Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 22:43
Törölt hozzászólás
#30760
OpiGoldMan
OpiGoldMan 2017. 07. 13. 22:42
#30759
Csütörtökön ugyan zuhanni kezdtek a Mészáros-részvények, de ebből még bármi lehet. Mi folyik a tőzsdén?A kisbefektető arról álmodik, hogy egyszer majd „fog egy nagyot“. Illetve, mások is, de ő aztán biztosan. Nagyot fogni a tőzsdén azt jelenti, hogy kis pénzből elképzelhetetlenül nagy pénzt keres a befektető. Egy nagy rakás pénzt, amitől majd megváltozik az élete. Láttunk már csodákat Magyarországon is, Mészáros Lőrinc például egy év alatt keresett 100 milliárd forintot, tehát „fogott egy nagyot“. Ráadásul már előtte is milliárdos volt, tehát előtte is „fogott már nagyot“. Ha pedig valaki többször „fogott már nagyot“, akkor nyilván azt is tudja, miként kell „nagyot fogni“. Nyilván…Jó is neki, mert működik a „nagy fogás“, ráadásul többször, ez olyan ámulatba ejtő dolog, vagy inkább kábulatba, de az egy másik politikai sztori. Tehát a „nagyot fogó“ Mészáros egyszer csak megjelenik a tőzsdén és azt mondja, szótlan tetteivel, magáért beszélő cselekedeteivel: jöttem közétek kisbefektetők, tudom hogyan kell „fogni egy nagyot“ és most itt fogom majd meg azt a nagy, töménytelen pénzt, előttetek és ha akarjátok, veletek. Mit is jelent ez? „Nagyot lehet fogni“. Most az egyszer bárkinek. Csak utánozni kell Mészáros urat és venni, amit vesz, csinálni, amit csinál. Van neki Konzum részvénye, kell hát nekünk is. Van neki Opimus részvénye, kell hát nekünk is. Felülünk vele erre a végtelen kalandra és indulhat is a pénzünk fialtatása, „foghatunk egy nagyot“.Megjött a Télapó, üres még a puttonya!Ilyen egyszerű? Képzeljék, mégsem. Csak hatalmas tervvel lehet „fogni egy nagyot“, egy olyan sokkal és még többel, vagyis mérhetetlen pénzzel rendelkező Mészárosnak, mint Lőrinc. Akkor tehát kell egy terv. Egy hatalmas, a tőzsdét átszövő, a gazdaságot átjáró terv. A Konzum és az Opimus részvénytársaságok a Télapó bácsi, esetünkben Mészáros Apó puttonyai. Nehéz és sokat érő puttonyra van szükségünk, ami telis-tele lesz hatalmas profitot termelő ajándékokkal. Az államtól és a gazdaság mély bugyraiból kapott ajándékok pedig majd öntik a profitot, a pénzt, a vagyont. Tehát? Fogunk majd egy nagyot. Most még majdnem üres ez a két puttony, de már érkeznek a hírek, hogy hamarosan meg lesznek töltve, telire, roskadásig, szégyentelenül értékes ajándékokkal. Kié lesz az ajándék? Hát a Konzum és Opimus tulajdonosaié. Kik ők? Természetesen Mészáros Apó és baráti köre, meg egy picit mi is lehetünk, ha veszünk az Opimusból és a Konzumból a tőzsdén.Valós lesz a sztori, nem kamu…Lehet, hogy nem is lesz ez a brutálisan száguldó rali kamu? Lehet… Sőt, valószínűleg nem lesz az. Akinek kevés van, az könnyen eladja a tőzsdén, még a lufiban is lehet „fogni egy nagyot“. Akinek viszont rengeteg részvénye van, az csak akkor tud majd „fogni egy nagyot“, ha a kamu rali nem is lesz kamu. Mi akkor a pontos terv? Ezt csak Mészáros és körei tudhatják. Lehet egy paksi megbízás tömérdek pénzért, lehet egy településeket összekötő utacska milliárdokért, lehet egy városokat átívelő kerítésépítősdi, egyszóval: sztori, sztori, sztori. Biztosak lehetünk benne, hogy fogunk találkozni rengeteg olyan dologgal, ami segíti a cégeinket, hogy „foghassunk egy nagyot“.Örülhetünk ennek a féktelen ralinak?Jó a tőzsdének a Mészáros rali, az Opimus és Konzum hihetetlen szárnyalása? Jó! Azért jó, mert sztori. Végre láthatjuk miként lesz a Konzum 20 forintból 3000 forint néhány év alatt, vagy az üldözött, brókerbotrányokban égetett Opimus 3 forintjából 230 forint. Ismét van sztori ezen a kis tőzsdén és nem csak a bonyolult nagy részvénytársaságok útvesztőiben. Elég elhinni, hogy ami Mészárosnak jó, az nekünk is jó lehet.Csak van egy bökkenő! Már annyit emelkedett ez a két kis részvényecske, hogy már Mészároséknak is nagyon jó lehet. Hogy lehet-e még sokkal jobb nekik és ha most beszállunk nekünk, na az az igazi rulett. Hej, ha gondoltuk volna ezt 20 és 3 forintnál, de gazdagok lehetnénk most. Így marad a spekuláció, ami maga a tőzsde és ha félősek vagyunk, akkori is jól szórakozhatunk, talán sosem lehetett még ilyet látni, ehhez még a Bitcoin is csak egy alternatív játék pénzecske.Ha valaki azt mondja nekem, hogy lesz még a Konzum 10 ezer forint, elhiszem. És azt is, hogy lehet akár lényegesen lejjebb is. De azt képtelen vagyok elhinni, hogy Mészároséknak nem lesz nagyon, de nagyon jó. Marad tehát ezzel kapcsolatban a további hit. Virág Ferenc, a Random Capital Zrt. elnök-vezérigazgatója. A vendégszerzők nem a Forbes szerkesztőségének munkatársai, véleményük nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség álláspontját.
Metwolf
Metwolf 2017. 07. 13. 22:41
Előzmény: #30757  Zsirosbeodon
#30758
Nem, azóta nem írt.
Zsirosbeodon 2017. 07. 13. 22:35
Előzmény: #30754  Metwolf
#30757
nem olvastam vissza, de kinyögte végül az a kis troll, milyen kérése lesz ha nyeri a fogadásotokat?
Zsirosbeodon 2017. 07. 13. 22:34
Előzmény: #30754  Metwolf
#30756
Legalább annyira van helye itt mint a többi szóvirágnak a károgóktól.
Zsirosbeodon 2017. 07. 13. 22:31
Előzmény: #30750  evazeller
#30755
Valóban :) De megvezetni másokat és szenzáció-hajhászni mégis alkalmas mindezt leírniuk.... Jelentéktelen figurák akik itt élik ki magukat.....Röhögnek másokon, irigyek és kárörvendők, a grundon viszont sosem állnak helyt. A papírból van még 4K-m 2050-es átlaggal de holnap 1800-on ott állok majd. Csak aztán nehogy mások előlük vegyék majd el :)
Metwolf
Metwolf 2017. 07. 13. 22:21
#30754
Opimus topicba lett berakva, de úgy gondolom itt is helye van. Virág Ferenc, a Random Capital Zrt. elnök-vezérigazgatójának véleménye a Konzum-Opimus rallyról és a lehettséges folytatásról: link
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 22:02
Előzmény: #30752  Törölt felhasználó
#30753
Még valami, ez nem befektetési tanács volt (kezdőknek írom!! )..csak gondolat.
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 22:01
Előzmény: #30751  Törölt felhasználó
#30752
Ja és opi is szerintem menni fog még...(vagy nagyon rosszul jár az ismim)
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 22:00
Előzmény: #30750  evazeller
#30751
Én személy szerint, Évával értek egyet .. az hogy most limites nap volt, meg ki tudja lesz is még...nem hiszem hogy megy vissza a mélybe. valahol csípni kell bele (még lehet én is beleveszek majd meglátom)Limites Up-ok, nem meglepő a limites eső sem..ilyen volás papper. Ez rövid táv amiről beszélek, hosszabban nem fektetnék továbbra sem bele. (bizalmatlanság)
evazeller
evazeller 2017. 07. 13. 21:54
Előzmény: #30749  Zsirosbeodon
#30750
ahogy nézem, frankfurtban 15K papír forgott, tényleg érdemes a vigyázó szemeket frankfurtra vetni:) megint kezdődik, ami minden korrekciónál: az ördögöt is a falra festik, rémhíreket indítanak, humethez hasonlítják , elmondják minden szemétnek a papírt aztán amikor újra megyünk fel, eltűnnek , elhallgatnak mert ők azok az okosok, akik még nem láttak korrekciót na jó, ennyi én már megírtam a véleményem aki holnap szabadulni akar, dobálhatja nekem 1800-on
Zsirosbeodon 2017. 07. 13. 21:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#30749
Én meg neked, hogy ne legyen.
kosapeve 2017. 07. 13. 21:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#30748
Bocs Stuttgart, csak már késő van!
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 21:37
Törölt hozzászólás
#30747
Zsirosbeodon 2017. 07. 13. 21:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#30746
Reméljük? Ki? Te? Vagy ki az a Ti? Amúgy miért a Mészárosnak szurkolsz?
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 21:22
Törölt hozzászólás
#30745
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 21:20
Törölt hozzászólás
#30744
kosapeve 2017. 07. 13. 21:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#30743
Igen ott én is megtaláltam, de hogy a frankfurti tőzsde ilyen vacak legyen. Pedig még az est média is ott van, de a Konzum a hivatalos oldalon nincs ott. Már a német precízség sem a régi...Még egy kérdés. Ha a nürnbergin veszel, akkor azonnal el tudod adni a frankfurtin?
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 21:13
Törölt hozzászólás
#30742
kosapeve 2017. 07. 13. 21:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#30741
Továbbra is érdekes, mert kigyűjtöttem a magyarországi papírokat, s azt át is küldöm, de ebben nincs benne!Mi a magyarázat?link

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek