Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 15:56
Előzmény: #7534  Törölt felhasználó
#7540

Ja te még csak itt jársz? Már régen bebizonyították, hogy nem a Nap kel fel, hanem a Föld forog.
Miért van az, hogy ezt az okosszerződéses dolgot mindenki tudja és még egyetlen egyet sem kreáltak, ami a bitcoin blokkláncot használja? Sőt az LN is letereli a blokkláncról a tranzakciókat, aztán alkalom adtán egyszer egyszer visszaviszi, beregisztrálni, ha már van, hát használjuk is.
Ha veszet BTC-t szerzel te a blokkláncból részesedést? Azt sem? Akkor ez nem kamu? Ahogy írtátok, egy ADAT! Ennyi! Annyit ér mint egy születési dátum. Megváltoztathatatlan!
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 15:24
Előzmény: #7538  Törölt felhasználó
#7539
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a BTC-nek, vagy akár csak a blokkcsénnek a jelentősége bármilyen összehasonlításban (akár csak századrészben) egy lapon volna említhető az "internet"-ével... ezt csak a reménykedő (többnyire súlyosan beragadt) szektahívek szeretnék így láttatni...;)
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 13:47
Előzmény: #7535  Törölt felhasználó
#7538
"...A Net sem volt ennél gyorsabb anno..."
 
sajnos ez ismét nem igaz, mint oly sok minden amit itt hónapok óta összehordasz... lásd:
 
".. English scientist Tim Berners-Lee invented the World Wide Web in 1989. He wrote the first web browser in 1990 while employed at CERN near Geneva, Switzerland. The browser was released outside CERN in 1991, first to other research institutions starting in January 1991 and to the general public on the Internet in August 1991..."
 
rá 10 évre a (2001-ben) tudod te hol tartott már az "internet"??...:)
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 12:45
Előzmény: #7536  pitcairn2
#7537
Mi a mondandód lényege? Csak ez nem derült ki.
pitcairn2 2019. 01. 26. 11:45
Előzmény: #7528  Törölt felhasználó
#7536
a helyedben kommentelgetés helyett inkább sztoikus nyugalomban hideg fejjel átgondolnám ezt az egészet
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 11:40
Előzmény: #7533  kukker
#7535
Te miről beszélsz egyébként? A btc technológia alapvetően a fenti cégek ellen irányul, nem kell közvetítő, ők meg marhára azok és jól élnek belőle. A reklám eljuthat a gépedre nélkülük is. Vajon miért nem forszírozzák? De ennek ellenére jó esélyel hamarosan lesz Indiában facebook coin, a területtel foglalkozó álláshirdetések meredeken nőnek. De ébredhetsz későn is nekem mindegy. Egyébként ezek oka az is hogy nincs szabályzás, ami megint nem véletlen. Addig húzzák amíg lehet. Toporgás? Nézd már meg 10 év alatt mennyivel több a tranzakció, az árfolyam, az elfogadóhelyek..Egyes helyeken 2 éve még börtönnel fenyegettek miatta..Ehhez képest manapság.. Szóval hülyeség amit mondasz. A Net sem volt ennél gyorsabb anno. Sajnos nem lehet mit kezdeni azzal, ha a tények ellen beszélsz. Felénk ezt hazugságnak nevezik.
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 11:32
Előzmény: #7531  Törölt felhasználó
#7534
Senki sem bizonyította. :) A nap is felkel pedig senki sem bizonyította, ezek tények, ne legyél már röhejes. Aki ért hozzá annak ez nem kérdés csak neked aki megcáfolsz szakembereket. :) Jajj, mindig van lentebb. Xrp tokent ha veszel nem szerzel részesedést semmiben. Szóval egy nagy kamu az egész.
kukker 2019. 01. 26. 11:10
Előzmény: #7531  Törölt felhasználó
#7533

"Tudom okosszerződések futtatására is alkamas, de ezt még senki nem bizonyította és persze ki kellene fejleszteni az okosszerződést ."
Nekem az a szimpatikus az egészben, hogy itt van ez az izé 10 éve velünk és mindenki totál hülye a témához - nagy számteches cégek mint google, apple, microsoft például, akik valahogy nem építették be, integrálták be sehova, mint "okosszerződést".
Mire várnak?
Mire még ezzel kapcsolatban?
Vagy itt mindenki hülye és még tanulni kell, meg kiforrni meg blablablabla....
10 év.
És toporgás meg mantrák.
De azért jó lenne, ha alul betenném a kici dollárt, hogy fenn majd kivehessem a sooook dollárt.
A többi meg jó körítésnek.
10 év, pedig ez egy hiper-szuper világmegváltás meg internet.
Amikor mindenre ugrik a piac, ami forradalmi és kellene az embereknek.
Ez meg valamiért nem akaródzik.
Persze, mert a szektatag szerint mindenki hülye, csak én vagyok helikopter...
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 11:07
Előzmény: #7527  Törölt felhasználó
#7532

Hát az lenne a szép, hogy a sok könyörgés után tényleg el kezdenének foglalkozni a kormányok a coinok szabályozásával és az első lépésben jól  megadóztatnák. Főleg úgy, hogy visszamenőleg is átvizsgálnák a blokkláncot, minden tranzakciót felülvizsgálva. Ahol nem lenne nevesítve a vagyon, azt blokkolni kellene azt.
Micsoda diszkrimináció, hogy valakinek óriási bevétele származik a bányászatból és nem adózik és nem járul hozzá a közösség jólétéhez. Gondolom az élelmesebbje még az elhasznált áramot is leírja az (maszek) adóalapjából, sőt visszaigényli az áfá-t is.
Éljen a feketegazdaság.
Ha rendbetennék ezt adóügyi szempontból, szerintem még pénzt is fizetnének, hogy megszabaduljanak coinjaiktól a hodlerek. És még mondja valaki, hogy a törvényhozók negatívan állnak hozzá a kriptotársadalomhoz.
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 10:47
Előzmény: #7526  Törölt felhasználó
#7531

De ezt magyarázom folyamatosan. Nem minden coin egyforma. A ripple egy részvény, amit azért vesznek, hogy a részesedjenek a technológia használatából. A BTC-t meg használják, de a technológiája csak a BTC kezelésére jó. Fordított a helyzet, a ripple kft kifejlesztett egy applikációt, amit használnak, a részvényei meg szabadon megvehetőek a blokkláncon. A BTC meg csak a bitcoin blokklánc fenntartására elővarázsolt adat, ami fizetségül szolgál a bányászoknak. Annak a blokkláncnak a fenntartására, ami csak a saját maga által előálított (BTC)adat kezelésére alkalmas. Egy olyan perpetum mobile, ahol azért be van építve egy titkos motor, ami zabálja az áramot.
Tudom okosszerződések futtatására is alkamas, de ezt még senki nem bizonyította és persze ki kellene fejleszteni az okosszerződést . Én is tudok játszani szaxafonon, csak még soha nem próbáltam.
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 10:09
Előzmény: #7529  Törölt felhasználó
#7530
no de persze csak szigorúan a "konyhapénz"-ből!...:)
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 10:07
Előzmény: #7524  Törölt felhasználó
#7529
"..A háziasszonyok éppen odatették a húslevest és van idejük venni egy kis BTC-t, ..."
 
:))))
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 09:38
Előzmény: #7524  Törölt felhasználó
#7528
Beteg vagy teljesen. Ezt piacnak hívják. Ahol vannak spekák is. Annyi újat tudsz mondani. Rráadásul leírtad már 100*, igazi defektes fogyatékos vagy. Hány éves vagy fórumtárs?
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 09:34
Előzmény: #7523  Törölt felhasználó
#7527
Amikor azok lefele jósolnak akkor vásárolnak be, ez volt a múltban. De lehet igazad lesz és nyáron már mínusz 60000 lesz. 😂
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 09:31
Előzmény: #7522  Törölt felhasználó
#7526
Az ellenszenv? Ez nem igazi kripto nem decentralizált. Bankok egymás közötti játékszere. De ha nekik megfelel..csak éppen a coin semmit se ér, már amit látunk, a cég mögötte inkább.
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 09:28
Előzmény: #7521  Törölt felhasználó
#7525
Az a baj megint nem érted miről írtam. A nagy részénél nem hasraütés szerűen változik a kínálat és kellenek a coinok a műveletekhez.
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 09:09
#7524
Azért a coinbárók nem hazudtolhatják meg magukat, tudtam, hogy nem bírják ki. Megint löktek az árfolyamon, már túl unalmas volt a grafikon. Eljött a hétvége, kell egy kis kedvderítő a kisbüfiknek. A háziasszonyok éppen odatették a húslevest és van idejük venni egy kis BTC-t, ha már ismét elindult a csillagokba. Igaz ez most csak gyengécske 50 dolláros löket, de legalább gyönyörűen kizöldült a cryptocurrency, eljött a tavasz.
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 08:36
Előzmény: #7517  Törölt felhasználó
#7523
Ezt már hallottam 9000-nél is, aztán 6 ezernél, meg 4 ezernél. De a JP morganosok 1250 es aljat jósoltak.
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 08:32
Előzmény: #7512  Törölt felhasználó
#7522
Én ezt nem értem. Az volt a nagy hír, hogy már sok nagybank használja a ripple technológiát, a shift kód drága működését váltja ki. Mi ez az ellenszenv! Ha jól emlékszem 12 bank volt felsorolva, meg még ugyanennyi tesztelte. Még sem olyan csoda? Hasonlóan mint a többi varázscucc!
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 08:27
Előzmény: #7512  Törölt felhasználó
#7521
Ez nem csak a ripple-re igaz, hanem az összes coinra. Garázstőzsde, ármanipuláció, coin nagyurak, félrevezetés és majdnem piramisjáték.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek