Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2016. 03. 03. 18:28
Előzmény: #2197  eurocent
#2200
Egyebkent mit erzel jo stop helyszinnek, ha elerjuk a 4,8-as emlitett szintet? Nekem a 4 alatti lenne trivilias, de hogy oszinte legyek ennyi nem szivesen adnak vissza a piacnak. Tul gyors a mozgas ahhoz, hogy jo stop helyszint jeloljunk ki. Na nem mintha baj lenne, hogy megy mint a tatar :)))
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 18:24
#2199
Amióta írtam nektek 30%-ot ment ez:

link

...és még mennyi van benne?

Itt görcsölés megy a SPY-on hátha megy pár pontot, ide vagy oda!

Írok egy jó tippet, és senki nem figyel rá. Én toltam bele pénzt, nem keveset!

Nem akartok keresni? :)

kozi723
kozi723 2016. 03. 03. 18:05
Előzmény: #2197  eurocent
#2198
Koszi!
Igen en is igy tervezem. A mai napot illetve valoszinuleg meg a holnapot is megvarom es hetvegen atnezem a dolgokat. Egy stop helyszint kigondolok es vedem a profitot. Orulnek ha nem szedne ki es tudnam tartani, mert vegre kezdunk trendiranyba kerulni. Ha pedig megis kikap, mindenkeppen valahol vissza szeretnem venni. Nagyot fog ez menni iden. A kerdes mennyire mely visszatesztekkel.
Koszonet a chartert!

Udv,
eurocent 2016. 03. 03. 17:55
Előzmény: #2193  kozi723
#2197
WTI, USDRUB, USDBRL 1D: link
Ha megfigyeljük a fenti chartot, látható, hogy olaj és RUB, BRL általában ellentétesen mozog.
Az is megfigyelhető, hogy BRL később csinál toppot mint RUB, illetve hamarabb készül el az aljjal. Azaz Brazíliának hamarabb szavaznak bizalmat a befektetők, stb.
Nekem úgy tűnik , hogy ezeknek a devizáknak még hátravan egy fel körük. Ha így lesz, olaj és az említett régiók szárnyalása is megtorpanhat egy időre.
PBR-nél 4,8 körül érdemes lehet aktiválni a stoppot. Később alacsonyabban visszavehető.
kozi723
kozi723 2016. 03. 03. 16:58
Előzmény: #2195  Törölt felhasználó
#2196
A dolog ugy nez ki, hogy van az Erste bef. zrt, akiknek van a netbroki feluletuk. Ezzel akkor tiszaban vagy, hiszen Neked is van. Az itt levo termekek eleg limitalt szamban vannak jelen, ha jol tudom csak a xetra-n lehet kulfoldi papirral kereskedni, horror 0,45%-ert. Ha valakinek mindez nem eleg, akkor a netbrokinak nyithat alszamlat, aki az Erste Trader (erstetrader.hu). Ezen mindent megtalalsz, legyen szo europiai, usa, azsia, etf, tenyleg barmit. A feluletet a saxoo bank biztositja (akarcsak a megboldogult budacash marketstarnak, biztos sokan emlekeznek ra). A felulet jo, biztonsagos, nem gagyi. Hatranya? Draga! Minimalis kotesdij 15 dollar reszvenyek eseteben. Viszonyitaskepp egy 400 ezer ft erteku reszveny pakk vetele es eladasa osszesen 48 dollarba kerul. Nem tredelek napi szinten, szoval nem vag foldhoz, de alkalmatlan 2-3-4 szazalekos mozgasok lekereskedesere, mert a felet ok teszik zsebre. Ha devizat akarsz kotni rajta, akkor 0,5 lot alatt 10 dollaros kotesdijad van a spreadem felul. Egy kis matek es hamar kijon, hogy szinten alkalmatlan forexezni. Persze ha valakivel lottal vagy annak tobbszorosevel nyomul, annak remek.
Ami meg jo, hogy ami termek elerheto reszvenykent, az elerheto cfd-ben is, 4es tokeattettel. Ez nem veszelyes szorzo, es a fedezet hatekony kihasznalasa erdekeben hasznos. Vannak etf-el dogivel, szoval tenyleg barmit megkapsz. Real time adat csak a devizakhoz van, reszvenyekhez elofizetes szukseges. Ennek dija teljesen egyedi, ugyanis ha csak a NYSE reszvenyeket akarod latni akkor havi 1 dollar, ha pl az ausztral tozsdeet akarod latni akkor 60 dollar. Nem hasznalom mert napos idosikon nyomulok es amig investing jellegu oldalak elerhetok, addig felesleges.
Nagyjabol ennyi. En azert valasztottam ezt, mert nem szivesen utaltam volna milliokat ciprusra, maltara, de meg uk-be sem szivesen. Most tudatosul bennem is amikor kiirja hogy zarasi koltseg 62 ezer ft, hogy ennek azert ara volt, hogy nem akartam kiutalni sehova.
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 16:13
Előzmény: #2194  kozi723
#2195
Ez az Erste ugye nem a magyar Erste? Nekem az Erste-nél NetBrokeres felületem van, de ott nem találtam ilyesmiket. Leginkább csak EU és US van, meg persze a magyar tenger...
De lehet rosszul nézem :)
kozi723
kozi723 2016. 03. 03. 16:00
Előzmény: #2192  Törölt felhasználó
#2194
Én Erste Trader (saxoo). De most tervezek váltani Interactive Brokers-re. Erste drága sajnos.
kozi723
kozi723 2016. 03. 03. 16:00
Előzmény: #2191  pomperj
#2193
Tartom tartom! Legkorábban 6 dolláros PBR-nél realizálok egyet. Egyetlen ellenségem a türelmetlenség. Úgyhogy ráülök a kezemre és tartom. Ha ezt megtartom, egy életen át emlegetni fogom ezt a trédet.. :)

Köszi az update-et!!!

Üdv,
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 15:50
Előzmény: #2190  kozi723
#2192
Ti hol kereskedtek ezekkel?
pomperj
pomperj 2016. 03. 03. 15:36
Előzmény: #2190  kozi723
#2191
;-)
Tartsd. Ezert vettuk meg oket. Es meg csak most ebrednek fel az alapok; nagy reszuk 5 USD ar alatt nem is vehet bele a szabalyzatuk szerint. Szoval en 5.0 utan szamitok a valodi gyorsulasra, amikor megjonnek a hedge-fiuk mogott a nagy alapok. Meg persze az Indexek is mostmar kenytelenek venni.

"vaalaami vaaan" Braziliaban. Es ez meg nem is az igazi ;-)
Meg mindig csak a legelejen jarunk.

(Hasonlitaskeppen, nezd meg mit csinalt BFR Argentinaban (es mas Arg. cegek) 2012 nyar utani 3 evben. Es a vicc: az elso pozitiv cikkek most kezdenek kijonni.)

Ma update-oltam a blogot is. Alig varom, hogy EBR es CIG is kitorjon.

kozi723
kozi723 2016. 03. 03. 15:11
Előzmény: #2170  pomperj
#2190
Eszméletlen amit Brazil csinál. Bovespa, real, ewz, pbr... Brutális.
eurocent 2016. 03. 03. 10:16
Előzmény: #2186  pomperj
#2189
"4)A GOLD oldalazo haromszoge nezheto ugy, hogy befejezte a (4) hullamot 1224 szinten tegnap. Keszen lehet az a-b-c-d-e hullam-sorozat.

Ha a struktura varakozasom jo, akkor mostantol innen ki kell tornie felfele. Es akkor keszen lehet 1-2 het mulva, a 1307 USD szint kornyeken az (A) hullam. Ami egy nagyobb A-B-C hullamsorozat elso tagja. Mivel December 4-en 1046 szintrol indult, par kilatas mar ovatosan becsulheto."
Igen, aranynak pár napon belül ki kell törnie és menetelnie legalább 1288-ig mert különben beleadnak. Érdemes védeni a long pozíciókat.
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 09:46
Előzmény: #2187  pomperj
#2188
Kezdenek jönni a tuti bika hírek is.
link
Ez szinte biztos jele lehet a korrekció végének. Az is vicces, hogy ilyen címet adnak neki, miközben a felfelé korrekció már elég régóta tart és Fabernél is olyan 2050 a teteje. Ez lassan meg is lesz, talán jövő hét közepe tájt, ami elég jól összecseng a múltkori időbeli projekcióddal.

Nikkei-t hogy értékeled? Az első korrekciós szint gyakorlatilag kész. Innét oldalazás, vagy még van benne erő?

A második diagrammban a GAAP mit jelent?
pomperj
pomperj 2016. 03. 03. 09:30
Előzmény: #2186  pomperj
#2187
S:
Jol nez ki, de nem hinnem, hogy az SPY-ra ATH projekcio a lehetseges kategoriaba esnek 2016ra.

A velemenyem 2 chartban foglalhato ossze.
TA alapon az antibubble forma kb. igy projektal idenre:

link

Fundamentalis alapon pedig ez a legjobb ismert varakozas:
link

Es ez a ketto tartalmilag egybevag.
pomperj
pomperj 2016. 03. 03. 07:29
Előzmény: #2185  pomperj
#2186
1)Az SPY rally tart, elerte a 1986 szintet. Kisse feljebb 1990 szinten van egy gap, amiben elakadhat, vagy betolt. De nem valoszinu, hogy eleri a 2020 szintet, ahol a Fibo 78% ellenallas fut, mert ahhoz mar c>a hullam aranyossag kellene.
A DOw 100 pontra van a 17.000 szinttol, es ott mar eros ellenallasok vannak.

Az emelkedes momentum gyengult, de meg nem sokat, mert az A/D arany 1.95:1.0 mutat, ami nem eros rally mar, de nem is gyenge. A napi volumen viszont csokkeno.

Az oras charton az ED forma also vonalarol pattant fel 2 napja. Tehat az a vonal fontos. Amikor leszakad, az lesz az elso jele annak, hogy a rally kifaradt, es keszul a lefordulasra. A vonal most 1952 szinten fut, tehat az itt mar jo stoploss.

link

Az SPY (2) hullamos korrekciojanak az Elliott szamozasa is vilagosodik. Ha zigzag, akkor most (c of Y) masodik feleben lehet.


2)A TLT bond Index hozam eleg nehezen indult fel, de mar elerte a 2.72% szintet. Meg van benne nemi emelkedesi lendulet.

3)USD halad az 1.07 szint, a (D) pont fele a haromszogben. Meg 1-2 nap, es ott less. Ha forsulasba kezd, az jel lehet a tobbi piac fordulasara is.

4)A GOLD oldalazo haromszoge nezheto ugy, hogy befejezte a (4) hullamot 1224 szinten tegnap. Keszen lehet az a-b-c-d-e hullam-sorozat.

Ha a struktura varakozasom jo, akkor mostantol innen ki kell tornie felfele. Es akkor keszen lehet 1-2 het mulva, a 1307 USD szint kornyeken az (A) hullam. Ami egy nagyobb A-B-C hullamsorozat elso tagja. Mivel December 4-en 1046 szintrol indult, par kilatas mar ovatosan becsulheto.

a)Az (A) hullam merete kb. 260 pont less majd. Es ugyanekkora mereture varjuk (C) hullamot is.
b)Az (A) hullam eddig 3 honapos, egyelore tehat utana kb. 3-5 honap idotartmura varjuk (B) a hullamot.
c)A (B) ellen-korrekcios hullam valoszinuleg Fibo 62% meretu lehet, tehat kb.160 pont meretu. A korrekcio alja 1306 szintrol szamitva 1140 kornyekere jon ki. Ott egyebkent 2015 evrol maradt is egy support sav.
d)Az arany fel-korrekcio projektalhato vege 1140+260=1400 USD szint kornyeken lehet, es 6-9 honap idore innen.

pomperj
pomperj 2016. 03. 02. 09:56
Előzmény: #2184  Törölt felhasználó
#2185
1)Idoben a Bradley es a Fibonacci modelt szoktam nezegetni.
(persze az Elliott es az Antibubble model mellett)

Most a Bradley Turn Date marc. 4-re mutat fordulo pontot.
A Fibo Cluster Turn Window model marc.7-14 kozotti napokra mutat, ott 6 korabbi JELENTOS csucstol van Fibo tavolsagra. Azt jelenti, hogy ha igy van, akkor az eleg jelentos top szokott lenni.

2)Viszont, a starcapital-nal elkeszult a Jan. vegi allapotos "value" invesztor terkep.
Kis nezegetesre meg lehet gyozodni arrol, hogy a kozeptavu (2-5 eves) kilatasokra
Brazil, Russia, a kisebbek kozul
Lengyel Torok Spanyol MAGYAR Egyiptom
piacok a leginkabb perspektivikusak.
En speciel Indiat is ide tennem.

link

Es megerositi a velemenyem, hogy USA, Japan, Dania, DelAfrika, Germany mostanaban nem annyira vonzo.

Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 09:11
Előzmény: #2183  pomperj
#2184
A Nikkei elemzés (is) nagyon szépen bejött.(#2108, #2136) A korrekció tankönyvi volt. Csatornában abcde, majd e után, ki is tört felfelé. Egy ilyen korrekció elvileg Fibo 50%-ig kéne, hogy tartson, ez lenne a maximális cél ? :)

A JPY is útban C pont felé, bár eléggé hullámos az útja.

Szerinted ez a vidámság meddig fog tartani? Vmikor március közepén lesz BOJ ülés, ha jól tudom. Talán odáig?
pomperj
pomperj 2016. 03. 02. 07:10
Előzmény: #2165  pomperj
#2183
Az SPY ugras hatasara Azsia fel-korrekcioja folytatodik.

1)Japan +4% felugrott, ma 16750 szintig jutott a fel-korrekcio. A Fibo 38% vonala a mainal 200 ponttal feljebb fut, addig 1-2 napon belul el fog jutni. Ez a minimalis korrekcios target.
A kozeptavu lejtmenetnek nincs vege, de a korrekcio meg 1-2 hetig tarthat felfele.

2)Kina SSEC +3.5%, igy SSEC 2830 korulig pattant fel. Shanghai egy (ii) korrekcioban van, es ez a mozgas annak (c) szakasza lehet. Az X hullam csucsa decemberben 3650-nel volt, es amikor a mostani lendulet elfogy, a lejtmenet folytatodni fog.

3)India NIFTY Index 1 eves korrekciojat a mult heten lattam kesznek. A mai nap, eddig +2.5%, megerosit abban, hogy itt jo esellyel kozepotavu bull ciklus kezdodott.
A strukturat W-X-Y dupla zigzagnak vagy tripla zigzagnak is lehet szamozni.

Indiaban az uj koltsegvetes mar kisebb deficittel szamol, az inflacio csokkeneoben van, es Rupia is mintha erosodesbe kezdene. Ha igy lesz, az India Reserve Bank vegre elkezdheti a kamat-csokkentest, es az nagyot lendithet a tozsden.

Most a bankok es az auto ipar (IBN, TTM) latszik a legerosebbnek.

India most jo long belepesi alkalmakat kinal, erdemes korulnezni.
offshort
offshort 2016. 03. 01. 23:07
Előzmény: #2181  offshort
#2182
aki nem ismeri fel h mikor kell piacra lépni , az vlhogy így jár ! :)) link
offshort
offshort 2016. 03. 01. 22:44
Előzmény: #2178  eurocent
#2181
ha a 1990/2000 visszatesztre gondoltál , akkor igen ! ott ellenállás !

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek