Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2024. 01. 11. 09:16
Előzmény: #98696  einstein
#98700

Köszi a véleményt!
Vannak benne olyan gondolatok, melyeket érdemes tiszta fejjel végiggondolni az embernek!
.
TA:
Tavaly tavasz óta mutatja a long trendet, a legegyszerűbb trendmeghatározási eszközzel szemlélve a napos chartot (High/Higher Low/Higher High) csak egy esetben alakult ki Lower Low, azonban a zárót is figyelembe véve, majd a másnapi gyertyát láthatóan fals jelzést adott (gyors jelzés, hogy fals).
https://www.tradingview.com/x/eymcVQBM/
.
Külső körülmények:
A funda komplex rendszer, nem minden információval rendelkezhet egy átlagos kereskedő. Vannak olyan tényezők, melyekre közgazdasági ismeretek nélkül nem is számít. Az infláció az ember életében nem kellemes dolog, de tudni kell, hogy a meglévő vagyonelemek nomimális értékét is emeli, így a cég értékeket is (többi tényező változatlansága mellett), sőt, mivel egyfajta értékmegtartó is lehet, ezáltal a kereslet növekedését is okozhatja, annak, mint tudjuk árfelhajtó hatása van, főleg egy valamilyen oknál fogva (pl EUs pénz) lemaradó piacon.
.
Extrém a piac? 
Sok tekintetben az, de nem lehet a rohanó tömeg elé állni, mert eltaposnak, meg kell várni, amíg minimum megállnak!
Van egy angol mondás, pont illik ide:
"The market can stay irrational longer than you can stay solvent!"
NZI 2024. 01. 11. 09:09
Előzmény: #98697  NZI
#98699
Bocsi még van 1000-odáig.
NZI 2024. 01. 11. 09:07
#98698
Napi kereskedési adatok
Utolsó kötésár 199
Utolsó kötés 0
Kötés ideje 9:05:11
Napi változás -47
Napi változás % -19,11
Forgalom m Ft 0,00
Nyitóár 199
Napi minimum 199
Napi maximum 199
Előző záróár 246
Éves minimum 199
Éves maximum 1.846
NZI 2024. 01. 11. 09:07
#98697
A BUXTS41 kiütve.
einstein 2024. 01. 10. 22:57
Előzmény: #98695  einstein
#98696
Te arról beszélsz amit látsz, amit a hírek engednek láttatni. Ez alapján hozol döntét, alkotsz véleményt. Én azt mondom ez olyan, mitha a színházban úgy játszanák a darabot, hogy csak felig húzzák fel a függönyt és a világítás is csak 20%-on megy. Sejtheted a történetet, de összerakni az agyad az általad elképzelt darabot fogja, aminek semmi köze nem lesz az író által megálmodotthoz. Beszélsz a háborúról. Szar dolog!!!! Embertelen és mélyen elítélendő erkölcsileg!!!! De azt tudod pénzpiaci szempotból miért is tört, illetve fog még kitörni háború? Tudod, hogy égetik el azt a rengeteg, emberi aggyal fel nem fogható mesterségesen generált pénz az inflációval? Látod azt hogy mekkora pénzt fog hozni a helyreállítás a békeidőkben? Látod, hogy az infla elleni harc, hogyan ágyaz meg a későbbi fundamentális emelkedésnek? 
A TA vagyis amit a csárt mutat, azon fent van minden, beleágyazva. Ha nem veszik bele az emeber a timeframe adta állandó maximalizálás csapdájába, vagyis nem akar 15perces csártra éves befektetést kötni, nem akar állandóan csúcson adni aljon venni és ehhez társul a lentebb említett pénzügyi ismert (amihez nem kell egyetem, közgaz doktori, csak kitartóutánjárás és olvasás) akkor jó eséllyel lesz sikeres az ember. 
Kívánom Neked is, hogy az idő hozza meg a tisztánlátásod, és kívánom magamnak illetve karöltve sokakkal magunknak, hogy az általad vázolt világkép, jövökép fals legyen.
... ez is mint minden kiderül
einstein 2024. 01. 10. 22:31
Előzmény: #98694  Missiopossible
#98695
Sohasem vetettem meg senkit! 
Bosszant a konok tudatlanság és az önbecsapás abban az esetben ha ezt sulykolják és akár szándékon kívül is megvezetnek másokat. Nem kívánok vitatkozni a személyre szabott befektetési kultúráról, kívánom, hogy mindenki találja meg a fazonjára szabott kockázatokkal fűszerezett vagy anélküli profitabilis kereskedési lehetőségeit. A befektetések világában a szerencse mellett nagy haszonnal bír a közgazdasági ismeret, az összefüggések piaci hatásainak megismerése, a jövő fürkészéséhez kell a fundamentum átlátása. Mi mozgatja pénzt? Miért érdemef figyelni az EUR/USD keresztet? Mit jelent a jegybanki alapkamatok ollója? Mi az a carry trade? Hogyan lép piacra egy portfólio manager? Hogyan kötnek fedezeti ügyleteket? Mik azok a részvényopciók? Mekkora a shortállomány? És még napestig sorolhatnám. A piacokon, amiket Te írsz nem játszanak. Azok a dolgok mélyen beépülnek a fent említett alapkövek árazásába. Nem tudom meddig van bull, statistikailag kalkulálható. Nem tudom mikor jön el a short, de a fent említett dolgokból aki tudja olvasni őket sejteni fogja. Nem tudom meddig fogtartani az esés ami lesz, mert azt tudom, hogy lesz, de semmi mást. De hidd el, sokkal profitabilisabb menni a piaccal és érteni a piacot, mintsem saját önbecsapással kognitív torzításba hajtani a tudatot. Máskor, más témával kapcsolatban szívesen beszélgetnék Veled vagy bárkivel a világproblémáiról, elhiheted én is látom, nekem is van véleményem a vallásról, az antiszemitizmusról, az önkényuralmi rendszerek vs liberalizmusról, DE ez a pénzkerseti lehetőségek, vagyis a sikeres tőzsdézés szempontjából ez irreleváns. 
Missiopossible 2024. 01. 10. 22:01
Előzmény: #98689  einstein
#98694
 ....messze még a vége,  honnan tudod? Miért vagy ilyen biztos benne? Én nem vagyok biztos abban hogy shortolnom kell, csak várom a fordulatot. Ha nem jön el, AKKOR IS BOLDOG ember leszek. Úgy beszélsz mint a Budacash brókerei 2008-ban: győzködtek minket hogy vegyük meg az OTp-t 11 ezren. Te legyél meggyőződve a saját igazadról, nem vetlek meg ah milliókat költesz ezen a szinten, te se vess meg ha fordulatot várok. Mindenkinek szabad akarata van, tiszteletben kell tartani.
Missiopossible 2024. 01. 10. 21:57
Előzmény: #98689  einstein
#98693
Nézz meg az 5 éves Bux görbét vagy OTP görbét! Nézd meg a csúcsokat és az aljakat és kösd össze őket! Mit látsz?
Missiopossible 2024. 01. 10. 21:55
Előzmény: #98691  einstein
#98692
Szerinted ezen a szinten érdemes milliókat részvénybe fektetni? Szinte minden pénzem állampapírban, befektetési jegyben és euróban van, az első kettővel szerintem többet lehet keresni mintha EZEN A SZINTEN  vásárolnék részvényt. Az más ha valaki még nyáron vagy ősz elején vásárolt. Ezen a szinten már óriási a kockázat. Egyébként nem én vagyok az apokalipszis előhírnöke: nézd meg hány film szól erről vagy hány olyan szervezet, ország van a világon akik csak gyilkolni és terrorizálni akarnak másokat. Szerinted hány országban van fizikai (vallás) üldözés? Kíváncsi lennék a válaszodra. Honnan tudhatod hogy itt  Európában békében lehetsz 5 év múlva? Alacsonyabb áron 3000 db Mol részvényem volt még az osztalék előtt és 660 db OTP részvényem. Ennyit arról hogy nem merek vásárolni, de már mindent eladtam.
einstein 2024. 01. 10. 17:23
Előzmény: #98688  Missiopossible
#98691
amúgy pedig amiket olvastam Tőled, szerintem alacsonyabb árakon sem fogsz merni bevásárolni
saját magad mérgezed a saját magad által gerjesztett és generált fals dolgokkal, nem a piacot követed, jósolni, jövendölni akarsz, hidd el nem Te vagy az apokalipszis hírnöke
menj a piaccal és keress végre pénzt!!!!
Lujoska 2024. 01. 10. 17:21
#98690

BUX 62804
Szokásos. )
einstein 2024. 01. 10. 17:20
Előzmény: #98688  Missiopossible
#98689
"...mert annyira baromi magas minden hogy ilyen szinten már..."
ezt csak Te gondolod
ha annyira baromira magas lenne, nem venné a nagybefektető
OTP simán van benn még vagy 20%
MATÁV van benne vagy 30%
MOL a leggyengébb láncszem, de ha badják se tudja érdemben lehúzni buxot, mert kompenzálni fognak mással ( de ilyen szentiment mellett kicsi a nagy esés esélye)
RICHTER sanszosabb a kitörés és a maga 10-12% neki is meglesz
USA piacok most indulnak
....messze még a vége, minek shortolni? sose értettem az ilyet
Missiopossible 2024. 01. 10. 16:58
Előzmény: #98685  gold66
#98688
Én örülnék neki ha eltalálnád, mert annyira baromi magas minden hogy ilyen szinten már nem merek vásárolni, többször megégettem magam, már csak a sort jelzésre várok.
Missiopossible 2024. 01. 10. 16:53
Előzmény: #98686  Missiopossible
#98687
Őrület ami most zajlik ...
Missiopossible 2024. 01. 10. 16:52
Előzmény: #98680  Hathor
#98686
Mondtam hogy felhúzzák a végén!
gold66 2024. 01. 10. 16:38
Előzmény: #98684  Missiopossible
#98685
Bevállaltam egy kis vételt, tudom, hogy minghárom pozi rövid idő mulva veszteségbe fog fordulni, és egyik a haromból igen nagy minuszba fog menni !!!!   Azt is tudom, hogy ilyen őrületesen elvakult LONG időszakban,  bármibe bevásárolta az elmult 25 évben, az volt kb a tető, és a fordulópont !   Lássuk, most is sikerült eltalálni  ?
Missiopossible 2024. 01. 10. 16:15
Előzmény: #98681  gold66
#98684
Én is ezt mondtam, hogy sokan fognak venni a csúcs közelében, azért mert akkor lesz a mézesmadzag a legédesebb, vagy más szóval a BEETETÉS.
Missiopossible 2024. 01. 10. 16:14
Előzmény: #98680  Hathor
#98683
Iszonyatos nagy bezúgás lesz ebből szerintem. KEZD AZ EGÉSZ A MOLHOZ HASONLÍTANI, AMIKOR OSZTI ELŐTT ELÉRTE A 3200-AT! Tudom hogy az Otp jobb mint a  MOl, de ebből nagyon-nagy korrekció lesz valamikor.
Missiopossible 2024. 01. 10. 16:12
Előzmény: #98679  Hathor
#98682
Jól tetted, én is zártam néhányat 690-en, többit tartom zárásig, szerintem magasabban lesz a záró. csak én feljebb vettem mint te, én 300-400 körül vettem őket te meg 67000-en ha jól emlékszem.
gold66 2024. 01. 10. 15:56
#98681
Csak azért is ...., hogy forduljon a trend vettem csúcs közelben Otit, Molt + Ricsit .....   Tudom, hogy ezeken a szonteken ökörség vásárolni, de ... Korábban már volt olyan, hogy belevettem csúcsközelben , és fordult is minden, és jó hosszú eső trend lett a vége ...   Mert ilyen jól meg tudom érezni a tetőt, hát most is bevállaltam, lássuk .... a végét , ezeken a kis vételeken lessz valamennyi bukta tudom .

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek