Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bitKain
bitKain 2023. 04. 04. 18:48
Előzmény: #5915  maroa
#5920
Ez egy elég vicces indoklás. (részlet a portfoliós cikkből)
Miért fogadta el a Wallis ezt az ajánlatot?
C.A.: Jóllehet erre a kérdésre a legadekvátabb választ a Wallis tudja megadni, én úgy vélem, hogy ennek alapvetően két oka volt. Az egyik az az, hogy itt most nem néhány ezer, néhány tízezer darab részvényt kellett eladni, hanem 12 millió részvényt durván, ez volt a Wallisnak a részesedése darabszámban. Ez alapvetően több évi részvényforgalom, most gondoljunk bele abba, hogy mi történik akkor, ha valaki a piacon akarná ezt eladni? 
Nyilván az történne, hogy elkezdené leverni az árakat. Szerintem az az ár, amin most a Wallis eladott, az nem hiszem, hogy sokkal alacsonyabb lenne, mint az a piaci ár, ami kialakulna egy ekkora eladói nyomásnál. Tehát ez a likviditás, ami ma van a papírban, és ami egyáltalán van a magyar tőkepiacon, az megkülönböztetendő attól, hogy egy egyedi nagy tranzakcióra sor kerül, egy kialkudott vételáron, aminek egyébként szintén megvoltak a paraméterei, tehát abból a szempontból ez egy fair ár, hogy egy egyedi nagy tranzakcióra sor kerül, egy kialkudott vételáron, aminek egyébként szintén megvoltak a paraméterei, tehát abból a szempontból ez egy fair ár, hogy ezeket a körülményeket tekintetbe vették.
Kosto769
Kosto769 2023. 04. 04. 17:12
Előzmény: #5918  BalogTibi
#5919
+az akvik!
BalogTibi
BalogTibi 2023. 04. 04. 16:37
#5918
Nem véletlenül vitték fel 5000-ig a saját rv vásárlás felső határát. Minden tulajdonos az emelkedésben érdekelt. Nagy bejelentések jönnek itt hamarosan, megújított stratégiát is valószínűsítek a következő pár hónapban. 
maroa 2023. 04. 04. 16:20
Előzmény: #5916  eszpe2
#5917
Igen, szerintem sok olyan kérdésre kaptunk hiteles választ, ami jogosan izgatta a befektetőket. 
A cikk elolvasása után sokak megnyugszanak, a következő napokban áremelkedést fantáziálok…
Tulajdonképp nem is értem, miért jött le az árfolyam 3.040 Ft alá, engem pl nem különösebben izgatott fel az osztalék elmaradás, emiatt biztosan nem adnék el egy növekedési részvényt. Osztalék-para biztosan eloszlik, ha elindul az ár felfelé. 
eszpe2 2023. 04. 04. 16:09
Előzmény: #5915  maroa
#5916
Köszi! Ez nekem most jól jött. :)
Egy kis big picture-ös, nyugtatgató/tisztázgató interjú.
Bull56 2023. 04. 04. 14:33
Előzmény: #5913  Kosto769
#5914
Kosto769
Kosto769 2023. 04. 04. 13:52
Előzmény: #5912  eszpe2
#5913
Jó lenne ha hamarosan kiderülne hogy mit akvirálnak be!
eszpe2 2023. 04. 04. 10:04
Előzmény: #5909  Bagi
#5912
Idén nem lesz. (Olvass vissza csütörtökig, ha esetleg lemaradtál volna a hírekről.)
eszpe2 2023. 04. 04. 10:02
Előzmény: #5908  eszpe2
#5911
Erste:
ALTEO: Rendkívüli közgyűlés Tegnap a vártnak megfelelően lezajlott az ALTEO rendkívüli közgyűlése, ahol a MOL-RES, a Diófa és Indotek képviselőit beválasztották az igazgatóságba, s az új felügyelőbizottsági tagokat is megválasztották. A hír a vártnak megfelelő.”
Kosto769
Kosto769 2023. 04. 04. 09:12
Előzmény: #5909  Bagi
#5910
0
Bagi 2023. 04. 04. 09:10
Előzmény: #5908  eszpe2
#5909
Osztalék ? 
eszpe2 2023. 04. 03. 13:51
#5907
Valaki esetleg el tudott menni a mai közgyűlésre? Gondolom, hogy az új IG és FB tagokat megválasztják, alapszabályt módosítják, minden átmegy. 
De - a saját korlátaim között - továbbra sem tudom elképzelni, hogy miért lesz majd szükség ezekre az új tevékenységekre (amikhez most is rendelkezésre áll a nemzeti nagytőkés vállalkozói kör, nem tudom, mi lenne a racionalitás abban, hogy az Alteoval végeztetne/pályáztatna ilyen munkákat a MOL RES):
"- Vasút építése 
- Híd, alagút építése 
- Folyadék szállítására szolgáló közmű építése"
(Irracionális találgatásaim lennének csak, azokat inkább megtartom egyelőre.) :-Đ
.
Saját részvény vásárláshoz: az ápr.21. közgyűlés előterjesztései között (11. napirendi pont) találtam egy dolgot az srv-nél, ami szerintem pozitív jelzés lehet. Októberben lejárna az srv vásárlásra a felhatalmazás, ezt meghosszabbítják 18 hónapra, ez oké. Ami szerintem pozitív, hogy eddig 1 Ft és 4000 Ft között vásárolhattak srv-t, ezt felemelnék most 5000 Ft-ig. Számomra ez azt jelenti, hogy valóban hisznek a 4000 fölötti tartományban 1-1,5 éves távon, és nem akarnak beszorulni a korábbi 4000-es plafon alá (akkor ugyanis nem vehetnének majd srv-t sem MRP-hez, sem vezetői juttatáshoz, sem akvi, sem más célból).
bitKain
bitKain 2023. 04. 01. 23:00
Előzmény: #5902  kupec
#5905
Nem értek veled egyet. 
1.) A finanszírozási lehetőségek drasztikusan megváltoztak tavaly óta. Most felvenni 16-20% közötti hitelt, vagy kibocsátani magas hozammal kötvényt nem tűnik túl jó ötletnek. 
Ha lesz az állam által támogatott növekedési hitelprogram v. 2.0, hasonló, vagy kicsit rosszab kondiciókkal, mint korábban, akkor ott a helye a cégnek. 
Szerintem teljesen logikus, hogy egy (vagy több) jó üzletet, ami pont azokat a részeket erősítik (szabályozás), ami a legjobban termel, nem szabad kihagyni és ezt a legolcsóbban az "osztalékból" lehet finaszírozni. Azaz a nyereség visszaforgatásával.
Én nem látnám bele az új tulajdonosi kör megjelenését, abba, hogy nem lesz osztalékfizetés. 
pl. A Wabinál lesz (habár erről még nincs határozat) és ott is érdekelt Tiborcz, ráadásul nagyobb mértékben, mint itt. 
.
2.) Chikán Attila féle részvény eladás nagyon meglepett. Vegyük Csányit, Ő folyamatosan azt mondja, hogy jó az OTP és veszi is a részvényeit (tőzsdén vagy opciós lehívással), eddig nem hallottam, hogy bármikor is  eladott volna.
Annyi mentséget tudok felhozni Chikán számára, hogy kapni fog megint részvényt. Szívesen hallanán, hogy egy-egy esésben a BÉTen is vesz Alteo részvényt.
Remélem az új tulajdonosi kör nem hígítással (új részvények bevezetésével) fogja megoldani a részvény opciós programot!
.
calvados 2023. 04. 01. 21:34
Előzmény: #5903  Marshall
#5904
Mivel április 1 van: megveszik a repteret 51%/49%-ban a magyar állammal közösen amit régóta szeretne megkaparintani a nagy vezér. Sajnos simán ez is megvalósulhat....
Marshall 2023. 03. 31. 14:37
Előzmény: #5902  kupec
#5903
Inkább talán arról lehet szó, hogy valamit venni akarnak valami nagyot, amiről még nem beszélnek és kelleni fog rá rá a pénz. A bejelentésből a sorok között ezt lehet kiolvasni.
kupec 2023. 03. 31. 13:26
Előzmény: #5901  BalogTibi
#5902
Sziasztok!
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a cég a tavalyi év után nem fizet osztalékot, nem 100 Ft-ot például, de semmit sem. Ugyan növekedési szakaszban lévő vállalatról van szó, de - véleményem szerint - ez csupán a kezdete a tulajdonosi kör változását követő változásoknak. A cég, legyen bár a szakterületén az EU talán  legjobb, legtalpraesetebb cége egy igen jó szakmai vezetéssel, jelentős politikai befolyás alá került, és most már érthető, miért is adta el Chikán úr a részvényei felét néhány hete. Sajnálom, hogy a holdudvar ide is betette a lábát...
BalogTibi
BalogTibi 2023. 03. 31. 12:44
#5901
Én ezt az "opusozást" nem értem bevallom. Értem persze a vejkora, meg a haverok jelenlétére gondolhatnak páran ez alatt, de ezért összemosni az alteo-t az opussal minimum furcsa. Az opus egy majd 0 ft-t érő erősen alvó (hulla?) cégbe beletolt sok sok vállalkozás, az elején ész és értelem nélkül felvásárolt cégekkel, amikbe sokan belelátták a gyors profit szerzését (már ha részvényesként velük tartanak). Az alteo egy jól megfontolt ötlet/koncepció/szakértelem alapjaira épülő vállalat, tiszta fejlődési tervvel és jövőképpel, amit ráadásul jó időben is alapítottak. Mára óriási know-how-al, többek között erre és a cégben lévő potenciálra vetett szemet egy nagyobb hal. És azt ugye tudjuk, hogy a nagyobb kutya mit csinál. Ez van sajnos. Összességében szerintem nincs baj, várjuk meg mit és hogyan fejlesztenek, akvirálnak stb. Amiket pedig hallok innen onnan (pletyka szinten) nincs mitől tartanunk. 

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek