Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 18. 22:48
Előzmény: #4779  pomperj
#4780
...es a sok trillios kerdes az, hogy hova megy a bond piacbol menekulo penz?

Caldaro a hetvegi elemzeseben ranezett a 30 eves bondra, es azon egy 1946-1981 bear market latszik, ami szerinte most ismetlodni fog. A tozde is esett 35 even at? link

Ez a mult heti is viszonylag erdekes: link -- ez sokeves pszichologiai/fundamentalis ciklusokat targyal.
pomperj
pomperj 2016. 12. 18. 10:13
Előzmény: #4778  pomperj
#4779
Fobb varakozasok 2017-18 evekre.

1)Hogyan latom a reszvenypiaci topping folyamatot, es mit varok a vilag dominans Indextol, SPY-tol?

link

EZ a chart ugyan a RUSSELL 2000, de a tartalmat illetoen ugyanaz mint DOW es SPY.
Ez Neowave szamozas. A tagulo haromszog A-B-C-D-E forma, es ebben a (C) es (E) csucsot hasonlitom ossze azert, hogy jobban ertheto legyen, mit gondolok TA alapon a piacok allapotarol most es a kovetkezo hetekrol.
Hasonloan fog folytatodni, mintha 2007 nyaran lennenk.

2)EUR es JPY gyengulest, es USD erosodest varok.

link

Azert varok USD erosodest, mert az USD kamat emelkedik jobban. Az ECB pedig meg 1 hete is azon erolkodott, hogy 2017 vegeig meghosszabbitsa a Zero-kamat es a havi 60Mrd EUROs QE programot. Europa a bizonytalansag, zavar es kaosz 2017 eve ele nez.

Az EURUSD szerintem paritas ala fog esni, valoszinuen 0.9-0.8 savig; USDJPY pedig 130-165 savig, mire kezdodik a Tokio Olimpia.

3)A Bond piac a 2016 nyari csucshoz kepest megrogyott, es durvan zuhan.
Fordulat van: vege az alacsony kamatok korszakanak. Kezdodik egy hosszu sokeves kamat-erosodesi periodus.
Igy nez ki a bond piac.

link

Maris sok Trillio bond-investori penz egett el.
Es amikor ezt realizaljak az elemzok, es a mediakban megjelennek rola a cikkek, akkor erkezik el a "na b#zdmeg".
Ez szerintem a kilatas a bond piacra:

link

Es ez a varakozasom kamat emelkedesre a kovetkezo 2 evben:
link

Es az 1)pontban megrajzolt charton az lesz az (5)=E pont, amikor ez a kamat-varakozas masoknal is beepul az arakba. Onnan a reszvenypiac sok-sok ideig lefele fog menni, parallel a bond piaccal; csak meg gyorsabban.

4)Az arany-ezustpiacrol azt gondolom, hogy jobban fog teljesiteni, mint a reszvenyek es a kotvenyek. De rosszabbul, mint a keszpenz (!)
USD -ben esni fog GLD ara.

Az arany arat 700-900 USD savba varom a kovetkezo 2-3 evben, az ujabb -25%. Az aranybanyaszok lenyegesen alul-teljesitenek, mint a fizikai arany.
(Az mas kerdes, hogy most GDX Index melyen tuladott, ezert felpattanas valoszinu rovid tavon).

5)A 2015 legjobb inveszticios varakozasom az Olaj. Az OPEC termeles-csokkentes mindenkinek erdeke. Az olaj legalabb 60-70 savig emelkedik, az olaj-technologias es vegyesz cegek lehetnek 2017 legjobb szektorai.

pomperj
pomperj 2016. 12. 17. 13:43
Előzmény: #4776  Törölt felhasználó
#4778
Nalam is shortos az alap-valtozat, ami igy nezhetne ki:

link

Csakhogy. Az Elliotistak tudjak, hogy a legnagyobb momentum szokasosan a (3) hullam kozepe tajan van. Es RSI csucs erteke a (iii of 3) csucsa kornyeken szokott lenni.
Es bar lehet, de ritkabb, hogy a legnagyobb RSI erteket (5) csucsan latjuk.

Most lehet hogy ilyen van; de az extended verzio a szokasosabb. Szoval, megeshet hogy a (3) hullam most is extended, erre utan a rendkivul magas RSI. A (3) ilyenkor a belso szerkezeteben 5 subhullamos szakaszokra osztodik. Valahogy igy:

link

Törölt felhasználó 2016. 12. 17. 11:32
Előzmény: #4776  Törölt felhasználó
#4777
akartam írni naposon fej-váll
Törölt felhasználó 2016. 12. 17. 11:31
Előzmény: #4775  pomperj
#4776
sp500 óráson fej-váll
hetesen shooting star
szerintem nem bullos, masszív shortba is léptem
pomperj
pomperj 2016. 12. 17. 06:44
Előzmény: #4771  pomperj
#4775
1)A dollar mozgas itt ketfele is folytatodhat, es eleg fontos a tobbi piac szempontjabol.

link

Ha a (kek szinu) fo valtozat folytatodik, akkor meg mindig varat magara a GLD es a TLT-bond piac felpattanasa. Akkor azok meg csusznak lefele par napot, talan hetet is.

Ha viszont az ALT. (piros) alakulna, ami egy flat jellegu korrekcio volna es (c of 2 hullam), ami vissza-tesztelne 1.09 korulig a leszakitott orias-haromszoget alulrol meg egyszer,

szoval akkor egy kicsit csokkenne a nyomas a tobbi eszkoz osztalyra.
Akkor elkepzelheto TLT-ben 3-8 pont meretu felpattanas, es GLD is vegre kepes lenne felpattanni az evtizedesen erosen tuladott RSI allapotabol.

2)SPY meg mindig bull, es most oldalazoan korrigal. Meg egy kis eses lehet 1-2 napig, aztan felfele varok meg egy csucsot. Ami vagy (5 of 5) hullam vege, vagy (iii of 5 of 5).

3)A nagy bank rally mintha elfaradt volna tegnap. Eddig vezettek az emelkedest; most elesebben estek a tobbinel.

4)Olaj 1 hete volt az 54.5 lokalis csucson, azota korrigalt egyet.

link

Tovabbra is joval feljebbre varom. A minimal target 59; alig hinnem hogy a Szaudok es Putyin ennyivel elegedettek lennenek.

A nat. gaz chart azt mutatja, hogy eleg sokat veszitett a lenduletbol. De meg egy ujabb csucsra futhat, 3.7-4.0 kornyeken, mielott melyebb korrekcioba kezd.

pomperj
pomperj 2016. 12. 16. 10:53
Előzmény: #4773  Tibi0002
#4774
Tibi,
persze, nagy jovoje van az e-autonak. Ezert en is fokuszalok uranra es a "kozvetito tarolo" lithiumra, ami az uj autosvilag olaja lesz. Biztos nezed CCJ es SQM, ALB LACDF chartjait.

De. Az olaj minden szallitashoz kell most es meg sokaig levegoben, tengeren, szarazfoldon. A szemelyautok talan kiesnek szep lassan, ugy 10 eve alatt fogyasztasbol a felere is, de a szemelyauto olajfogyasztas az a teljes kereslet 30%-a korul van. Innen nezve is inkabb stagnalast hoz az uj technologia.
A vegyipar es banyaszat meg meg tobbet fogyaszt majd.

A megujulok arai meg most is csak allami tamogatas mellett eletkepesek, pedig a nap-foliak ara mar sokat estek. Talan 10 ev mulva mar gazdasagos lesz.

Szoval, emiatt nem hagynam ki a mostani olaj-rallyt.
Tibi0002 2016. 12. 16. 10:42
#4773
Laikus vagyok, de szerintem annyira gyorsan csökkennek a megújulók árai, hogy az olaj már nem lesz többé olyan nagy biznisz, mint az elmúlt 150 évben volt. Előfordulhat emelkedés, de az már nem fog tartósan megmaradni, szerintem.
kimpaa
kimpaa 2016. 12. 16. 08:31
Előzmény: #4770  pomperj
#4772
ja csak már üthetne ez a piacokon egy méretest
pomperj
pomperj 2016. 12. 16. 07:50
Előzmény: #4768  pomperj
#4771
Azsia tozsdeken a dollar ereje a fo hatas. USD az EUR es JPY-al szemben is kitort, mindent meghataroz most: az Azsia devizak is gyengulnek, es a tozsdeik lefordultak. A kerdes inkabb az hogy egyenkent nezve, vajon a gyengeseg korrektiv vagy impulziv jellegu-e?

1)India 4 hete maszik fel 7900->8300 kozott. De az utolso napokban elgyengult es ujra lefele forduloban van.
Ami a penzcsere ota tortent, az vagy valami dupla-korrekcio, W-X-Y jelleguen es akkor meg 7900 ala kellene esnie ev vegeig, es indulhat ujra fel. Ha a 8000 support most tart, akkor erre erdemes tradelni majd.

Vagy/de: lehetseges hogy egyetlen impulzust lattunk November vege ota (kisebb esely), es akkor Nifty kicsit korrigal par hetig, aztan hosszabb idore bear iranyban fog mozogni 2017 evben is.

2)Shanghai gyengesege viszont tiszta 5 hullamos le-impulzus eddig.
A 3300 szintu csucson, November vegen egy sokhonapos korrektiv emelkedes volt, egy (b) hullam vege. Most mar lefele tart, es a regi szamozas szerint egy (c of Y) hullamban van. Annak valoszinuleg az (1) szakaszat lattuk eddig, es meg jo sok van hatra lefele: legalabb a nyari 2950 ala kell menjen, vagy eppenseggel 2500 ala.

3)Japan NIKKEI tovabb szalguld. A JPY mar 118 folott, es a JPY gyengulese meg gyorsul is!
NIKKEI parallel fut felfele, mar 19.300, es sokkal feljebbre tart. Korabban is (iii of 3) hullamot sejtettem, egyelore megvalosulni latszik. Japan egyszeruen superbull.

4)HongKong viszont 5 hullamos esesben van osz ota. A Kinai piac elott jar a hullamok strukturajaban, es erdemes a ket index parallel mozgasat kihasznalni.

5)Korea, Taiwan zurosebbek, de inkabb bull jellegu a mozgas. Singapore nagyot ment, es (iii) hullam vegen van, amit epp korrigalni keszul.

6)A brazil index, ahogy vartuk oktober kozepi csucsa ota, most 2 honapja korrigal. Kesz a-b hullam, es meg egy (c)eses kellene 28-25 szintig, hogy szep forma legyen, es megnyugodva ujra erdemes legyen long poziciokat nezni.
PBR kevesbe esik mint EWZ, de a hullamszerkezete ugyanaz, es tisztabb. Ott tovabbra is 9 koruli aron latnam okosnak a belepest megprobalni ujra.

7)A torok index, TUR egy ideig csapkodott/felpattant a puccs utan, aztan -30%-ot esett. Akik azt hiszik, hogy Trump rallyja orokke tart majd, nezzek meg Erdogan csodas 8 hetes oszi rallyjanak kovetkezmenyet a TUR indexben. Nem vidam.

8)Egyiptoma novemberi penz-leertekelesnel lezuhant -30%-ot, es ott is maradt. Igen gyenge a tozsde, rosszkedvu a hangulat.

9)Saudi TASI Index 3 napja kicsit korrigal, de a lendulet felfele igen nagy maradt a hetes charton. Az olajnak jo kilatasai vannak a Saudi bennfenntesek velemenye szerint.

10)Russia RSX 4 hete meredeken emelkedik, mar parabola jellegu. Am, jobban megnezve kozeptavra, 2015 eleje ota egy A-B-C sorozatnak latszik, aminek valahol erre fele vege lehet.
Nem zarhato ki, hogy dupla-alj volt tavaly Moszkvaban, es ez az emelkedes most (iii of 3) hullam, ami sokkal feljebb tart.
Putyin es Traump egyszerre van lenduletben.
Szoval az utolso 2 nap eles esese lehet menetkozi kis korrekcio is.

pomperj
pomperj 2016. 12. 15. 14:19
Előzmény: #4769  Törölt felhasználó
#4770
Szia,
a tegnapi napban nem a FED 0.25% emeles volt a lenyeg. Az mar fontosabb volt, hogy 3 db emelest lat a FED 2017-re; a piac eddig kettot vart.

De a sulyos mondat az, hogy a FED elkexdi leepitenei a merlegfooszeget. Szoval eladni tervezik a 4 ev alatt begyujtott a bondokat !
Amik maris 177->147 szintre estek...es mi lesz, ha bejon egy FED, mint uj orias-elado?

Ez katasztrofa lehet a kamatlabaknak, es ettol a gazdasagnak...mert sokkal tobb, 500B USD-vel tobb lesz a US vallalatok penzugyi kamat-kiadasa. Az mind a nyereseget olvasztja le.
Es ettol katasztrofaja lehet a reszvenyeknek...mert eltunk a profit.
Nem TA alapon. Fundasan.

A FED merleg leepites szembe megy Tump terveivel; ha meg netan tenyleg beruhaz 6 Trilliot, es meg hozza adot is csokkent, akkor meg tobbet kell a deficits koltsegvetesben fedezni; meg tobb bondot eladni...es beindul a spiral lefele.

Szoval: latszolag meg nincs baj. De az ablakok mar remegnek az elo-rengestol.

Törölt felhasználó 2016. 12. 15. 13:54
Előzmény: #4762  pomperj
#4769
Szia,

Latod sok dologban hasonloan es sok dologban mashogy latjuk a vilagot....
En nem tudom mikor, mi fog torteni ill. hogy egyes termekek arai hol fognak pontosan fordulni...(szoval en csak azt tudom, hogy nem tudom megmondani mikor mi fog torteni...)
Nem azzal szoktam penzt keresni, hogy tudom mi fog torteni, hanem ahogy a kereskedeseket kezelem (menedzselem)....

Vissza korrigalhat-e a gaz a 3,5-os szintrol 2,6-ra hat persze....(eppen ahogy te is emlitetted es en is irtam 25-30%-os korrekcio siman benne van)....
Igen am de en nem a gazt kereskedem hanem UNG-t...
Na most ha a gaz beesik mondjuk 2,5-re UNG beeshet kb. 5$-ra...az kozel 40-45%-os eses a jelenlegi szintrol...
Elofordulhat-e hogy a gaz ara a kovetkezo 36honapban elmegy 5$-ra...esetleg tobbre???
Elofordulhat-e hogy az UNG visszakorigal a 18-28$-os tartomanyba???
mert ha igen akkor van egy 2-5/1-es kereskedesi lehetoseg....
Pomperj te tudod, hogy milyen ido lesz februarban, esetleg jovo vagy azutani ev februarjaban???
En nem tudom, de azt tudom, hogy a kovetkezo evekben a kereslet gyorsabban no a gazra mint a kinalat az eszak-amerikai regioban....(a termeszet pedig majd elvegzi a dolgat)....
Gaz es UNG (nem teljesen ugyanaz a story)...
:)

Te bullish vagy az olajban en pedig nem (rovid tavon) ugye 56-58$-os aron mar tul kinalat van valahol 1,2M hordoval...
En inkabb olajjal lennek rovid tavon ovatos....

Lehet hogy igazad lesz es az arany ill. az ezust ara kepes lesz ujbol letesztelni az elozo aljakat es akkor nem 150%-os hoammal zarom az evet az egyik szamlan hanem 100-120%-sal...
A tokeattetel nelkuli szamlan meg nem 50%-os hozammal, hanem lehet hogy 20 esetleg 25%-os hozammal...

Te bullish vagy a USD-al kapcsolatban....en pedig USD/JPY-ben voltam es vagyok...
viszont mint korabban irtam USD/RUB-ban short pozicioim vannak (szep kis kamatot fizetnek es raadasul meg van rajta 5-6%-nyi profit a kamatkulonbozeten kivul...)
Tegnap pedig vettem NOK-ot USD-al szemben, eshet meg a NOK 5-10%-ot az USD-al szemben; hat persze de erosodhet akar 20,30 vagy netan 40%-ot is....

Ez a szep a kereskedesben kulonbozo velemenyek vannak, es a velemenyeinkel megprobalunk penzt keresni...
Sok sikert neked is!
;)
pomperj
pomperj 2016. 12. 15. 13:48
Előzmény: #4766  werkaz
#4768
1)Igen, ez is lehetseges valtozat.
Nalam meg el, es lehetsegesnek gondolom az alabbi 2 ALT. masik valtozatot.

link

Ha a piros az igazi, akkor a lejtmenetnek gyorsabbnak kellene lennie az emelkedesnel. Es szakitani az also vonalat.
Ha a kek az igazi, akkor mar hetfon lassulni kell az esesnek, es par heten belul meg egy csucsot utni, a (3) vegehez, a felso csatorna-vonalon. A NASDAQ kitorese felfele a kek esetet erositi.

Hamarosan meglatjuk. Vajon tart-e meg aTrump-csoda?

2)A Bond piac tovabb esett tegnap, 30y futures mar 147-ig esett. Ott azert van 2 eros support sav.

link

Meg 1-2 pont eses lehet; aztan ott a supportoknak tartania kellene egy korrekciohoz. De a bond piac elkepeszto merteku zuhanasa meg csak az elejen jar, az (1) hullam vege tajan tart.

3)USD kesz a (2) korrekcioval 1.08 szinten, es ujra erosodik. Most (3 of 5) hullamban emelkedik. Nem ajanlanam, hogy forditva tredelje barki.

4)Az USD erosodes megallit minden kiserletet, hogy GLD megprobaljon korrigalni. Egyelore, bar nem nez ki szepen, megoscsak esik tovabb...es meg eshet USD miatt. A Silver jobban tartja magat, annak kunkorodasa egy (iv) hullam volt.

werkaz 2016. 12. 15. 07:39
Előzmény: #4766  werkaz
#4767
A grafikon lemaradt hozzá:

link
werkaz 2016. 12. 15. 07:25
Előzmény: #4760  pomperj
#4766
Szia !

Tulajdonképp kb ugyanazt mondjuk. Bár ide a végére, ami nekem hetesen a w5 van egy olyan számozásom is ahol Trump győzelmének napja csak a w5/ii . És most még csak egy w5/iii elején járunk. Ez a számozás viszont elég magasra visz, egy jól megnyúlt w5-el.
Törölt felhasználó 2016. 12. 14. 22:15
Előzmény: #4763  Tibi0002
#4765
Nem veletlenul emeltek december kozepen, likviditas folyamatosan csokken nov vege december elejetol...igy veszelyesebb shortolni...
a tobbseg mar a karacsonyi dolgokkal van elfoglalva...
kozi723
kozi723 2016. 12. 14. 20:15
Előzmény: #4763  Tibi0002
#4764
Szerintem nem kell módosítanod a limitedet. Jönni fog ez szépen még. Kivárás!
Tibi0002 2016. 12. 14. 20:06
#4763
Hát gyerekek, én kicsit nagyobb piaci mozgásokat vártam volna a mostani emeléstől. Még a következő arany csomagom sem tudtam megvenni. Nem volt képes 10 $-nál nagyobbat esni. :/
pomperj
pomperj 2016. 12. 14. 19:53
Előzmény: #4761  Törölt felhasználó
#4762
Hosszu tavon (3=5 ev) tenyleg lehet Gaz jo potencial.
De eppenseggel itt es most nem volnek ebben biztos. Szezon eleje-kozepe tajan, max fogyasztasi honapok elott, Gazt venni?

Siman megeshet, hogy visszakorrigal a mai 3.5 szintrol 2.60 kornyekere; az egyebkent megfelel a varakozasodnak, az -30% korul volna.
De minek megvenni itt, ha kesobb olcsobban is jo esellyel megveheto lesz a futesi szezon utan, tavasszal?
Törölt felhasználó 2016. 12. 14. 19:17
Előzmény: #4758  Tibi0002
#4761
link

Gazban jo lehetosegek vannak 6-36honapos idotavban...persze lehet benne meg 25-30%-os korrekcio, de lehet benne akar 250-300%-os emelkedes is es akkor sem a korabbi csucsoknal vagyunk hanem vissza kozelitettunk az atlaghoz...
;)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek