Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Coldplay
Coldplay 2018. 02. 23. 00:11
#4159
a thetheres story is nagyon el lett felejtve. mintha minden rendben lenne. megy a fuas megint, de mar esik is. tenyleg nem artana egy jo kis ban a sok felbeszelo youtubos kis kocsognek, 20 evesek es osztjak az eszt... keeeeesz. mar a csapbol is bitkoojn folyik, nem tudom ki az az allat aki veszi ezt a szart, semmi de semmi ertek nincs mogotte....
Coldplay
Coldplay 2018. 02. 23. 00:07
Előzmény: #4152  inlo
#4158
ezt honnan veszed? 
fm_ 2018. 02. 22. 18:49
#4157
Én azért megjátszottam ETF-en keresztül egy 8300-10600-at, de tegnap délután eldobtam, nagyon rosszul kezdett kinézni a chart...
inlo 2018. 02. 22. 16:46
Előzmény: #4155  Törölt felhasználó
#4156
essen is le vagy 8k-ig megint.
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 14:29
Előzmény: #4154  Törölt felhasználó
#4155
Mint egy darab kavics úgy esik ahogy elnézem.. 
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 11:23
Előzmény: #4153  Törölt felhasználó
#4154
Köszi az elismerést , de nem trédeltem meg  , mert nekem túl spekulatív ez a Bitcoin piac...
Semmi tartása nincs a Bitcoin nak  jelenleg lassan 10 K alá is benéz  lufi az egész   akiket bekajáltattak, hogy most kell venni  és irány a 20  K meg a 100 K az nagyot fog koppanni..  Működik a youtube média gépezet ezerrel húzzák be a szegény magyarokat is a kripto hülyeségbe.. :S
Törölt felhasználó 2018. 02. 21. 22:11
Előzmény: #4115  Törölt felhasználó
#4153
"Minden medvepiacon van mini rally   10 vagy akár 11700 ig is elmehet ... aztán jön a lefele kör.. még csökkenő hosszútávú trendbe vagyunk igaz a  még ha esetleg a 11700 at is áttörné és vissza esne később alá akkor a technikai elemzés bull trap ( bika csapdának) nevezi ezt..
Illetve sose a pánikba érdemes eladni hanem a rally-ba beleadni.."
Ez egyenlőre bejött, szinte tökéletes jóslat.
inlo 2018. 02. 21. 17:49
#4152
Na eddig tartott, megint zuhan minden a mélybe.A coinmarket árai meg baromságok, jóval lentebb van az árfolyam valójában.
Törölt felhasználó 2018. 02. 21. 11:15
#4151
"...Egy technikai hiba miatt ingyen szerezhettek kriptodevizát egy japán tőzsdén szemfüles befektetők, miután 20 percen keresztül 0 jenes árfolyam látszott a rendszerben." 
 
Blokkcséin!! :)))
Törölt felhasználó 2018. 02. 21. 09:40
Előzmény: #4149  pitcairn2
#4150
DateCoin..  szuper  a a legjobb befektetés a lányokba van potenciál  …  😊   A viccet félre téve itt egy durva hír (azért erre nem gondoltam eddig elmennek) :     „Halálos fordulat a bitcoin ügyében Holtan találták azt a vezető szöuli tisztségviselőt, aki a dél-koreai kormányzat kriptodevizákkal kapcsolatos szabályozási szigorításaival foglalkozott. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben. A Wall Street Journal értesülései szerint vasárnap holtan találták otthonában azt a kormányzati tisztségviselőt, aki a dél-koreai kormányzat kriptodevizákkal kapcsolatos szigorítási hadjáratát vezette. Az 52 éves Jung Ki-joon a Kormányzati Politikai Koordinációs Hivatal gazdasági ügyekért felelős vezetője volt. Ő koordinálta azokat az intézkedéseket, amelyekkel a dél-koreai kormány próbálta visszaszorítani az országban a kriptodevizákkal kapcsolatos spekulációt, valamint az ehhez fűződő illegális tevékenységeket - mondta a kormány szóvivője. A dél-koreai Yonhap hírügynökség tudósítása szerint feltételezik, hogy Jung szívrohamot kapott, azonban a rendőrség vizsgálatot indított a halál pontos okainak feltárása érdekében. A kormány szóvivője később azt mondta, hogy Jung eddig tisztázatlan okból hunyt el, álmában érte a halál, s amikor rátaláltak a szíve már nem dobogott.   Jung kollégáinak beszámolóira hivatkozva azt írták, hogy a tisztségviselő az elmúlt időszakban komoly stressz alatt dolgozott, ebben az időszakban látott napvilágot számos olyan rendelet, ami szigorította a kriptodeviza-tőzsdék működését az országban. Dél-Koreai az egyik legpezsgőbb kriptodeviza-piacnak számít a piacon, amikor a szöuli kormány a szigorításokat jelentett be, az rendszerint komoly mélyrepülést okozott a bitcoin árfolyamában. A bitcoinnal jelenleg 11 dollár köröli árfolyamon kereskednek, decemberben viszont közel 20 ezer dollárt is adtak érte, mielőtt világszerte egyre több állami intézmény elkezdte bejelenteni, hogy komolyan szigorítják a rá vonatkozó szabályokat. A meginduló eladási hullámban februárban 6 ezer dollár közelébe esett az árfolyam.   Ennek ellenére aki idejekorán szállt be, még mindig hatalmas nyereségeken ülhet, hiszen 2017-et még 1000 dollár alatti árfolyamon kezdte - emlékeztet a WSJ, amely szerint a dél-koreai befektetők lelkesedése is hozzájárult a bitcoin árfolyamának szárnyalásához.   Az 52 éves Jung még a múlt hónapban nyilatkozott úgy, hogy a virtuális fizetőeszközök, mint amilyen a bitcoin is, nélkülözik azokat az ismérveket, amelyek egy-egy hivatalos fizetőeszköz sajátjai és a kormánynak szigorúan fel kell lépnie az elharapódzó kriptodevizás spekulációval szemben.   A lap idézi a CryptoCompare adatait, amely szerint a tavalyi bitcoinos tranzakciók 4,5 százaléka volt koreai von alapú. Ezzel a dél-koreai fizetőeszköz a bitcoin piacon a második lett az amerikai dollár után, megelőzve a japán jent és az eurót is. A bitcoin árfolyama nem egyszer a dél-koreai tőzsdéken magasabbra szaladt fel, mint a többi tőzsdén, ezt a jelenséget a kereskedők "kimchi" prémiumnak hívják. Ez a felár a bejelentett szigorításokat követően megszűnt.” napi.hu a forrás , de nem  engedte itt a rendszer belinkelni..     Ilyen véletlenek nincsenek a tisztviselőt  el tették láb alól méghozzá ügyesen… Látszik, hogy a maffia is vastagon érdekelt a crypto pénzekben és léptek látva , hogy a kedvenc jószáguk árfolyama rossz irányba mozog.. Biztos vagyok benne, hogy pénzzel az úriembert próbálták meggyőzni ahogy ez lenni szokott , de nem ment így jött a drasztikusabb megoldás.. ( Más országokban pl. USA lehet működik még a pénzzel meggyőzöm módszer , Kína már megint más tészta..) Gusztustalan  módszer de hát ilyen világban élünk… és lehet még jó sokáig tudják a lufit fújni és a politikusokat megvesztegetni..
pitcairn2 2018. 02. 20. 23:03
Előzmény: #4147  inlo
#4149
hát hová lehet még ezt fokozni?:)
"DateCoin Tokens (DTC) is the key to the best girls all over the world under special conditions."
https://datecoin.io/?referral=b8c40e9e-db06-42a6-a5da-82ff432133b0
pitcairn2 2018. 02. 20. 23:01
Előzmény: #4147  inlo
#4148
inlo 2018. 02. 20. 22:55
Előzmény: #4146  gyula1971
#4147
Az, és a többi kivéve az ltc-ét, nem nagyon követi. Emelkednek de nagyon szolidan a btc-hez képest. vagy max le-föl szánkáznak.
gyula1971
gyula1971 2018. 02. 20. 18:23
Előzmény: #4140  pitcairn2
#4146
Én sem veszek, csak figyelem. Nagyon veszélyes ez.
Törölt felhasználó 2018. 02. 20. 13:16
Előzmény: #4144  Törölt felhasználó
#4145
A sok hívő azt mondja erre először csak szabályozzák tiltják egyes helyeken aztán pedig majd beletörődnek az országok és elfogadják.. Szerintem ebben tévednek egy lufi rendszert sose fognak elfogadni az országok  a blockchaint fogják alkalmazni mind vállalati mint hivatali szinten egy belső rendszerben , de nem lufipénzre építve..
Törölt felhasználó 2018. 02. 20. 13:06
Előzmény: #4143  Törölt felhasználó
#4144
A legnagyobb nyomós érv a Bitcoin és hasonló proof of work tipusú coin ok megszüntetésére a a MÉRHETETLEN KÖRNYEZETSZENNYEZÉS!  Hiába végzik egyes bányászok megújuló energiából , ha a napelem vagy akármilyen erőmű előállítása szintén energiából (környezetszennyezésből) keletkezik  és elveszi azoktól az energiát akiknek szüksége lenne rá ( lásd a földön mennyire nagy  és kielégíthetetlen az energia éhség )
Kína már szisztematikusan leépíti a szén erőműre alapuló Bitcoin bányászatot és szerintem ez lesz a követendő és trendi a földön  tiltani és büntetni fogják a kriptot sőt én annak se lennék ellenére ha börtönt lehetne kapni érte (van olyan ország ahol igen) ... (Na akkor én is abbahagynám az 1 GPU val történő bányászatom :-))
Törölt felhasználó 2018. 02. 20. 13:00
Előzmény: #4142  Törölt felhasználó
#4143
Olyan médiabirodalmat építettek már ki a Bitcoin nak, hogy bármeddig tudják fújni a lufit..
Youtube sok százai  hirdetik az igét, hogy venni kell ez a jövő csak tartani stb.. Ez önbeteljesítő folyamat , mert ha találnak új beszállítókat ( jó nagy a föld lakossága) akkor a lufi fújható a végtelenségig..  És mivel hosszú távon kell tartani az elmélet ezért  az ár természetesen ennek megfelelően csak felfele mehet..
Sok a csalódott ember  aki csalódott a jelenlegi pénzügyi rendszerben és nincs kitörési lehetősége így jobb híján akár egy lufiba is képes beletolni a kis pénzecskéjét aki majd a meggazdagodást ígéri neki..
Össze fog omlani , de hogy mikor és hogyan jó kérdés...  el fog jönni az a pillanat, hogy a világon az összes kormány  Bitcoin és kripto tiltásba és büntetésbe fordul  mert ellenőrizetlenül adózatlanul nem áramolhat és menekülhet a tőke Youtube is előbb utóbb lép és törli ezeket a prédikátorokat nemes egyszerűséggel ..  .. A jelenlegi pénzügyi rendszert pedig az jegybankokkal vezérelt rendszere helyett egy ilyen crypto baromságra pedig nem lehet és nem is szabad bevezetni , mert csak anarchiához vezetne a földön..
Törölt felhasználó 2018. 02. 20. 12:08
Előzmény: #4139  Coldplay
#4142
A kriptodevizák semmi, csak a befektetők, finanszírozók marketingereje, illetve azoké, akik szeretnek megvenni egy fekete dobozt (ami egyértelműen üres) egy Kia árért, aztán arról álmodni, hogy Mercedesszé változik.
https://www.portfolio.hu/befektetes/it/a-tortenelem-legnagyobb-csalasa-a-bitcoin-a-milliardos-sztarbefekteto-szerint.277167.html
inlo 2018. 02. 20. 06:58
Előzmény: #4139  Coldplay
#4141
Most megint töretlen a bizalom, 11,5 k már, és indul  tényleg a pumpa.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek