Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oxylant
oxylant 2021. 05. 30. 18:55
Előzmény: #102979  barthosimre
#102980

Óhhhhhh...🌝
Mit is mondjak...🏋️‍♀️
A 2 K-ra azért kivi lennék/vagyok!📈🤣
barthosimre
barthosimre 2021. 05. 30. 18:23
Előzmény: #102978  pancserlama.
#102979
Icát most pakoltam meg hátulról a kocsmapulton! Ha nem lesz jövő héten 2000 a Rába, jövök megint! Azt mondta, rendben van! 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 30. 18:08
Előzmény: #102964  Lastdeposit
#102978
Ez egész jól hangzik egy 7-14 és P/E val
Ica (ő a csapos)
csongor64 2021. 05. 30. 15:13
Előzmény: #102976  pancserlama.
#102977
Duma Donna és kicsalt nyereség, mikor vègre a cèg jól muzsikál. Le kéne állnod.
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 30. 14:27
#102976
Mivel a fórum magas szakmai színvonala megkívánja,a pallérozottság, a képalkotás érdekében javaslom :
Haditechnika folyóirat 2021. második szám. Nem szószerinti szösszenetei,következtetései.
.
Tehát.
Van benne egy háromoldalas Palkovics interjú a hadiiparról. 
.
A hadiipar a járműgyártást méreteiben nem fogja utolérni, de szinvonalában és fontosságában meg fogja haladni.
(!!!)
Mellékes, de kapott a Rába is 600 miliőt :
Oktatás:
Bizonyos szakokon lesz katonai specializáció. Gépész, villamos, vegyészmérnök, mechatronika szakokon. 
Mérnöki képzettség katonai műszaki ismeretekkel. 
Mesterképzés, doktori iskola is ráépíthető.
Budapesti Műszaki Egyetem, Óbudai Egyetem, Debreceni Egyetem.
.
Viszont jövőképalkotás érdekében fontos
Klasztereken belüli szinergia.
A cégek irányítása egy klaszteren belül egységes lesz az optimális együttműködés és az azonos tudás és beszállítói bázis használata miatt. Pl. járműipari klaszter. Zala, Kapos, Győr (jó reggelt Győr s Rába ! !)
.
A Rába esetleg csatlakozik az RM Hungaryhez ?Vagy egy önálló csapás irány?
Esetleg ST ….
Ha utóbbi akkor a Rába bizony zászlóshajó !
De az fix, hogy egyértelmű a szándék.
Rába nem marad (hat) ki a hadiiparból.
.
Mama mondta :
Rábások
Tehát ennyi !
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 30. 13:22
#102975
Ebben az esetben egy érdekes összefüggés fog érvényesülni.
.
A Pityu egyetem annyi támogatást (osztalékot) fog kapni amennyi és amilyen szakembert termel a Rábának.
Minden mindennel összefügg.
.
Mama mondta
Mondhatni  így aztán nincs pofázás.
csongor64 2021. 05. 30. 12:57
Előzmény: #102973  csongor64
#102974
Pár évvel ezelőtt leközlik hogy az rv MNV által felvásárlása815 ön nem államosítás.politikus csak hazudni tud ebből él
csongor64 2021. 05. 30. 09:01
Előzmény: #102968  pancserlama.
#102973
Úgy nem lett volna rossz ha az egyetemre szánt rv-két bevonják értéket teremtve ezzel minden részvényesének majd az állami osztiból juttatnak az egyetemnek.de ez így részleges államosítás 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 30. 04:54
Előzmény: #102969  VUK1980
#102972
Persze, mi több  Béla most kezdi a Szt. Pityu egyetemen a gázszerelő szakot.
pantya100 2021. 05. 30. 03:30
Előzmény: #102966  Lastdeposit
#102971
szia last!Remélem már nincs harag,rem.jól vagy!
pantya100 2021. 05. 30. 03:24
Előzmény: #102968  pancserlama.
#102970

hu de hülyeségeket beszélsz te!!!Hát menten behugyzom!!!
megvan a 8 általános vuk,4x az első, 4x a 2.
VUK1980
VUK1980 2021. 05. 30. 03:18
Előzmény: #102968  pancserlama.
#102969
Neked amúgy megvan a 8 általános?
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 29. 17:49
Előzmény: #102967  VUK1980
#102968
Egyelőre ez nem értem miért volna lopás
Az oktatás fenntartása állami feladat 
.
Amúgy meg mindenben van valami jó
.
Mama mondta:
Az értéktelent nem lopják 
VUK1980
VUK1980 2021. 05. 29. 17:09
Előzmény: #102964  Lastdeposit
#102967
Magyar mondas!
Lopd el ma, mert holnap mas lopja el!:)
Lastdeposit
Lastdeposit 2021. 05. 29. 12:12
Előzmény: #102965  pancserlama.
#102966
Nincs nagy gond szerintem se és nagy felpattanás várható, de érdemes minden szempontot mérlegelni. 
Nekem sem lenne túl nagy bajom, ha tavaly nem lett volna a covid és nem mart volna bele az egyenlegembe, én is türelmesebb lennék, de ez egyéni szoc. probléma, senkit nem érdekel. 
Az viszont igaz, hogy ennek a folyamatnak Ti, nagyon régi részvényesek lesztek majd a fő haszonélvezői, mert ezek valóban történelmi változások.
Az újonnan érkezők, mint pl. én vagy nyernek vagy idő előtt kirázzák őket? Hm. Majd az idő meg a jó Isten eldönti. 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 29. 12:01
Előzmény: #102964  Lastdeposit
#102965
Kaptál tőlem egy +
.
Szerintem történésekkel nincs gond és a kép is rajzolódik 
Persze rengeteg fehér folt.
Nem utolsó sorban befektetői időhorizont kérdése. az álláspontod.
.
Kormányok jöttek, menet a Rába maradt.
.
Korcsma Rábával kapcs (amúgy sem)  nem politizál
Egy “kormányhígulás” (Era váltásban nem hisz ) esetén is a Rába ha szerepet szerez a hadiiparban stabil pont maradhat.
.
A befektetői stílusod tisztelendő és fiatalos vért sugall a pucádban 🤣
.
Minél tovább véreztetik a kicsiket annál nagyobb lesz a felpattanás.
.
Mama mondta:
Türelem rózsát terem 
Lastdeposit
Lastdeposit 2021. 05. 29. 11:37
Előzmény: #102963  pancserlama.
#102964
Ez mind szép és jó, pozitívum, hogy valószínűleg óriási osztalék várható jövőre, mostani ingatlan 100 Ft, működési eredmény 100 Ft, telek 3-400 Ft, ez a jelenlegi árfolyam 40-50 %-a, ezt árazni is fogja a piac. 
Igen ám, csak van egy súlyos negatívum, ami mellett nem lehet elmenni: az idő telik és a társaság egyértelműen lehorgonyzott a NER erőtérben. Hiába piaci alapon is megélt mindig a cég, azok a várható pozitívumok, amik esetleg beárazódnak, a rendszer szintű kockázatok (választás) ki is árázhatja. Hiába 5 évre választották őket, ez semmit nem jelent. Opus...BIF, Apeninn stb. Csak rájuk kell nézni! Választási nyomás alatt vannak már most, logikusan nem lehet azt feltételezni, hogy itt bármi másképpen lesz.
Ezért mondom, hogy haladjunk, csinálják, de én politikai kockázatokat nem akarok futni, amik az idő múlásával erősödni fognak. Én kertelés és mellébeszélés nélkül korrektül elmondom, hogy az első nagy ralliban ki fogok szállni a ph@csába, mert nem jövő tavasszal fogok majd vakarózni, amikor Opus 100 Ft, Apeninn 200 Ft, BIF 150 Ft lesz a választások előtt 1 hónappal. Magyarul: értsd meg azt, hogy értelmes befektető rövid időn belül nagy rallit és eredményeket vár, nem lózungokat, ugyanis az óra ketyeg és kva nagy a tét. Mindent el fog söpörni a választási bizonytalanság és őszintén megmondom nem én akarok itt az lenni, aki 2022. àprilisban 700 Ft-on vett opusát nézegeti 100 Ft-on. Itt is ugyanez előfordulhat, csak mérsékeltebb lefolyással. Summa summarum én leszarom, hogy a Rába jó, elment a telek meg egy tonna haddipari lózung konkrétumok nélkül. Tegyék meg a bejelentéseket, húzzák meg és viszlát! 1-2 hónapot talán még adok neki, de ennyit és nem többet. Senki nem a saját pénze ellensége, én sem vagyok az. Így gondolom a piac jelenlegi helyzetét és eszerint fogok cselekedni.
Szerintem sokan gondolkodnak itt hasonlóképpen és így már érted, miért pöccennek be néha Rád, amikor hinted az igét, közben pedig semmi nem történik. Mindenki tart a rendszer szintű kockázatoktól, jogosan. Azt ugyan én is látom, hogy 1220-1420 között aljas, manipulatív módszerekkel hintáztatnak és szedik össze a papírokat, viszont ez a folyamat még hónapokig is eltarthat és akkor sem biztos, hogy lesz rally. A Ner nagy mestere a kivéreztetésnek. Már lecsapoltak 6 l vérből 5.9 l-t, de ők nem elégszenek meg ennyivel, kell nekik a maradék 1 dl véred is. Tudom hogy megy ez, nem ma kezdtem. Ld. Opus 200 Ft, mindenkivel eladatták onnan 800 Ft. Remélem, most már kicsit látod a másik oldalt is, itt már régen nem elég a "Rába jó" duma. Itt van a vezetőség fél éve, a kérdés így szól: szükség van e még a kisbüfik maradék 1 dl végére vagy végre kinyögik, minek vannak itt? Sajnos a tippem az első verzió még jó darabig. Ez a baj, ezért kapod a sok mínuszt a beírásaidra. Nem bántani akarlak, nagyon távol áll ez tőlem. Erre mondtam, hogy fundára meg szép reményekre nem adnak kenyeret a boltban, ez a tőzsde ökölszabálya, amit a "Rába jó" (és tényleg jó!) transzparens már nem tud felülírni. 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 29. 10:33
Előzmény: #102962  barthosimre
#102963
A Rába 15 % át
.
Korcsma egyhangú véleménye , hogy a Rába mint cég illetve a Rába mint részvény egyértelmű javát szolgálja a 2020 novemberben elindult folyamat.
.
Menedzsment menesztése, átszervezések, hatékonyság javítás (javulás).
Privatizáció elindítása.
.
Jönni fognak a további hírek, ez eddig csak a kezdet, ez így befejezetlen történet.
.
50%+1 db ig még van egy gyenge 10 % ami gazdára vár.
Valszeg ez a leendő gazda szedte össze az 500 dbot féléve 
.
Szóval
Mama mondta
Ha egyszer a verkli beindul….
Ica (ő a csapos)
barthosimre
barthosimre 2021. 05. 29. 10:08
Előzmény: #102961  pancserlama.
#102962
Például igen. Új szakmai befektető, hadiipar, telek eladása. Ebből a körből kellene híreknek érkeznie, nem arról, hogy Kádár Jánosék hogyan teszi egyik zsebükből a másikba a Rába 20 %-át.
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 29. 09:38
Előzmény: #102950  barthosimre
#102961
Esetleg a CsabaM vonal szakmai befektető ?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek