerepe, amely megtehette volna, hogy bizonyos reformelemeket támogat, ehhez képest saját maga gerjesztette a társadalomban a reformellenességet csak azért, hogy minden esetben jó pofán vághassa a kormányt.

Kíváncsi vagyok, mit tesz majd, ha ő kerül hatalomba...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:40
Előzmény: #4970  Törölt felhasználó
#4971
1. Ha az állam az újraelosztó szerepét (ami a GDP 50% felett van és ezzel rendkívül magas Magyarországon!) tovább akarja növelni*, akkor ez lesz a következménye, az biztos!
* azaz bizonyos tevékenységeket nem akar tovább finanszírozni a GDP 50% feletti összegből, de abból nem akar engedni!

2. Attól, hogy valamiért nem közvetlenül fizetsz még fizetsz és hazugság ennek ellenkezőjét állítani!

3. Egy reform sikere ezen túlmenően azon is múlik, hogy társadalmi konszenzusra törekszik-e a bevezetni kívánó vagy sem.
Ha valaki vállalatvezetési modellt akar ráerőszakolni egy társadalomra, hamar rájön, hogy a választók nem alkalmzottak, hanem tulajdonosok!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:27
Előzmény: #4969  Törölt felhasználó
#4970
Ebben az országban minden reform halott lesz.
Mert minden reform azzal jár, hogy valamiért, amiért eddig nem, ezután fizetni kell.
Egyesek még mindig nem értik, hogy a szocializmusnak vége és előbb-utóbb mindenért (meg)fizetünk.

Ha a Fidesz kerül hatalomra, akkor még azért is, amit el sem követtünk...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 11:53
Előzmény: #4968  Törölt felhasználó
#4969
conqui,

Sajnos magam is úgy látom, hogy az eü reform egyenlőre halálos beteg, mindenesetre én még bízom abban, hogy valamilyen más formában újra feléled... :)

Első sorban a biztosítóktól várnék valamilyen ötletet ehhez, mert a politikusok szemmel láthatólag nem képesek erre. Egyik oldalon sem.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 09:39
Előzmény: #4967  Törölt felhasználó
#4968
Ez a topic idejét múlt. Főleg, ha már a tárgytól is eltértek.

A reform halott.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 09:23
Előzmény: #4966  Törölt felhasználó
#4967
Igen, itt jól látszik hogy Medgyessy az osztogatását megpróbálta kompenzálni, azaz megfogta az elszabaduló hiányt.
Majd gyurcsány újból lökött egyet a lejtőn guruló gazdaságon, de ezt tudatosan tette a győzelmük érdekében, tudja már mindenki...

link

Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 08:29
Előzmény: #4965  Törölt felhasználó
#4966
Ez sem igaz ebben a formában. Legalábbis, ha valaki az adatok szintjén is megnézi a folyamatokat.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 08:02
Előzmény: #4964  Törölt felhasználó
#4965
szia fidel,

"Gyurcsány Ferenc kormányfő ma már "több konfliktust és problémát okoz, mint amennyit megold, és ha ez igaz, akkor ennek a konzekvenciáit le kéne vonnia" - közölte Medgyessy Péter, volt miniszterelnök az egyik kereskedelmi televízióban."

Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű....

Szerintem medgyessy két év alatt több kárt okozott, mint gyurcsány négy alatt.

Ha egy politikus nem tartja be az ígéretét, az nem baj, ha közben valóban megreformál valamit. Ha nem reformál meg semmit, az baj. Ha pedig betartja amit ígér, vagy még rá is tromfol, az katasztrófa. Ez volt a medgyessy kormányzás...

Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 07:50
Előzmény: #4963  Törölt felhasználó
#4964
Gyurcsány Ferenc kormányfő ma már "több konfliktust és problémát okoz, mint amennyit megold, és ha ez igaz, akkor ennek a konzekvenciáit le kéne vonnia" - közölte Medgyessy Péter, volt miniszterelnök az egyik kereskedelmi televízióban.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 07:34
Előzmény: #4962  Törölt felhasználó
#4963
Akira!

Ne is várd (különösen az "új", III. gyurcsány kormánytól), hogy 2010-ig legyen bármi változás az egészségügyben.

Ez a kormányzati kommunikáció olvasatomban azt jelenti, hogy a hátralevő két évben visszatáncolnak még a reform gondolatától is és elhitetik a választókkal, hogy egy erő volt, amelyik nem akarta a vizitdíjat és az az MSZP.

Erről szól majd etekintetben a következő két év.

Hacsak...

ÜdvözLET!

Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 07:15
#4962
"Az új kormányzás két jelszava a biztonság és a reform, azaz a párt az emberek véleményére adva, kiszámíthatóan kíván regnálni."

link

Na, ez meg mi a szöszt jelent?

Hol lesz itt a reform a szavakon kívül?

Mit jelent az, hogy az "egészségügy alsóbb szintjein" lesz magántőke? Talán a szolgáltatók szintjére gondolnak? Mitől lenne az alsóbb szintű, mint a biztosítás - ahol ugye nem lesz magántőke, mert állítólag az emberek nem akarták?

Miből gondolja az mszp, hogy az emberek nem akarják az egészség-biztosításban a magántőkét?

Talán a vizitdíjas népszavazás eredményéből? Ha-ha! A vizitdíj eltörlésére szavazók 90%-a nem a kormány ellen szavazott? saját bevallásuk szerint sem a vizitdíjjal van bajuk, vagy a magántőkével, hanem a kormánnyal és a KÖTELEZŐ magántőkével, azaz az állami szolidáris rendszer - egyébként csupán látszólagos - szétverésével.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyire balf.... legyen az összes politikus! Az egyik nem képes összehozni egy működőképes vegyes (állami és magán) finanszírozású modellt, a másik betojik a - populista ellenzék által hamisan szított - "népharagtól", és feladja eredeti reform-elveit.

Az ellenzék pedig évek óta ügyesebben hazudik. Egyrészt hatékonyabban (most az ellenzék szerez ezzel nagyobb támogatottságot), másrészt pedig nem követi el azt a politikai hibát, hogy be is vallja...

Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 04:58
Előzmény: #4960  Törölt felhasználó
#4961
ennek a topiknak a címe is lenyűgöz

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek