Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
felcsorgok
felcsorgok 2016. 12. 22. 20:06
Előzmény: #4819  Törölt felhasználó
#4820
Köszi!

Viszont kívánok én is Áldott Ünnepeket, és Sikeres Befektetésekben Gazdag Boldog Új Évet! :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 18:25
Előzmény: #4817  felcsorgok
#4819
na ez az igazi value investing
(sajat velemeny)

Boldog Karacsonyt!
kurkuma 2016. 12. 22. 11:42
Előzmény: #4815  tberki
#4818
Tény, aki 10 fölött belevett és tartotta, az 2,63-nál pislogott nagyokat, de ez ilyen. Senki nem mondta hogy kötelező venni. Mint ahogy 3-4 USD-nél sem volt az.
felcsorgok
felcsorgok 2016. 12. 22. 11:34
Előzmény: #4804  pomperj
#4817
Én a héten vettem meg az első Silver csomagomat, amikor először benézett 16 dodó alá. Ez természetesen nem fizikai ezüst, hanem szimplán az ezüst árfolyamát követő tőkeáttétel nélkül működő termék.
Ha tovább menne lejjebb (amire Ti most nem számítotok), akkor apránként vásárolgatok még.

Nem tudom mennyi esélyt adtok annak, hogy 14 dollárig vagy esetleg az alá is lemenjen, de ha netán mégis bekövetkezne, akkor valószínűleg egy nagyobb csomagot is betolnék már ezüstbe.
kurkuma 2016. 12. 22. 11:34
Előzmény: #4814  Törölt felhasználó
#4816
Mi lenne, ha itt folytatnátok? :)

link
tberki 2016. 12. 22. 11:32
Előzmény: #4811  Cipolla22
#4815
Semmi ertelme ennek a vitanak. Aznaltalad felsoroltak felet a jelenleginel joval magasabb szintekrol ajanlottak vetelre, aki akkor beszallt nagyon jo poziciomenedzselessel pluszos csak. Peldanak okaert PBR az elso ajanlaskor 10 folott volt...

Azt meg vegkepp nem ertem kit miert zavar hogy szuletnek beirasok velemenyekkel, senkinel sincs szent gral hogy mindent tudjon.
Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 11:32
Előzmény: #4813  kurkuma
#4814
Csatlakozom. Magam is gyakran olvasom a sokvéleményű úriember írásait.

Rv-index kereskedőként fix része a stratégiámnak.

"Semmi gond nincs az egyenleggel"

:)))

sőt.

))
kurkuma 2016. 12. 22. 11:25
Előzmény: #4811  Cipolla22
#4813
Csatlakozom szintén, annyi különbséggel, hogy bő 4 éve olvasom Pomperj írásait. Semmi gond nincs az egyenleggel, viszont ez a téma már nagyon unalmas, nyithatnátok egy külön topikot ennek a sok f@szságnak. Senkit nem kell vakon követni, mindenki a saját pénzét kockáztatja, teljesen értelmetlen ez a vita.
Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 11:06
Előzmény: #4811  Cipolla22
#4812
:))

"Brutál pénzeket nyertem idén..."

Az egyenleg számít.

;))
Cipolla22 2016. 12. 22. 10:43
Előzmény: #4810  Törölt felhasználó
#4811
Szerintem meg tévedtek, mint mindig! Brutál pénzeket nyertem idén és a legjobb tippek jó nagy részét a 2 úriembernek köszönhetem, és képzeld Neked semmit sem :) Csak a lényegesebbeket tőlük: PBR; SLV; RIG; LAC; DB; CCJ; Gazprom; ICICI; TSLA; GM. Mondom a listát mit tőled olvastam: ... ... Ja nem az üres. Közben Ők tévedtek? Igen sokszor, de a nagy dolgokban nem nagyon. Persze lehet 20 nickről bírálni őket, a durvább hozzászólásokat törölhető nickekről megírni, nem sokat ér, mert a PF fórumosok legnagyobb része őket olvassa és azt várja mikor írnak újra.
Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 09:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#4810
picit talán túl színes a nyelvezet, de a ténybeli adatokkal nehéz vitába szállni.

))
Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 08:30
Törölt hozzászólás
#4809
pomperj
pomperj 2016. 12. 22. 08:19
Előzmény: #4805  Törölt felhasználó
#4808
Szia,
a kamatemeles mellett van egy masik rovidtavu, de most evvegen-januarban fontosabbnak tuno hatas is. A Trump adocsokkentesi igeret.

Ha tenyleg eltorlik Obamacare-t, akkor vele egyutt a hozzakapcsolt 3.8% adot is torlik. Es igy a nagy "balnak"-nak sokkal okosabb kivarni amig a republikanis kongresszus megszavazza ezt. Aztan learatni a profitot, ami azert akad 2016 utan.
Szoval, talan csak februarban kezdenek mozgolodni. Most meg nem.

Es persze van a Trump adocsokkentesi igeret is, ettol fuggetlenul is. Talan januarban latszani fog, hogy mikortol es mennyi lehet annak hatasa.

Kiszamithatatlan, hogy ennek mekkora hatasa lesz; de ha figyelnek ra, akkor nem lesz evvegi taxloss selling eros az SPY-ban, de nem lesz eros a szokasos Januari rally sem.

2)A masik erdekesseg India. Azt olvasom, hogy a papirpenz 90%at mar befizettek a bankokba, es a bankjegyek ugy 80%-at kicsereltek. Szoval, meg mindig hat a "normalis" uzletelest fekezo kp-hiany, nyilvan foleg fogyasztasi szektorokbol. De az eltelt 8 het alatt lemet a nyomas nagyreszre a piacrol, es meg par hetig tarthat, aztan vege.

Szoval, Januarban mar jo veteli alkalmak nyilhatnak, es India ujra normalisan kezd mukodni. Ettol meg igaz, hogy 2016 evben nagyjabol nulla lett ev vegere a tozsde. De be fogja hozni 2016ben; a nagy India fundok mar keszulodnek ra.
Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 06:37
Törölt hozzászólás
#4807
kimpaa
kimpaa 2016. 12. 22. 06:30
Előzmény: #4804  pomperj
#4806
Az SP-ről tudsz valami részletesebbet mondani?
Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 06:04
Előzmény: #4803  upgrayeddAKS
#4805
Szia, ott meg nem tart a forum, hogy reszletesen kitargyaljunk 1-1 szektort...
Csak gondolat ebresztonek irtam nehany aprosagrol.
Akik nagyabol kepben vannak azok tudjak, hogy a kamatemeles ill. A 10 eves amcsi allamkotveny meghatarozo minden penzugyi termeknel, legyen az lakashitel, refinanszirozo hitel, auto vagy szemelyi hitel...ezek mind kulon temakorok...
A lenyeg hogy mind ezek finnanszirozasa emelkedik, dragul ez nem kifejezetten segiti a gazdasagot...
Novemberben ha jol emlekszem 19%-al esett az uj lakashitelre jelentkezok szama, szoval mar a kamat emeles elott a jelentkezok szama kevesebb, elmeletileg a jelentkezok kozul pedig %-san kevesebb hitelt adhatnak meg, mert a feltetelek nehezebbek...
Es a gondolat menetet folytathatnam....
Hasonlo dolgok jatszodnak le az auto szektorban...; most olyan finomsagokba bele sem megyek igazan, hogy peldaul az UBER megjelenesevel hany ezer ill. Tizezer auto lett ertekesitve, sot multkor beszeltem 1 pizza futarral itt es o mondta hogy az egyik uber eats-hez hasonlo ceg 250$/het-es finance-el latja el a futarjait...
Szoval a korabbi honapok statisztikajaban ezek is benne vannak.,,
Na ezek az emberek se fognak uj autot vagy motort vasarolni... raadasul ugye ezek a gepjarmuvek kotelezettseget jelentenek, mert nem megtakaritasokbol lettek vasarolva, hanem 1 lehetseges jovobeli bevetel remenyeben...van 1 olyan erzesem ahogy a gazdasagi novekedes tovabb lassul kevesebb penz marad UBER-re vagy kaja rendelesre...hasonlo dolgok megfigyrlhetok az etterem szegmensben is....
pomperj
pomperj 2016. 12. 21. 23:34
Előzmény: #4794  pomperj
#4804
1)Az arany piac tovabbra is felpattanasra keszulodik; de meg mindig nem kezdte el.

link

Viszont a Daily Sentiment Index mar jo ideje max. pesszimizmuson all; ilyenkor szokott jo idea lenni a vetel.
Es a SILVER is eros fel-divergenciakat mutat, es a hullamszerkezete is felpattanast sejtet.

link

Tovabbra is nemesfem-rallyt varok januar vegeig.

2)A Bond piac is felpattanas-kozeli allapotban van. Meg egy kis eses lehet a napokban. De nem hinnem, hogy 1 pontnal nagyobb tudna lenni. Felfele viszont 4-7 pont meretu mozgasra lehet szamitani. Az ilyesmi igen jo R/R.

link

3)Az SPY-rol nincs mit irni, aki ranez, latja vilagosan. A 15min charton a tegnapi nap gap-je es ha igaz, a holnapi nyito gap (?) egesz jo paros lehet. Es Jan. elejere keszen lehet.

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 21. 14:37
Előzmény: #4799  Törölt felhasználó
#4803
Nem írsz hülyeségeket, csak nagyon szétcsúszik már megint az írásod. (Központozás, stb.) Mindenesetre a collateral ősidők óta így megy, és a margin call is régóta Damoklész kardjaként lebeg az alapok feje felett...
DE! Ha ebben semmi újdonság nincs ÉS a lejáratig tartott kötvény kifizeti a névértékét, ami ráadásul ún. common knowledge, akkor ez már nem tudja meglepni a piacokat.
Amiről említést tettél, nevezetesen a gépjármű-hitelek, az sokkal inkább lehet válsággóc. Szinte egy az egyben uazt csinálják megint ezen hitelek értékpapírosításával, mint anno a subprime válság előtt. Ráadásul egy gyorsan amortizálódó autót jobban otthagynak a bankoknak a "tulajok", mint egy lakást, amiből ráadásul ki is kellett költözni a kulcsok leadása előtt, a verdát meg elviszi a repo man :)
Na mind1, a világgazdaságban már megint sokan hot potato-t játszanak :)
1x még erre az inverted pyramid of liquidity-re is kitérnék, mert sokan olyt is belemagyaráznak, ami nem is gáz benne (pl. miért a világ GDP-jének 10-szerese a derivatívák állománya... holott a GDP egy flow változó, a vagyon és a derivatívák meg stock változó, ergo a vagyonállomány nagy része kitermelhet kb. 10%-nyi "árbevételt" GDP formájában. Sőt, ha növeljük a derivatívákat, akkor -hogy mondjak egy extrém számot- 100x annyi derivatíva lenne a GDP-hez mérten, akkor már csak 1% körüli lenne a "hozam". Azért körüli, mert vannak más vagyonelemek is, nem csak a derivatívák...)
Szóval el lehet ezen is merengeni, de a világgazdaság nagyon sok paramétere ADOTT. A ciklikusság és a hot potato pl. az emberi természetből fakadnak. A modern gazdaságokban meg az is természetes, hogy sok pénz van a rendszerben - több, mint ami kell. A feladat: megtalálni, hová megy ez a pénz, lehetőleg még időben. (Tudom, hogy sok trivialitást írtam, de nem én vagyok az egyetlen...)
Máskülönben nagyon megnyugodtak a piacok, Mr. Trump diplomatikusabbnak tűnik az üzletben, mint a politikában :)
Ha jól csinálja, rá mint nagy problémamegoldóra fognak tekinteni valamikor...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 21. 14:14
#4802
Mindenkinek kellemes ünnepeket előre is!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 12. 21. 14:13
Előzmény: #4798  benevez
#4801
Gratula! Nem mertem belevenni, pedig biotech céggel én még az életben nem buktam eddig, de túl rizikósnak találtam. Idén eléggé nyúlbéla voltam, és nagy pakkal alig trédeltem. Kis pakkokkal meg hiába szép a nyerő, de a teljes tőkére vetítve már nem annyira (év végére 10% jön ki, ha realizálok a WL-on - ha nem, kicsivel alatta). De azért: legyen minden évem legalább ennyire jó, akkor már nagyjából elégedett vagyok :)
(Elég rövid időket "ücsörögtem" a részvényeken mostanában, és túl sokat kötöttem le állampapírban.)
Pedig nem is nagyon tartok igazi flash-crashtől...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók