Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 23:56
Előzmény: #7259  Törölt felhasználó
#7260
Én nem akarok iyeneket, honnan veszed?
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 23:54
Előzmény: #7246  Törölt felhasználó
#7259

A BTC 80%-át a coinbárók birtokolják. Itt nem WB 80 milliárdjáról van szó, hanem satoshi 1000 milliárdjáról és ez az összes BTC 1/20-adáról. Ráadásul egyeduralkodó világpénzt akarnátok belőle, tehát az összes fiat-ot erre váltani. Szép álom! Akkor már az 1 satoshi is több millió dollár kellene , hogy legyen.
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 23:03
Előzmény: #7252  kukker
#7258
Konkrétumot már! Ne csak hantázz!
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 23:01
Előzmény: #7251  mereszZenesz
#7257
Jól megmondják egymásnak és kisember megmentő szerepben tetszelegnek. Én már látom a glóriát a fejük felett.
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 23:01
Előzmény: #7250  kukker
#7256
Na akkor szedd darabokra! Cáfold! De tudod normális embereknél az nem annyi, hogy szerintem szar mert piramisblabla. Vezesd le! Egyedül az a jogos eddig, hogy eléggé centralizált a coinbortokosi réteg. Na de ez a mostani dollárban gazdag emberekről is elmondható.
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 22:58
Előzmény: #7250  kukker
#7255
A piramisjáték fogalma más még mindig. Nyilván oár hülye onnan is rárelült na és? El sem tudod képzelni, hogy valaki jobbá akarja tenni a világot? Biztos vagyok benne, hogy a neki tulajdonított címeken kívül volt neki màs is és az ugyanúgy csilliárdossá tette, már lehet el is adta. Ha eladná az eredetiket is kis idő alatt, nagyon kicseszne magával. De akkor is mi van? Azt is kiheverné. Egyszerűen ez egy másolhatatlan véges valami amit egyre több ember ismer meg és kb minden emberhez eljuthat. És számos más előnye is van ráadásul. Épp ezért hosszú távon kicsi az esélye h ne legyen sokkal fentebb az árfolyam. Elhiszem h sok piramisjátékon vakartátok már a fejrteket ahogy én is, de van különbség. Egyáltalán melyik piramisjáték talált ki világta szóló találmányt? Amúgy mi a túrónak vagytok itt ha szartok rá? Én se megyek a műkörmös fórumokba. Ez valami perverzió nálatok?
mereszZenesz 2018. 12. 29. 19:23
Előzmény: #7253  mereszZenesz
#7254
* elnökének
a röhögéstől már gépelni se tudok :D
mereszZenesz 2018. 12. 29. 19:21
Előzmény: #7252  kukker
#7253
Már  a befektetők érdekvédelmi szövetségénel is kikiáltottad magad ?? 
Röhej
kukker 2018. 12. 29. 19:11
Előzmény: #7251  mereszZenesz
#7252

Én győzködöm magam?
Röhej.
Hozhatod a fórumokat Magyarországról - vagy akár mondjuk Investingről - ahol nem azért megy a rinya, mert nem elég a DOLCSI érték és nem tudnak kiszállni belőle.
Erről szól kőkeményen, a többi humbug szektatagoktól csak a hasonló szinten lévőt érdekli.
mereszZenesz 2018. 12. 29. 19:05
Előzmény: #7250  kukker
#7251
Győzködd csak magad ... Na jó vagytok még itt ketten hárman azmár szinte közönség :D
kukker 2018. 12. 29. 18:53
Előzmény: #7249  prmiklos
#7250

"Azt sem értem, hogy miért az intézményi befektetőkben bízik mindenki."
Mint ahogyan az emberek tömegében sem lehet bízni.
Olyan szólamok mennek itt ezzel kapcsolatban, hogy majd a "közösség".
A közösség nem magasztos célokért küzdő és magasztos eszméket valló emberek tömege.
Mint ahogy a mostani "közösségben" is mindenki(!!!) a mindnél nagyobb dolcsiért liheg.
Ez egy, ami ezt a hülye mantrát lenullázza. 
Nem kell ez a baromság.
Másik:
Az "alkotó" szatocsi is véletlenül birtokol nagy mennyiségben, hiszen őt is oly magasztos célok vezérlik, hogy ezzel ne legyen valami előnye, ugye?
Na itt bukott ez végérvényesen igazából.
De elmondom még egyszer:
A hülye humbugdumák darabokra szedhetőek, zéró mind, ideológizált baromságok elegye, ami minden piramisos fórumon megfigyelhető az elvakult vagy szándákosan hazudozó szektatagok részéről.
prmiklos 2018. 12. 29. 18:18
#7249
Viszont azt nagyon kevés "hívő" soraiból olvasom ki, hogy tényleg komolyan veszik a kriptókat, és életük hétköznapi részévé teszik. Azaz nem csak meggazdagodás a cél, hanem a hétköznapi használat elterjesztése. Vajon ez véletlen? Szerintem nem igazán. Azt sem értem, hogy miért az intézményi befektetőkben bízik mindenki. A spekák érkeznek esetleg egyre többen, az pedig nem a folyamatos emelkedést fogja elhozni. Azt nem értem, hogy a kriptó támogatók/hívők hogy nem gondolnak arra, hogy a befektetők messze nem a BTC elterjedéséhez/térnyeréséhez/stabilizálódásához fognak hozzátenni.... Pont ellenkezőleg. Szerintem.
prmiklos 2018. 12. 29. 18:12
#7248
Elég parttalan vita folyik itt már, ami érthető is. Kevés megosztóbb "befektetési eszköz" van a piacon, mint a kriptók. Ebben nagy szerepe van a coin híroldalaknak, akik nem kicsit ferdítenek, úgy tálalják a híreket, hogy az már sokszor M1 kategória. Van egy közösség, aki örvendezik, a másik meg fejcsóválva olvassa a "kivonatos" cikkeket, ahol valahogy egy-egy nevesebb weboldal cikkének csak egy részét veszik át. Aztán a Facebook posztokban persze már csak a pozitívumot hangoztatják a BTC és társai szép jövőjében bízó emberek. Ezt már magában is elkeserítő látni, de ha az ember még mögé is gondol, akkor bizony értetlenség lesz urrá sokunkon. rajtam biztos. De vannak, akik csak a kapaszkodókat keresik, mert az megnyugtató, az még reményt nyújt.
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 18:03
Előzmény: #7245  Tazsomaru
#7247
Egy bazi nagy hype után nyilván csökkent s kereslet, de az nem uaz mint a tranzaktált érték és annak dbszáma. Ezek is csökkentek, de már szépen épülnek fel újra.
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 18:02
Előzmény: #7236  Törölt felhasználó
#7246
Attól még inflálják amivel másodpercen belül utalsz. Mi lenne a coinbárókkal? Az ami WB vel vagy a többi nagyágyúval, köszönik majd szépen és jól élnek majd. Azok mivel különbek?
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 29. 18:00
Előzmény: #7241  Törölt felhasználó
#7245
És az, hogy tizedelőött az árfolyama, az nem azt jelenti, hogy drasztikusan csökkent a kereslet iránta? Azaz most már egy éve dollárba menekülnek BTC-ből?
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 17:58
Előzmény: #7235  Törölt felhasználó
#7244
Ti vagytok többen ez igaz, ahogy ha lesz ebből valami akkor a nyertesekből is szokott a kevesebb lenni.
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 17:56
Előzmény: #7234  Tazsomaru
#7243
Minek tenné bárki csinálhat saját blokkláncot. Az nem lenne jó a marketingnek. Majd kijönnek egy stabil coinnal vagy egy olyannal mint a binance tőzsde. De ezzel csak a btct fogják reklámozni. Az biztos, hogy jelentősek lesznek, ha jól tudom a kezdetekben az indiai piacot célozzák majd.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 29. 17:54
Előzmény: #7239  Tazsomaru
#7242
A japán háziasszonyoknak is lesz egy stabil coin lehetőség. Nem fog a kosztpénz feleződni egy hónap alatt.
Törölt felhasználó 2018. 12. 29. 17:53
Előzmény: #7233  Tazsomaru
#7241
Tranzakció számok, összes tranzakció értéke, egyedi címek száma. Persze a hypekor nőtt, majd visszább esett a növekedési ütem, de a trend egyértelmű.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók