Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 15:33
Előzmény: #55239  pancserlama.
#55240
...no meg, - a valós -, Működési Tervben...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 19. 15:18
Előzmény: #55237  Törölt felhasználó
#55239
Erre gondoltam.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 19. 15:17
Előzmény: #55236  Törölt felhasználó
#55238
Nem tudom, mit értesz a kapkodáson, de úgy érzem a fedő alatt nagy feszültség van.
Szerintem az MNV nél van a labda, akár tovább veszi akár nem.
Ilyen közkéznél a sarki zöldséges is limittel rántja fel…. vagy ejti be !

Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 13:58
Előzmény: #55235  pancserlama.
#55237
...hmm...!

...szerintem, nem a "névértékben" van a ráció...!
...hanem, - a valós -, saját tőkében...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 13:09
Előzmény: #55234  pancserlama.
#55236
Sziasztok.

Azt akarod ezzel mondani, hogy lesz itt még nagy kapkodás?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 19. 12:42
Előzmény: #55234  pancserlama.
#55235
Az még hozzá tartozik, még akkor is (1500-2000 sávban) kimondottan ár alatt vette meg a Rábát !
Hisz így is „csak” névérték körüli lenne az átlaga!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 19. 12:25
Előzmény: #55232  bigyula
#55234
A később hivatkozott § tették ezt kicsit árnyaltabbá,de elképzelhető hogy igazad van.
Viszont 14 % megvenni a piacon nem lesz egyszerü feladat.
Nem döbbenék le a 1500-2000 sávon!
Még ha ez most hihetetlen is.
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 12:23
Előzmény: #55229  pancserlama.
#55233
...hmm...!

...igen...!
...lehet így...!
...sőt...! ...:-)))...!
bigyula 2012. 03. 19. 12:19
Előzmény: #55231  pancserlama.
#55232
Az "élni kíván" az nálam nem feltételes mód. De, nem vagyok sem nyelvész, sem jogász.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 19. 12:14
Előzmény: #55230  bigyula
#55231
Szerintem ez csak opció !
Ha jól emlékszem úgy irta "fentartja a jogot xxx paragrafus"
bigyula 2012. 03. 19. 12:12
#55230
Az ajánlatban az szerepel (18. oldal Az Ajánlattevő vételi joga pont), hogy ha az ajánlat sikeresen lezárul, akkor 90 napon belüli 90%-os részesedés megszerzését követően kezdeményezik a kivezetést. Tehát, ha lezárul az ajánlat, akkor kezdhetik felvásárolni a maradék részvényekből a hiányzó kb. 14%-ot. Lehet, hogy az MNV-nek jelenleg nincs pénze, de az nincs sehol sem megtiltva, hogy más állami cégek (ahol van felesleges lové), ne vásárolgassanak már most.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 19. 11:59
Előzmény: #55227  Törölt felhasználó
#55229
De izgalmas, nem?:))
Most kezdödik csak igazán a Rába történet !))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 19. 11:58
Előzmény: #55226  cree1
#55228
Nem kötözködni akarok, de ez az összeg szerintem nem feltétlen az.
Legalább is nem vagyok benne biztos, hogy feltétlen visszakellett e utalniuk.
Utána kéne nézni!
Ha viszont technikailag visszakellett utalni de a szándék a felhasználása, akkor az ide költségvetésben figyelembe vették.
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 11:49
Előzmény: #55225  pancserlama.
#55227
...hmm...!

...kérdések, kérdések hátán...!
...csoda, hogy el nem kábulsz...!
...engem már fel kéne locsolni, ilyen helyzetekben...!
...:-)))...!
cree1 2012. 03. 19. 11:42
Előzmény: #55218  Törölt felhasználó
#55226
Megerősítve az észrevételeket a költségvetés minden év végén söpri az el nem költött összegeket, és így vsz a Rába "maradékot" is. Ennek megfelelően van valószínűsége akár a csipegetésnek, akár a kiszorításnak.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 19. 11:40
Előzmény: #55224  Törölt felhasználó
#55225
Igen ez jó kérdés , van e kerete az MNV nek?
De lehet kerete az MFB nek is……?
Szóval egyenlőre mit lehet tudni .))

Nézd a mostani előterjesztésekben semmi idevágó napirendi pont nincs.
Talán még azt is sugallhatja ez, hogy az MNV engedi a történéseket nagyobb tulajdonosi szerkezetváltás nélkül tovább.
Konkrétabban nem veszi, sőt egy részéből akár kiszáll!
Ez volna a tulajdonosoknak a Rábának a legelőnyösebb!
Likvid részvény... állami jó gazda szándékkal megáldott szerep…….stb stb
Viszont akkor ezt az EU hozzájárulást követően kiböki, ha nem közli a szándékát akkor 3 honapja van hogy 90% elérje.
Szóval, ha nem akarja venni, de nem is közöl semmit akkor érthetetlen a közléshiányából fakadó „árfolyamblokkolás”, ezt tartom legvalószínűtlenebbek.
Értelmetlenül miért lenne értékromboló?
Hisz saját vagyonát értéktelenítené….
Ilyen kis közkéznél viszont elgondolkodtató a Pintérék sajátrészvény vásárlása……
Mi marad a piacon ha 5-15% felvásárol?
A stratégiai szándék viszont megakasztotta a szemen, nagy valszeg szokásos sablon rizsa,de mit lehet tudni?! AUDI? Ikarus….részvénycsere…….?
Tudna működni?
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 11:33
Előzmény: #55220  bigyula
#55224
Lehet, nem emlékszem rá, azért is kérdeztem. Ekkor viszont semmit nem tud venni az MNV.
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 11:31
Előzmény: #55219  pancserlama.
#55223
Nyilván csak bírósági úton, ami lehet elhúzódó, sikertelen, stb., de most nem erre akartam (megint) kihegyezni a beszéletést. :)
Törölt felhasználó 2012. 03. 19. 11:20
Előzmény: #55220  bigyula
#55222
...hmm...!

...na, ez az...!

...én is emlékszem erre...!
...sőt...! ...Láma is...!

...csakhogy, - nemrégen -, újra meghallgatva, - a link-beli videót -, ez az utalás, mintha törölve lett volna...!
...kis híján, le esett az állam...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 19. 11:10
Előzmény: #55220  bigyula
#55221
Vissza is kellett utalnia!
Hisz nem felhasznált.
Az ismételt keret már az idei költségvetés, persze ha van…

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek