Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2017. 02. 06. 11:41
Előzmény: #5397  tberki
#5400
tberki, megkérdezhetem h Daimlerről a jelentés után mi a véleményed? a piac nem reagált pozitívan.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 09:06
Előzmény: #5396  pomperj
#5399
Nehany nap meg hatra van a kinai uj evbol,de a csaladok altal unnepelt napok javan tul vagyunk....

TRY/JPY kereskedesem egyelore nem igazan alakul, csak a swap-on kerestem penzt....; viszont ugy nez ki az USD/MXN shortom gyonyoruen alakul ill. az EUR/TRY short megy gyonyoruen es gyonyoru bennuk a swap is...(ez utobbin elkezdtem kisebb piramist epiteni...
2-3 evvel ezelott 1 mexicoi mezogazdasagban dolgozo napi 10$-ert dolgozott, viszont a peso gyengulesevel ez nehany hete 6-7$-ra esett... (eros USD ill. gyenge mexikoi peso nem igazan segit az amcsi farmereknek sem), raadasul az alacsony mezogazdasagi termekek az eros USD mellett kulonosen nagy nyomast helyez az amcsi gazdakra, nehanyan azert meg ebben a szektorban is dolgznak...

Remelem sikerul megfogni mindket parban 1 evekig tarto megatrendet...
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 07:37
#5398
tberki 2017. 02. 06. 07:28
Előzmény: #5393  McDee
#5397
Mindenki ezt csinalja akinek vannak eleg nagy projektjei hozza hogy lifecycle alatt ugyis 2 garnitura szerszamot kelljen csinalni. Megcsinaljak az elejen, ket beszallitoval elso korben 80-20ban elindulnak opciokkal a szerzodesben.
Szoval ez nem ujdonsag.
pomperj
pomperj 2017. 02. 06. 06:37
Előzmény: #5384  pomperj
#5396
A kinai Ujevnek vege. Visszajottek az invesztorok, es 2 uj, fontos dolog latszik.
Egyreszt, hogy a Yuan elkezdett erosodni USD ellen. Az ilyesmi nem szokott jot tenni az Azsia piacoknak es tozsdeknek: a kinai kamatok eles emelkedese destabilizalhatja egesz Azsiat.

A masik sokkal riasztobb. Ugy tunik, nagyon szabadulnak a Kinai kotvenyektol. Leszakadoban van; ez is azt mondja, hogy a kamat megy fel. A bond leszakadas sem szokott jot tenni a piacoknak, es most a Kinai megiscsak a masodik legnagyobb piac.

link

Ha ilyesmit csinalna ma az Eurex es a Bund, es netan a Treasury is megroggyano jeleket adna? Mindenkinek fokozott ovatossagot ajanlanek.
Törölt felhasználó 2017. 02. 06. 06:37
Előzmény: #5392  upgrayeddAKS
#5395
Remeljuk a legutobb hsz-dat nem olvassak tul sokan...
;)
Piciket ovatosabban fogalmaznek Kyle Bass-rol, negativan meg keves ember tehetne meg ezt aki a befektetesi szakmaban van...
Nevezhetnenk ot a kocazat kezeles istenenek, azal nincs baj ha mas velemenyed van,de nagyon feluletes voltal...
Slide-okat vagy grafikonokat valoszinuleg azert nem osztottak meg mert intellektualis property-nek szamitanak...
Kyle Bass szavaira pedig meg a jegybankarok is oda figyelnek...
Masik erdekesseg hogy eleg gyakran emlegetik ill. viszonyitjak Soroshoz, csak van minimum 30 ev korkulonbseg....

Jo tanacskent ird fel magadnak a nevet KYLE BASS ill. egy jo baratja nevet MARK HART, az elmult 10-15evben ok ertek el a legjobb, legmagasabb hozamokat ( meg renaissance technologies-t) is kenterbe vertek...

Valoszinuleg vagy nem vagy meg ott hogy ertened mirol beszel, esetleg az angolod nem elegseges ezen a teruleten,de az is lehet hogy tul gyors volt szamodra....

Tudod a chiken nugets is "csirkebol" van mint a csirke mell vagy comb,de azert gondolom te is tisztaban vagy azzal, hogy a majkrem es a libamaj kozott is van kulonbseg...
esetleg a tuna ill. a tuna konzerv kozott...:

link

az egyik friss ha jegen tartjak ill. megfeleloen hutik nehany napig, a masik evekig is kepes elallni...az egyik ara 100$ es akciosan 69,99$ a masik 20$ ill. akciosan 10$...

egyebkent csiplek, legyen szep heted!
McDee 2017. 02. 06. 06:13
Előzmény: #5387  mezeinyul
#5394
Mosaic-ban benne vagyok több pozícióval 2015.12.29 és 2016.04.06-tól. Megvették/megveszik(?) VALE műtrágyagyártó ágazatát link

Úgy tűnik beálltak az előremenekülők sorába (lsd. AGU - CF - POT dealek). Ők eddig az egyedüliek az ágazatból, akik nem vágták vissza az osztalékot.
McDee 2017. 02. 06. 06:06
Előzmény: #5390  upgrayeddAKS
#5393
Apple (amennyire tudom) szeretné diverzifikálni a beszállítókat, majd kijátszani őket egymással szemben, leszorítva ezzel az árakat. Ott a gáz, hogy a legesélyesebb jelölt - Intel - technológiai hátrányban van.
A 12% esés (ami szerintem túlzott) inkább emiatt a tovagyűrűző hatás miatt lehet. Ezzel együtt: jött egy "kétsoros" hír, mire a kapitalizáció csökkent 8Mrd-t. Gratulálok.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 06. 02:37
Előzmény: #5385  Törölt felhasználó
#5392
Na, végül a 12. percben feladtam :)
ad1 történelmet nem tanult az ipse és/vagy hülyíteni akarja a hallgatóságát
ad2 nem mutatják a slide-okat (ilyennel korábban is találkoztam már, és fogtam is a fejem, hogy lehet a felvételt készítő ennyire hülye/hanyag/benga...)
ad3 régi cucc
ad4 valószínű, ez a 2011-es "mindenkit rángassunk be shortba" fellángolás utózöngéje, aminek még én sem dőltem be anno, pedig én aztán szeretek shortolni :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 06. 02:27
Előzmény: #5385  Törölt felhasználó
#5391
DBK ügyében amúgy kissé "túlkoros" ez a vidijó, mert ugyan 2017 januárban tették fel, de a háttérben meg az a felirat szerepel, hogy "10th anniversary 2002-2012"

:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 06. 02:08
Előzmény: #5386  tberki
#5390
Sztem csak "zsarolás" az egész, de ezt nem tudom én sem alátámasztani :)
Valószínűleg nem is fogjuk megtudni, mert amikor lesz valami fejlemény, akkor kijön majd egy semmitmondó BS, amiből kb. mindenki azt hámoz ki, amit akar :)
Aznap az árfolyam x%-ot fog ettől a megállapodástól / fejleménytől emelkedni :)
Amúgy 500 mio. USD még így is egy éves profit kb. 10%-át vinné el, tehát a 12%-os esés, amit a bejelentés okozott, még nem is volt "overshooting"...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 06. 02:00
Előzmény: #5384  pomperj
#5389
Nem tudni pontosan, mi van a QCOM-ügy mögött. Az amcsi hatóságok nem nagyon szoktak ezzel sza..akodni, és ha az Apple-nek valóban van valami komoly bizonyítéka, akkor már a DoJ elindította volna a vizsgálatot, amit (tudtommal - transzparencia, miegymás miatt) be kell jelenteniük. Ilyen nem történt (még történhet, ez adna is egy újabb pofont az árfolyamnak), ezért én valószínűbbnek tartom, hogy csak a szokásos Apple-féle s..ghülyejogászos marháskodásról van szó. Majd kiderül, hogy tévedtem-e... mindenesetre megemelem a kalapom Elliott bátyó előtt, ha az elmélete ilyen eseteket is más most bele tud kalkulálni, mert ezt még nem láthatjuk előre. (Persze kismillió más okból is eshet egy nagyot az árfolyam.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 06. 01:52
Előzmény: #5385  Törölt felhasználó
#5388
Köszi!
Elgondolkodtató...
A német bankszektoros is, a háborús rész meg pláne. Az a teória, hogy a hitelválságok háborúba torkollnak, az honnan származik? A 2. vh.-t mondhatjuk elvileg ilyennek, bár ott is csak a lehetőséget adta meg hitlernek a hatalomra jutáshoz... de sem az 1. vh., sem a gyarmati háborúk, sem az európaiak (örökösödési háborúk, stb.) nem erről szóltak, de még a velencei, stb. köztársaság vs. mások (franciák, ottománok, stb.) háborúk sem erről... szóval ha visszamegyek a történelemben addig, amíg egyáltalán létre nem jöttek a bankok, nem találni ilyen háborút...
mezeinyul
mezeinyul 2017. 02. 05. 20:48
#5387
Mosaic-ról mit gondoltok? A havi chart technikailag elég tetszetős.
tberki 2017. 02. 05. 20:47
Előzmény: #5384  pomperj
#5386
Qualcomm tenyleg jo lehet. Az en velemenyem hogy megegyeznek birosag nelkul a feleben :)
Törölt felhasználó 2017. 02. 05. 20:07
#5385
pomperj
pomperj 2017. 02. 05. 19:19
Előzmény: #5383  kozi723
#5384
DO kivalo ideanak latszik.
Raadasul 1-2, i-ii hullam-sorozat formalodott a septemberi alj ota. Szoval (i of 3) kovetkezhet felfele.
Az olajra a Teekay website-on van egy jo chart, ide masolom.

link

A lenyeg, hogy a zold-sarga=kek supply-demand atmetszes elerkezett, es arra utal, hogy vege fele jar az olaj tobblet a piacon. Amint vilagos, hogy mostantol mar eltunoben a tobblet-termeles, akkor megiscsak megjonnek 2017-ben az elso jobb rendelesek a tengei furosoknak. Ugyanis kell ahhoz 1-1.5 ev, mire a megrendelestol a feljovo olajig eljutnak.
Jo evek jonnek RIG SDRL es DO szamara. En mindegyik 2-4x meretu rallyjara varok.

Azert megiscsak az olaj 30%-a tenger alol jon, a fracking meg mindossze kb. 4% koruli volument jelent.
Es meg ott van a marciusi OPEC ules, ahol talan meg egy termeles-csokkentest is elhataroznak.
Az irani tulzott-kitermelesnek meg az ujabb Trump-embargo huzott be az orrara...szoval, ez is jo. Most ez a hir dominalja az olajpiacot.

2)Korabban itt szo esett Qualcomm QCOM temarol. Most lezuhant -40%-ot, es azt gondolom, hogy ez egy (c) hullamnak az elso (vagy masodik, de eso) szakasza. Es bar joval olcsobb mint 3 hete volt, de meg nem kene belevenni...vagy csak pici poziciot.
Fundasan QCOM nagyon jo, a 4G mobil-chip technologia utan a 5G mufajban is elenjaro lesz. De a piac most az Apple-jogvitara fokuszal, es QCOM nagy balheba keveredhet.
PE=14, az ilyen novekedesi kilatasokra olcso is; de TA alapon meg egy eses van benne.
kozi723
kozi723 2017. 02. 05. 18:20
Előzmény: #5349  kozi723
#5383
DO komoly momentummal fordult a héten. Az eredeti (narancs) támasz alá tudott jönni, nem meglepő, hogy a fordulat a tüskére igazított (világoskék) trenden érkezett meg. Ezzel egyidejűleg a rést is betöltötte 15,86-ig. 17,60-17,70 zóna felett eszement rallyt várnék a papírban. Ha az olaj támogatja ezt, akkor célár első körben 19,70, ha pedig 20 felett tud zárni, akkor 21,90. Viszonylag gyors mozgásra számítok, február végéig-március közepéig 20 fölé várom.

link
eurocent 2017. 02. 05. 13:44
Előzmény: #5381  gykiss99
#5382
USD 1W: link
Hosszútávon egy ilyet el tudok képzelni. Azaz még egy csúcs után 90 alá eshet DX árfolyama, ami 2019.11 hóig bekövetkezhet. Majd újabb ATH jön.

Kinagyítva: link
gykiss99 2017. 02. 05. 10:03
Előzmény: #5380  eurocent
#5381
Usd erősödése miatt, Te még elképzelhetőnek tartod az EurUsd paritást hónapokon belül? Úgy veszem észre, most ezt már nem sokan várják, bár még az eső csatornán belül van.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek