Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 24. 16:19
Előzmény: #7058  Törölt felhasználó
#7060

A fizetés funkciót elemeztük, ami ugyebár a gyűjtögetéssel nem teljesen egyeztethető össze.
Amit most leírtál, az egy jóslat, el kell olvasni az apróbetűs részt is... az eddigi teljesítmény nem garancia a további teljesítményre. Mivel nincs funda, a hit oda löki, ahova csak akarja, amibe a kriptoguruk azért néha belepiszkálnak.
Törölt felhasználó 2018. 12. 24. 16:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#7059

Csak még az a kérdésem, hogy ebben mi az újdonság azon kívül, hogy jókor voltál bátor. Itt csak annyi a történet, hogy van valamid, amit pénzzé tehetsz, amit folyamatosan költhetsz és mivel hihetetlenül felverték az árát, még van belőle. Ennyi erővel lehetne több ezer tonna kukoricád és szépen lassan pénzzé tehetnéd.
Én is akkortájt írtam, hogy ki az a szerencselovag, aki hajlandó 2 dollárt adni egy értéktelen elektronikus jelért. A barátomon keresztül ismertem meg, mivel ő a céges gépén bányászgatta. Aztán kirakták a munkahelyéről és nem is gondolt rá, micsoda értéket hagyott a merevlemezen. Ha jól tudom akár 20 BTC-je is lehetett, akkor még ömlött a bányából az anyag, ami most már hozzáférhetetlen, mivel tavaly Karácsony előtt beszökött a régi munkahelyére, de a számítógépét, ahol az adatai voltak, már rég kidobták.
Törölt felhasználó 2018. 12. 24. 15:39
Előzmény: #7056  Törölt felhasználó
#7058
Nem tudom miért kell úgy tenni mint ha aki 2017 ben vett volna az csak szívhatna, ilyen kockázatos eszközt minimum 5 évre érdemes venni, addigra meg szinte biztos, hogy a 20000 es vevő is jobban jár mintha bármi mást vett volna a hagyományos piacokon. A hülyeség most eladni ha már a csúcson vett valaki. Sztem.
Törölt felhasználó 2018. 12. 24. 15:36
Előzmény: #7055  gyula1971
#7057
Érdemes elolvasni eme fórum első éveit, amikor még értelmes dolgok, viták hangzottak el, előnyök-hátrányok is Zotyóék jóvoltából. Hidd el kb minden le van írva pro és kontra kari pihengetés alatt el is lehet olvasgatni. Érdemes!
Törölt felhasználó 2018. 12. 24. 15:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#7056

Bocsánat, így már értem, azt nem írtad, hogy mikor vettél, ehhez csak gratulálni tudok. De ugyanúgy vehettél volna 2017 december 17-én is, ahogy nagyon sokan tették.
Azért remélem tudatosítod, hogy az esetedben nagyobb a szerencse, mint a tudomány. Nem hiszem, hogy 2012-ben 4-5 dolláros árfolyamnál valaki is gondolta, hogy hova jut az árfolyam, ugyanúgy nullázódhatott volna, mint ahogy a csillagokba repült, ahogy most is.
gyula1971
gyula1971 2018. 12. 24. 13:04
Előzmény: #7038  Törölt felhasználó
#7055
Na akkor kérnék egy elemzést róla,még nem olvastam.
kukker 2018. 12. 24. 12:35
#7054
Saját kriptovalutát fejleszt a Facebook
https://index.hu/techtud/2018/12/24/sajat_kriptovalutat_fejleszt_a_facebook/
"Saját kriptopénzt fejleszt a Facebook, állítja névtelenséget kérő belsős forrásokra hivatkozva a Bloomberg. A lap információi szerint a blokklánc technológiára alapozó digitális pénz úgynevezett stablecoin, vagyis az árfolyama a dolláréhoz lesz kötve - ez pedig kiiktatja a bitcoinra és rokonaira jellemző őrült árfolyam-hullámvasutazást. A kriptopénzt a WhatsApp csetalkalmazás részeként fejlesztik, és az appon belüli gyors és biztonságos pénzküldés lesz a feladata."
....
"A stablecoin idén lett a bitcoin-világ legtrendibb oldalhajtása. Elvileg a kriptopénzekkel kapcsolatos legfőbb bizalmatlansági tényezőt, a kiszámíthatatlanságot nullázná le, de az elmúlt pár hónapban több rossz hír is borzolta a kedélyeket az iparágon belül. Először a Basis nevű kriptopénz omlott össze és szűnt meg minden különösebb előjel mélkül, aztán az egyik legsikeresebb stablecoin, a Tether keveredett botrányokba."
Na, ha ez valóban így lesz, akkor elválik az ocsú a búzától.
goldi 2018. 12. 24. 12:29
Törölt hozzászólás
#7053
Törölt felhasználó 2018. 12. 24. 12:12
Előzmény: #7050  Tazsomaru
#7052
Ráadásul az "időben vett", azaz mai árfolyamon olcsó btc-it egy idő után elvásárolja, azaz olcsóbb áruk vásárlása révén realizálja az időbeli árfolyamnyereséget... utána már csak speka szinten tud venni újabb btc-ket, amikbe könnyen beleragadhat egy újabb ötödölés/tizedelés során... onnantól lesz majd belőle szekta-hodler, mint a 15k felett beragadtak egy része, akik nem realizálták még a gigabukót... ;)
pitcairn2 2018. 12. 24. 11:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#7051
ezt a hodlereknek magyarázd:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 24. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#7050
Tehát annyi az előnye, hogy időben, alacsony áron vásároltál BTC-t. Akkor még mindig nem értem mi fogja rávanni a tömegeket (beleértve magamat is), hogy BTC-t vegyen? Mikor van "időben"? Most? Emelkedhet az árfolyam egy hónap alatt akár 100%, de tizedelődhet is. Gondolom most Te sem vennél BTC-t, hogy ezzel bonyolítsd kártyás vásárlásaidat, hiszen egy sima MasterCard-dal pénzt spórólsz, míg egy BTC alapú kártyával csak buksz, ha nem "időben" vetted meg a BTC-det. Ha a BTC-nek az az előnye, hogy IDŐBEN kell vásárolni, ki fog majd egy IDŐ után venni belőle?
Törölt felhasználó 2018. 12. 24. 11:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#7049

Egy kicsit pontosíthatnál, mert nem pontosan értem, hogy mi az "az alacsony áron történt időben vásárlás". Mikor este leviszik a kifli árát? Vagy mikor a bitcoinnak 19700 ról leesett az ára 14000 re , akkor sikerült jóárasítva venni?
Az első mondat meg arról szól, hogy BTC-t utalsz egy kártyára és aztán fizetsz vele bárhol, ahol a visa-t is elfogadják? ....Hát ez akkora újdonság, hogy még sehol nem láttam ilyet!!! Ez a bitcoin nélkül lehetetlen.Ha ez így van, csak az a kérdés, mennyi satoshit fognak le fizetéskor és milyen árfolyamon váltják.
A fizetésedet is BTC-ben kapod, vagy váltasz dollárt, abból veszel BTC-t, hogy aztán visszaváltva vehess forintért kiflit. Teljesen ésszerű folyamat.
Persze aki folyamatosan úton van, akár a földrészek között, annak előnyös lehet a BTC használata
goldi 2018. 12. 24. 10:48
Törölt hozzászólás
#7048
Törölt felhasználó 2018. 12. 24. 10:20
#7047

Bajban van a bitcoin, a dominanciája gyorsan lecsökkent, a tether meg fogja előzni a forgalomban, hiszen nem csak a BTC-t kell pumpálni vele hanem a többi csodát is.
A ripple jól belehúzott, gondolom az semmi, hiszen centralizált.
Úgy látszik a robotokat úgy állították be, hogy Karácsonyra legyen egy kis ajándék, meg gondolom a felügyelet is karácsonyozik, most lehet gondtalanul huncutkodni.
Törölt felhasználó 2018. 12. 23. 22:45
Előzmény: #7044  Tazsomaru
#7046

A jó kereskedő elfogad mindent, még az erzsébet utalványt is, ahol a beváltásnál kezelési költséget számítanak fel.Max annyi, hogy az akciós termékeket nem lehet azzal fizetni, mivel nincs rajta annyi nyereség. Nálunk a maszek üzletes úgy oldja meg, hogy az akciós árut az üzletláncokban szerzi be, a diszkont ár alatt és amit kapott utalványt, azzal fizet. Így átterheli a jutalékot a hipermarketre.
A nemzetközi átutalásoknál sokat spórolhat, de a kiflin bukik. Nem is terjed nálunk, mivel van jobb megoldás is a fizetésre. Az értékmegőrzés relatív, előfordulhat, hogy 1 millió dollár lesz 1 bitcoin, de akkor 1 szendvics ára 20 millió dollár lesz, átszámítva 20 BTC. Ha még akkor lesz BTC, vagy dollár.
mereszZenesz 2018. 12. 23. 21:26
Előzmény: #7044  Tazsomaru
#7045
Meglátjuk mit hoz a jövő... Bármi megtörténhet :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 23. 20:43
Előzmény: #7043  Phylaxa
#7044
Én a kereskedőket, akik elfogadják fizetőeszközként, megértem, hisz ők jelentős haszonra tesznek szert, de azonnal fiat-ra kell váltaniuk, mert a BTC alkalmatlan értékörzésre. Ezeket a költségeket úgyis a vevőre hárítják. Ezért nem értem, mi a jó a vevőnek, ha ezzel fizet.
Phylaxa 2018. 12. 23. 20:04
Előzmény: #7041  Tazsomaru
#7043
Az, hogy van nekik és el akarják költeni. :)
    
Én megfordítanám a kérdést. Az érdekelne, hogy ki az aki elad valamit érte és az mi lehet? :)
mereszZenesz 2018. 12. 23. 19:52
Előzmény: #7041  Tazsomaru
#7042
Én fizettem vele nem is olyan rég. Több lehetőség is lett volna de nekem a Bitcoin utalása volt a legegyszerübb.
Másik forumtárs (Kisvuk... RIP ) is használta fizetésre de ő már nincs velünk.. Elűldözték 
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 23. 19:38
#7041
Van itt olyan a topik olvasói között, aki már vett valamit úgy, hogy BTC-vel fizetett? Ha igen az elárulhatná, hogy mi volt az az előny, amit a BTC biztosított számára, mondjuk egy sima vásárlókártyával szemben. Mi az, ami a tömegeket ráveszi, hogy ezt használják fizetésre?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek