Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2021. 06. 04. 21:48
Előzmény: #103159  Lastdeposit
#103160
Ennyi
Ehhez nem sok mindent lehet hozzáfűzni !
Lastdeposit
Lastdeposit 2021. 06. 04. 21:21
Előzmény: #103154  Balin2020
#103159
Ez azért nem teljesen így működik, hiszen van befektetői időzítés is. Ezt 1300 megvenni nem az Opus 700 Ft kategória. Mintha azt sugallnád, hogy már most vége a bulinak, holott el sem kezdődött. Ez a cég NER nélkül is ér ennyit, mint most, hadiipari buli nélkül is. Ez így kevésbé kockázatos. Abban igazad van, hogy valószínűleg pont leszarják a kisbüfiket, hogy jól járnak e, de az azért csak nem mondható, hogy rombolni jöttek ide. 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 06. 04. 20:56
Előzmény: #103157  csongor64
#103158
Mi történik a Rábával ?
csongor64 2021. 06. 04. 20:31
Előzmény: #103156  nyuszibroker
#103157
Ha konkrét fityusz lehúzást kell említeni nem kell messze menni . Bumix. Más esetekkel csak az inkognító miatt nem szolgálhatok . Akad bőven.hogy itt a papír hozza e az elvárt hozamot számokban, ui valójában a cég hozza az kétesélyes a politikai kockázatok miatt.röhely.de ez van.német partnerem röhög ha elmesélem mi történik rábával
nyuszibroker 2021. 06. 04. 19:56
Előzmény: #103154  Balin2020
#103156
Vagy az ott1. Én már visszavonuloban vagyok magyarisztáni papirjaimból. A cig et még tartom, nem adom mínuszba... egyenlőre. Több minuszt realizáltam itthon, szerencsére a kinti nyerőkkel kb. nullán vagyok (ott1 et bele nem számítva😪) Esetleg A rábában nagy lehetőséget láttam, a cég jó, ez nekem nem kérdés, vannak ott ismerőseim. Sőt most még inkább beindulhat... a gyár legalábbis, de hogy mi lesz a papírral...? 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 06. 04. 19:31
Előzmény: #103154  Balin2020
#103155
16-17 ben nem volt az olyan rossz.
.
Valóban az utóbbi időben a Rába sok meglepetést okoz.
Összeségében északnak mutat az irány De totál kiszámíthatatlan a jövő.
Balin2020
Balin2020 2021. 06. 04. 19:18
Előzmény: #103150  pancserlama.
#103154
Van azért egy olyan kockázat a dologban, hogy nem látod át a játékukat olyan tisztán, ahogy gondolod. A lapokat csak lassan, számodra késve teregetik, amikor nekik már biztos a nyerő. A kisbefektetőknek nem kell feltétlenül jól járniuk. Szerintem konkrétan leszarják. Tanulmányozásra ajánlom az OPUS sztorit, amit 5-ik Blue-nak harangoztak be, nagy nemzetközi roadshow, csinandatra, miegymás. Aztán most sokan pislognak, mint hal a szatyorban. 
csongor64 2021. 06. 04. 17:29
Előzmény: #103152  pancserlama.
#103153
Ez játék igen . Bennfentes játék politikai színezettel rezsimisztánban
pancserlama.
pancserlama. 2021. 06. 04. 17:12
Előzmény: #103151  csongor64
#103152
Ez már csak ilyen játék ))
csongor64 2021. 06. 04. 17:10
Előzmény: #103150  pancserlama.
#103151
Óriási csúsztatással de igen amiből közeli körök megint meggazdagodnak nem a kicsik. 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 06. 04. 17:05
Előzmény: #103149  csongor64
#103150
Ki adjon + 30 % ot ?!
Kezd nagyon félre menni a téma
Ha nem vettük volna észre a Rába privatizálása folyik nem pedig államosítása !
csongor64 2021. 06. 04. 16:59
Előzmény: #103148  pancserlama.
#103149
Arra adnak 30 % öt jobb esetben akko r mindenki adná szvsz
pancserlama.
pancserlama. 2021. 06. 04. 16:49
#103148
180 napos átlagár:1 400
csongor64 2021. 06. 04. 16:48
Előzmény: #103146  csongor64
#103147
Amúgy sok sikert Wisy úr és tripla árfolyamot a rábás oknak.magyar részvényt valszeg már nem veszek 
csongor64 2021. 06. 04. 16:37
Előzmény: #103144  Wisy
#103146
Várj tűr elemmel? Szerinted egy tisztán állami irányítás alatt álló céget egy félrezsim én valaki nagy tételben lekűzdve a legalizált árjegyzőt venni fog? Ha egy büdösek finganak ott fent talán akkor lehet valami
csongor64 2021. 06. 04. 16:21
Előzmény: #103144  Wisy
#103145
Jobboldaliság nem erről szól. De hagyjuk a politikát. Rába amúgy szégyenfoltja a magyar tőzsdének sajnos, én évekig finanszíroztak eme csaló bandát SAJNOS
Wisy 2021. 06. 04. 16:07
Előzmény: #103142  csongor64
#103144
A hisztidtől nem fogják megvenni jó áron, :) pusztán erre utaltam. Amúgy elsősorban közgazdász vagyok,  a tömegdemokrácia és pártjai nem különösebben érdekelnek, a Rába viszont igen, mert ha pusztán a számokra hagyatkoznánk, akkor ez egy nagyon alulértékelt részvény. Az, hogy a BÉT-en ez kevéssé számít szomorú, de mint mondtam, vagy tegyél érte valamit, hogy a helyére kerüljön  a papír, esetleg várj türelemmel, ha pedig egyik sem megy, akkor add el. De nem, te továbbra is hisztizel meg fityuszozol. :) :) 
csongor64 2021. 06. 04. 15:30
Előzmény: #103138  barthosimre
#103143
Ha Palkovicsra vettél akkor igyál még egy kicsit hogy felejtsél .politikus mind hazudik. Közük nincs a szakmához csak a hasznot osztogatják
csongor64 2021. 06. 04. 15:17
Előzmény: #103130  Törölt felhasználó
#103142
Ezek után miért szívatják a kisbüfiket?tiszta állami politikai irányvonal. Ha lenne vér a pucájukban tisztességes áron megvennék a kicsik rv- it . Vagy nem? Bár fityuszos dr szerint ez hiszti
VUK1980
VUK1980 2021. 06. 04. 14:21
Előzmény: #103138  barthosimre
#103141
Egy részeg kisbefektetö fohásza

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek