Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 02. 03. 16:16
Előzmény: #5357  kurkuma
#5360
Holnap mar SDRL jelentes.
Itt az estimate. Azan vagy nagyon fel vagy nagyon le. Vard ki.
link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 03. 16:02
#5359
Wazze, úgy tűnik, lemaradtam róla. Nem sokon múlt, és még a random walk lejöhet értem, mindenesetre annyira azért nem olcsó még most sem, hogy módosítsam a limitárat. Ha nem kapok, hát nem kapok...
(Btw. US GAAP alapján 1,07 EPS nem valami fényes. Közel 2,5-ös P/BV mellett azért ettől jobb dinamikát várnék el. Ami mégis amellett szól, hogy vegyek, az a közel 3 mrd. USD-nyi srv.-program.)
kurkuma 2017. 02. 03. 13:57
Előzmény: #5357  kurkuma
#5358
Bár tényleg inkább az lesz a fő kérdés, hogy meg tudnak-e állapodni egyáltalán a hitelezőkkel, meg az olaj árfolyama.
kurkuma 2017. 02. 03. 13:40
Előzmény: #5351  pomperj
#5357
Köszönöm János! A várható higítást ezzel az eséssel szerinted már beárazták vagy ha tényleg megtörténik, akkor további esés várható, akár 1,5 USD alá is? Pre-marketben majd 8% pluszban van most.
Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 11:40
Előzmény: #5354  pomperj
#5356
Izlesek es pofonok, szerinted jo defensive portfolio, masok szerint nagyon kockazatos, velemenyem szerint en fiatalabb vagyok, szoval kevesebb keszpenzre van szuksegem...
Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 08:16
Előzmény: #5353  hellforceone
#5355
oogway88@gmail.com
pomperj
pomperj 2017. 02. 02. 23:02
Előzmény: #5342  Törölt felhasználó
#5354
Nem vitasan jo eros defensive portfolio, epp a mostani idokre valo.

Es kezd felbukkanni a piacokon egy realista felismeres, marmint 3 honap lelkes Trump rally utan.
Eloszor is, mert a legjobban vart pozitivum, az adocsokkentesrol szo se esett. A Goldman szerint 1% adocsokkentes 1.5% profitnovekedest hozna. A piac ugy 10% taxcut-ot vart, az 15%al novelte volna az SP500 profitjat, ami most 115 korul van,es 135-ig mehetett volna; Igy jogos lenne valtozatlan PE mellett a 15% SPY rally november ota...nade ha nincs Taxcut?
Akkor tevedes volt, es korrigalando.

Raadasul van bevandorlas korlatozas es hvan ahova a vendegmunkas-szoftveres nem tud visszajonni, van mexicoi fal-epites, van border tax, van kereskedelmi megallapodasok torlese, NAFTA torles...csupa -csupa veszteseg a cegeknek.

2)AZ utolso honapban a Dollar-korrekcio hatan az Azsia piacok erosek voltak. Azonban kezd kifujni a dolog, USD ujra erosodesbe latszik fordulni. A kinai piac meg nem nyitott ki ujev utan, de Taiwan igen, es esett egy meretest...ott erzik az idojaras valtozasat?
Erdemes lesz Shanghai-t figyelni jovo heten. KOSPI es Singapore is topping jeleket ad.

3)Azsiaban India messze a legerosebb piac. Lassankent kellene egy par hetes korrekcio ott; dehat (3) hullamban van, es ilyenkor pici menetkozi szokott csak lenni.

4)A torok piac eros rallyban van a pf "megallithatatlan eses" projekcioja ota. Es meglepoen szep eros thrust alakult az egyeves ildalazo haromszogbol, ahogy vartuk. A TRY pozicioid is tetszenek a piacoknak.

5)A Japan NIKKEI-nek kellene meg kis korrekcios eses, a Yen-nek imeg paralel egy kis erosodes; hogy szep hullam alakuljon ki. De aztan, 1-2 het tavlatban, fordulatra szamitok mind a kettonel.

Szoval: a piacoknak tetszeni varom a defensiv portfoliodat.
Az enyem kicsivel defenzivebb, mert sok cash es az olaj, viszont meg nem shortoltam be...megvarok egy meg jobb alkalmat, hiszen az SPY= 2277 mai close szintnel egy kicsivel feljebbrol szivesebben shortolnam. Es nem veszek nagy leverage-et, mert 4-5% meretu 1-2 honapos esesre talan nem is olcso elegge.
Az minding megvaltoztatna, ha a bond leszakad...de erre most meg nem tradelhetek.

hellforceone 2017. 02. 02. 20:58
Előzmény: #5342  Törölt felhasználó
#5353
Szia Vuk,nagyon koszonom a reszletes leirasod es a feltett kepeket! Na igen, latszik, hogy nem kispalyas vagy, en meg ehhez kepest meg nagyon kis tanulo :). ugyanakkor eppen az tetszik az egeszben, hogy folyamatosan tanulhatok hozza es finomithatom a technikaimat es piaci ralatasomat is. A jobbaktol nem szegyen tanulni :). Lehet neked irni esetleg nem csak itt a forumon, de privatban is? Koszonom valaszod!
pomperj
pomperj 2017. 02. 02. 18:52
Előzmény: #5340  pomperj
#5352
Reggel mostanaban a bond piacot nezem eloszor. Egeszen egyertelmu, hogy ott dol el minden.

Az elobb ezt irtam: "A bond piacon folytatodik a fel-korrekcio". Csak az a baj, hogy nem nagyon csinalja amit kene, hanem meg ahhoz a szereny erosodesi elvarashoz kepest kepest is gyenge.

link

ha a charton a narancs mozgas lenne a kovetkezo honapban, akkor meg nincs nagy fejfajas. Akkor SPY korrekcioja is megallhat a -4% korul.

Csakhogy azt latom, hogy olyan "osszesz@rt" allapotu a bond piac, hogy felo: barmelyik nap leszakad a piros support ala, es akkor ahoggy regen mondtak, "kampec Dolores".
pomperj
pomperj 2017. 02. 02. 18:24
Előzmény: #5345  kurkuma
#5351
1)SDRL
A kulcs mondat ez:
"the company reported that it was in negotiations with creditors to restructure its debts and liabilities and that the discussions with the banks, potential new money investors, the ad hoc committee of bondholders and Hemen Holdings Ltd are continuing. Seadrill is targeting reaching an agreement prior to April 30th, 2017, the maturity date of its West Eminence facility to avoid risking potential Chapter 11 bankruptcy

Szoval, targyalnak a kotvenyesekkel a prolongaciorol, es uj invesztorokkal. De a hatarido Apr.30, az meg 2 honap.

Az olaj arahoz tamasznak ott van az OPEC megallapodas. Igen, a frackingesek maris raugrottak arra a kis ar-emelkedesre, amit az meghozott. Es olaj eddig keptelen volt kitorni, csapkod le-fel. A chart nekem arra utal, hogy megiscsak ki fog torni.

SDRL fizetesi hataridejeig van 2 honap..,,es van: Trump, tavaszi KozelKelet. SDRL meg norveg, es ok most az olajbol elnek amit a tengerbol szedik, nem a heringek halaszatabol.
Szoval, egyutt van 60% esely szerintem, hogy nem megy csodbe. En egyelore tartom.
Tibi0002 2017. 02. 02. 17:36
Előzmény: #5349  kozi723
#5350
Mint drilling cég, ez is szenvedi a maga negyedéves veszteségeit. P/b alapon viszont sokkal magasabbra értékelik, mint mondjuk a Seadrillt. Ez a 0.6 egész magas. Ha az olaj ára tartósan alacsony marad, akkor a drillingek tőkéje szépen lassan elfogy, és vele együtt az árfolyam is.
kozi723
kozi723 2017. 02. 02. 17:20
Előzmény: #5347  Tibi0002
#5349
Megvettem ma limittel DO-bol a masodik pakkot 15,80-on. SDRL miert esik ennyire fejetlen fejsze modjara? Nem vagom a sztorit, ennyire nagy a gaz?

DO-rol mit gondolsz Tibi?
kurkuma 2017. 02. 02. 16:58
Előzmény: #5347  Tibi0002
#5348
2 hete még a duplája volt az ára, durva. Most elkezdték venni.
Tibi0002 2017. 02. 02. 16:39
Előzmény: #5345  kurkuma
#5347
Én nem adom el a Seadrillt, mert itt már minek, de integetek neki, hiszen szerintem megy...csődbe :)
Tibi0002 2017. 02. 02. 15:29
#5346
Emberek, lesz ebből az eurusd 0.8-ból valami? Mert hogy most épp 1.08, ami elég messze van tőle. :)
kurkuma 2017. 02. 02. 14:09
Előzmény: #5340  pomperj
#5345
János, a SDRL-el kapcsolatban mi az elképzelésed, kivárás? Nagyon kíváncsi vagyok erre a történetre, egy ilyen helyzetből hogy lehet a legjobban kijönni, tanulságos lehet.
Van olyan árszint, ahol az mondod, kész, nem jött be, dobom?
Keffer 2017. 02. 02. 10:59
Előzmény: #5343  BobyPf
#5344
Ezzel teljesen egyet értek, ezért gondolom, hogy közép távon érdemes dollár-ezüst-arany longban gondolkodni. Remélem igazunk lesz.
BobyPf
BobyPf 2017. 02. 02. 08:59
Előzmény: #5341  Keffer
#5343
Véleményem szerint,jelenleg rövid távon,két fő hajtóereje van az arany és ezüst áremelkedésének.Az egyik a tőzsdei korrekció,a másik pedig a dollár gyengülése.Hosszabb távon nézve,viszont több más jelentős indok is bekapcsolódhat a nemesfémek erősítésébe,míg a dollár gyengülése,valószínűleg megszűnhet.Ezekből számomra az a kép jön le a kérdéseddel kapcsolatban,hogy amíg rövid távon bizonytalan a forintos nemesfém pozíciók pozitív hozadéka,addig hosszú távon van benne bőven növekedési potenciál.
Törölt felhasználó 2017. 02. 02. 08:50
Előzmény: #5313  hellforceone
#5342
Szia,

Szoval a lista amit igertem:

AEM;AG;AUY;GDXJ;GG;
GLD 2019 call option
GOLD,FNV,KGC,MUX,NG,NGD,PAAS,PVG,TAHO,SLW

TUR
LMI
ERA,CCJ,DNN,PDN

GBP/USD long
TRY/JPY long
USD/NOK short
EUR/TRY short
USD/MXN short
es 1 kis megfigyelo pozi GBP/CHF long

arany,ezust,platina,buza es kukorica long tokeattetellel
BTC long

DOW,NASDAQ100 es XLU short....

Lehet hogy mire befejezem a hsz-t zarok pozit ill. mire olvasod...

Nem titkosak a pozicioim, sem a magan se a ceges.
Szivesen leirom miben latok fantaziat, mibe nyitottam ill. zartam vagy eppen, mibe csokkentettem a poziciomat....
Persze hogy hol vannak a stoppok, hol fogok scale out-ot vegezni ill. csokkenteni a poziciobol, hol fogok belepni azt elore nem szeretem megirni, mert ezzel sajat magamnak ill. ceges erdekek ellen tennek....
Azt se szeretem tulsagosan kifejteni, hogy eppen melyik strategia adta a belepesi jelet, altalanosagba szivesen megosztok infot,de jo nehany dolog intellektualis property-nek szamit, amiert en ill. cegem fizet ill. korabban fizetett ill. tobb heti munkat ill. kutato munkat vegzet...
(szoval bizonyos dolgokba nem mehetek bele tul reszletesen).
Szoval utolag, ha eppen mar megnyitottam vagy zartam a poziciot azt szivesen megosztom mert nincs erdek ellentet...;de nyilvan olyat naivsag lenne varni barkitol, hogy van 1 veteli megbizasom mondjuk GDXJ-nel 28,15$-nal nem fogok megosztani...
(ez csak 1 pelad)

link
link
link

szoval lathatsz 1 speki CFD szamlat rovidebb kereskedesi lehetosegekre...
minden honapban 25K (cashrol kezdek) es honap vegen utalom a kulonbseget...

Ne teveszen meg azert mert a szamlan tobb nyereseges kereskedes lathato, nem jelenti azt hogy en tudom hogy mi fog tortenni...
Egyszeruen a veszteseges kereskedeseket zarom, a nyereseges kereskedeseket hagyom futni ill. bizonyos esetekben novelem bennuk a pozicio nagysgat...

(vannak poziciok amik nehany oraig, napig tartanak es vannak amik hetekig, honapokig, extrem jo esetben akar evekig)...

Masik 2 szamla amik eredmenyeit meg szoktam osztani idonkent (itt osszegeket nem szeretnek megosztani),de %-san a kulonbozo informaciok megtalalhatoak...
pl. az egyik szamlan 13% a masikon 24%-os hozamot ertem el januarban...

Egyebkent ha megnezed a pozicioim tobbsegerol beszeltem korabban ill. emlitettem oket a forumon....

A kereskedok tobbsege velemenyem szerint, ismer mas kereskedoket es szivesen beszel a pozicioirol mas kereskedokkel...
Az informacio megosztas az egyik leghatekonyabb modja hogy a kulonbozo felek extra informaciohoz jussanak es ebbol altalaban a tobbseg profital...

Nyilvan azt egyikunk se tudja hogy a kovetkezo kereskedes nyereseges lesz-e,de hogy mi zajlik a szektorokban, hol vannak a lehetosegek azt azert munkaval ki lehet deriteni, aztan jon a kereskedes resze, es mivel kulonbozoek vagyunk kulonbozo eredmenyeket erunk el meg ha ugyanazokat a dolgokat kereskedjuk...

Legyen szep hetveged es sok sikert!
Keffer 2017. 02. 02. 08:25
Előzmény: #5340  pomperj
#5341
"3)A GLD komplexum vegyes kepet ad. Annak ellenere, hogy GLD ujra emelkedik, es Silver spot ar kitort az eso csatornaja fole, meg egy rovidtavu, parnapos korrekcios eses lehetseges.
De: a valoszinubb az emelkedes folyatatodasa; a silver target 19.0 folott, GLD target 1300 folott van."

Ilyenkor felmerül a kérdés a hozzám hasonló amatőrökben, akik ft-alapon adják-veszik az aranyat, hogy ez idő alatt a dollár vajon mit tesz? Szokás szerint ellentétes irányba megy, vagy most kivételesen az arany-ezüst erősödés mellett erősödik? (Ez utóbbit nem bánnám...)

Apropó, az EU-ban nem fejeződött be a korrekció? Most lassan el kellene indulnia a paritás felé, nem? Mert akkor egyszerre lenne arany-ezüst és dollár erősödés.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek