Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2016. 02. 29. 15:05
Előzmény: #2159  pomperj
#2160
Minden téren a megnyugvás jelei látszódnak. Nekem is úgy tűnik, hogy beindult az olimpiai hátszele.

link

Véleményem szerint Bovespa a héten tesztelni fogja a napos trendet. Ha első nem is viszi át, hetek kérdése és nagyon szép bull piacba fordulhat technikailag Brazília!

USDBRL leszakadása küszöbön áll, de egyelőre a dollár erősödés megnehezíti a dolgot. Szerintem tényleg csak néhány hétre van szükség és ki fog törni a régió! EWZ, PBR, Bovespa, USDBRL, minden a határon billeg. PBR 3,7 áttörése esetén 4,03 kisebb ellenállásba ütközhet, afölött viszont János által is írt 5,6-6 dollár a célár. Közel sem irreális, hogy ez a célár az olajtól függetlenül akár szeptemberig valóban meglegyen!
pomperj
pomperj 2016. 02. 28. 11:54
Előzmény: #2158  Törölt felhasználó
#2159
Szerintem a piaci hangulatot Brazil iranyaba a mai EM szekciobeli Barrons cikk jol foglalja ossze.

Abbol ide masolom a ket legnagyobb alap, TEMPLETON es BLACKROCK velemenyet:

mindketto pozitiv Brazil ugyben, es mindketto negativ Russia (es igy Mo) temaban.
Es ha ok ketten, akkor...az a piac fele.

A jelzok is fontosak:

"too beaten up to ignore",
"crisis mentality",
"floor in commodities prices, particularly oil"

+++++++++++++
A chorus of prominent asset managers last week proclaimed that emerging market debt is too beaten-up to ignore.

Their comments were notable in a week of mostly bad news from the developing world’s trouble spots: Brazil’s credit was downgraded to junk for the third time; India’s reforms were questioned after deadly protests and a water shortage in Delhi; South Africa offered a disappointing budget; Turkey left rates unchanged, despite troubling inflation; and U.S. officials pressured banks not to participate in an upcoming bond offering from Russia.

The negative investor sentiment on emerging markets is akin to the crisis mentality of 2008 and 2009, says TEMPLETON Global Macro Chief Investment Officer Michael Hasenstab.

He recently wrote that we’ve reached a point of maximum pessimism, and extreme sentiments usually indicate an opportunity. He likes markets with “solid fundamentals” that are priced as if the country were in crisis. That list includes Mexico, South Korea, Malaysia, Indonesia, and the Philippines.
Hasenstab goes so far as to favor assets in countries on a path to ending their crises over a longer time period, such as Brazil. He recommends avoiding Turkey, Russia, Venezuela, and South Africa.

BLACKROCK’S EMERGING MARKET debt experts think local-currency EM bonds are especially attractive. Why? They cite the possibility of a floor in commodities prices, particularly oil. Second, dovish central-bank activity in the U.S., Japan, and Europe should stabilize the dollar. Finally, China’s central bank has a new currency framework, and its economic slowdown may be stabilizing.

“The coupons that investors have been receiving from local debt were eroded by currency depreciation. This is what could change,” says Pablo Goldberg, a portfolio manager and strategist at BlackRock. The yield on a 10-year Indonesian bond in local currency is more than 8%.

BlackRock likes Russian, Mexican, and Brazilian local-currency debt markets. The firm also favors Indonesian bonds in light of government reforms and interest-rate cuts. As for Venezuela, Russia the bonds reflect the possibility of any future default. If that happens, Goldberg doesn’t see it having a significant impact on the asset class as a whole.
+++++++++++++++++++++

Törölt felhasználó 2016. 02. 27. 22:37
#2158
Pomperj, ez esélyes felfelé.

Ránéznél? (Brazil szegmens)

link
Törölt felhasználó 2016. 02. 26. 21:59
Előzmény: #2156  pomperj
#2157
Köszönöm :)
pomperj
pomperj 2016. 02. 26. 11:14
Előzmény: #2155  Törölt felhasználó
#2156
Szerintem CAD sokkal jobban korrelal olajjal (vegulis nagy kitermelo es exportor) mint barmi mas deviza.

Nem, szerintem az olajar emelkedhet magatol, a dollartol fuggetlenul. Az sima ujsagiroi mitosz, hogy ezek osszekapcsolhatok. Az veletlen, hogy 2014.02-2015.06 kozott az olaj esett es a dollar erosodott. De, a dollar mar nem erosodott 5 honapja, az olaj meg esett tovabb februarig. Es megeshet, hogy meg tovabb fordulnak, egyenesen a mitosszal szemben.

Azsiaban a tozsdei fel-korrekcio harmadik harmadaban lehetunk a regiok tobbsegeben. De pl. Kina mar leszakadt, India is kinlodik pedig abban mar bull idoszakot varok, ami eddig nem indult be.

GLD meggyozo-e? Ha valami most az, akkor GLD bull. Igen, szerintem elobb lesz 1300-1350, mert a hullam szerkezet meg nem kesz felfele. Most 94) hullamban oldalazo haromszoget rajzol, erot gyujt.
Amikor SPY lefordul a mostani korrektiv rallybol, ami talan marc 1-2. heteben lehet keszen, nos, akkortol GLD menni fog a targeting.
Törölt felhasználó 2016. 02. 26. 10:41
Előzmény: #2154  pomperj
#2155
Lehet, hogy az olaj emelkedést jelzi előre a CAD erősödése is?
Én még picit szkeptikus vagyok olaj ügyben, mivel az egyensúlytalanságok nem múltak el, bár palaolaj fronton már dőlnek a dominók.

Jól gondolom, hogy az olaj emelkedéshez dollár gyengülés kell, hogy társuljon? Eddig a dollár és az olajciklusok eléggé szinkronban voltak. Én még nem látom a dollár erő végét, bár a látványos erősödésének vszeg vége van, ami akár fordulatot is jelenthet.

Ázsiában lehet még erő? Bár talán-talán a Nikkei túljut az ellenálláson...

Az arany mennyire meggyőző? A technikai képet picit nehezen értelmezem. Van egy erőtlen emelkedő csatorna, de a mostani csúcs alacsonyabb volt, mint a megelőző. Lassan kialakul egy ék. Szerinted előbb lesz az 1300, mint az 1150 ? :)
pomperj
pomperj 2016. 02. 26. 09:12
Előzmény: #2146  pomperj
#2154
1)SPY tovabb halad a (c of 2) hullamban. Kicsit kitort a 1945 ellenallasi sav fole, hiszen 1955 szinten zart, es az jo jel a folytatasra felfele.

Ha valoban a tegnapi rajzom szerint ED jellegu forma lesz, akkor 1980 korul utkozik bele az ED felso vonalba, ahol egybkent is a Fibo 62% vonal fut.

Onnan kisebb korrekcio (d) kovetkezik, aztan meg egy uj csucskiserlet varhato a jovo heten vagy utana.

2)Olaj hullamszerkezete arra utal, hogy most (3 of 3) kovetkezik felfele. Nehany oliservice ceg nagyon fickos.

Ezt a kilatast megerositi, hogy kozel jutott a 34.0 USD ( WTI) kitoresi szinthez. Ha jol gondolom, akkor innen jo esely van arra, hogy 38 szintig elmegy a jovo heten. Az olaj bull megindult.

3)Arany folytatja az oldalazo korrekciot.

4)A treasury TLT 30 eves 2.51%ig esett, aztan elesen megindult fel. Ez megerositi, hogy a panikos menekulesnek a riziko elol a biztonsag fele egyelore vege.
Most 2.62%nal jar, es nyilvanvaloan kepes lehet 2.80% szintig is emelkedni.
A 2.52% siznt egy (ii) hullam alja volt, szerintem most (iii)ben van felfele.
pomperj
pomperj 2016. 02. 25. 22:11
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2153
A "bear" most Type 1 tipusu fajta. Azaz hullamzo, es nem egyetlen folyamatos esesbol all, hanem valoszinuleg egymasutani antibubble formak sorozata. Most a masodik antibubble forma indul fel.

Raadasul ugy nez ki az eddigiek alapjan hogy a lejtmenet utani fel-korrrekcio viszonylag magasra megy vissza. Az eddigi 2 felmenet arra utal, hogy 50% felett lesz a fel-korrekcio merete, talan 62%-nal is nagyobb.

Szoval, olaj is le-fel fog hullamzani, bagyjabol mint a piac atlaga, es fazisa valoszinuleg egyutt hullamzik, szinkronizalhat a piac atlagaval. De, az a valoszinu, hogy olaj szektorban a lemenet lesz a kisebb, es a felmenet erosebb.

2)Most egyebkent az arany szektor egesz precizen ellentetes fazisban van SPY-al; meg oras szinten is ellenfazisban vannak, nemcsak naposon. Nyilvan olaj szektor is kepes ilyesmire.

Törölt felhasználó 2016. 02. 25. 21:24
Előzmény: #2150  pomperj
#2152
Miert varod azt, hogy az olajszektor kivonja magat a bear alol? A bear vegi panikban minden esik egyszerre. Szerinted akkor mar a szektor "csak" egy korrekcios visszaesesben lesz (2 hullam)?
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 02. 25. 20:59
Előzmény: #2150  pomperj
#2151
Ezt segítheti olaj szezon kezdete, ami így február környékére esik.
link
Ha jól látom a kinagyított chartokon, ott is mindegyiknél februárban indul meg az intenzívebb mozgás.
pomperj
pomperj 2016. 02. 25. 20:49
Előzmény: #2149  Tibi0002
#2150
Az utolso 20 evben volt 3 hasonlo mely arzuhanas es utana recover.
ezeket mutatja a felso abra.

link
Alatta kinagyitottam mind a 3 chartot.
Szerintem nagyon egyformak.

Ebbol mar kovetkezik, hogy kb. mire lehet szamitani az olaj recovery meneteben az iden. Ezt mutatja az also abra.

Tibi0002 2016. 02. 25. 19:08
Előzmény: #2146  pomperj
#2149
Milyen hullámokat valószínűsítesz olajban? Írtad szeptemberre az 58-64-es várakozást. Előtte ill. utána hogyan néznének ki azok a hullámok? Néztem a blogod és itt átfutottam visszafelé pár hetet, de nem találtam ilyen infót.
Ha megírod, előre is köszi.
bgyu 2016. 02. 25. 17:40
Előzmény: #2147  Törölt felhasználó
#2148
113 fölé kellene mennie, akkor lehetne nagyobb korrekció, most is lefordult.
Törölt felhasználó 2016. 02. 25. 17:11
Előzmény: #2146  pomperj
#2147
Az USD/JPY szépen megy a maga útján, már a csatornáját építgeti, de a Nikkei korrekcióban nincs sok lendület, talán majd a rendes kereskedésben. Éjfélkor inflációs adatok lesznek, kíváncsi vagyok lesz-e bármi hatásuk.
pomperj
pomperj 2016. 02. 25. 09:40
Előzmény: #2133  pomperj
#2146
1)A G20 ertekezletre gyulekeznek Shanghaiban. Ami azzal udvozli oket, hogy ma SSEC Index -6.5%-al zart.

A targyalas temaja persze a kinai lassulas es a vilaggazdasag elenkitese volna; egyre vilagosabb, hogy aktualis is vegre lepni egy ertelmeset.

Ehhez kepest a yuan gyenge, a roved kamatlaban emelkednek, es egy csomo margin szamlat likvidalnak mert nem birjak tartan a leverage-et. A likviditas hianya egyebkent mashol is aggaszto.

2)SPY eles fordulot csinalt. Az ilyesmit hivjak "outside-up" napnak az Ellliotistak, a candlestick fan pedig hammer formanak: hosszu nyel es kis fej.
Mindketto bull signal.

link

A 60 perces charton jol latszik, hogy amit eddig lattunk a feb.11 alj ota, az leginkabb (a es b) hullam volt; es elindult fel (c).

Edidg mindegyik 3 subhullamosnak tunik. Ha igy van, akkor az alabbi charton levo ED forma a legvaloszinubb folytatas: csupa 3-as szerkezet, eles csapkodassal es bakugrasokkal.
A target 1980-2010 sav.

A Japan piac, ami egy ideje szinkronban van SPY-al, ma reggel emelkedett +1.5% korul.

Lehet mas SPX alternativakat latni. Peldaul, a piros szamozast: ha a febr.22 top a 1846 szinten mar a kesz (c)=2, akkor azota egy (i-ii) is szamozhato, es innen eles lefordulas kellene (iii) hullamnak. De ennek most keves a valoszinusege; bar a Kinai megzuhanas meg ezt sem zarja ki.
A Japan piac, ami egy ideje szinkronban van SPY-al, ma reggel emelkedett +1.5% korul.

3)A GLD meg mindig oldalaz a szukulo haromszogben. Egy fals kitore mintha lett volna; ez nem jo jel, de nem vegzetes.
Egyelore marad a varakozas: wave (5) kovetkezik, 1300-1350 target.

Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 23:02
Előzmény: #2144  bgyu
#2145
Igen emlékszem, és Ő elég pengén látja a dolgokat. Ezek az elemzései nagyon jók.
bgyu 2016. 02. 24. 22:57
Előzmény: #2143  Törölt felhasználó
#2144
Pomperj írta valamikor a múlt héten, vagy a hét elején, hogy még 112 alá várja, s onnan fel. Meglátjuk.
Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 22:50
Előzmény: #2142  bgyu
#2143
Igen :), de elég sokat esett, így elég sok szint is van már addig. Bár ez a mostani emelkedés elég intenzív. Figyelni kell :))
bgyu 2016. 02. 24. 22:37
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2142
Elvileg az ideális 115 lenne..
Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 22:20
Előzmény: #2139  bgyu
#2141
Még elég messze :) Nálam két sávtető is van amin túl kell jutni. (112,4 az utolsó)

A 76-os Fibo 113,4, ami a múltkori tető is lenne az A-pont, a mostani alj a B, emiatt én valahová ide, vagy felé gondolnám a C-t(113,4). Persze nagyon komoly az ellenszél, simán lehet, hogy benne marad a sávban.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek