Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2022. 11. 15. 13:07
Előzmény: #6119  euler
#6120
minden alkalommal orommel es elismeressel olvaslak.
euler 2022. 11. 15. 11:09
Előzmény: #6113  Jacob
#6119
Ez mind rendben van amit írsz és az is amit a következő hsz-eidben írsz.
Putyin már márciusban elvesztette a háborút (Kijev feladása, nyugati segítség beindulása), de amint látszik nem adja fel. A világ pedig nem akarja belátni, már legalább harmadszor a háború folyamán, hogy ki kellene használni az ukránok sikereit, lelkesedését és lendületét és odanyomni nekik mindent, hogy győzhessenek.
Az oroszok leírták magukat a gazdaságukkal együtt, de ezt a háborút az ukrán nép szenvedi meg, kegyetlenül nehéz lesz ebből a tragikus helyzetből felgyógyulniuk, bármekkora segítséget is kapnak.
.
Ami külön fájó pont, hogy a magyaroknak megint sikerült a rossz oldalra állniuk. Igen, magyaroknak, ne mentegessük magunkat azzal, hogy a többség nem ért egyet a rezsimmel. Kérdezzük meg erről az ukránokat, akiknek épp a napokban vétózzuk az uniós segélyüket! Tudom, hogy nincs kollektív felelősség, de a világnak nem szokása finoman differenciálni ilyen kérdésekben. Az pl. többeknek nem tetszett amikor szóltam, hogy az oroszoknál se mindenki háborús bűnös. Természetesen nálunk se egyetemleges a felelősség, de ameddig a lengyelek többet tüntetnek Orbán ellen és az ukránok mellett mint mi, addig ne nagyon érzékenykedjünk. Nekünk is legalább olyan nehéz lesz kilábalni ebből a társadalmi/morális válságból mint az oroszoknak. Ha úgy tetszik a háború fő vesztesei: Ukrajna, Oroszország, Magyarország. Ilyen sorrendben.
 
Peterbond 2022. 11. 15. 10:09
Előzmény: #6114  Jacob
#6118
A kard facebook oldalán láttam valaki által betéve. Viccnek van betéve de elég jól mutatja az alap hozzáállást a dolgokhoz a két országban.
.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5606184869431214&set=p.5606184869431214&type=3
Jacob 2022. 11. 15. 09:57
Előzmény: #6116  Jacob
#6117
Az más tészta, hogy én civil vagyok és nem a világ 2. legnagyobb hadseregének speciális egység kommandósa...
Jacob 2022. 11. 15. 09:56
Előzmény: #6115  Jacob
#6116

Tessék a PF a fórumról gyűjti az infókat:)
Lázadoznak az orosz újoncok, miközben már az elitalakulatok is Ali Express-es mellényeket kapnak - Portfolio.hu
Erről beszéltem a cikk előtt.
Egyébként az Airsoft-os katonai ruhák jó része nagyon is jó minőségű.
És kompatibilisek a tényleges fegyverekkel, tárakkal, felszerelésekkel.
Nekem is van komplett felszerelésem és nem rosszabb mint a hivatásos katonai.
Jacob 2022. 11. 15. 09:40
#6115
Illetve, ami szerintem óriási blamázs...
Még ha cáfolják is a nyilvánvalót.
A világ 2. legnagyobb hadserege (volt papíron), Irántól meg Észak-Koreától vásárol fegyverzetet, illetve Fehéroroszoktól hoznak még...
Hát nem tudom...
Jacob 2022. 11. 15. 09:28
Előzmény: #6113  Jacob
#6114
Továbbá az oroszoknál a morál szar, télen még szarabb lesz. Idegen földön harcolnak és miért?
Míg az Ukiknál kimagasló, ami a győzelmek hatásárára felpumpált. Honvédő háború számukra!
Ebből nekem csak 1 dolog következik... Biztos Ukrán győzelem és orosz vereség.
Ha atomot dobnak le, akkor meg totálisan vége az oroszoknak.
Jacob 2022. 11. 15. 09:11
Előzmény: #6112  euler
#6113
Hát, minél tovább húzza az orosz később annál szarabb helyzetbe jön ki...
Mind katonailag, mind gazdaságilag, mind diplomáciailag.
Februárban kezdte, és már augusztus óta csak vissza szorul... 
Én nem vagyok katonai szakértő, de egy támadó invázióban nem visszavonulni szoktak, nem az elfoglalt területek elvesztésével szokott járni...
A németek 1939 - 1943-ig, kb 4 évig támadtak, Európa nagy részét elfoglalták, utána kezdtek lényegében már csak területet veszíteni, visszavonulni, úgy, hogy a világ komoly része már ellenük hadakozott...
És még Japán is lekötötte az amcsikat.
Az oroszok a csúcson Ukrajna kb. 25%-át foglalták el részlegesen és ebből már vesztenek el folyamatosan.
Jelenleg Krímmel együtt, kb. 106767 m2-et tartanak még megszállás alatt  a 603 700 m2-ből, ez kb. 17, 7%.
És folyamatosan csökken...
Itt sokan mondják, hogy 10 évig fog eltartani, szerintem legkésőbb jövőre kitakarítják őket onnan, ha addig nem mennek el maguktól.
Az ukránok katonai és egyéb harci mutatói napról napra javulnak, a normálisan (NATO szerint kiképzett) katonákból vannak a hadosztályok összerakva, normális fegyverzettel.
Az oroszok egyre rosszabb helyzetbe kerülnek. Szar fegyverek, azok is fogynak, szar kiképzés szar körülmények között, szar hadvezetés, logisztika szar és azt is szét lövik.
És még komoly nyugati technikát is csak nagyon keveset kaptak.
euler 2022. 11. 15. 08:23
Előzmény: #6111  Shortelek
#6112
A PF eléggé leegyszerűsítette Z. beszédét, nem volt az ilyen lagymatag békeajánlat.
Érdemes máshol is utánanézni, pl. 24.hu:
"A G20-csúcstalálkozón az ukrán elnök úgy fogalmazott, hogy Oroszországnak meg kell erősítenie Ukrajna területi integritását, ki kell vonnia csapatait Ukrajna területéről, és meg kell térítenie az okozott károkat."
De egy ukrán oldalon teljesebb és hitelesebb (07.13-as hír - google jól fordítja):
https://korrespondent.net/ukraine/politics/4449636-vtorzhenye-rossyy-v-ukraynu-onlain
Shortelek 2022. 11. 15. 07:37
#6111

https://www.portfolio.hu/global/20221115/zelenszkij-itt-az-ido-befejezni-a-haborut-578806
Egyszerű, a NATO lebombázza az orosz szétzilált, maradék haderőt oszt jó napot.
LVN 2022. 11. 14. 21:52
Előzmény: #6109  LVN
#6110
amikor már az űrerőt (sic), agysebészeit (sic), külföldi diákokat küld a vágóhídra egy ország, akkor igazán baj van. A morál negatív tartományban, Észak-Korea segélyére szorulva annyi a visszavágási potnciál, hogy egy kanadai komikus nem utazhat Mordorba… Hát szegény Jim Carrey most bőg egy sarokban. Szánalmas már ez az Oroszország, nevetség és megvetés tárgya, semmi egyéb. Itt a vége nekik.
LVN 2022. 11. 14. 21:46
Előzmény: #6108  kkpp
#6109
azt hiszem hamarosan meglátjuk
kkpp 2022. 11. 14. 20:45
Előzmény: #6102  LVN
#6108
Én azért nem szaladnék még annyira előre. Voltak sikerek Harkivnál és Herszonban, de azért még bőven van mit visszafoglalni. Én is örülök, hogy naponta sokszáz muszka katona hal meg, de azért ezek a hullahegyek ukrán oldalon is veszteségekkel járnak. Márpedig egy offenzívának mindig sok az áldozata a támadók közül, hacsak nem olyan jól kiterveltek, mint a harkivi-herszoni. Még ha be is vállalnak egy déli offenzívát, nem fognak Krím ellen menni, előbb donbaszból pucolják ki a ruszkikat. A Krímet egyébként sem könnyű támadni a szűk földi átjárón keresztül. Inkább majd HIMARS-szal szórják. Azt LVN-nel teljesen kihagyjátok a latolgatásból, hogy Herszonban a muszkákat nem lőtték a Dnyeperbe. Ez a pár tízezer ember átcsoportosítható délre és keletre. Tudom, hogy ott már a kezdetektől harcoló, ütőképes egységek harcoltak, akik már végletesen elfáradtak-demoralizáltak, de cseppet sem hiszem, hogy hazaengednék őket. Ha ellátjuk az ukikat téli szerkóval, természetesen náluk a kezdeményezés. De azért nem kell túl becsülni a lehetőségeket. Télen lövészárkot se tudsz ásni a fagyott földbe, ha előrenyomulsz valameddig, kevés a napos órák száma.... Tavasszal meg megint sár lesz. Ha szerencsénk van, nyár végére, következő évvégére talán vége lehet a háborúnak. És nem vagyok benne bíztos, hogy Krímet erőltetni fogják az ukránok. Meglátjuk. És soha ne adjuk fel a reményt, hogy az orosz társadalomnak lesz elege a hazajövő hullazsákokból. Talán maguktól hazamennek az orkok.
euler 2022. 11. 14. 20:43
Előzmény: #6102  LVN
#6107
"Ma arról írt Frederick W. Kagan hadtörténész professzor, hogy meglátása szerint merre tart ez a háború – és őt még nem láttam tévedni. 
Annyit előre jeleznék, hogy se az egyik, se a másik oldal elkötelezett hívei nem fognak a prognózis láttán tapsikolni és pezsgőt bontani, mert szó sincs benne gyors vagy elsöprő győzelemről, ellenkezőleg"
gazmber 2022. 11. 14. 20:41
Előzmény: #6104  DAXHU
#6106
nemtom...félő, hogy a beloruszok felől próbálnak újra betörni a ~román határig, ezzel elvágni az ukikat a nyugati utánpótlástól (is)..(?) szvsz
DAXHU 2022. 11. 14. 20:27
Előzmény: #6104  DAXHU
#6105
érdemes zsákolniva részvényeket és a dollár erő is el fog illanni
DAXHU 2022. 11. 14. 20:27
Előzmény: #6102  LVN
#6104
Szerintem néhany hónap lehet hátra, tavaszra nem lesznek már ruszkik ukrajnaban. kérdés, hogy utána mit találnak ki a vilagban...
gazmber 2022. 11. 14. 20:24
Előzmény: #6095  euler
#6103

ja, az milyen már, hogy egy 5.-es is fel tudja 'törni' a 'krétát'(is) olyan szarvas hibákat tartalmaz...(?)
akkor az fszb és egyéb titkosszolgálak, mi minden adadot tudnak itt mindannyiunkról, tárva-nyitva van nekiknk ez egész közigazgatás, az egész életünk(?), gazdasági, pénzügyi, stb adataink (?) szvsz
LVN 2022. 11. 14. 19:29
#6102
Most az jön, hogy a Krím felett Melitopol-Mariupol irányába lesz egy igen erős támadás északról. Ennek előfeltétele a szárny biztosítása, hogy a középen harcoló orosz egységek ne tudják átkarolni ezt az éket, valamint az, hogy megfelelő légelhárítás, légi fedezet legyen. Gondolom ezt kiépítik S-300-asokból és nyugati cuccokból kicsit hátrébb az új frontszakasztól. Amikor ez az ék eléri az Azovi-tenger partját, akkor pecsételődik meg a tőle nyugatra rekedt orosz egységek sorsa, beleértve a Krímet is, amíg a Kerch-szoros hídjának vasúti része nem működik. Márpedig egy jódarabig nem fog. Ez nagyon szépen fel van építve, mert azzal, hogy nincs vasúti összeköttetés, valamint Szevasztopolt tengeri drónokkal és rakétákkal sakkban tudják tartani, a Krím ellehetetlenül utánpótlás ügyileg, csakúgy, mint Kherszon térsége a Dnyeper nyugati oldalán. Ez pedig, mint láthattuk, gyors összeomláshoz vezet, mivel a háborúban a legfontosabb a megfelelő logisztika. Tehét, konklúzióként az oroszok két lehetőség előtt állnak: 1) történelmük legcsúfosabb visszavonulása következik 2) történelmük legsúlyosabb veresége következik. Nem nagyon látok más kimenetelt ott délen.
totoro
totoro 2022. 11. 14. 19:21
#6101
Nem tudom láttátok -e a videót, amiben az látszik, hogy egy visszavonuló orosz katona ellop egy mosómedvét a Herszoni állatkertből: https://twitter.com/yarotrof/status/1591798657254584320
Beindultak rá az ukrán mémek: Facebook

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek