Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
var-jozsi 2012. 03. 20. 14:55
Előzmény: #55274  Törölt felhasználó
#55280
Kösz! Igazad van! Akkor még mi a teendőm, hogy részt vehessek a közgyulésen? Nem vagyok jártas, még nem voltam soha.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 14:44
Előzmény: #55275  Törölt felhasználó
#55279
én úgy látom, hogy a managementet már nem érdeklik a részvényesek.
ők teljes seggükkel az új tulajdonosok felé fordultak :)
de nem azt fogják kapni, amit várnak :)
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 14:38
Előzmény: #55277  Törölt felhasználó
#55278
Köszönöm, csak az érdekelt, hogy foglalkoznak-e az átlag ember problémáival.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 14:33
Előzmény: #55276  Törölt felhasználó
#55277
...hmm...!

...az prejudikáció (előítélet) lenne...!
...ők - MOST - csak vizsgálódnak...!
...a döntés, pláne az indoklása és a nyilvánosságra hozása, - nagyon érzékeny terület (piaci konkurencia, stb.) -, ezért - türelemmel -, szükséges lenni...!
...sőt...!
...de "találgatni", - meg a sorok közt olvasni -, azt lehet...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 14:06
Előzmény: #55275  Törölt felhasználó
#55276
Az EB-től kaptál választ az észrevételeidre?
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 13:54
Előzmény: #55273  tigus7313
#55275
...hmm...!

...még szerencse, hogy az EB-t, - nagyjából -, erről a körülményről is sikerült, - úgy-ahogy -, informálni...!

...persze, akkor még nem volt ennyire kinyitva a "csipám"...!

...ezek és mások miatt, marhára nem lennék meglepve, ha az EB elutasítaná az MNV kérelmét...!
...vagy, szigorú "javításra" kötelezné...!

...másrészt, - azt gondolom -, hogy maga a menedzsment sem igen van azzal tisztában, hogy ezzel a "döntésével" micsoda "undort" is keltett, a befektetők térfelén...!

...ami ha "terebélyesedik", hihetetlen károkra is vezethet...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 13:42
Előzmény: #55269  var-jozsi
#55274
...hmm...!

...én vonattal megyek...!
...hajnali 2 körül indulok, oszt 1/2 9 körül vagyok Győrben...!
...az állomástól a KGY. kb. 700 m gyalog, szinte torony irányban...!
...nézd meg a Google térképen...!

...Neked 5:16-kor "kéne" induljál, oszt 9:36-ra érkezel...! link
tigus7313 2012. 03. 20. 13:40
Előzmény: #55259  watson
#55273
nagyot fordult a világ:(((
újabb csalódás.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 13:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#55272
nincs forgalom, kivárás van, ezért tudják letologatni.
because 2012. 03. 20. 13:08
Előzmény: #55266  Törölt felhasználó
#55271
nagyon jól tetted. nem szabad hagyni mindent nekik.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 13:04
Törölt hozzászólás
#55270
var-jozsi 2012. 03. 20. 12:45
Előzmény: #55268  Törölt felhasználó
#55269
Ha valakihez tudnék társulni az utazásban Tiszaujvárosból szivesen elmennék a közgyulésre/ 1488 db / Sajnos az én kocsimmal nem merném beválalni az utat!
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 12:24
Előzmény: #55265  Törölt felhasználó
#55268
...hmm...!

...hasznos tudni, hogy a közigazgatási peres eljárásban, a PSZÁF, nem "dicsekedett el azzal", hogy "mi a fészkes fenéért" fogadta el, a 815 Ft/rv "vételi ajánlati" árat...!

...gyakorlatilag, - MOST -, ezzel a Rába "közleménnyel" válhatott világossá, hogy - szerintem -, miféle jogi, számviteli "mahinációk" is húzódnak meg a háttérben, a részvényesek megkárosítása céljából...!

...még szerencse, hogy annak idején - még december 12.-én - megtettem a büntető feljelentéseimet, szinte teljes körűen...!

...ebből csak a menedzsmentet hagytam ki, ám nem sok kell ennek kiegészítésére, ha nem indokolják MEGALAPOZOTTAN, - még a közgyűlés előtt (mert ott már az indoklás elemzésére, fizikai lehetőség sincs!) -, a visszamenőleges mérleg módosításának ELUTASÍTÁSÁT...!

...a közleményben leírtak, semmit mondóak, az a SZÁNDÉKOS ELHALLGATÁST bizonyítják...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 11:52
Előzmény: #55265  Törölt felhasználó
#55267
Hajrá!

Zaklassátok csak a piszkokat, ne érezzék magukat nyugodtnak.
Aljas managementnek nincs helye a nap alatt...
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 11:51
Előzmény: #55262  Törölt felhasználó
#55266
...ez a "kérdés halmaz", a "vételi ajánlat" kapcsán, "kavarodott" éles helyzetbe...!
...ugyanis, a 6mrdFt - auditált - forgalmi értékű 43 ha-os "befektetési ingatlan" értékének a beszámítása nélkül tette meg a "vételi ajánlatát" az MNV...!
...annak beszámításával 1.208 Ft/rv érték "vételárat" lennének KÖTELESEK fizetni, mint minimum árat...!
...de még ettől is több, a saját tőke - valós értéke - alapján ELVÁRHATÓ vételár...!

...ezért indítottam 2 jogi eljárást:

1.) közigazgatási peres eljárás
2.) büntető eljárás CSALÁS alapos gyanúja okán.
3.) valamint az EB. előtt folyó, - versenyjogi eljárásban is -, indítvánnyal éltem.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 11:29
Előzmény: #55264  Törölt felhasználó
#55265
A Rába április 6-án tartja éves rendes közgyűlését, ami azért tartogat különös izgalmakat, mert egyelőre nem lehet tudni, milyen és mekkora részvényesi csoportok képviseltetik magukat és ők milyen érdekeket képviselnek.

Az állam a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőn (MNV) keresztül 2011. november 7-én 815 forintos áron vételi ajánlatot tett a Rába összes részvényre. Az állam megegyezett a korábbi Rába-befektetővel, a DRB Hicommal, a malájok csomagjával együtt a magánnyugdíjpénztári rendszer átalakítását követően az állam közel 30 százaléknyi Rába részesedéssel rendelkezett, a cél a részvények legalább 50 százalékának megszerzése volt. Az MNV végül 73,67 százalékos tulajdoni hányadot szerzett a Rábában.

Addig azonban, amíg a versenyjogi vizsgálat nem zárul le, addig a felajánlott részvények nem kerülnek az államhoz, így a közgyűlésben elvileg csupán közel 16 százalékos részesedéssel rendelkezne az állam. A korábbi közkézhányadot adó kisbefektetők, az alapkezelők de akár a korábbi maláj részvényes is szavazhatna a közgyűlésben.

Ami a befektetők fantáziáját továbbra is megmozgatja, az a Rába ingatlanok felértékelése, és ezen keresztül egy magasabb ajánlati ár kicsikarása, ez azonban nehezen kivitelezhető, hiszen ehhez visszamenőlegesen kellene módosítani a Rába számviteli politikáját és nyilvántartását.

Nagy izgalmak a Rába-közgyűlés előtt

Korábban egy Rába-részvényes már bírósághoz fordult,mivel véleménye szerint a 815 forintos ajánlati árfolyam közel 36 százalékkal marad el a törvényi minimumtól. A győri belvároshoz közel fekvő 43 hektáros terület kétféle értéken szerepel ugyanis a Rába beszámolóiban. Az alacsonyabb érték a telek évekkel ezelőtti, 338 millió forintos bekerülési ára, a másik az éves jelentés kiegészítő mellékleteként megjelenő vagyonértékelésben szereplő 6 milliárd forint. A részvényes szerint a társaság részvényeire jutó saját tőke összegének kiszámításakor az ingatlan piaci értékét kellett volna figyelembe venni, ez alapján 815 helyett legalább 1208 forinton kellett volna megtennie az MNV-nek vételi ajánlatát.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 11:27
Előzmény: #55262  Törölt felhasználó
#55264
...hmm...!

...azt gondolom, hogy a szöveg összefüggésében, gyakorlatilag azt idítványoza az igazgatóság, - hogy CSAK a JÖVŐRE TEKINTETTEL -, már "ugathatunk", kisrészvényesekként, a többségiek mellett...!

...ha, jól értem és nem vagyok túlságosan "rosszmájú", a JOGI IPAROSOKKAL szemben...!

...a megelőző döntésekhez azonban - nekünk, kisrészvényeseknek -, igen csak KUSS (érthetően írva)...!

...ám, - én -, biztos hogy nem hagyom ennyiben, - a JÖVŐBEN (a megelőző időszakra vonatkozóan) -, ha ez "így jönne ki"...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 11:13
Előzmény: #55261  Törölt felhasználó
#55263
...bocsi, de ezt arra fel írtam, ha a MOST tartandó KGY-en lenne az egyenkénti szavazás...!
...ha ez most nincs napirenden, akkor csak a lemondásra "kényszerítés" eszköze marad, például internetes, stb. fórumokon való, - nyomós -, lehetetlen helyzet nyilvánosságra hozásával, esetleg személyes levélben való "felkéréssel", stb....!

...ámbátor, az igazgatóság, - Pintér kivételével -, a RÁBA Nyrt.-től FÜGGETLEN személyekből áll (még a "maláj" is annak valja magát), ami persze kétségbe vonható, stb...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 11:08
Előzmény: #55261  Törölt felhasználó
#55262
Ez mit takar?

13 Közgyűlés
[…]
(t) döntés a Társaság befektetési ingatlanainak
nyilvántartásáról, számviteli politikájáról, a befektetési
ingatlanainak átminősítéséről.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 10:58
Előzmény: #55259  watson
#55261
...hmm...!

"...A minimum lett volna ha a Maláj eladja a pakkját, akkor felálljon az IT-ből..."

...szerintem, - ez a kérdés, MOST -, "vakvágány"...!

...hiszen, magad írod - "...hogyha valamennyi IT és FB tagról egyenként kérték a szavazást...", akkor ez a lépés sorozat, önmagában megoldja a kérdést...!

...persze kérdés, hogy a KGY-n kapsz-e szót, - a szavazás előtt -, az iditványodnak, - legalább a jelzésére -, de a minimális indoklására is látok szükséget (max. egy mondatosat)...!

...jól gondolom...?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek