Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 02. 16:31
Előzmény: #23959  Törölt felhasználó
#23960
Azért egy 20 pontos felvételi után kétszer "helyhiány" miatt elutasítottak, majd a zalai római jog professzor, Benedek Ferenc közbenjárására felvettek. Egyébként volt pannonhalmi osztálytársam, Világosi Gábor is odajárt. Szóval azért voltunk néhányan, akik "kiszenvedtük" a diplomát, sőt voltak olyan tanáraink, akik kedvelték az egyházi iskolából jött hallgatókat. Az állambiztonsági ellenőrzés pedig a nagyszülőkre terjedt ki, de azért néha a szüleimmel is elbeszélgettek. Nincs ellentmondás, legfeljebb ti próbáltok kreálni azt, mást besározni, miközben elképzelhető, hogy éppen az itt írogató, sározók valamelyik hozzátartozója járt nálunk anno "elbeszélgetni". Egyébként, mint az már köztudomású, az SZDSZ vezérkara a volt kommunisták csemetéiből (ÁVH-s Pető, Bauer, Rajk, maoista Kis János, stb.) verbuválódott, és nem elképzelhetetlen, hogy ezeken a fórumokon is osztják az észt a leszármazottak, mint ahogyan az utódpárt üdvöskéje, Dobrev elvtársnő sem a demokratikus rendszert képviselő nagyszülei között szocializálódott. :)
Törölt felhasználó 2022. 11. 02. 16:18
Előzmény: #23946  Sehmet
#23959

"Ez így van. Ha már ennyire követsz, akkor azt is írtam, hogy az első diplomámat Pécsett, a jogi karon szereztem."
.
Emlékein szerint abban az időben nem pont az általad leírt szinten elnyomott/rendszerellenes emberek szereztek jogi diplomát.
Lehet hogy igaza van Zsombékinak a #23912-ben?
.
"Ha már ennyire követsz"
......
"Nem tudom, neked milyen végzettséged/képzettséged van, ha még ezeket sem tudod követni"
.
Én a KLTE-n végeztem, ott  megtanították, hogy egy hozzászólásban ne legyenek egymásnak ellentmondó állítások.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 02. 12:57
#23958

A hazai ellenzék tapsol Lula da Silva megválasztásához, csak azt nem tudja, hogy a baloldali Lula Putyin barátja.
"A most megválasztott brazil elnök szerint tehát Zelenszkij "akarta a háborút". Ha nem akarta volna, "akkor egy kicsit többet tárgyalt volna. Ennyi. Amikor márciusban Mexikóvárosban jártam, kritizáltam Putyint, mondván, hiba volt a megszállás. De nem hiszem, hogy bárki is segíteni akarna a béke megteremtésében. Az emberek gyűlöletet szítanak Putyin ellen. Ez nem fogja megoldani a dolgokat! Meg kell állapodnunk."
https://hu.euronews.com/2022/10/31/putyin-nem-veletlenul-gratulalt-lulanak-a-gyozelemhez
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 02. 12:44
Előzmény: #23956  lactot
#23957
Bizonyára nem olvassák Iránban ezeken a fórumokon azokat a nagyon okos hozzászólásokat, amelyek elmagyarázzák nekünk, tudatlanoknak, hogy milyen jó és szép a világbéke, és mennyire gonoszak, akik nem támogatják azt, mintha rajtunk múlna a béke kérdése. Csak azt felejtik el, hogy a háború mindig benne van a nemzetközi rendszer anarchikus működésében, annak szükségszerű velejárója, bármilyen szép és jó is lenne a világbéke. Szaúd-Arábia most is háborúzik, mégpedig Jemennel - támogatva a síita huszik által elzavart vahhabita szunnita jemeni elnököt - és ráadásul amerikai fegyverekkel lövik Szaúd-Arábiából Jement. Irán hosszú ideig nem nyilatkozott semmit azzal kapcsolatban, hogy valóban támogatja-e a jemeni huszikat, az utóbbi időben azonban tudatta a világ nyilvánosságával, hogy szándékában áll megvédeni a huszikat.
lactot 2022. 11. 02. 11:45
#23956
Andras_Vamos_ 2022. 11. 02. 11:44
#23955

Az elkeseredett orosz vezetés?! https://tozsdeforum.hu/cikkek/gazdasag/makro/az-amerikai-hirszerzes-szerint-nuklearis-fegyverek-beveteserol-egyeztettettek-az-orosz-vezetok/
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 02. 11:29
#23954

Az az "orbitális baromság" arra jó, hogy meglegyen az ellenzék részére az agenda setting, vagyis tematizál.
Vásárhelyi Mariskát nem lehet komolyan venni egy komoly ember részéről. :)
tokugawa_ieyasu
tokugawa_ieyasu 2022. 11. 02. 10:45
#23953
"Katonai műholdat lőtt föl Oroszország – Egyelőre rejtély, mire készülnek."
Ez érdekes, hiszen az angol titkosszolgálat Putyin lábméretéből megállapítja, hogy halálos beteg, illene tudni, hogy miért lövöldöznek műholdakat... 
euler 2022. 11. 02. 10:31
Előzmény: #23950  Traktoros
#23952
"[...] mond egy teljesen értelmetlen, orbitális baromságot és két napja az egész hazai nyilvánosság, sőt a nemzetközi politika is ezen rugózik. Egy értelmezhetelen, ostoba, szánalmas mondaton. 
Még mindig nem veszitek észre, hogy nektek mondja azért, hogy felhabosítsátok, szörnyűlködjetek, bizonygassátok a hazug mivoltát. 
Mind a fizetett propagandistái vagytok, akaratokon kívül. 
Ennek így kéne működnie: schmidt mária böcfent valamit…csend…még nagyobbat böffent még nagyy csend … orbitálisat hazudik … nem kell meghallani." (Vásárhelyi Mária FB)
https://assets.4cdn.hu/kraken/7ofQUSg7LvI1UyHQs-lg.jpeg
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 02. 10:28
Előzmény: #23949  tokugawa_ieyasu
#23951
Álmost Joe kell a Wall Street-nek, mert majd emlékeznek és gondolkodnak helyette, és nem engedik, hogy az igaz útról letérve eltévedjen. :)
A Princeton és a Northwestern egyetemek kutatói által 1994-ben jegyzett tanulmány megállapításai szerint az Egyesült Államok politikai rendszere korántsem demokratikus, sokkal inkább a gazdagok és hatalmasok érdekeit szolgáló oligarchia/plutokrácia. Nos, igazából ez nem újdonság. Sőt, a tanulmány alapján annyira nem, hogy ez az egyre fokozódó tendencia már több mint 30 éve egyértelműen jelen van.
https://www.businessinsider.com/major-study-finds-that-the-us-is-an-oligarchy-2014-4
Traktoros 2022. 11. 02. 10:05
#23950

Újabb hazudgálás a genyó Spöttlétől, a már megszokottan uszító és gyáva, nevükhöz méltatlan Pesti Srácokon keresztül:
https://444.hu/2022/11/02/aleppo-orosz-bombazasat-allitjak-be-az-ukranok-altal-elkovetett-tamadasnak-a-fideszes-mediaban
tokugawa_ieyasu
tokugawa_ieyasu 2022. 11. 02. 09:44
#23949
🤡Biden: "Az infláció most a világ problémája az iraki háború miatt... bocsánat, az ukrajnai háború miatt. Irakra gondolok, mert a fiam ott halt meg".
A fia 2015-ben agydaganatban halt meg.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 02. 08:35
Előzmény: #23944  Törölt felhasználó
#23948
Putyin már háromszor meg is halt, brit, francia és amerikai hírforrások szerint. Ha igaz, amit írnak, akkor annál veszélyesebb a helyzet - józan biztonságpolitikai elemzés szerint, mert előtte le akar rendezni mindent, és egyre vadabb támadásokat hajt végre. Ezt valahogy mindenki kihagyta/kihagyja a számításból.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 02. 08:32
Előzmény: #23936  janosvitez
#23947

Egyetértek azzal, hogy mindenki érezze magát jól, csak ne akarja megmondani a másiknak mi a jó és a normális, sem a magánéletben, sem a közéletben, sem a fórum témájában azzal kiegészítve, hogy nem kell minősíteni, címkézni, sarat dobálni arra, akinek más a véleménye, és erről a fórum minden tagjának le kellene szoknia. Nekem csak néha, amikor nagyon kiprovokálják, szokott az adott hozzászóló személyes tulajdonságaimat érintő hozzászólásom lenni, de az is elég lightos.
Esténként, sőt az emlékezés délutánján én sem vagyok gép mellett.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 02. 08:27
Előzmény: #23945  Törölt felhasználó
#23946
Ez így van. Ha már ennyire követsz, akkor azt is írtam, hogy az első diplomámat Pécsett, a jogi karon szereztem. Előtte és utána voltam itthon katona. És korábban, egy másik fórumon azt is írtam, hogy a Leuveni képzést követően szereztem PhD-t. Nem tudom, neked milyen végzettséged/képzettséged van, ha még ezeket sem tudod követni. :)
Törölt felhasználó 2022. 11. 02. 06:59
Előzmény: #23917  Sehmet
#23945

"Pro tertio, 1990 után, harminc-egynéhány évesen szereztem diplomát és PhD-ztem Leuvenben/Löwenben, melynek költségeit a rokonság finanszírozta "hálából, mert az itthon maradt nagyapai ágú dédiket nagyszüleim gondozták és tartották el - életük végéig."
.
Korábban nem azt írtad, hogy " rigó" voltál, és tiszti rangfokozatod volt Magyarországon?
euler 2022. 11. 01. 23:07
Előzmény: #23942  makuka
#23943
Se időm se kedvem nincs rátok, esetleg Peterbonddal folytassátok. Itt: #405
makuka 2022. 11. 01. 23:00
Előzmény: #23938  euler
#23942
Tehát az angol sajtó azt írja, hogy VALÓSZÍNŰTLEN, hogy Lizuska sms-ezett volna olyan dologról, amiről eleve azt mondta, hogy semmi közük hozzá, hiszen már sokkal korábban tudták, h feltörték a telóját, csak nem szóltak róla. Aham :)
Azt azért tudjuk, hogy miért nem a vádlott szokta a bizonyítekokat utolag benyújtani a rendőrségnek?! :) 
de persze bármi is lehet. Pl ki tudja hány telefonja, vagy telefonszáma van? 
Egyik sem meggyőző bizonyíték, kb bárki bármit írhat a hétköznapi plebsnek.
tokugawa_ieyasu
tokugawa_ieyasu 2022. 11. 01. 22:55
Előzmény: #23939  euler
#23941
Természetesen a csehszlovák kém nevű ukrán propaganda oldalnak lesz igaza és ellenséges békaemberek robbantottak ürgebőrbe varrt konzervdobozokkal. 
Az USA/UK tiszta, mint a fehér hó, mint mindig (Irak pl.)

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek