Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 08:19
Törölt hozzászólás
#1700
Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 08:17
Törölt hozzászólás
#1699
Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 07:59
Előzmény: #1697  fxboy
#1698
mar maga a figyelmeztetes is nevetseges...

"megint lódítasz hantaboy.
:) " -irta tazsomaru nem eleszor utalva hogy en valotlansagot allitok (en ezert soha nem irtam a modiknak, attol fuggetlenul hogy igenis banto,serto hsz volt)

valaszom:
"loditasz hantaboy???
ne magadbol indulj ki!!! " - a sajat szavait hasznaltam....

es mivel mar tobbszor hazugsaggal gyanusitott mindenfele ok es bizonyitek nelkul es korabban hsz-ban figyelmeztettem ha ujra megteszi akkor valaszolok, persze nem linkeltem be a hsz-t amiben elismeri, hogy a valosagnak nem megfelelo adatokkat adott meg az IB-nel jelentkezeskor es ezt meg le is irta az egyik hsz-ban....
(nem linkeltem mert nem akarom megszegyeniteni), es o irja hogy en loditok....ill. felre vezetek embereket...
:)

ha a pf-en lennenek normalis moderalasi szabalyok Tazsomaru hsz-a amiben hazugnak ill. olyan embernek nevez aki az ugyfeleit felrevezeti, meglopja azert mar reg kitiltottak volna, persze en nem akarom, hogy kitiltsak es eppen ezert nem is irtam a modiknak...

nyilvan sertesnek vette az igazsagot, amit egyebkent o irt le, hogy az IB-nel ugy se ellenorzik, szoval vagy akkor hazudott vagy hivjuk valotlansagnak amikor ezt irta vagy amikor ezt megtette az IB-nel es ezt ezen a forumon leirta.

en viszont figyelmeztetesben reszesulok ha ugyanazokkal a szavakkal felhivom valaki figyelmet arra hogy valotlansagot allit rolam...
(1 normalis forumon Tazso ilyen hsz-a meg sem jelenhetett volna ha pedig megjelent volna akkor elnezest kertek volna tolem es nem engem figyelmeztettek volna).....

Persze ehez el kell jutni a demokracia es kommunikaciban 1 szintre, sajnalom ha mo ill. portfolio foruma nincs ezen a szinten....
es mint irtam ez nem nekem problema, sokkal inkabb nekik!!!

abban pedig igazad van, hogy az ilyen hsz-kal semmifele szinvonalat nem emelunk, mert ideaig nem szabadna eljutni, az hogy emberek keptelenek kulturalt modon velemenyt cserelni ill. elfogadni esetleg elgondolkodni az altalanostol eltero velemenyrol az igenis a tolerancia hianyara utal....

A valasztas joga mindenkie elucsorog a sarki kocsmaba a haverokkal akik azt mondjak amit hallani szeretnel....vagy esetleg megprobal megismerkedni mas informaciokkal es eselyt ad olyan dolgoknak, lehetosegeknek amire korabban meg sose gondolt....
Mit gondolsz mikor fog valakinek a szemelyisege jobban fejlodni???

Sok sikert ahoz hogy tovabbra is hsz-bol (azokebol akik szamodra nem szimpatikusak) sorokat szavakat ragadj ki es probalj masokat rossz szinben beallitani, vagy esetleg segithetnel a nalad meg kevesebb informacioval es tapasztalattal rendelkezoknek megkonnyiteni az utat...
A valasztas tovabbra is rajtad all fxboy vagy girl...

u.i.:
Talan ha ezt tenned 1 nap neked is segitene valaki aki nalad tobbet, nagyobb tapasztalattal rendelkezik....

Boldog uj evet!
fxboy
fxboy 2015. 12. 31. 07:18
Előzmény: #1696  Törölt felhasználó
#1697
"... irok, azert hogy a kozosseg ill. a portfolio forum szinvonalat emeljem ..."

"...ha engem kitiltanak...

hmhmhm

... kicsirigo... ..."

Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 07:02
Előzmény: #1695  fxboy
#1696
te soha nem szemelyeskedsz, csak szinte az osszes hsz-ban amiben megemlitesz...
;)
mondjuk tul sok ertekes infot nem osztottal meg...
ebbol pedig csak 2 dolog kovetkezik vagy mert nincs ill. nem rendelkezel ertekes infokkal vagy nem szereted azt megosztani masokkal....

gondolkodj el azom ki veszit tobbet azzal ha engem kitiltanak...

hmhmhm

irta neked Kisvuk, vagy ahogy a szemelyeskedo hsz-ban szoktal idezgetni kicsirigo...
;)

Boldog uj evet neked is!
fxboy
fxboy 2015. 12. 31. 06:55
Előzmény: #1694  Törölt felhasználó
#1695

"... irok, azert hogy a kozosseg ill. a portfolio forum szinvonalat emeljem, ..."

Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 06:41
#1694
Kedves Kisvuk!

A fórum moderátora figyelmeztetésben részesített!

2015-12-30 15:20: Tisztelt Felhasználó!

A moderálási elveinknek megfelelõen figyelmeztetésben részesítünk. Vegyél vissza a személyeskedésből, ez itt nem kocsma.
További higgadt fórumozást kívánunk!

Portfolio.hu

2015-10-26 11:34: ez volt az utolsó figyelmeztetés

Amennyiben rövid időn belül ismét szükségessé válik a figyelmeztetés, hozzáférésednek nem engedélyezzük a részvételt a fórumban!

T. portfolio moderatora!

Ez a masodik alkalom amikor figyelmeztetesben reszesitettel!

"Vegyél vissza a személyeskedésből, ez itt nem kocsma."

Nem emlekszem hogy valaha is talalkoztunk volna igy 1 kicsit nagyobb tiszteletet varnek....
Volna 1 rossz hirem, sajnos a stilus ahogy figyelmeztettel az kocsma jellegu de nem am akar milyen hanem amolyan balkani bicskanyitogatos stilusu kocsmahoz hasonlo!

Tovabba megemlitenem ha elkerulte volna a figyelmedet, hogy a pf szinvonala a megfelelo moderalasi szabalyok ill. szokasaok miatt csuszott le erre a szintre.
Persze ertem en hogy valoszinuleg neked is ki kell fizetned a szamlaidat ho vegen....
Azzal is tisztaban vagyok hogy elvegezni 1 munkat ill. szivvel lelekkel megtenni azt az sokkal tobb energiaba es idobe telik.
Igy pedig eljutunk az alap problemahoz:

Ha megfeleloen vegezned a munkadat a forum szinvonala magasabb lenne es 1 rovid idoszak utan egyre kevesebb energiadat kellene erre szentelni es mas productive dolgokkal tolthetned az idodet.

En ide mindenfele jutalmazas ill. jovedelmezes nelkul irok, azert hogy a kozosseg ill. a portfolio forum szinvonalat emeljem,de nem muszaly ezt megtennem.
Legfeljebb meg alacsonyabb szinvonalu lesz a forum, meg kevesebben fogjak olvasni es 1 nap amikor a vezetoseg szep lassan szembesul, hogy a reklam bevetelekbol kevesebb penz folyik be, lehet hogy felajanlanak szamodra 1 reszmunkaidos poziciot esetleg megkoszonik a munkadat es tovabbi sok sikert kivannak!

Elnezest kerek, hogy valaszoltam 1 masik forumtagnak aki mar tobbszor hazugnak nevezett ill. azzal ragalmazott meg hogy felrevezetem az ugyfeleimet.
(mondhattam volna hogy kulturaltan figyelmeztettem, nem is egyszer, hogy ne allitson rolam valotlansagot).

Nem hiszem hogy automatikus valaszreakciok a forum moderatorator emelni fogjak a forum szinvonalat,de nem az en dolgom elmagyarazni hogyan lehetne megfeleloen vegezni ezt a tevekenyseget.
Szoval ez volt az utolso, hogy figyelmeztetesben reszesitettel balkani kocsmai stilusban.

Sok sikert es Boldog uj evet Kivanok!
Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 06:23
Előzmény: #1687  pomperj
#1693
Boldog Uj evet Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 20:30
Előzmény: #1676  Törölt felhasználó
#1692
A végén összejön a +0-ás várakozásod SP-t illetően... :-)

Innen csak egy ugrás a 2057, egy pici rés alja is ott van, ideális az év végi záráshoz... :-)

Pretzel dec 14-i - azóta persze aktualizált - chartja egyelőre jónak tűnik, kérdés, felmegy-e a 2100-as tartományba...

Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 15:13
Törölt hozzászólás
#1691
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 14:08
Előzmény: #1688  Tazsomaru
#1690
loditasz hantaboy???
ne magadbol indulj ki!!!
ill. hogyan nyitottal szamlat az IB-nel...
(mert ugye ugy se ellenorzik)
;)
szoval ki az aki hantazik, hazudozik...
(engem nem erdekel hogy kinek mit loditasz...)
amirol viszont nincs elegendo informaciod arrol nem kellene velemenyt alkotnod...

Bocs hogy probaltunk segiteni, remelem 50-55 evnel idosebb vagy mert akkor nem fog nagyon fajni, ha viszont 45-50-nel fiatalabb vagy akkor 1 olyan lecket fogsz kapni nehany even belul a te kis kotvent rv portfoliodra amit soha az eletbe nem fogsz elfelejteni...
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 13:35
Törölt hozzászólás
#1689
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 12. 30. 12:52
Előzmény: #1684  Törölt felhasználó
#1688
megint lódítasz hantaboy.
:)
nem feltételezek semmit.
tényeket írtam.
te írtál a XAO éves teljesítményéről, én a fizikai ezüstről. ennyi.
Az, hogy mit hantázol e köré, az engem nem igazán érdekel.
;)

"Abban igazad van, hogy peldaul a XAO az osztalekok hozamokkal es 1 minimalis dijjat leszamitva iden pozitiv tartomanyban van...
es abban is, hogy peldaul az altalunk vasarolt, ill. a sajat portfoliomban levo fizikai ezust bekerulesi atlag ar alatt van.."

kb. ennyi volt a mondanivalóm amit te magad is leírtál, bár nem tettem említést a portfóliódra úgy emlékszem.
a többi csak köntörfalazás Tomi.
szeretsz mindent elferdíteni. ;)
pomperj
pomperj 2015. 12. 30. 11:47
Előzmény: #1678  pomperj
#1687
Meg egyszer az SPYrol az iden.

1)Az vilagos, hogy 2 honapja oldalaz. Ez hosszu ido. Az also sav 2000, a felso 2075 korul van, ez utobbi kicsivel bizonytelenabb. Mind a kettorol fel es le [attant, mar 3 alkalamommal.
Be lehet rajzolni eso csatornat is, lasd blog.

Ha sokaig oldalaz, akkor a kitores erosebb es dinamikusabb szokott lenni.

2)Kedden SPY pontosan a felso hatarolo vonalig robogott. Aztan megallt az emelkedes. Ez meg nem jelenti a fordulatot se fel, se lefele. Nem dolt el a kitores iranya. Nagyjabol ugyanez van NASDAQ Indexben is.

A Santa Rally reszkent az utolso par nap, dec.21 ota nezheto i-ii-iii sorozatnak, es most (iii) hullam elejen jar. Ha igy lenne, akkor a heten at kell torni hatarozottan 2100 fele, es legalabb meg egy hetnyi emelkedes kell legyen benne.

Es nezheto ugy, hogy ez egy a-b-c sorozat resze, ami epen kesz. Es 1-2 nap billeges utan hatarozottan megindul le.

Bramerre tor ki, erdemes lesz vele menni egy ideig.

3)Az ev utolso napjai ritkan latvanyosak, a forgalom le szokott esni, oldalazas a jellemzo.

A jovo het mar sokkal erdekesebb lesz. Elkezdodik az atpozicionalas 2016 evre. Az elso honap szokasosan jellemzo szokott lenni az egesz evre.

Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 11:34
Törölt hozzászólás
#1686
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 11:34
Törölt hozzászólás
#1685
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 11:12
Előzmény: #1681  Tazsomaru
#1684
Nem veszem bantasnak...
mivel tudom, hogy nem erted mirol beszelek.

Egyszeruen nem erted a hozam/kockazat arany problemajat...,de tovabb mehetnek es mondhatnam hogy nem erted a penzugyi rendszer mukodeset.

Abban igazad van, hogy peldaul a XAO az osztalekok hozamokkal es 1 minimalis dijjat leszamitva iden pozitiv tartomanyban van...
es abban is, hogy peldaul az altalunk vasarolt, ill. a sajat portfoliomban levo fizikai ezust bekerulesi atlag ar alatt van...(tehat ha most ertekesitenenk a fizikai ezustot, vagy en adnam a sajat portfoliombol akkor az egyik esetben 3-3,5% a masik esetben ~4%-os vesztesegunk lenne.
(Senki nem kenyszerit sem engem, sem az alapunkat hogy a fizikai ezust portfolionktol megvaljunk)....
a XAO-n kulonbozo rv kereskedesevel, tokeattetel es short pozik nelkul 14%-os hozamot ertunk el....
Szoval mindent egybe vetve,de nem tulsagosan reszletezve szepen felulteljesitettuk a benchmarkot...

A te feltetelezgetesed, elmeleti mint ahogy a szamaid is...
Elmelet es gyakorlat kozott pedig hatalmas kulonbseg van.
Egy nap erre rajossz magad is.
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 10:44
Előzmény: #1681  Tazsomaru
#1683
:ÐÐ

Búék!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 12. 30. 10:29
Előzmény: #1681  Tazsomaru
#1682
Tomi, ezt ne vedd támadásnak. Ezek tények.
Csak mutatom a tükörben az érem másik oldalát, hogy meglegyen az egyensúly.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 12. 30. 10:21
Előzmény: #1680  Törölt felhasználó
#1681
Azért jobb "boltnak" tűnik az a 0,7-1% 2015-re, mint XAG/AUD.
link
Ha ehhez hozzávesszük a fizikai ezüst 6%-os prémiumát (oda-vissza 12%), akkor látható mekkora nagy buli volt idén au-ban ezüstlapokon ücsörögni 1 avarege Joe-nak.
Most olyan finomságokba ne menjünk bele, hogy akik év közben hígították a pozícióikat azok csak magasabb áron tehették, nyilván nem érhettek el 0.5% hozamot.
XAG/AUD -2.5% cash rate pedig 2% ez így -4,5% spread 12% és így -16,5%!!!
akkor inkább XAO. ;)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók