A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.
Tehát szerinted 2012-ben aláírtunk egy olyan papírt, mely szerint lemondunk az önálló menekült és migránspolitikai jogkörről és átadjuk Brüsszelnek. Akkor miért csodálkozol, hogy ezt a lakosság többsége nem támogatja? :)
Veresnek nagyobb a felelőssége a 2007 előtti folyamatokban, mint járainak. Ezt állítottam. Olyat meg nem állítottam, hogy a jegybanki alapkamat az a kamat, amit az állam ad az államkötvényeire. Az állampapírok hozama nem független a monetáris politikától. Se időm se türelmem ezt most középiskolás szinttől elmagyarázni.
Én nem ezt írtam, csak azt, hogy ha most belinkelted, hogy az alacsony kamatokat Matolcsy-nak köszönhetjük, akkor 2002-2007-es időszakban a magas kamatokért ne Verest linkeld, hanem fordulj Járaihoz, ha azt hiszed, hogy az aktuális alapkamattól függ az államkötvények hozama. Csak ezzel hívtam fel a figyelmedet a hozzászólásod belső ellentmondására. Emellett leírtam azt is, hogy a jegybanki alapkamat és az államkötvények hozama inkább külön mozog, továbbá, hogy a belső tényezők kb. a bundhoz képesti felárat befolyásolják, a többi nemzetközi hatás
hogy? ha a szocik alatt magasak a kamatok, akkor az járai hibája, hogyha a fidesz alatt alacsonyak akkor az csak a világgazdaság jókedvének, az időjárásnak és persze a vak szerencsének köszönhető?
Mivel ez része a minden tagállam által aláírt EuMSZ-nek, így ezt hiába kérjük. Nem kellett volna aláírni (pl. 2012 októberében, a legutóbbi módosításkor). Mikor tetszik ezt megérteni?
A migrációt és a menekültpolitikát hazai jogkörben kívánjuk megtartani. Szeretném kérdezni, hogy ezt békés vitákkal hogyan lehet megértetni a brüsszeli vezetéssel? :)
Egy olyan szellemiség, amelyhez szervesen hozzátartozik az állandó harc, és ennek érdekében mesterségesen építenek fel újabb és újabb ellenségképeket. A lényeg: amit békés vitákkal, sokoldalú konszenzuskereséssel is meg lehet oldani, azt a feltörekvő és a fejlett országokban is egyre befolyásosabb nacionalisták-populisták mindenütt egységesen „kardot csörtetve” akarják elintézni úgy, hogy a hazai közvélemény a valós vagy csak imitált megoldást is a hatalom fantasztikus győzelmeként ünnepelhesse.
" Mint írták: augusztus végén lényegében nem sok mindent tudtak felmutatni az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetői (elsősorban a miniszter és az egészségügyi államtitkár), ezért fejmosásban részesíthette Orbán Viktor kormányfő Kásler Miklós minisztert, és adott neki és államtitkárának három hetet, hogy kidolgozzák tervüket és azt, hogy mire terjedjen ki a kiegészítő biztosítás. Ehhez azt kellene tisztázni, hogy mi tartozzon az „ingyenes” társadalombiztosítási ellátás körébe és miért lehessen külön pénzt szedni."
off topik . ismerős nem de . . A radikális-populista német bevándorlásellenes párt, a Budestag harmadik legnagyobb frakciójával rendelkező AfD létrehozott egy weboldalt, amin iskolások jelenthetik a tanáraikat, akik elfogultak a párttal szemben. Az oldal Hamburgban már működik, most terjesztik ki a működést Baden-Württembergre, és további 8 német tartományban indítanának ugyanilyen kezdeményezést.A párt kritikusai elítélték az ötletet, mondván az a náci időket és a kelet-német megfigyelőállamot idézi, és hogy az AfD nem érti a demokrácia lényegét, ha tanárok név szerinti feljelentgetésére épít platformot. A párt azzal védekezett, hogy igyekeznek elkerülni a súlytalan feljelentgetést, a feljelentő diákoktól ugyanis bizonyítékokat is várnak arra vonatkozóan, hogy a tanár kritikus vagy ellenséges az AfD-vel.A párt az így összegyűjtött dokumentumokat a tanárok elleni hivatalos panaszokhoz használná fel, szerintük ugyanis sok német tanár ellenséges velük, ezzel pedig megsértik a német oktatási törvényt, miszerint a tanár nem erőszakolhatja rá eszméit a diákokra, hanem abban kell segítenie őket, hogy a saját világnézetüket kedvük szerint alakíthassák ki.
A Fidesz rendbeteszi az országot
link