Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 15:10
Előzmény: #7659  Törölt felhasználó
#7660
méltatlan lenne bármit is reagálnom.
látom,nem csak szövegértelmezési promláid vannak,de humorérzéked sincs sok.

csak a szánalom jut most eszembe és az,hogy mennyire kellemetlen egy figura vagy!

ui: a legjobb védekezés még mindig nem a támadás!
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 14:55
Előzmény: #7629  Törölt felhasználó
#7659
olvasd el a cikket megint es majd rajossz amit szaszor elmondtam mar a talalati aranyra van a legkisebb hatasod, kontrolod....

es mivel tudjuk hogy en fennhejazo vagyok, ha akarod tanulhatok toled es minden egyes nyereseges kereskedes utan kerhetek 1 milkat...(na mi ez ha nem onfenyezes), persze ez csak az en szereny velemenyem...es mint tudjuk en nagyon gyakran tevedek.....

esetleg tanulhatom toled hogy a hibaidat az orrod ala dorgolom...
nem mintha ez az en ertekrendszeremnek ez megfelelne,de kiprobalhatjuk, hogy erezned magad ha en viselkednek ugy mint te.....
(mondjuk 1 napra, hetre, honapra...persze nem lesz konnyu, de talan megeri...)

szoval jossz 1 milkaval
;)

link

es hogy en is kotozkodjek ahogy te szoktal....
egyebkent a megveszuk az esest a Dax-on
;)
es a NZD/JPY osszehasonlitasa:

link

ha pedig a talalati aranyod visszakorigal az atlaghoz, akkor meg majd a szemedre vettem hogy az utobbi 3,5,10 kereskedesbol hanyszor vesztettel es nem igaz hogy nem veszed eszre hogy a piac megvaltozott, ugye ezt se csak velem tetted....

lassuk hogyan reagalsz a sajat stilusodra...
;)
na ettol aztan mindkettonknek jo lesz ugye???!!!
fxboy
fxboy 2015. 04. 22. 13:47
Előzmény: #7637  Tazsomaru
#7658

opcio?

Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 13:37
Előzmény: #7653  Tazsomaru
#7657
Roland sok mindenben egyetertunk....
azzal is tokeletesen egyetertek, hogy kisebb pozikkal nehezebb felulteljesiteni az atlagot...viszont nyilvan ebbol az is kovetkezik, hogy nehezebb alul teljesiteni 1 rossz sorozatnal ill. nagyobb az esely hogy kisebb portfolio DD-vel szembesul az ember...

nem reg neztem 1 statisztikai adatot 1 indexen az elmult 400 napban 60%-os aranyban emelkedett az index...
tegyuk fel 1 kereskedo vett nyitasban,zarasban, tamasznal, vagy kisebb idosikon, vagy adott erteknel RSI ill. Stoch esetleg fibbonaci szintnel....
szoval itt van nekunk 240 nyereseges kereskedes 160 kereskedessel szemben...
lehetunk-e 0,8-as payoff ratio-nal nyeresegesek esetleg 1-es pay off ratio-nal???
a valasz nyilvan...igen mindkettore

abban is egyetertek veled, hogy csak a kereskedon mulik, hogy mikor zar 1 nyereseges pozit...

visszaterve a peldankra mi tortenik, ha vesszunk 1 atlagos statisztikai adatott ami tobb indexen ill. termeken megfigyelheto...
reszvenyindexek atlagosan 51-53%-ban emelkednek...
500 kereskedesnel 51% 255
53% 265 nyero kereskedes
ezekbol kovetkezik hogy a veszteseges kereskedesek szama 245,235...

nezzuk a jobbik esetet 265nyero kereskedes es 235 veszteseges kereskedest
ugye az elso 400 kereskedesen volt 240 ill. 160 volt az arany....
ebbol elmeletileg kovetkezne hogy a kovetkezo 100 kereskedesben elofordulhat akar hogy 25 lesz nyereseges es 75 veszteseges kereskedes es ugye itt semmi kulonos nem tortent csak a nyero szeriank viszakorrigalt az atlaghoz, ha a rosszabik esetet nezzuk 100 kereskedesbol 15 lesz nyero es 85 veszto...

a jobbik esetben van a portfolion tobb mint 60%-os DD a rosszabik esetben pedig tobb mint 70%-os DD (2%-os kockazatnal)
a rosszabbik esetnel 1%-os fix kockazatnal a DD "csak" 51%
ha pedig 0,5%-os kockazatot hasznalok a portfolio DD-je a csucstol ~29,5%
jobbik esetnel pedig 23% alatt van a DD...
persze ezek kozelito szamok amit ebbol ki akartam hozni, hogy nagyobb %-os kockazatnal a DD-k es a portfolio volatilitasa sokkal radikalisabb es sokan alulbecsulik a rossz szeriakat, nem mondom hogy te ezt teszed vagy mas de sok kereskedo teszi ezt.

ha ezekkel tisztaban van az ember es elfogadja azzal nincs baj,de ha valaki ilyen dolgokat nem vett figyelembe talan nem art elgondolkodni rajta...

en a DD-re koncentralok, mert nekem azert idonkent fizetnek, hogy a hozamgorbem kevesbe volatilis es a DD-m kisebb mint ugyan abban az idopontban mas kereskedoke...
(kerstek mar meg Kanadabol is nyugdij alapok a hozamgorbemet latva 1 portfolion), na nem azert mert annyira jo lennek hanem mert mar 3-5 eve hozamvadaszat figyelheto meg a piacon...

hozam nagyon fontos,de szamomra sokkal fontosabb hogy hosszutavon ne veszitsek, ha pedig eleg sokaig a piacon kereskedunk a rossz es jo sorozatok elobb-utobb jonnek...

szemelyes tapasztalatom, hogy nehezebb 2%-os kockazattal kereskedni es sajnos ismerek szemelyesen kereskedoket akik mar azert nem kereskednek mert tul magas kockazattal kereskedtek, pedig ezen kivul szinte minden helyen volt......

persze ez szemelyiseg kerdese is, de az atlag ember nehezen visel 25-30%-os DD-t, nem hogy 50,60 esetleg 70%-os DD-t...

egyebkent amikor opciokkal kereskedsz es a volatilitast ill. az idot kereskeded le nem az irany ahogy te mondod....

az is 1 feltetelezesre epul megpedig arra hogy a piac nem fog trendelni ill. nem fogja folytatni az iranyt ill. az altalad kereskedett idoben 1 adott tartomanyban marad az arfolyam.....
szerintem ez nem sokban kulonbozik a savkereskedestol ahol is a sav tetejen adunk a sav aljan veszunk....

lehet-e igy sikeresen kereskedni, persze hogy lehet, ha neked ez all a szemelyisegedhez kozelebb es sikeres vagy benne az jo

az en szemelyisegemhez kozelebb all a trend iranyu kereskedes, szeretek megfogni szep trendeket es ha sajat szamlara kereskedek az igazan jol sikerult kereskedeseknel amik akar 1,5-2; esetleg 3 evig tartanak a profitom-ra kevesebb adot vesz el az allam ha tobb mint 1 evig tartottam pozit igy 15%-al tobb marad a profitombol azoknal a kereskedeseknel amik hosszura nyultak...
a profit 15% egyes kereskedeseknel pedig nagyon szep penz...
persze szoktam en is swing kereskedni ha extrem jo lehetoseget latok a piacon,de nem ez a celom....

sok sikert es szep napot!
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 12:02
Előzmény: #7652  Törölt felhasználó
#7656
Tőzsdei spekik is találhatnak benne néhány jó gondolatot: link

Thx for all the fun, Ken! :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 11:41
Előzmény: #7654  pomperj
#7655
Szia pomperj,

az egyik legjobb indikatorom bejelzett....
az 1.-ik market maker webplatformja ill. grafikonja nem mukodik, az elmult 5 napban mar masodszor fordul elo....
(egeszen veletlenul ilyen statisztikaim is vannak)
Legyunk jo indultuak es fogjuk arra hogy az apple watch szoftver fejlesztesei miatt nem elerheto a szerver ill. van szerver hiba....

Bar a statisztikaim szerint ilyen gyakorisagu hibak 2008 tajan voltak...
;)

Egyebkent nincs tul nagy jelentosege ha az ember tobb brokert hasznal...
az aranybanyasz portfolio mai napja 3% folotti emelkedest produkalt ugy hogy szinte az arany ara szinte semmit ill. nem sokat emelkedett....

NST;EVN;SAR es a sokak altal ismert NCM (Newcrest) huzzak a szektort....
nagy elmozdulas volt ma a PRU-ban is, bar abban meg csak 1 pozicionk van, de tobb mint 13%-ot ment....

kivancsi leszek a keszlet adatokra az olajban ill. hogy hogyan fogja ezt a piac ertekelni....

Legyen szep napod!
pomperj
pomperj 2015. 04. 22. 09:31
#7654
1)Az arany (c) hullamos emelkedesenek innen meg kellene indulnia.

Miert?
a) GLD 13 napig emelkedett a Marc.17-i B hullam alja ota az (a) subhullamban, es ugyancsak 12 napot oldalazott a (b) subhullamban. Megvan az idobeli aranyossag; indulhat (c) subhullam felfele.

b) A MACD signal pozitivba emelkedett GDX aranybanyasz indexnel. A Bollinger osszeszukult, ami hamarosan elenk mozgasra utal.

c)A nagy banyaszok, NEM ABX, AU mind alig korrigaltak lefele a csucs ota, es most ujra kitorni keszulni latszanak. A kicsik eddig gyengebbek voltak, de az utolso par napban erosodnek.

2)Az SPY mar 6 hete, praktikusan ugyanennyi ideje mint az arany marc.17 ota, siman oldalaz. Megpedig extreme szuk savban.
Ugy mondanam, megallt a mozgas, inkabb egyhelyben vibral. Ilyen mozgas engem a 2000 ev augusztusara emlekeztet: akkor is ilyen volt, aztan egyszercsak meredeken esni kezdett, 5 het alatt -10% meretben.

3)Ez miert erdekes aranynak?
Mert kb. egy eve van egy szembe-mozgasi tendencia. Tessek megnezni, pl. itt.

link

Szoval: egyiknek kitorest, a masiknal letorest sugall a chart. En leginkabb erre keszulok.

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 22. 09:20
Előzmény: #7645  Törölt felhasználó
#7653
"a kerdes inkabb az, hogy erdemes-e tobbet kockaztatni kevesebbert??"

"mi a pay off ratio egy 80%-os talalati arannyal dolgozo strategianal??? "

egy 80%-os valószínűségnek 0.25 az a pay off, ahol nullszaldós vagy.
amit példának mutattam annak 90%-os a valószínűsége jelenleg. ez 0.11-es pay off-nál lenne 0-ban és most 0.8 a pay off. ha nézted a találati ábrát, látszik, hogy alacsonyan tartom az átlagos veszteséget.

szerintem a sáv kereskedésben ugyanannyi pénz van, mint a trendben. az csak jó, hogy ezt nem mindenki veszi észre.
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 08:39
Előzmény: #7649  fxboy
#7652
:))

Az angol mondat kb. annyit jelent a magyar fülek számára, hogy: "Ez odabasz."

ahogy annó Luzern-Kastanienbaum-ban tanította nekünk Sir Ken Robinson... :ÐÐÐ
fxboy
fxboy 2015. 04. 22. 08:17
Előzmény: #7648  Törölt felhasználó
#7651


ÁÁÁááá! Hagyjad! Nem érti.
Látod, Liza pusziját sem értette....

Pedig azt hittem, hogy a rókatündér puszijára elönti majd az öröm.
:)

fxboy
fxboy 2015. 04. 22. 08:05
Előzmény: #7634  Tazsomaru
#7650

Jó, hogy előhoztad ezt a régi írást.
Hasznos. Felér 3 évnyi rókakaparással.
:)

fxboy
fxboy 2015. 04. 22. 08:02
Előzmény: #7632  Törölt felhasználó
#7649

Állatokat nem rugdosunk.
:))

Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 06:49
Előzmény: #7646  Törölt felhasználó
#7648
kezelj felnőttként mindenkit pisti!

lehet,hogy azt gondolod,hogy mindenki a te útmutatásaidra és gondoskodásodra szorul,de légy nyugodt,ez nincs így!
azt is elhiheted,hogy tudom értelmezni a cikkben foglaltakat épp úgy,ahogy a te hsz-eidben írtakat is,bár utóbbiak sokkal nehezebben mennek és helyén is tudom kezelni őket.
én nem aggódom a te pórtfóliód miatt,te se tedd az enyém miatt,ahogy a pénztárcádban sem turkálok,neked sem kell a máséban!
hogy kire milyen idők jönnek,azt szerencsére nem te határozod meg,bízd rá az illetőre,majd ő tudja!

fxboy-t pedig nem kritizálnod kellene,hanem inkább önkritikát gyakorolnod és elfogadnod,amit írt,mert ritka jól összefoglalta,hogy mi a gond veled!maximálisan egyetértek Vele!!!

legyen..!
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 06:30
Előzmény: #7631  fxboy
#7647
Szia fxboy vagy Liza a...,

ne haragudj, hogy az elozo hsz-ban azt irtam, hogy "talan ez rad is vonatkozik...."
azert is elnezest kerek hogy ebbol te szemelyeskedest, pokkhendiseget es azt olvastad ki hogy barkit is lenezek....
azert is elnezest kerek, hogy azt allitod hogy en nem hiszem el hogy lehet 7szamjegyu profitot elerni.....(megjegyeznem, soha nem allitottam ilyet, mar csak azert sem mert nekem az elso kereskedesemen 7szamjegyu profitom volt) valoszinuleg ezert gondolod hogy en nem tudom masrol ezt elkepzelni...

koszonom az emlekeztetest, bar kivancsi lennek ezt mibol olvastad ki????

tokeletesen egyetertek azzal hogy nem en sza...tam a spanyol viaszt...
kedves toled hogy emlekeztetsz ra....
azert is elnezest kerek ha te szolsz az en hsz-ra ha egyebkent gozod sincs, hogy mirol van, volt szo.....
nagyon orulok neki, hogy sikeres kereskedo vagy es tovabbi sok sikert kivanok, annak is orulok hogy tudasod megosztod a forum tagokkal...ezert szeretnem megkoszonni az idot melyet a forum hasznalatara hasznalsz...
Ne haragudj, hogy nem sikerul mindig a szamodra szorakoztato hsz-t irnom...

Nem hiszem hogy olyan kapcsolatban lennenk hogy pusziznank....

Azert is en szeretnek elnezest kerni hogy olyan hsz-t kellett irnod ahol 14szer sikerult negativ jelzovel illetned....

ezert legyel olyan kedves es fogad el a rosszul sikerult hsz-om pontositasat amit te szemelyeskedesnek vettel:
"Talan ez rad is vonatkozik"

Bocs megegyszer, szeretnem elhagyni a talan szot es pontositani:

EZ RAD IS VONATKOZIK-ra

Sok sikert es megegyszer bocs hogy 14 kulonbozo negativ jellzovel kellett illetned!
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 06:11
Előzmény: #7630  Törölt felhasználó
#7646
Lulo eloszor is szeretnem megkoszonni, hogy 1 ilyen jo irast megosztottal...

remelem neked is sikerult levonni belole a megfelelo kovetkezteteseket....

talalati arany
kockazat
hozam
ill. a maximalis kockazatra vonatkozolag....

persze ezt a gykorlatban is tudni kell alkalmazni...

Tudod egesz mas ismerni az utat ill. jarni rajta...

es ha minden igaz az elmult 400 kereskedesi napban 487R korul kerestel...
a fix 2%-os tokere vetitett kockazatoddal, ha viszont mondjuk ha csak 200-250R-t akkor nehez idok jonnek
;)

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 23:17
Előzmény: #7639  Tazsomaru
#7645
mibol gondolod, hogy nem ertem, hogy 1 nagyobb talalati arannyal rendelkezo strategia nem lehet sikeres....
ill. hogy 1 olyan strategia nem lehet sikeres ahol tobbet kockaztatsz mint amennyit keresel...???
a kerdes inkabb az, hogy erdemes-e tobbet kockaztatni kevesebbert???
szerintem nem....
valakik szerint pedig igen....(nincs ezzel semmi baj)
a baj altalaban azzal szokott lenni, hogy a legtobben alul becsulik a veszteseges sorozatokat, persze tisztelet minden portfolio forumozonak mert szerencsere itt nem szoktak ilyen dolgok elofordulni...

Nobel dijas kozgazdaszok csusztak el ezen, mert a kiszamolt matematikai modeleket egyszeruen atlepte a piac...
szerencsere ez nem fordulhat elo velunk a forumozokkal....

nem fordulhat elo, hogy 6 veszteseges pozid lesz egy 80%-os talalati arannyal dolgozo strategianal???!
(mi is erre az esely)
mi a pay off ratio egy 80%-os talalati arannyal dolgozo strategianal???

engem nem zavar ha valaki 2,3,5 esetleg 10%-os kockazatot hasznal 1 kereskedesen...
de nem konnyu nyero poziciohoz adni ha valaki 3 esetleg 5%-al indul...

ismerek nehany swing-es strategiat,de a trendben van a penz.....
Placa
Placa 2015. 04. 21. 21:06
Előzmény: #7641  Tazsomaru
#7644
Birger könyv 7. fejezet: hozam-kockázat arány, találati arány, payoff ratio, elvárt érték

ez egy érdekes cselendzs lenne ;)

Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 20:56
Előzmény: #7635  Tazsomaru
#7643
0,5% BTC (tokere vetitett kockazat)
BTC en nem hasznalok stoppot, mert nem brokernel van a pozim hanem ugymond "birtoklom" ezt a mennyiseget....he lehet ezt mondani 1 digitalis dologra
nem hiszem, hogy BTC-on stop hasznalata elonnyel jarna, tul volatilis...
ha pedig az arfolyamat vizsgalod jo parszor volt benne 80-90%-os DD....
pelda keddveert:
ha 1 millio forintom lenne akkor 5000ft-ot kockaztatnek benne...
barmikor eshet es emelkedhet 40-50%-ot
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 21. 20:40
Előzmény: #7640  Tazsomaru
#7642
ez pedig irány kereskedés találat és profitgörbe. link
kerestem egy olyat, ahol 8 pozi nem nyert egymás után.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 21. 20:23
Előzmény: #7636  Placa
#7641
laca, egyébként most is azt gondolom az iránykereskedésről, ha én állapítom meg a pozíció méretét, de valaki beköti helyettem valamelyik irányt ott és akkor ahol ő akarja, viszont én zárom le a trédet ott és akkor amikor én akarom, akkor is hosszútávon profitban lehet tartani a számlát. persze minél kisebb az idősík annál nehezebb a spread miatt.
;)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek