Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2008. 07. 18. 14:08
Előzmény: #20319  watson
#20320
Ahogy a mai napot elnézem, valóban elkelne egy kis Road Show itthon is.

IP forduló, oldalazás rendben, de az emelkedő előtt valaki nagyon a theória kiteljesedése ellen dolgozik :)
watson
watson 2008. 07. 18. 09:35
Előzmény: #20318  Törölt felhasználó
#20319
Végre valahol jól mennek a dolgok! link
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 08:40
Előzmény: #20317  watson
#20318
hat valamikor most kene jonnie az upnak..... mar rank ferne...
watson
watson 2008. 07. 18. 00:17
Előzmény: #20316  Törölt felhasználó
#20317
" lehet drasztikusan kamatot vagni"
Azért az MNB elhajthatna egy halom forró pénzt és hozhatna a költségvetésen egy jókora falatot ha a kamatvágás előtt bevásárolna pár mrd eurot majd visszaszórná a kamatvágások után úgy 260-on :))
túl azon hogy az adóságszolgálatnak is besegíthetne
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 22:42
Előzmény: #20315  Törölt felhasználó
#20316
En ertem, hogy arra ertetted. Csak abban a vonatkozasban irtam megis azt amit, hogy egy bear market rallyra nem fog beomleni toke. Az itt maradt, itt ragadt toke spekulal ami a rv piacot illeti. A tobbi ki-be aramlo toke nagyjabol semlegesiti egymast ebbol a szempontbol.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 22:36
Előzmény: #20314  Törölt felhasználó
#20315
en arra gondoltam, hogy equity bull mellett no a kockazati etvagy...
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 22:12
Előzmény: #20312  Törölt felhasználó
#20314
IP, szerintem ami most van raly in the bear market, ettol nem fog sokat erosodni a huf. Ez a parhozam egy jo ideig torolve. Forint bull inkabb carry, es a kotveny piaci spekak miatt. Ez utobbitol annal inkabb varok forinterosodest.
tigus7313 2008. 07. 17. 22:10
Előzmény: #20312  Törölt felhasználó
#20313
addig viszont a Rába sem lesz kelendő, talán a q2 eredménye után némileg átértékelődik.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 22:04
Előzmény: #20311  Törölt felhasználó
#20312
raadasul az equity emelkedes csak noveli a carry etvagyat, amitol tovabb mehet a forint. en 223-224-nel varok egy fordulot, addig sajna forint bull...
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 22:02
Előzmény: #20310  tigus7313
#20311
hat az mnb-nek ra kene jonnie arra, hogy a berinflacio latszolagos es jovedelmekben nincs novekedes. meg arra, hogy kamatemelessel nem tudjak lenyomni az olaj arat. ebbol es a javulo aht hianybol az kovetkezne, hogy lehet drasztikusan kamatot vagni, csak hat nincs ver a pucajukban... e nelkul nem varok drasztikus forintgyengulest egyelore...

a dollar is talpraallhatna. de szerintem inkabb a mostani arfolyamokra kell berendezkedni.
tigus7313 2008. 07. 17. 21:51
Előzmény: #20309  Törölt felhasználó
#20310
már csak az erős forint a probléma....
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 21:30
Előzmény: #20308  Törölt felhasználó
#20309
szerintetek ez most bear market rally?

kene az usaban egy kis kamatemeles a tartos emelkedeshez, dehat ez majd osszel
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 20:26
Előzmény: #20307  Törölt felhasználó
#20308
Csatlakozom, szerintem is ez a legjobb topik! 2700 körül kicsit felhígult, de mostanra letisztult megint:)
Azér' csak menjen, nem bánom, ha megint hígul egy kicsit.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 20:03
Előzmény: #20306  tigus7313
#20307
Topkajser !
Az ilyen "jajj ne szolalj meg, mert be vagyok szarva es megjobban be leszek " rinyalokat olvassak inkabb?


Amugy ez az egyik legjobb topik, azzal egyutt, hogy legtobbszor fogalmam sincs mirol megy a diskurzus, funda alapon.

Valojaban sokszor eleg faraszto kardoskodni itt valakiert, mert valojaban kenytelen "megsertodni". En megfogadtam; ha valaki engem ilyen modorban cseszeget, en azt elkuldom a francba,mert mar elegem van a kotkodacsolasbol.
tigus7313 2008. 07. 17. 19:43
Előzmény: #20304  Törölt felhasználó
#20306
Topk,

én sem szeretném, ha itthagynád a topikot, ez a fajta vita csak előre visz mindenkit!
watson
watson 2008. 07. 17. 19:40
Előzmény: #20304  Törölt felhasználó
#20305
beszarok ezen a sóher bandán... :))

Generál Motors ismét 7,5%, Dow 11.400et verdesi, OTP 6600 gap up-al... Mi kell még? Jó tudom jobb devizaárfolyam, de mindent azonnal? :))

Azért nemcsak a minuszra kellene figyelni.
Most odaadjátok az egész céget ilyen áron?? már lassan vételi ajánlatot kell tegyek... :))
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:21
Előzmény: #20303  Törölt felhasználó
#20304
teknoc en meg teged nem ertelek. azert mert nem ert veled egyet, azert miert lennenek mogottes okai???
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:11
#20303
Kedves Topkaiser,

A magyar mentalitás a gőgösség, sértődés. Én kíváncsi voltam az ellentmondások feloldása végett. Senki nem írta hogy menj el innen, csak kíváncsi lettem volna mélyebb okokra, mert az írásaid és a magyar tőzsdehelyzet alapján úgy éreztem, más is van benned amit nem adtál ki rábával kapcsolatban.

teknoc
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:03
Előzmény: #20301  Törölt felhasználó
#20302
azert ne hagyd itt a topikot, legalabb van aki mas vlemenyen van. amugy hogy jott ki a 2-3 mrd???
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 16:49
Előzmény: #20299  Törölt felhasználó
#20301
Jól van gyerekek, kiütött a magyar mentalitás látom. Legyetek boldogok a Rábával, sok szerencsét, őszintén remélem hogy 10000-en fogjátok majd eladni, nem szólalok meg többet ebben a témában, csak nevezzétek át a topikot "csakRábabullokszólhatnakhozzá" névre.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek