Így igaz, én is a 2. verziót tartom valószínűbbnek:) Ráadásult sztem az Opus cégvésérlásai után sokan meggondolják, hogy egy ingatlanértéket rv-ért odaadjanak:)
Az utóbbi hónapok kereskedése nem az első verziódat támasztja alá, hiszen elég könnyű lett volna az illikvid piacon raliztatni és magasabb pici árnál venni valamit részvényért. A második verzióval egyetértek és azzal is, hogy ez tovább fogja növelni a részvényesi értéket.
Bocs az előbb félbemaradt a kommentem. Tehát vagy vesznek valamit és rv-el fizetnek akkor elvileg visszaáll az arány , vagy (verzió 2) bizonyos idő után be kell vonniuk a rv-eket akkor meg éppen hogy emelkednie kellenne a közkéz %-os arányának. Sztem a 2. verzió fog megvalósulni, emiatt ha csökken az összrv szám akkor emelkedni fog az egy rv-re jutó nyereség és így az osztalék is. A saját rv vásárlás, főleg ha "áron alul" sikerül ( a fundás érték alatti áron) a részvényesi értékteremtés egyik módja, én örültem neki, amikor kijött a kölemény.
Utánanéztem, és van egy ilyen kitétel: "Ugyanakkor, olyan SZIT esetében, amely a részvényeket teljes mértékben bevezette a szabályozott piacra, nem alkalmazandó az 5 százalékos korlát, ilyen társaságok esetén a közkézhányadra vonatkozó követelményt már csak a nyilvántartásba vétel időpontjában kell vizsgálni." Ezek szerint nincs semmilyen gond.
Szerintem hosszabb időre elosztva sem lesz negatív hatás az irodabérlésre. A HO nagyon sok szektorban egyszerűen jóval alacsonyabb hatékonyságú. A közkéz érdekes kérdés. Nem tudom, hogy bizonyos fordulónapon kell meglennie a 25%-nak, esetleg valamilyen átlagolás által. Vszeg technikailag is egyszerű lenne megcsinálni, még pénz sem kellene hozzá. Ezért remélem, hogy ez nem lehet aggasztó.
Mivel az irodabérleti szerződések jellemzően több éves szerződések, a covid irodai munkára kifejtett hatása szvsz később és néhány évre elosztva fog jelentkezni. Ami egyelőre mindenképpen jó hír. Engem picit aggaszt, hogy a közkéz 25% alá esett és ott is hagyták.
Egyetértek. A Szit-re szerintem figyelnek, srv miatt ment 25% alá a kökéz, ezt tudták előre. Nekem az a pozitív meglepetés, hogy a COVID hatás ellenére is ilyen jó lett az eredmény. Az irodákból home office-ba való áttérés a legtöbb cégnél nem jött be, nem hiszem, hogy várható az irodaterületek bérlésének csökkenése, így a jövő még pozitívabb is lehet, mint amit a jelentésben nagyon óvatosan taglaltak.
Részletesebben megnézve a féléves jelentést, három érdekes infó jutott el hozzám: (1) a 2020. júniusában OTC-n megszerzett 5,2 M db részvényt 250 Ft/db áron vette meg a cég, és (2) ennek eredményeként, ha jól gondolom, a közkézhányad valóban 25% alá esett (pontosan 23,29%-ra). Tudomásom szerint a SzIT-ként működés feltétele a legalább 25% közkézhányad. Ez most sérülni látszik. Tényleg sérül? (3) az első féléves eredmény alapján az EPS 7,15 Ft, vagyis várhatóan jövőre is lesz fedezet a 10 Ft/rv mértékű osztalék kifizetésére (sőt akár többre is, ha a 2. félév is legalább ilyen eredménnyel zárul, és az eredmény 90%-a kifizetésre kerül, akkor 12-13 Ft/rv is elérhető lehet majd). Szvsz ezek tényleg jó hírek, remélem a jövő héten ezt más is észreveszi!
Ehhez képest a papír hetek óta nagyon magára van hagyva. Időnként visszateszik 300 környékére, utána valaki, legtöbbször néhányszor tíz darabbal megint lebarmolja a rv-árat. Pedig tényleg jó lenne már elérni a 330-at, és az még akkor is csak 10% lenne az elmúlt kb. 1 év alatt.
Ez egy kiváló jelentés, eredmény, bevétel a COVID ellenére is nőtt. Még ha jön is második hullám, ingyenes parkolás, lezárások már nem valószínűek (remélem). Jó akvizíciós tervek, reális kockázatkezelés.
BIF tulajdonosok topikja