Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 11. 24. 08:05
#4960
Jó reggelt!
Habár kevésbé értem a mögöttes tartalmakat, de nagyon hálás vagyok az elemzéseitekért.
Ha jól értem, most két féle eset lehetséges rövid távon:
- Lemegyünk 9-ig.
- Felmegyünk 13-ig.
Lehet egy olyan kérdésem, hogy a mai kereskedésben technikai értelemben hol vehetem észre az irányt?
Mai daytraden inkább long lesz-e? A tegnapi vételi erőt látva (plusz még nem vagyok bent) simán felmegy 11-ig vissza szerintem.
maxhell 2022. 11. 23. 21:54
#4959
Tegnapi elbizonytalanodásom beigazolódni látszik, minden esetre a pozim harmadát, a terv szerinti célárnál  11010-en délelőtt zártam a trader számlán, kétharmad egyelőre megvan, ez nyesz-en van, elvileg hosszú távra. Szóval az ár megtorpant az ellenállási zóna előtt, és az is kiderült, hogy az eu-s pénz hírek valóban  döntő befolyással vannak (lesznek) rá. Jó nagy kavarás van ez ügyben, ami lehetetlenné teszi a tisztán látást. A mai napos gyertya nem tetszik, most lehet nézni longra is, amennyiben megcsinált napon belül egy mini korrekciót, (10320-as korrekciós szint teljesítésével 23,6% fibo), de lehet nézni egy lefelé történő mozgás kezdetének is. Ezeken a szinteken nem vennék újra, de a meglévőt sem adom el. Még talán főleg, ha a nemzetközi hangulat is megadja az alapot hozzá, visszatérhet long irányba. Amennyiben lefelé fordul, leghamarabb a 10000-es szint környékén gondolkodnék vételben, mire odaér kb. ott fog futni a napos 200-as mozgó, 10000-es kerek szám, és a 38,2%-os fibo szint is 9844-nél. A helyzet nem lett könnyebb, sőt. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221123v02xoqxfe.png
Törölt felhasználó 2022. 11. 23. 21:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#4958
Nyilván nem tudhatom a sérelmeid pontos okát. Azt viszont állítom, hogy hetekig (mehkockáztatom: hónapokig) senki nem volt itt, aki elemzéseket rakott volna föl. Sikerült ilyen hangnemmel( és ezért is tettem szóvá) minden elemző vénáju embert elüldözni. Vegre visszatérnek, hát becsüljük meg! 
kovko
kovko 2022. 11. 23. 21:33
Előzmény: #4946  Magicmaan
#4957
Hogy a német sajtó "megbízható brüsszeli forrás"-ra hivatkozva leírja a 7,5mrd-ot századszor, oké. Leírhatja, minden lap ír, amit akar. Hogy ezzel egy vélhetően messzi, mondjuk amcsi újságírót, aki nincs képben, hogy közben a nov. 22-ből nov. 29. lett be lehet ültetni teljesen a hintába és valami határozatnak véli még az is oké, necces, de legyen, mondjuk, hogy ilyen van, oké. Hogy az OTP árfolyama mozog oké, kisbüfik stb. de hogy a forint árfolyama és ennyire egy újságcikktől, tehát hogy valaki a nevét se vállalva így pofán tudja csapni a forintot az valami egészen hihetetlen nem? "Megbízható forrás" érted. Őrület, hogy mi megy itt.
Törölt felhasználó 2022. 11. 23. 21:29
Törölt hozzászólás
#4956
daniel2121 2022. 11. 23. 21:20
Törölt hozzászólás
#4955
Puma12 2022. 11. 23. 21:17
#4954
Szerintem a hírek a lényegesek most. Mint ahogy nemrég megírtam, a kormány mégis megszavazza Ukrajnának a hitelt, nyilván az uniós pénzekért cserébe! Ez ma este jelent meg a Magyar Közlönyben....
Ha holnap valaki ezt megírja, az aztán hír lesz a javából. Szerintem.
fudge
fudge 2022. 11. 23. 21:07
Előzmény: #4949  pomperj
#4953
Köszönöm a válaszod. Kérdésem arra vonatkozott, miből látod majd igazoltnak, hogy ED volt-e az alakzat, hiszen azt írtad, "meglátjuk melyik valósul majd meg". Értem, hogy több verziót ábrázoltál, teljesen oké, én az ED-re írtam, hogy véleményem szerint miért nem az. Nálam nem az számít, melyik tetszik jobban, hiszen Elliott szabályain kívül vannak vezérlőelvek, amik segítenek eligazodni a "hol járunk" kérdésben. Ha ezeket sutba dobjuk, akkor nagyobb lesz a tévedéseink gyakorisága, így véleményem szerint nem lehet ezek mellett elmenni. Jelen esetben a két eltérő formációt pont az ilyen vezérlőelvek alapján lehet megkülönböztetni, erre próbáltam felhívni a figyelmet.
Törölt felhasználó 2022. 11. 23. 21:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#4952
Micsoda ostoba és rosszindulatú hozzaszólás!
Adrian és Pomperj olyan dolgokat vitat meg, amit itt a többség maximum csak kapisgál! Érdemben hozzászólni elég kevesen tudnánk!
Ha ők ezt képesek korrekten és szakmaisággal művelni, akkor semmi szükség ilyen lehúzós megjegyzésekre! 
Nem állok egyikük pártján sem, csak próbálom értelmezni az elhangzottakat. Ha más nem, az idő majd úgyis megmutatja melyik elmélet a helyes. Nekem az látszik ebből, hogy néha milyen apróságon félrecsúszhat egy elemzés.  
Azonban akkor sem feltételeznék egyikükről sem szándékos megtévesztést, mint ahogy te ezt sugallod! Itt vannak, közkinccsé teszik a meglátásaikat. Neked jogodban áll ignorálni bárkit, de minősíteni  nem. 
Puma12 2022. 11. 23. 20:45
Előzmény: #4950  Puma12
#4951
Elliott hullámozni fog, az ziher! :)
Puma12 2022. 11. 23. 20:32
#4950
A mai Magyar Közlönyben ez jelent meg: 
A Kormány 1562/2022. (XI. 23.) Korm. határozata Ukrajna pénzügyi támogatása érdekében szükséges kormányzati intézkedésekről 
A Kormány 
1. továbbra is elkötelezett abban, hogy részt vegyen Ukrajna háború miatt szükségessé váló pénzügyi támogatásában; 
2. felhívja a  pénzügyminisztert, hogy gondoskodjon az  Európai Unió által Ukrajnának nyújtandó, 18 milliárd eurós hitelből hazánkra eső 187 millió euró biztosításáról;
Kíváncsi vagyok, mit lép erre holnap az OTP árfolyama....
pomperj
pomperj 2022. 11. 23. 20:29
Előzmény: #4943  fudge
#4949
Most nem ertem  a kerdest.
Ott van a kepen 2 db peldanyban a chart. A bal oldalit teljesen semlegesen 1-2-3- ..-9 modon 
szamoztam. Szandekosan, es oda is irtam, miert.
Igy mindenkinek lehetosege van, hogy tobbfele modon szakaszolja 5 hullamosra, es
barmelyik 5 subhullamot tekintse az egyik  hullam megnyulasnak. Ezt neveztem ALT1-nek.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221121v01xzizva.jpeg
.
Ha neked egy masik hullam-megnyulasa jobban tetszik, tekintsd pl. a kozepso reszt megnyulasnak.
Az eppen olyan jo, es teljesen korrekt. Gondolom ebben egyetertunk.
,
Nekem az utolso hullam megbontasa tetszett jobban, 5 subhullamra. 
Ezert az lett i-ii-iii-iv-v reszekre szakaszolva,  lasd a  jobb oldali chart. Ezt neveztem ALT2-nek.
Es abban, erdekes modon, egesz jol kijonni latszik egy Ending Diagonal. 
Igen, nem tokeletesen abc szerkezetuek a subhullamok, 
es en atfedest latok az investingen 10160/10140-nel.
(Ti meg nem, talan valoszinuleg mas chart szolgaltatot neztek).
 .
Es pont meg egy kis felszuras tortent is a chart rajzolas utan (oda is irtam, "elfer meg egy felszuras"),
aztan a 11085 csucs utan  elesen lefordulni latszik.
Meglatjuk, hogy visszateszteli-e?  egeszen az ED kezdeteig, ahopgy az elmelet szerint varhato.
.
Nem tudok az ED helye (C), alakzata,  es vegzodesen tul mas magyarazatot adni, miert nezem ED-nek.
daniel2121 2022. 11. 23. 20:28
Törölt hozzászólás
#4948
Drian875
Drian875 2022. 11. 23. 20:26
Előzmény: #4940  pomperj
#4947

Valóban problémás az ED, mert nem az, még akkor sem, ha az árfolyam visszamegy a feltételezett kiindulási pontjára, elliotti értelemben hibás elképzelés, ahogy Fudge is, én is utaltunk rá, elsősorban a belső szerkezetek miatt.
.
Jelen környezetben a jövőre nézve jelenthet ez különbséget?
Talán nem sokat, rövid távon elképzelhető, hogy semmit!
.
Egy ilyen típusú megnyúlást, melyet leggyakrabban a Commodities szokott produkálni heves esés követ, látszólag egy nem szakavatott olvasó számára talán nincs is különbség.
Ugyanakkor az indikátorképek már eltérőek, illetve lehet - de nem feltétlenül lesz így - egy óriási különbség!
Amennyiben a rajzolt alakzat egy ED, akkor annak 8600 környékére kell kb leérkeznie, amennyiben nem ED csak megnyúlás, akkor a rajzod számozását alapul véve elég lehet neki 9600-10000 közötti sáv (elég, nem biztos, hogy csak odáig megy).
DE ami a legfontosabb ebben az esetben a számozás esetében nyitva marad egy olyan ajtó, mely a további emelkedés irányába mutat, ami nem elhanyagolható tényező! Azaz Nem 8600 lesz az árfolyam, vagy extrém következményű C hullám esetén 1-2000, hanem mondjuk  pont ellenkezőleg és első körben 13000, a későbbiekben meg újabb ATH! Gondolom ez nem mindegy!
Egy ekkora tévedés pusztán azért, mert hiányos a tudás, Elliott elméletének reputációját erodálja óriási mértékben, pedig nem az elmélet, hanem a felhasználás sokszor a probléma.
Azért fontos az elliotti elmélet mélyreható ismerete, mert a felületesség miatt rengeteg hibás elemzést lehet készíteni, kihagyni olyan szcenáriókat, melyeknek reális esélye van, illetve lehetőség van kizárni vagy hátrább sorolni olyanokat, melyek alacsony valószínűséggel, vagy egyáltalán nem következhetnek be.
.
Elliott Ending Diagonal alakzata nem azon múlik, hogy mennyien szavaznak rá, vagy sem!
Sőt, rengeteg hibával rendelkező Elliottnak mutatott elemzéssel találkozok, ahol teljesen téves a feltételezés, a számozás, mégis az esetek egy bizonyos százalékéban tökéletesen hozza az 'elemző' várakozását a piac a későbbiekben.
.
Hathor ED-je, legalábbis a korábbi szóhasználatban nem elliotti értelemben vett ED, hanem saját megközelítésemben egy Rising Wedge alakzat, melynek tipikus célára egyébként 10280, ami megvalósult a leszúrásban.
.
Az írást semmi esetre sem szántam személyeskedésnek, csupán az aktualitásokra épülő figyelemfelhívásnak, hogy mennyire fontos a mélyreható ismerete a rendszernek, egy aprónak tűnő hiba, mekkora eltérést okozhat a végkimenetelre vonatkozó eredményben!
Magicmaan
Magicmaan 2022. 11. 23. 20:14
Előzmény: #4944  HUNCPT
#4946
Egy MNB vizsgálatot megérne egyébként.
Hathor
Hathor 2022. 11. 23. 19:52
Előzmény: #4940  pomperj
#4945
En egy felfele C.hullamot latok EDvel vegzodni. Tovabb nem megyek vissza elozmenyben. Kelloen visszaugrott mindenki longba, johet a csavar.
Meglatjuk.
HUNCPT
HUNCPT 2022. 11. 23. 19:50
Előzmény: #4941  pomperj
#4944
Semmi más célja nem volt a cikknek, csak hogy lefuthasson a shortjuk , mindenki ki volt - ki van hegyezve a befutón - így el is érték vele a céljukat. Kicsik lába beremegett, ahogy az enyém is egy pillanatra, dobni nem dobtam, de az alsó vételimet kivettem. Aki észnél volt - bátor volt, jól járt 10300 körül. Mi kicsik beszarunk a Bréking - Bréking  -Bréking hírektől, nincs mit tenni :D Kiváncsian várom a holnapot :D Szép termést mindenkinek. UI: köszönöm az elemzéseid
fudge
fudge 2022. 11. 23. 19:35
Előzmény: #4940  pomperj
#4943
Miből fogod látni, hogy ED igazolódott be, nem pedig megnyúlás volt?
Törölt felhasználó 2022. 11. 23. 19:30
Előzmény: #4939  csabcsa
#4942
Köszönöm. Még sokat kell tanulnom. Remélem lesznek jobb napok is. Nagyon hasznosnak tartom a topikot, igyekszem fejlődni. :)
pomperj
pomperj 2022. 11. 23. 19:15
Előzmény: #4940  pomperj
#4941

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek