Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.
Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Ügyes! Megcsinálták a leszúrással a 6950-től tartó emelkedés 23,6-os korrekcióját, és mehetnek tovább fel.
Ez az egyik verzió, a másik hogy ma megkapjuk naposon a kulcsfordulós gyertyát.
Nap végére kiderül!
igen, plan B a republikánusoké. Én is úgy látom, h. nagy az ellentét a két fél között, eleinte még közeledtek egymáshoz, de most mindkét fél azt várja, h. a másik közeledjen hozzá.
Azt olvastam nem volt szavazás éjjel a B tervről, mert nem volt elég támogatása és kari végéig már nem is foglalkoznak vele.
dax: az elmúlt hetek után eltom képzelni visszahúzzák 7700-ra.
256. A szövegbe ékelt szó szerinti idézetet általában idézőjelpár fogja közre. Az idézőjelet (kézírásban és nyomtatásban) az idézet kezdetén alul, az idézet végén pedig fölül tesszük ki: „Jót s jól! Ebben áll a nagy titok” – figyelmezteti Kazinczy költőtársait. Stb.
Ha az idézőjelbe tett mondaton belül még egy idézőjelre van szükség, hegyével befelé forduló jelpárt használunk: Petőfi írta apjáról: „Szemében »mesterségem« / Most is nagy szálka még; / Előítéletét az / Évek nem szünteték.” Stb.
Idézés alkalmával az idéző mondat megelőzheti, követheti vagy megszakíthatja az idézetet.
a) Az idézetet bevezető mondat után kettőspontot teszünk. Az első idézőjel után az idézet első szavát általában nagybetűvel kezdjük. Az idézet végére, a berekesztő idézőjel elé olyan írásjel kerül, amilyent az idézett mondat tartalma kíván: Bessenyei ma is érvényes igazságot fogalmazott meg: „Minden nemzet a maga nyelvén lett tudós, de idegenen sohasem.” Örök kérdést tesz fel Vörösmarty: „Mi dolgunk a világon?” Petőfi így kezdi híres versét: „Ne fogjon senki könnyelműen a húrok pengetésihez!” Stb. – A megszakított idéző mondat kisbetűvel folytatódik: Madách szavait: „Mondottam, ember: küzdj és bízva bízzál!” ma is gyakran idézzük. Stb.
Kisbetűvel kezdjük az idézetet, ha úgy emeltük ki, hogy az eredeti szövegben is kisbetű van: A közeledő őszt ekképp jeleníti meg Babits: „már hullnak a cifra virágok / szirmai, rongyban, mint farsangi plakátok, / ha süvít a böjti szél.” Stb.
b) Ha az idéző mondat követi az idézetet, gondolatjellel kapcsoljuk, és kisbetűvel kezdjük. Ilyenkor az idézet végén a kérdőjelet és a felkiáltójelet kitesszük, a pontot azonban nem: „Ismerni a jót könnyebb, mint követni” – írta unokaöccsének Kölcsey. „Ó, megvan-e még az az otthon?” – sóhajt fel Radnóti. „Még kér a nép, most adjatok neki!” – figyelmeztette Petői az urakat. Stb.
e) Az idézetbe iktatott idéző mondat közbevetésnek számít, tehát gondolatjelek közé tesszük, és kisbetűvel kezdjük. A második idézőjel a szövegzáró írásjel után következik: „A tudományos felfogás szerint – írja Kosztolányi – nincs semmiféle rangkülönbség a nyelvek között.” „Lesz-e gyümölcs a fán – kérdi Petőfi –, melynek nincs virága?” „Az eszmék erősbek / A rossz anyagnál – vallja Madách. – Ezt ledöntheti / Erőszak, az örökre élni fog.” Stb.
257. Ha a szó szerinti idézetet szervesen beleszőjük saját szövegünkbe, az idézett részt idézőjelek közé foglaljuk, és az idézetet kezdő közszót (az eredeti szöveg ellenére is) kisbetűvel kezdjük: A tanterv szerint az iskola egyik célja az, hogy „testileg, szellemileg egészséges, edzett nemzedéket neveljen”, de ez csak a társadalom egészének tevékeny közreműködésével érhető el. A „rendületlenül” később jelszóból magatartásformává érett. Stb. – Ha a mondat az idézett résszel végződik, a mondatot befejező írásjelet az idézőjel után tesszük ki: Juhász Gyula a munkában azt az erőt látja, amely „a szabadág útjára visz gyász és romok felett”. Stb.
Mások szavainak némiképp megváltoztatott, vagyis úgynevezett tartalmi idézésekor nem használunk idézőjeleket: Alkotmányunk kimondja, hogy társadalmi rendszerünknek a munka az alapja. Stb. Így szokás kezelni az úgynevezett kapcsolt egyenes beszédet is: Mondtam neki, hogy nincs az az áldozat, amire ne lennék képes a gyerekeimért. Stb.
258. Szépirodalmi művekben az író mintegy idézi a szereplők szavait, de ennek jelzésére nem idézőjeleket, hanem gondolatjeleket szokás használni. Az írásjelek és a kezdőbetűk tekintetében egyébként az idézéskor szokásos írásmódot alkalmazzuk. [Vö. 256. a), b), c)]
Lehet, hogy én nem értem de a "Plan B" a republikánusok koncepciója, nem? Még az is lehet, hogy Boehner megállapodik az elnökkel és elfogadja a demokraták javaslatát és "Plan B" törölve és akkor mindenki happy. Mondjuk a republikánusoknak egy csomó elvet fel kell adniuk ha elfogadják a demokrata javaslatot. Mindenesetre elég nagy az ideológiai szakadék a két párt között. De ez a vita nagyon kihangsúlyozza az USA demokratikus mivoltát, fékek-ellensúlyok működését.
Az EU már rég megoldotta volna a kérdést, leváltotta volna a republikánusokat és mindenféle öltönyös bürokratával átpréselte volna az akaratát, vagy van a Viktor féle megoldás, megveszek és/vagy kirúgok mindenkit és mindenki azt csinálja amit mondok.
Törölt felhasználó2012. 12. 21. 03:18
#78194
Mire jön haza az ember fia! :-)
Azért a kinti, USA "fiúk" sem piskóták...
BOEHNER SAYS `PLAN B' TAX PLAN LACKED SUPPORT TO PASS
The House of Reps says they gave up on plans to vote on 'Plan B' tonight.
Szóval, karácsony előtt már nem igazán akar összejönni a megegyezés.
Milyen mázli, hogy most már csak mozizok idén...volt egy 150-es leszúrás (tüske) hajnali 2-től a DAX-ban. jó pár stoppnak annyi. (pláne éjjeli spreaddel.)
Miután a FED bejelentette már az eszközvásárlás folytatását az Operation Twist lejárta utánra is, így szerintem már nincs miről beszélni.
A megállapodásban biztosabb vagyok, mint a holnapi világvégében ;-)
Pedig úgy néz ki, hogy a Szenátus és a Képviselőház nem fog tudni megegyezni. Vagy csak etetik a népet és már ott fekszik a terv egy páncélszekrényben.
Mindegy is, ha nem lesz megállapodás majd a jelenlegi dollártömeg többszörösét öntik majd a piacra. Bernanke megoldja.
DAX
Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.
Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?