Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukacponthu 2023. 01. 27. 11:53
Előzmény: #9058  Balin2020
#9060
En nem panaszkodom, mert jobban elek, de ehhez semmi koze a partnak sajnos.
Szerintem a csaladpolitikajuk a legkevesbe aggalyos es a gyermek(nem)vallalas egy sokkal melyebb problema, mint a babavaro vagy a CSOK.
Nyilvan az idosebb generacio a celkozonseg, kevesbe nyitottak mar az ujra, nem akarjak az egzisztenciajukat kockaztatni es ugye “igenytelenebbek” is, mint a jovo generacioja, nincs itt semmi jobb oldali ertekbazis.
kukacponthu 2023. 01. 27. 11:47
Előzmény: #9057  vaczak
#9059
Nezd, ha minden egyet nem ertes ilyen mederben zajlana, mint a kettonk kozti eszmecsere, egy jobb orszagban elhetnenk, de “rank” itt nincs szukseg.
Meg egyetlen egy gondolat es tenyleg befejeztem:
Putyint nem most kell megallitani, hanem mar korabban meg kellett volna tenni, lasd Krim avagy a volt szovjet tagkoztarsasagok elleni erodemonstraciok.
Abban viszont biztos vagyok, hogy egyetertunk, carovicsot igy vagy ugy, de meg kell torni, ami nem kis melo!
Balin2020
Balin2020 2023. 01. 27. 11:40
Előzmény: #9055  kukacponthu
#9058
Számomra az a döbbenet, hogy a fidesz egyik kiemelt zászló emblémája a családtámogatás, de soha nem ment ez még olyan rosszul, mint amióta ők művelik. A családtámogatások nagy része jómódú családoknál landolt. Az ország nagyobb része azonban nem jómódban él. De a legnagyobb baj a jövő kilátásaival van. Évek óta írom erről a véleményemet. Ha a fiatalok, a fiatal középkorúak nem látják a fejlődés lehetőségét, akkor elmennek. És sajnos ez történt, történik a mai napig. Az idősek, és az idős középkorúak megnyerésére politizálnak, a hatalom mindenáron való megtartása érdekében. Egy valódi jobb oldali formációnak a nemzet, az ország lenne az első helyen, szerintem.
vaczak 2023. 01. 27. 11:39
Előzmény: #9052  kukacponthu
#9057
2023-ban is a civil lakosságot célzottan terrorizáló, egy szomszédos népet kvázi kiirtással, de minimum alávetéssel fenyegető imperialista agresszív hatalom ellen nem tudsz nagyformátumú diplomatákkal fellépni, csak konkrét erővel. Továbbra sem látom, hogy milyen megoldási javaslataid lennének az orosz követelésekkel szemben. 
Nyilván nem tudatos a "beáldozás", viszont a végeredmény sajnos ez lenne. Már a múltkor más ügyben is indignálódtál, de én az általad követett narratíva és a fideszes narratíva közötti hasonlatosságot említettem, nem téged narancsoztalak össze, eszembe sincs ilyen sértésekre vetemedni. 
Balin2020
Balin2020 2023. 01. 27. 11:35
Előzmény: #9052  kukacponthu
#9056
Az oroszok nem csak fegyverekkel harcolnak. Lásd. minap a müncheni kémfogást. De biztos vagyok benne, hogy közvetett módon pénzügyileg érdekelté tesznek néhány EU politikust is, hogy szándékaik szerint viselkedve, zavarokat okozzanak az EU működésében. És ez nem az Ukrajnai háború óta zajlik, az csak feltekerte az erősítőt.
kukacponthu 2023. 01. 27. 11:32
Előzmény: #9048  Balin2020
#9055
Nem vagyok szakerto, de ez nem nez ki jol, nagyon nem…mi noveltuk a statisztikat, az biztos es eletem legjobb dontese volt:)
vaczak 2023. 01. 27. 11:32
Előzmény: #9050  EURHUF_goes_to_haven
#9054
Mármint az oroszok? Oroszország nagyjából az utolsó komoly gyarmattartó hatalom, számtalan adminisztratíve elnyomott belső kisebbséggel (akiket most előszeretettel küld a vágóhídra az első vonalban) és komoly migrációs célország is Közép-Ázsiából, pláne mert demográfiailag mennek le a lejtőn. Európa felé az oroszok nem, hogy megállították volna a migrációt, de tudatosan gerjesztették, Szírián, vagy Belaruszon keresztül. 
kukacponthu 2023. 01. 27. 11:31
Előzmény: #9051  vaczak
#9053
Reszemrol tema lezarva!
kukacponthu 2023. 01. 27. 11:30
Előzmény: #9049  vaczak
#9052
Ha azt gondolod, hogy en szivesen “bealdoznam” az ukran embereket, az egesz egyszeruen megmosolyogtato…az, aki nem eroszak parti es maskepp latja, rogton orosz barat, erdekes meglatas. Pont olyan, mint egy fideszes narrativa.
Nincs jo megoldas ebben a helyzetben, az eroszak pedig eroszakot szul.
Hianyoznak a nagy formatumu diplomatak es tele vagyunk felkegyelmu szakbarbarokkal, lasd Baerbock kisasszony legutobbi kijelentese.
vaczak 2023. 01. 27. 11:28
Előzmény: #9047  kukacponthu
#9051
Ok, ne görgessük végtelenségig a témát, nem valószínű, hogy valaki meggyőzné a másikat. A törökök kizárása egyátalán nincs napirenden, egy C kategóriás washingtoni magazinban megjelent B kategóriás figura véleménycikkét kapta kicsit fel a portfolio közönsége. Az, meg hogy Ukrajnát felszereljük az önmaga megvédéséhez és az oroszok megállításához szükséges eszközökkel, az az egyetlen logikus döntés volt a Putyin által generált konfliktusban. Inkább a saját ujjukat harapták meg, mint hogy a medve egy későbbi körben tőből leharapja. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 27. 11:27
Előzmény: #9047  kukacponthu
#9050
Ne feledjük el, hogy nem csak a hadseregük erős, de ők is egy elég komoly gát a beáramló migrációval szemben, ami szintén fegyver tény.
vaczak 2023. 01. 27. 11:23
Előzmény: #9044  stolz
#9049
Ha szerinted így, vagy úgy, de kiterjed ránk egy eszkalálódó konfliktus, akkor esetleg nem lenne kivételesen jobb a saját szövetségesi és civilizációs körünk oldalára állni, amely mellesleg amúgy a racionálisabb és erkölcsileg is messzemenően igazolható álláspont? Továbbra sem látok érveket arra, hogy mitől lenne indokolt lépés engedni a nukleáris terrorizmus fenyegetésének/blöffjének? Az, hogy kukaccal együtt Ukrajnát és az ukránokat szívesen beáldoznátok a "béke" oltárán, sajnos eléggé látszik. De mi van akkor, ha az oroszok ezen felbátorodva újabb ötletekkel állnának elő? Plusz a történelmi példák sem igazolják, hogy sok jóra vezet, ha az oroszokhoz hasonló mentalitású hatalmat úgy próbáljuk megállítani, hogy engedünk a követeléseinek. 
Balin2020
Balin2020 2023. 01. 27. 11:21
#9048
Nyitok másik témát, ha nem haragusztok meg!
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230127/11-eve-nem-szuletett-ilyen-keves-gyerek-magyarorszagon-593174
Ennyit a "nagy nemzeti" kurmányunkról!
OV legnagyobb bűne!
Az intézkedései csak rontanak mindenen.
Egy teljesen elvakult faszkalap. Meg van róla győződve, hogy ő tudja a tutit egyedül. A saját csapattársai véleményét sem hallgatja meg. Sőt, ha valaki ellenvéleményt fogalmaz meg, azt kivágja a csapatból. Felvesz helyette mást, aki hajbókol.
Katasztrófa, hogy az elmúlt 1,5 évtized óriási lehetőségeit eltékozolta baromságokra.
És még mindig azon lovagol a magyar közbeszéd, hogy a szocik mit tettek.
Hát most láthatjuk, hogy mit tesz a jobboldali, paszomántba csomagolt szoci/maffiózók gyülekezete.
kukacponthu 2023. 01. 27. 11:20
Előzmény: #9043  vaczak
#9047
Ismetlem, tobbszor szaladt mar nyugati hadvezer tatott szajjal abba a bizonyos erdobe…es most is ebbe az iranyba haladunk.
A nyugati donteshozok pedig a folyamatos es egyre komolyabb utanpotlassal nyakig benne vannak ebben a haboruban, nekem ez a velemenyem, klasszikus “melyik ujjam harapjam meg” helyzet.
Ennel sokkal nagyobb baj, hogy valamelyik agyas arrol ertekezik, hogy a torokoket ki kene csapni a NATO-bol, ez legalabb annyira aggaszto, mint az egesz keleti helyzet, hisz egy eleg komoly hadseregrol beszelunk, akik “elesek” is.
Lavrov es a Kreml tobbszor is kijelentette, adott esetben jatszik a piros gomb…
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 27. 11:19
Előzmény: #9043  vaczak
#9046
Milyen tömegfegyverre gondolsz ami nem nukleáris ? Kazettás bomba ? Termobárikus ? volt már. Félig ész nélkül lövik kis pontosságú rakátékkal az ukránokat... Mi lenne az a vörös vonal ? A biztos vörös szerintem az atom, remélem annyi ép eszük van, hogy ezt nem lépik meg. De ez elhúzódáshoz vezet csak, nem deeszkalációhoz.
stolz
stolz 2023. 01. 27. 11:11
Előzmény: #9041  EURHUF_goes_to_haven
#9045
Egyébként ezt én is nagyjából így látom, hogy az eszkaláció nem kerülhető el. Folyamatosan sodródik egész Európa bele a háborúba. A német tankok megjelenése még aggasztóbb, mert az EU-ban még mindig az van amit a németek mondanak...
stolz
stolz 2023. 01. 27. 11:09
Előzmény: #9036  vaczak
#9044
Egy konfliktusban Magyarország így vagy úgy, de színtér lesz. Na, most nézzük meg, hogy az a Magyarország járt-e jobban (már amennyire egy háborúban jól lehet járni), amelyik elkötelezte magát bármelyik oldal mellett is vagy az a Belgium/ Hollandia ami nem csinált ,,semmit". Az orosz győzelemben egyébként továbbra sem kételkedem. Az atom kérdésben pedig Kukaccal értek egyet. Csak egyszer kell megnyomni a gombot, így inkább nem feszegessük, hogy az oroszoknak mennyi és milyen atomfegyverük van. Van bőven elég, ahhoz hogy egész Európát lepukkantsák a térképről...
vaczak 2023. 01. 27. 11:07
Előzmény: #9040  kukacponthu
#9043
Hátsó csatornákon egyértelművé tették (majd ezt ki is szivárogtatták) az orosz vezetésnek, hogy tömegpusztító fegyver ukrajnai bevetése esetén hagyományos eszközökkel, de elsöprő válaszcsapás várható (nem nagyon lesz már flottája az oroszoknak, azt viszonylag könnyű levenni a tábláról). Putyin, de még a keményvonalas másodvonal is racionális játékos. Egy harctéri vereség és visszavonulás sem járna a tényleges hatalomvesztés veszélyével rövidtávon valószínűleg, mert annál nagyobb a kontroll és a propaganda. Tehát nem igazán reális attól rettegni, hogy "sarokba szorítjuk" Putyint. 
NATO elleni nukleáris csapás pedig végképp nincs egyelőre napirenden. 
Szóval lehet egy hipotetikus végső eszkalációból kiindulni és arra építeni mai lépéseket, ahogy arra az oroszok játszanak, de a nyugati döntéshozók láthatóan nem akarnak bemenni ebbe az utcába. Az oroszok nyilván megpróbálnak majd eszkalálni, mert már a szovjet időkben is ez volt a doktrinájuk, hogy "eszkaláció a deeszkaláció érdekében". De nem piros gombban gondolkodnak. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 27. 10:55
Előzmény: #9041  EURHUF_goes_to_haven
#9042
Bocs elírtam, utolsó ukrán katonát akartam írni, mert oroszoknak népharag ellen is emberanyag a megoldása
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 27. 10:54
Előzmény: #9039  vaczak
#9041
Ezzel azt mondod, hogy hiába ütnek minket (ebben az esetben ukrajnát) nem teszünk "semmit". Tegyük fel, hogy ukrajna elesik. Utána mi lesz? El fog ülni a medve a seggén ? nem. nem tud. 
Én szerintem ez a háború az utolsó orosz katonáig fog menni (sajnos nyyerésre nem látok sok esélyt) utána hosszú távon egy olyan békét mint Krím esetében... nem hosszú életű  . Így szerintem az eszakláció nem elkerülhető, csak elodázható, esetleg ha először ütsz és nagyot alapon megtörik az oroszokat, és darabolják / belső harcok széttépik.... Egyik se egy fényes jövő... (ez feltételezi, hogy se piros gomb nem lesz, se Zaporozsicai erőmű nem károsodik.)

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek