A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Lesz majd 6-7k megint, onnan a nagyok megint belevesznek, feltolják, a kicsik meg már vagy ráfaragtak vagy rá fognak. Nem adják el mert reménykednek hátha, de ennyi erővel lottózhatnának is.
Most lett egy kiutalandó kis adag pénzem.. Mindig izgi, hogy vajon mikor ragad benn a mani ... Nulla az egész kripto piac sok csoda váró nem tudom mikor érti már meg, hogy 1-2 éves medve piacba vagyunk itt 100 e dolláros ár soha az életbe nem lesz , de még 20 e se még egyszer... Szar piramis játék volt az egész amin ideig óráig lehetett keresni , de sorra fognak bedőlni a tőzsdék és még a bányászok is... Wathomine.com on megnézhetitek egy GTX 1080 TI már csak 2 dollárt hoz naponta! ( Ez volt 10 is decemberben.) GYakorlatilag áram számlát levonva havi + 7500 e ft ot termel jelenleg ami most ezen a szinten végzetes aki csak bányászatra vette a gépeket mert egy 300-400 e ft os kártya ára 3-4 év alatt térülne jelenleg meg és még hasznot nem is termelt ....Teljes csőd vár rájuk , de meg is érdemlik aki munka nélkül akar megélni a környezetszennyezésén keresztül az meg is érdemli! még lassan közel a vég 1-2 hónap és ömleni fog a VGA a piacra letörve az árakat rendesen.. (Ha nem már most ) ...
Ehhez képest: A nagyobb bitcoin-vagyonok
felszámolására van kilátás. Például az Investopedia szerint a 2014-ben
becsődölt Mt. Gox japán bitcoin-tőzsde felszámolója értékesíthet 400
millió dollárnyi vagyont. A Coindesk szerint a Binance kriptotőzsdén
tapasztalt szokatlan eladások lehetnek az esés mögött, a cég
felfüggesztette a kifizetéseket. Le is ralizott megint 8,3k-ig, most már 8,7k, de két nap alatt megint esett vagy 25%-ot minden.
Tegnap olvastam egy hozzászólást(nem itt), egy uriember nyilatkozik, hogy meghatszorozta a befektetését és ez annyira boldogítja, hogy sohasem válna meg bitcoinjaitól. Ennek ellenére hitelből sohasem venne coint, mert bármi előfordulhat. Aztán 5 mondat után bevallja, 10 évvel ezelőtt a házát hitelre vette, azt nyögik, de a coinoktól nem szabadulna semmi áron. Ez a csoda közgazdász! Mivel nem azért vett fel hitelt, hogy bitcoint vegyen, hanem azért, hogy házat az nem ugyanaz? Családi kassza ígyis mínuszos. Ugyanezen a fórumon a másik panaszkodott, ő bizony drágán vette, de bukóban nem fogja eladni. Inkább vesz fel hitelt a megélhetésükre, de ha mindenki eladná, még jobban zuhanna az árfolyam. Ebben van a rendszer ereje. Senki nem adja el, az olcsó hitel biztonságot nyújt. Meddig lesz ez így, csak a központi bankokon múlik, de ha jön egy kis összeomlás, gondolom inkább a ház-lakás lesz a fontosabb, mint egy számítógépes jel a merevlemezen.
Azért azt tudni kell, hogy a kapitalizáció úgy emelkedett az égig, hogy a filléres coinokat is a csúcs áron szorozták át, amelyek több éve a trezorban lapulnak. Tehát ahogy jött a virtuális gazdagodás, úgy jött a virtuális szegényedés. Csak azok buktak vele , akik rosszkor szálltak be, de akik akár egy éve, azok még mindig hátradőlve élvezhetik virtuális vagyonukat. Ezért nem zuhan az árfolyam tovább, mert nem kell nekik a pénz. Ami elfekvőben van, az nem hiányzik.
Már többször megbicsaklott a bizalma, de aztán mindig elcsábítják őt. Emlékszem rá, a ´90-es évek közepén meghívott egy szeánszra, ami egy kultúrházban volt, csupa nyugdíjas és kispénzű emberkék. Szuper autók a parkolóban(mind bérelt), óriási reklámtáblák és jópár beépített ember. akik egy előre leírt szerepet játszottak el. Profi munka volt, szédítették ez embereket, dobpergés, diszkófények, szuper kihangosítás és "mi vagyunk a bajnokok" Freddy Mercury előadásában. Persze csak német márkában számoltak. Ha jól emlékszem, hatan voltunk, akik nem dőltünk be, többiek előleggel biztosították be magukat, hogy ki ne maradjanak. Aztán 2 év után eltűntek. Ami most itt folyik, az internetnek hála több milliárd emberhez jut el, így könnyebb toborozni. Az alapelv ugyanaz, mesébe illő gazdagság, csak be kell szállni.
Csak mennyivel előrébb lenne, ha nem húznák le mindig... Az idő pénz ...Kemény munkával szerzi a pénzét gyakorlatilag a munkáját lopják el a hülyeségek propagálásával..
Lassan megint el kezdenek bízni a bitcoinban, szépen csendben emelkedik az árfolyam. Mikor ezt a cikket olvastam, teljesen meg voltam győződve, hogy a végén a blokchaint hozzák ki győztesnek, de tévedtem. https://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/pusztito-tamadas-a-bankjaink-ellen-euromilliokat-buknak-minden-egyes-nap.277835.html "Sokan azt várják, hogy a blockchain technológia forradalmasítja majd a
nemzetközi átutalásokat. Hogy segíti vagy hátráltatja majd ez a
Transferwise életét? Érdekes a blockchain,
de a technológia jelentősebb áttörésein már túl vagyunk, a
szofisztikáltabb platformokat már évekkel ezelőtt kialakították. Még
meglátjuk persze, hova fut ki a technológia, főleg a gyakorlati
felhasználásnak kell fejlődnie. Érdekes figyelni, mit csinálnak a
blockchainnel az emberek. Gyakorlati szempontból a Transferwisenak a
technológia nem jelent áttörést, nem teszi gyorsabbá vagy olcsóbbá a
nemzetközi utalásokat azoknál a technológiáknál, amelyeket már eleve
használunk." A hétvégén találkoztam egy volt osztálytársammal és véletlenül elszóltam magam a bitcoinról. Felcsillant a szeme és kezdődött az előadás. Ha az isten leszállt volna mellénk, több mint valószínű, hogy elhessegette volna, mert a "bitcoinnál nincs nagyobb csoda". Azért az kiderült, hogy fél éve nézegeti, és decemberben beleugrott és nagy bukóban ül. " de lesz ez még 500 ezer dollár is" mert látta a jútyúbon. Tudni kell a barátomról, hogy ő az a munkás réteg, akit már többször befogtak piramist építeni és a megtakarításait nagy és könnyű meggazgagodásért szívesen feláldozza. Ritkán találkozunk, de mindig valami "szuper" projektben ül, várva a pénzesőt. Mentségére legyen mondva, jóindulatú srác, néha dünnyög a lenyúlt pénze miatt, de szorgos kétkezi munkával mindig talpra áll.
a coinmarket nem mérvadó, mivel ahány tőzsde, annyi ár. :-) Ha blokkláncot használnának a kiértékelésre, másodperc alapon aktuális árfolyamot mutatna. Így viszont mire az excel táblázatba begépeli az indiai bevándorló az összes adatot, már rég máshol jár az árfolyam :-)
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046