Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 22. 07:58
#7480
Én a pénz funkcióval nem vagyok kibékülve, azt látom feleslegesnek. Persze használható fizetőeszköznek, ugyan úgy mint bármi más (tojás, autó, becsület szó), ami mindig annyit ért, amennyit a vevő gondol. Az éhhalál közeledtével egy szalámis zsömle többet ér az aranynál. Háború után nagyapám aranygyűrűvel fizetett az orvosnak, amiért kikezetl egy tüdőgyulladást, amit búzáért kapott cserébe.
Törölt felhasználó 2019. 01. 22. 07:46
Előzmény: #7478  prmiklos
#7479

Ahogy az ember soha ne mondja azt, hogy soha, ezért elhamarkodott lenne most elmondani, hogy a blokklánc technológia nem változtathatja meg a világot. Senki nem látja a jövőt, ezért bármi megtörténhet. Nekem most olyan érzésem van, hogy most ez a divat, ezt fejleszti mindenki és aki jobban ért hozzá, ebben látja a fejlődést. A blokklánc technológia adott, itt csak az a kérdés, milyen applikációt tudnak ráültetni. Az már látszik, hogy egy adatkezelő rendszer, de ki tudja, mit sikerül belőle kihozni.
Az én szememben a LN egy kis csalás, lehet tévedek, de szerintem úgy lehetne magyarázni, mint a mobilszolgáltatót. Van egy óriási, de ezért rugalmatlan hálózat, amihez a telefonok kapcsolódnak. Az LN meg valójában kikerüli a hálózatot és összeköti egyenesen a telefonokat. Néha azért a hálózathoz is kapcsolódik, csak azért, hogy legyen nyoma a mozgásoknak. Azért is kell nekik " alaptőke" a működésükhöz. Ezért írtam, hogy bármely kriptóra adaptálható.....talán.
prmiklos 2019. 01. 22. 00:19
#7478
"Ez már azért sem igaz, mert web nélkül nincs kripto, de kripto nélkül szépen elvoltunk."Így van, sosem értettem ezt a kripto-web összehasonlítást. A web elterjedése után rögtön látható volt, hogy mit ad az embere SZÉLES TÁBORÁNAK, ami addig nem létezett. Azonnali olcsó/ingyenes kapcsolat lehetőségét más embereknek a világ bármely részén, hozzáférést egy korábban elképzelhetetlen információ tömeghez. Na meg a korábban mások által említett ingyen p....ó! Persze ez engem akkor, huszonévesen sem érdekelt :-) Ezzel szemben még nem látom, hogy pl. a BTC mit is tenne hozzá az életemhez. Tranzakciós költségek terén nagyon keveset. Store of value..... No comment. Persze ilyenkor jön a 2 USD Story, de az a vonat már elment.
"Elmondása szerint már 1990 óta érdeklődik a decentralizált rendszerek iránt, és elbűvölte annak hatalma a társadalom demokratizálásában"...
....
...
Hát ez egy igazi Bullshit. Egy diktatórikus rendszerben jelenthet egy minimális és átmeneti "fellélgezést" a kripto, de demokratizálást NEM! A hatalom megtalálja a módját a kontrollnak. A kontrollon kívül pedig a "vámszedők" használják ki az embereket.
Törölt felhasználó 2019. 01. 21. 08:44
Előzmény: #7475  zotyó
#7477
'..Ezután elárulta, mi vonzotta őt a leginkább, hogy belépjen a kriptovilágba. Elmondása szerint már 1990 óta érdeklődik a decentralizált rendszerek iránt, és elbűvölte annak hatalma a társadalom demokratizálásában. ..'
.
Ez még tréfának is roppant gyenge, bár nem tartom kizártnak, hogy a nyilatkozót közben hevesen rázta belülről a röhögés.
Törölt felhasználó 2019. 01. 21. 07:00
Előzmény: #7475  zotyó
#7476
Ez már azért sem igaz, mert web nélkül nincs kripto, de kripto nélkül szépen elvoltunk.
zotyó 2019. 01. 20. 22:10
#7475

Jeremy Allaire:
"Véleményem szerint a kriptó jóval jelentősebb innováció, mint a web. A társadalomra, politikára, gazdaságra és kormányzásra gyakorolt hatása az emberiségre nézve idővel messze nagyobb lesz majd."
https://coincolors.co/2019/01/17/circle-vezer-a-kriptopenz-jelentosebb-innovacio-mint-a-net/?fbclid=IwAR3RPxuCWgdR43SvCLGgrmx2QRYdbaUbvUKUXM2Hn7kPttpVLnjd8OYNsDo
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 01. 20. 14:23
Előzmény: #7472  pitcairn2
#7474
Se rá se le nem szoktam beszélni, azt mondom, hogy szerintem ha valakinek van olyan pénze amit ha elveszít se hiányzik nagyon neki, akkor a btc jó befektetés közép távon 4-5 év. Mást sosem mindtam hype idején sem mondtam, hogy adja el, jós nem vagyok és eleve nagyságrendekkel magasabbra várom.
Törölt felhasználó 2019. 01. 20. 14:20
Előzmény: #7471  Törölt felhasználó
#7473
Így van, 5 na jó már csak 4 éves távlatban sztem jó vétel.
pitcairn2 2019. 01. 20. 12:19
Előzmény: #7470  Törölt felhasználó
#7472
tudnál linkelni egy olyan kommentet amelyben valaha is lebeszéltél a bitcoin vásárlásról bárkit?
mondjuk a hype miatt...
Törölt felhasználó 2019. 01. 20. 11:47
Előzmény: #7470  Törölt felhasználó
#7471
'..Venni ilyenkor kell ha valaki hisz benne, nem hypekor..'
.
Ez érdekes, mert amikor 'még csak' 10k-ra esett vissza 19.5k-ról, ott már hasonlókat írtál.
Törölt felhasználó 2019. 01. 20. 11:19
Előzmény: #7467  Törölt felhasználó
#7470
Aki nem bír várni 5 évet a megtérülésre az úgy is elveszti máshol, aki meg nyert azokról sosem írtok. Pedig két oldala van az érmének. Soha nincs olyan, hogy akkor nyersz sokat amikor a sajtó azt szajkózza hogy venni kell. Venni ilyenkor kell ha valaki hisz benne, nem hypekor.
Törölt felhasználó 2019. 01. 20. 11:14
Előzmény: #7466  Törölt felhasználó
#7469
Megnézed az elmúlt 10 évet. Megnézed esésnél melyik esik legkevésbé, pl most. Megnézed a mögötte lévő hasht, a mögötte lévő fejlesztőcsapatok nagyságát. Nem csak vagdalkozni kéne tudni, hanem gondolkodni is. Ugye kriptokról beszélünk végig..
zotyó 2019. 01. 19. 20:34
Előzmény: #7460  Törölt felhasználó
#7468
Kicsit utánaolvastam a kérdésnek. Ha jól értem, akkor a Litecoin épp a napokban kezdte meg a LN adoptálását, a többi altcoinnál pedig folyik a munka hasonló második réteg létrehozásán.
https://www.ccn.com/coingate-integrates-lightning-network-on-litecoin-to-boost-crypto-payments/
https://cointelegraph.com/lightning-network-101/altcoins-with-lightning-network-support#bitcoin-and-lightning-network
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 01. 19. 12:26
Előzmény: #7466  Törölt felhasználó
#7467
Mert hogy akik 14-15k után szálltak bele ebbe a bizalomgerjesztő bitcoinba a szektás 'útmutatás' alapján ('to da moon!'.. 'HODL'..stb.), azoknak a bizalma mára nem lehet túl acélos, úgy gondolom.
Törölt felhasználó 2019. 01. 19. 12:05
Előzmény: #7462  Törölt felhasználó
#7466
'..mivel pénzügyi téren a btc mögött van a legnagyobb bizalom, ezért ezt a területet jó eséllyel megnyerte..'
 
Ezt az állítást mi támasztja alá? Ha én például azt mondom, hogy jövő héten 'jó eséllyel' megnyerem lottón a jackpotot, akkor ez az állításom egy hét múlva ellenőrizhető. Hogyan ellenőrizhető a te állításod?
Törölt felhasználó 2019. 01. 19. 10:20
Előzmény: #7459  zotyó
#7465
Jó kis írás LN-ről.
Törölt felhasználó 2019. 01. 19. 08:23
Előzmény: #7461  zotyó
#7464
Egyébként szerintem az LN már fut nem? Max. nem végleges. És 500 BTC a kapacitása jelenleg és növekszik. Twitter: Ligtning Network Statistics.
Törölt felhasználó 2019. 01. 19. 08:20
Előzmény: #7460  Törölt felhasználó
#7463
Amennyire tudom az LN annyi, hogy két fél között kb. egy puffert képez és kb így az egymással szembeni utalások elég ha havonta mennek fel a láncra, így tehermentesíti azt, de a lényeg hogy a láncon köt ki ugyanúgy csak nem 100* könyvelik le hanem 1*  a műveletek eredményét. Gondolom ez tetszőlegesen állítható, igényeknek megfelelően. A másik amire gondolsz sztem az az Atomic Swap, ott van láncok közötti coincsere. De az már az én fantáziám határait is kikezdi, arról kevesebbet lehet olvasni.
Törölt felhasználó 2019. 01. 19. 08:14
Előzmény: #7458  Törölt felhasználó
#7462
Jó lenne ha ezzel a szektázásal leállnál bármilyen menő szónak gondolod, ráadásul btcn lehetséges okosszerződéseket is végrehajtani, tehát igazad sincs. A blokklánc arról szól, hogy kiiktatni a felesleges harmadik felet az egyes folyamatokból, mivel pénzügyi téren a btc mögött van a legnagyobb bizalom, ezért ezt a területet jó eséllyel megnyerte. De pl. ha majd földhivatal helyett is lesz blokklánc, akkor az lehet eth alapú lesz. Ezt nem sikerül felfognod, hogy miben másabb ez a többitől. A 10 év miatt meg a legnagyobb hash miatt, az első státusz miatt. Fitymálhatod még évekig, de rengeteg embernek van szüksége egy független pénzügyi rendszerre és szolgáltatókra. Igazából még neked is, ha megnézed az összedolgozott 90 es évekbeli pénzed mit érne ma.. És akkor mi van fejletlenebb országokban. De tudom daccból sem fog átmenni ez az üzenet neked. Múltkor már volt néhány értelmesebb hszed, azt a vonalat erősítsd inkább mint a szektázást. Mert sztem itt senki sem az.
zotyó 2019. 01. 18. 14:54
Előzmény: #7460  Törölt felhasználó
#7461

Hirtelenjében azt mondanám, hogy nem.
Az biztos, hogy a Segwitet adoptálni kellett a BTC-nek, hogy megnyíljon az út a LN előtt. Az is biztos, hogy a Segwitet a Litecoin még a BTC előtt alkalmazta, de a LN szerintem ott sem fut. Utána fogok nézni.
Üdv

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek